Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem jak z konstytucyjnoscia, ale podobne rozwiązania funkcjonują we Francji, Szwajcarii, Danii, czy Australii ( i jeszcze paru krajach), więc zawsze miło równać do cywilizowanych krajów i może to konstytucja po prostu wymaga zmiany. 

Ja też nie wiem, ale wolałbym żeby takie kutasy pracowały w szpitalach i sprzątały sale sekcyjne po ofiarach wypadku z pijanym kierowcą a kasa z ich aut szła dla rodzin ofiar 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Ja też nie wiem, ale wolałbym żeby takie kurasy pracowały w szpitalach i sprzątały sale sekcyjne po ofiarach wypadku z pijanym kierowcą a każda z ich aut szła dla rodzin ofiar 

przecież to jest bubel ponieważ to nie auta są winne tylko kierowca. żona nie będzie miała czym zwozić dzieci do szkoły bo mąż postanowił najebany pojechać po kolejną flaszkę. chory przepis i ludzie którzy popierają kolejne elementy zabierania wolności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kcp78 napisał:

Twoim rozumowaniem (hiperbolizowaniem gówno-zdarzenia, a tym samym, manipulowaniem 'przekazem')? Nieszczególnie... 

Wróć jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem 

 

2 minuty temu, Koelner napisał:

nie denerwują mnie bo dla mnie można ich zamykać ale nie wymyślać jakieś buble prawne 

Mało mnie szczerze mówiąc obchodzi żona pijanego Janusza zapierdalajacego po flaszkę samochodem 

 

Zbyt wielu debili jeździ po tym jak im za wódę zabrani prawko. Nie będą mieć auta będzie większa szansa na spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

największy spadek był od 12-15, czy to okres gdzie najbardziej zaostrzono przepisy?

Nie wiem skąd masz te dane bo jak zaostrzali kary w 2014 to było to efektem tego że w 2012 było o 25 procent pijanych więcej niż w 2011 

Ale jak mnie pamięć nie myli to jeszcze nie tak dawno jazda po pijaku to było zwykle wykroczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nie wiem skąd masz te dane bo jak zaostrzali kary w 2014 to było to efektem tego że w 2012 było o 25 procent pijanych więcej niż w 2011 

Ale jak mnie pamięć nie myli to jeszcze nie tak dawno jazda po pijaku to było zwykle wykroczenie

Zaostrzenie kar jest bez sensu, tym bardziej kiedy już te kary są wysokie,.teraz  samochód potem co? Mieszkanie ,dom ,nerkę., Wysokość kary nie odstrasza tak jak jej nieuchronność.,Tym bardziej że kiedy ktoś jest nadupcony ,to nie jest w stanie ocenić ryzyka i konsekwencji swojego zachowania.,Pamiętam jak dawniej były akcje Policji typu trzeźwy poranek , w stylu blokady i wyrywkowe badanie alkomatem dobry pies nie musi każdego brać na dmuchanie popatrzy po ryjach i wytypuje najbardziej wczorajszych.Teraz tego nie widać.,W zasadzie jak jesteś nawalony to jak jedziesz zgodnie z przepisami nie zabijając staruszek na pasach jak Hajto, nie potrącisz dostawcy kebaba jak Ryba ,to ryzyko wpadki jest bliskie zera., Dać policmajstrom po 500 premii od każdego złapanego i po pół roku było by pozamiatane , a kasy by zarobili jak tłuste koty w spółkach państwowych (tłuste psy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Zbyt wielu debili jeździ po tym jak im za wódę zabrani prawko. Nie będą mieć auta będzie większa szansa na spokój 

Przecież jeżdżą tak też trzeźwi. Czasem nawet mają dzieciaki w fotelikach ze sobą, a pieszemu nie ustępują przed przejściem, mimo że powinni.

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.