Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Koelner napisał:

pijanym w aucie - karanie zanim cokolwiek dokona to prewencja 

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. 

Co Ty próbujesz tworzyć za logikę? Że jak ktoś w rynku dużego miasta zacznie strzelać to nie popełnia przestępstwa dopóki kogoś nie trafi? A ukaranie go zanim trafi to jest prewencja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. 

Co Ty próbujesz tworzyć za logikę? Że jak ktoś w rynku dużego miasta zacznie strzelać to nie popełnia przestępstwa dopóki kogoś nie trafi? A ukaranie go zanim trafi to jest prewencja? 

ja pi****le kreujesz się tutaj na c*** wie co a nawet nie znasz elementarzu prawa. jak prostemu - jak każesz dziecko za coś czego nie zrobił ( np w celu wychowania ) to prewencja a jak ukarzesz go już za czyn to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

ja pi****le kreujesz się tutaj na c*** wie co a nawet nie znasz elementarzu prawa. jak prostemu - jak każesz dziecko za coś czego nie zrobił ( np w celu wychowania ) to prewencja a jak ukarzesz go już za czyn to nie jest. 

A ja Ci tłumaczę, że jazda pod wpływem alkoholu to czyn panie elementarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

Zrozumiałem, to, że napisałeś bzdurę, nie oznacza wcale, że jest napisana w yidish 

Nie, nie zrozumiałeś i wyjaśnię. 

Zadałem tylko fluberowi pytanie jak w tym konkretnym przypadku zwiększy się poczucie bezpieczeństwa, moim zdaniem w ogóle i fluber to potwierdził. Nigdzie nie napisałem, że każdy alkoholik to bogaty suki*syn. Fluber wrzucił w oryginalnej argumentacji, że może to ukrócić stuhrow i kozidrakow, moim zdaniem nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

 jak każesz dziecko za coś czego nie zrobił ( np w celu wychowania ) to prewencja a jak ukarzesz go już za czyn to nie jest. 

 

9 minut temu, fluber napisał:

 że jazda pod wpływem alkoholu to czyn 

 

4 minuty temu, Koelner napisał:

tak 

Dziękuję za potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Nie, nie zrozumiałeś i wyjaśnię. 

Zadałem tylko fluberowi pytanie jak w tym konkretnym przypadku zwiększy się poczucie bezpieczeństwa, moim zdaniem w ogóle i fluber to potwierdził. Nigdzie nie napisałem, że każdy alkoholik to bogaty suki*syn. Fluber wrzucił w oryginalnej argumentacji, że może to ukrócić stuhrow i kozidrakow, moim zdaniem nie. 

Nie każdy pijany za kółkiem to Stuhr i Kozidrak, Stuhr i Kozidrak także nie są Di Caprio i Beyonce i nie mają kasy na tyle, by kupować od ręki co chwila nowe wozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Nie, nie zrozumiałeś i wyjaśnię. 

Zadałem tylko fluberowi pytanie jak w tym konkretnym przypadku zwiększy się poczucie bezpieczeństwa, moim zdaniem w ogóle i fluber to potwierdził. Nigdzie nie napisałem, że każdy alkoholik to bogaty suki*syn. Fluber wrzucił w oryginalnej argumentacji, że może to ukrócić stuhrow i kozidrakow, moim zdaniem nie. 

Stuhry i Kozidraki ciągle płaczą na swoje emerytury i że muszą zamrażać chleb, więc się chyba nie kwalifikują do pojęcia bogatych dzieciaków.

Ale ja też nie rozumiem Twojego pytania. Jeżeli jakaś reguła zwiększa moje bezpieczeństwo, bo zadziała w X% przypadków, to jaki jest sens pytania o to, jak zwiększy moje bezpieczeństwo w tych (100%-X%) przypadków?

To tak jak z paradoksem Monty'ego Halla.Możliwość zmiany zwiększa moje szanse na wygraną, nawet jeżeli nie zawsze wygram. Pytanie jak się zwiększyły moje szanse na wygraną, jeżeli akurat w konkretnym przypadku zmiana bramki spowoduje przegraną jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

 jak jest prawo prewencyjne to niech będzie w jak najmniejszym wymiarze 

Tego nie rozumiem.

