Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Reikai napisał:

Nie wiem, czy można walczyć z tym  inaczej niż poteznymi mandatami dostosowanymi do zarobków za znaczne przekroczenie prędkości i bezwzględna puchą za jazdę po alkoholu.

Zabieranie aut to zart. 

Dla wielu osób zabranie auta to może być jedna z największych życiowych tragedii. Patrz na reakcje powyżej: "nieeee, tylko nie moje autko!!! ;(;(;("

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Dla wielu osób zabranie auta to może być jedna z największych życiowych tragedii. Patrz na reakcje powyżej: "nieeee, tylko nie moje autko!!! ;(;(;("

nie pajacuj znowu. po prostu poszanowanie prawa własności obywatela. jak jest prawo prewencyjne to niech będzie w jak najmniejszym wymiarze a nie godzimy się na bycie stadem owc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

nie pajacuj znowu. po prostu poszanowanie prawa własności obywatela. jak jest prawo prewencyjne to niech będzie w jak najmniejszym wymiarze a nie godzimy się na bycie stadem owc. 

Prewencja to by było jakby zabierali najebanym auta. 

Zabieranie aut osobom które są najebane i jeżdżą autem po drodze POPELNIAJAC PRZESTĘPSTWO to nie jest prewencja. To jest kara za przestępstwo polegająca na zarekwirowaniu narzędzia którym przestępstwo jest popełniane. 

Nie ma to nic wspólnego z prewencyjnym zabieranie majątku. 

Prawo uderza jedynie w mocno najebane osoby które stwarzają bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia wielu osób, absolutna patologie, która jest śmiertelnym zagrożeniem dla normalnych obywateli. Dzięki tej zmianie ja i moja rodzina czujemy się bezpieczniej. 

To Ty z kolei zrownujesz karę finansową dla przestępcy ( zabranie auta lub gdy to nie jego auto grzywna wielkości wartości auta) do jakiegoś prewencyjnego zabierania majątku które nie ma z ta ustawa nic wspólnego. 

Nie wyobrażam sobie, żeby ta ustawa mogła zaboleć kogokolwiek kto nigdy nie wsiada za kierownicę po alkoholu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Reikai napisał:

Nie wiem, czy można walczyć z tym  inaczej niż poteznymi mandatami dostosowanymi do zarobków za znaczne przekroczenie prędkości i bezwzględna puchą za jazdę po alkoholu.

Zabieranie aut to zart. 

Gość, którego znam stracił prawko na 3 lata, 11k kary i dalej jeździł na cpn po flaszkę. Taka jest natura alkoholizmu. Nie będzie auta, to nie będzie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Prewencja to by było jakby zabierali najebanym auta. 

Zabieranie aut osobom które są najebane i jeżdżą autem po drodze POPELNIAJAC PRZESTĘPSTWO to nie jest prewencja. To jest kara za przestępstwo polegająca na zarekwirowaniu narzędzia którym przestępstwo jest popełniane. 

Nie ma to nic wspólnego z prewencyjnym zabieranie majątku. 

Prawo uderza jedynie w mocno najebane osoby które stwarzają bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia wielu osób, absolutna patologie, która jest śmiertelnym zagrożeniem dla normalnych obywateli. Dzięki tej zmianie ja i moja rodzina czujemy się bezpieczniej. 

To Ty z kolei zrownujesz karę finansową dla przestępcy ( zabranie auta lub gdy to nie jego auto grzywna wielkości wartości auta) do jakiegoś prewencyjnego zabierania majątku które nie ma z ta ustawa nic wspólnego. 

Nie wyobrażam sobie, żeby ta ustawa mogła zaboleć kogokolwiek kto nigdy nie wsiada za kierownicę po alkoholu. 

dopóki pijany nic nie zrobi a dostanie karę to prewencja ( tak jak możliwość cofnięcia prawa posiadania broni dla osoby noszącej broń pod wpływem alkoholu ) - nie wybronisz się, jesteś za zamordyzmem w dodatku piszemy o grabieży przez państwo ( można byłoby dyskutować np nad przekazaniem auta osobie poszkodowanej ) i z nie wiadomych przyczyn to ono zostało beneficjentem i z tej kasy podwyższa budżet kancelarii premiera i prezydenta zamiast służby zdrowia . to jest chore i tylko osoby i zamiłowaniu zamordyzmu oraz braku poszanowania prawa własności mogą popierać tego typu prawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Gość, którego znam stracił prawko na 3 lata, 11k kary i dalej jeździł na cpn po flaszkę. Taka jest natura alkoholizmu. Nie będzie auta, to nie będzie jeździł.

