Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, fluber napisał:

Twoim zdaniem powinni cofnąć emetyrurę Wałęsie?

A co ma Wałęsa wspólnego z tym księdzem? Matkę Bożą wpiętą w klapę marynarki?

Biorąc pod uwagę że Wałęsa współpracował w latach 70tych ale później już nie to odpowiedź jest jednoznaczna 

On sam zniszczył swoją legendę, bo po tym jak przyznał że współpracował jako młody człowiek, później się z tego wycofał bo w swoim ograniczonym umyśle chciał być żywym pomnikiem bez skazy. Zresztą późniejszy odklejony Wałęsa to już groteskowy zagubiony człowiek (już pominę ostatnie 5-10 lat)

Nie umniejsza to jednak jego zasług i tego jak potrafił porwać tłum i 

 

A ty uważasz że powinni zabierać emerytury funkcjonariuszom milicji kryminalnej, takiej która ujęła między innymi kolanowskiego (polski dahmer) czy Marchlewskiego (tu prawdopodobnie skazano niewinnego człowieka ale presja była ogromna bo zginęła siostrzenica Gomułki) ?

Albo obniżyć znacząco człowiekowi który zaczynał pracę w milicji jako młody człowiek po czym przez 20 lat pracował w III RP? 

Milicja, służby więzienne, wojskowi. Wszyscy oni byli potrzebni. Wrzucać każdego jak leci do jednego worka z napisem winny to jawne sk****syństwo (no ale PiS jak malo który rząd populizm i propagandę rozwinął do poziomu mistrzowskiego). Większość, zdecydowana większość to byli zwykli ludzie, którzy wykonywali swoją robotę, zajebiście potrzebną robotę.

Prawda jest taka, że PiS zamroził obniżkę wielu współpracownikom czy nawet prokuratorom skazującym opozycjonistów w PRL (Jasiński) , niektórych zrobili nawet sędziami konstytucyjnymi...

Dlatego wspomniałem ustawę o nepotyzmie, która była wisienką na torcie pychy PiSu 

Żeby daleko nie szukać 

Szara eminencja PiSu, ich "skarbnik", przyjaciel Jarka to też znacząca w PRL persona 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

A co ma Wałęsa wspólnego z tym księdzem? Matkę Bożą wpiętą w klapę marynarki?

To że łączy ich z ub fakt iż współpracowali. 

Skoro Koelner napisał że ustawa jest dziurawa po nie dotyczy tego księdza a powinna, to tylko wyciągnąłem z tego logiczny wniosek komu powinni zabierać emerytury. 

Ale to nie jest mój pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fluber napisał:

To że łączy ich z ub fakt iż współpracowali. 

Skoro Koelner napisał że ustawa jest dziurawa po nie dotyczy tego księdza a powinna, to tylko wyciągnąłem z tego logiczny wniosek komu powinni zabierać emerytury. 

Ale to nie jest mój pomysł

Jednakże waga ich zasług to tak jakby porównać RJ Barretta z Jordanem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

A co ma Wałęsa wspólnego z tym księdzem? Matkę Bożą wpiętą w klapę marynarki?

Biorąc pod uwagę że Wałęsa współpracował w latach 70tych ale później już nie to odpowiedź jest jednoznaczna 

On sam zniszczył swoją legendę, bo po tym jak przyznał że współpracował jako młody człowiek, później się z tego wycofał bo w swoim ograniczonym umyśle chciał być żywym pomnikiem bez skazy. Zresztą późniejszy odklejony Wałęsa to już groteskowy zagubiony człowiek (już pominę ostatnie 5-10 lat)

Nie umniejsza to jednak jego zasług i tego jak potrafił porwać tłum i 

 

A ty uważasz że powinni zabierać emerytury funkcjonariuszom milicji kryminalnej, takiej która ujęła między innymi kolanowskiego (polski dahmer) czy Marchlewskiego (tu prawdopodobnie skazano niewinnego człowieka ale presja była ogromna bo zginęła siostrzenica Gomułki) ?

Albo obniżyć znacząco człowiekowi który zaczynał pracę w milicji jako młody człowiek po czym przez 20 lat pracował w III RP? 

Milicja, służby więzienne, wojskowi. Wszyscy oni byli potrzebni. Wrzucać każdego jak leci do jednego worka z napisem winny to jawne sk****syństwo (no ale PiS jak malo który rząd populizm i propagandę rozwinął do poziomu mistrzowskiego). Większość, zdecydowana większość to byli zwykli ludzie, którzy wykonywali swoją robotę, zajebiście potrzebną robotę.

Prawda jest taka, że PiS zamroził obniżkę wielu współpracownikom czy nawet prokuratorom skazującym opozycjonistów w PRL (Jasiński) , niektórych zrobili nawet sędziami konstytucyjnymi...

Dlatego wspomniałem ustawę o nepotyzmie, która była wisienką na torcie pychy PiSu 

Żeby daleko nie szukać 

Szara eminencja PiSu, ich "skarbnik", przyjaciel Jarka to też znacząca w PRL persona 

 

Ale oni nie zabrali policji czy więziennictwu, tylko UB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matek napisał:

Gierka 

I to był Marchwicki 

Słuszna uwaga, widać fan true crime ;)

3 godziny temu, fluber napisał:

Jak zapisalbys to w ustawie? 

Nie wiem, bo nie jestem specjalistą 

Mieli mnóstwo czasu i środków żeby ta ustawa nie była krzywdząca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluber napisał:

 to tylko wyciągnąłem z tego logiczny wniosek komu powinni zabierać emerytury.

i cały w tym problem 🤣

5 godzin temu, josephnba napisał:

 

Mieli mnóstwo czasu i środków żeby ta ustawa nie była krzywdząca 

pod publiczkę ustawa

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, matek napisał:

😎

Gomółka zginęła, to prawda, ale nie miała nic wspólnego z tow. Gomułką 

Tu nie masz racji 

Sprawa przyspieszyła po śmierci bratanicy Gierka  

Wtedy służby miały przykaz złapać zabójcę w trybie pilnym, mieli mocnego podejrzanego, który później spalił mieszkanie z sobą w środku 

 

Zresztą na netflixie jest o tym film Jestem Mordercą

Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Tu nie masz racji 

Sprawa przyspieszyła po śmierci bratanicy Gierka  

Wtedy służby miały przykaz złapać zabójcę w trybie pilnym, mieli mocnego podejrzanego, który później spalił mieszkanie z sobą w środku 

 

Zresztą na netflixie jest o tym film Jestem Mordercą

Polecam 

A w czym nie mam racji?

Napisałem coś innego, coś nieprawdziwego? Odnosiłem się do błędu, który zrobiłeś na początku. 

Znam historie polskich seryjnych z PRL bardzo dobrze, lubię tę tematykę. 

Film spoko, chociaż nie lubię tego głównego aktora, mogli kogoś innego wziąć, Woronowicza czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Tia kupią sobie 20 letnie Punta , albo Golfy IV do jazdy po pijaku za 2-3 tysie i niech sobie sądy zabierają jeszcze dołączą autografy,.Głupszej ustawy nie dało się wydumać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.