Jak dobrze rozumiem postulujesz jak najmniejszy wymiar kary za:

1. Strzelanie na oślep dopóki się kogoś nie trafi

2. Pilotowanie samolotu po pijanemu, naćpanemu i w opasce na oczach, dopóki się samolot nie rozbije

3. Jeżdżenie najebanym autem po galerii handlowej, dopóki się nikogo nie potrąci

itd.?

Bo ja dalej nie rozumiem, czemu piszesz o prewencji, w przypadku czegoś, co kodeks karny definiuje jako PRZESTĘPSTWO. nie jako wykroczenie. Jako PRZESTĘPSTWO.

4 minuty temu, Reikai napisał:

https://www.wykop.pl/wpis/68849915/masakra-co-sie-dzieje-na-naszych-drogach-lecisz-so/

W temacie drog - zabralbym takiej nauczycielce prawo do opieki nad dziecmi.

Przecież nic się nie stało. Mogła tam robić w-f na środku jezdni a  @Koelner i tak byłby oburzony karą bo to prewencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

No a w Polsce nie ma terapii? 

Ale ja jestem za tym żeby wrzucić to najnowsze rozwiązanie z USA czyli alkomat plus czytniki linii papilarnych w autach. 

Pierwsze słyszę o jakimś rozwiązaniu z USA ,ale Ty jako forumowy "Wujek dobra rada " pewnie znasz lepiej temat to proszę rozwiń., BTW napisz coś więcej o mojej deportacji z US , bo wrzucacie na forum (Ty i Twoje kółko wzajemnej adoracji) jakieś krótkie wzmianki bez podawania konkretów , a ja jestem ciekawy ,gdyż nic takiego nie pamiętam .,Prawdopodobnie odurzyli mnie farmakologiczne na czas transferu do PL, jak Mosad Eichmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mayor napisał:

Pierwsze słyszę o jakimś rozwiązaniu z USA ,ale Ty jako forumowy "Wujek dobra rada " pewnie znasz lepiej temat to proszę rozwiń.

https://moto.rp.pl/innowacje/art19120731-alkomat-zabudowany-w-samochodzie-pomysl-z-usa-na-pijanych-kierowcow

1 minutę temu, mayor napisał:

 BTW napisz coś więcej o mojej deportacji z US , bo wrzucacie na forum (Ty i Twoje kółko wzajemnej adoracji) jakieś krótkie wzmianki bez podawania konkretów , a ja jestem ciekawy ,gdyż nic takiego nie pamiętam .,Prawdopodobnie odurzyli mnie farmakologiczne na czas transferu do PL, jak Mosad Eichmana

Jeżeli wrzuciłem gdzieś posta, w którym piszę, że Cię deportowali, to bardzo proszę o zacytowanie, gdyż nic takiego nie pamiętam. Prawdopodobnie odurzyli mnie farmakologicznie na czas pisania tego posta, jak Mosad Eichmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym filmiku zastanawia czemu gość nie dał awaryjnych i zamiast sobie nagrywać filmik na sporej prędkości wyprzedzając dzieciaki nie starał się mimo wszystko mocno zwolnić aby zwiększyć bezpieczeństwo. Oczywiście ciężko aby stanął dęba ale mocne zwolnienie byłoby właściwsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

https://moto.rp.pl/innowacje/art19120731-alkomat-zabudowany-w-samochodzie-pomysl-z-usa-na-pijanych-kierowcow

Jeżeli wrzuciłem gdzieś posta, w którym piszę, że Cię deportowali, to bardzo proszę o zacytowanie, gdyż nic takiego nie pamiętam. Prawdopodobnie odurzyli mnie farmakologicznie na czas pisania tego posta, jak Mosad Eichmana.

Miałem na myśli całą Trójce, chyba wiesz kogo. ,Zapomniałem że tamci dwaj jątrzą ,a Ty w grupie jesteś tym ,który pisze donosy do administracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.