Nie będzie auta, to sobie kupi drugie. To nie jest rozwiązanie, jedynie edukacja, TERAPIA, a dla najgorszych przypadków pucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

 

Pisanie o grabieży to populizm. 

Ja już wolę zp i ich ssp niż sutrykow z ich radami programowymi. 

Pisanie o grabieży i pokazywanie przykładów to solidna robota dziennikarzy (polecam cykl "Do spółki z PIS") co prawda to jest na TVN czyli antypolska propaganda Jankesów, ale to i tak wierzchołek góry lodowej, gdyż do danych finansowych jednoosobowych SSP nikt nie ma dostępu, a tych jest jeszcze więcej i tam można kręcić lody na Maxa.Ja bym wolał żeby nie było państwowych przedsiębiorstw, banków i instytucji finansowych poza tymi niezbędnymi, tak jak w normalnym kraju kapitalistycznym o gospodarce rynkowej. PIS pod przykrywką repolonizacji odbudowuje centralnie sterowaną gospodarkę z epoki PRL

15 minut temu, fluber napisał:

Co proponujesz?

Można wyPISać całą litanię sprawdzonych na całym świecie rozwiązań, tylko większość by była niezbyt popularna wśród twardego elektoratu Podhala(karpacia)i Seniorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Nie będzie auta, to sobie kupi drugie. To nie jest rozwiązanie, jedynie edukacja, TERAPIA, a dla najgorszych przypadków pucha.

No a w Polsce nie ma terapii? 

3 minuty temu, mayor napisał:

 

Można wyPISać całą litanię sprawdzonych na całym świecie rozwiązań, tylko większość by była niezbyt popularna wśród twardego elektoratu Podhala(karpacia)i Seniorów. 

Ale ja jestem za tym żeby wrzucić to najnowsze rozwiązanie z USA czyli alkomat plus czytniki linii papilarnych w autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Dzięki tej zmianie ja i moja rodzina czujemy się bezpieczniej. 

Co daje do bezpieczeństwa konfiskata uszkodzonego/do kasacji samochodu, jakiegoś bogatego suki*syna, który jeździ po pijaku i wyrządzi komuś krzywdę i jest w stanie kolejny samochód kupić, gdzie to w ogóle nie rujnuje jego budżetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ty tam się znasz na tym. W jakim stopniu przymusowa terapia może być skuteczna, jeżeli sam alkohik nie przyznał, że nim jest?

W ogóle

37 minut temu, P_M napisał:

Co daje do bezpieczeństwa konfiskata uszkodzonego/do kasacji samochodu, jakiegoś bogatego suki*syna, który jeździ po pijaku i wyrządzi komuś krzywdę i jest w stanie kolejny samochód kupić, gdzie to w ogóle nie rujnuje jego budżetu? 

Od każdej reguły są wyjątki. W tym konkretnym przypadku możliwe że nie będzie różnicy. Jednakże dotkliwa kara w wielu przypadkach sprawi, że taka osoba nie wsiądzie do auta. I dzięki temu zamiast 3000 zabitych na dekadę przez najebanych kierowców będziemy mieć o kilkadziesiąt/kilkaset uratowanych żyć więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, P_M napisał:

Co daje do bezpieczeństwa konfiskata uszkodzonego/do kasacji samochodu, jakiegoś bogatego suki*syna, który jeździ po pijaku i wyrządzi komuś krzywdę i jest w stanie kolejny samochód kupić, gdzie to w ogóle nie rujnuje jego budżetu? 

Ja pierdolę, antypis naprawdę ryje banię.

Tak k****, każdy alkoholik to bogaty sukisyn dla którego strata miliona złotych nic nie znaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.