Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, mayor napisał:

Najlepiej się rozdaje cudze .Ponad 200 tyś nadmiarowych zgonów to dodatkowe miliardy w ZUS, gdyż w Polsce nikt nie dziedziczy pieniędzy na koncie emerytalnym tak jak z 401K.,Do tego  od stycznia większe minimalne wynagrodzenie to wyższe składki ZUS. Kaczyński nie odejmie od pyska sobie ,ani swoim aparatczykom, oligarchom w spółkach czy innym pisowskim pasożytom 

Ale fajnie w tym USA, szkoda tylko, że deportują patologię z powrotem do ich krajów. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RappaR napisał:

Nie wiem czy tez macie takie wrażenie, ale wydaje mi się, ze polityka strasznie wyciszyła się w ostatnim czasie w społeczeństwie na żywo. Narzekanie na ceny to jedno, ale znowu - nikogo wśród osób, które znam nie dotyka to w taki sposób, by zmieniało to w jakikolwiek sposób ich styl bycia, poza tym praktycznie w ogóle się nie gada o polityce 

wedlug mnie duży plus 

Jak mówiłem o tych 5% wydatków na wyżywienie to mnie wysmiales. Jak jesteś lekarzem i masz znajomych na poziomie to nie odczuwacie różnicy.  To była tylko przenośnia bo takich ludzi jak Ty czy ja nie dotyczy to tak bardzo jak ludzi którzy mają wspólnie 5k dochodu na dwóch. Nie chodziło o dokładne dane, ale o  pokazanie różnicy jajkie występują w  budżecie domowym.

Zapytaj jednak ludzi na trochę innym lvlu czy inflacja nie dała się im we znaki. Przecież już są znaki o substytutach czyli zamienianiu produktów kupowanych na gorsze/tańsze lub producenci zamieniają opakowania na mniejsze (naturalny instynkt inflacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał:

To wyjaśnij mi jego sens logiczny. 

w to się nie bawię, są tutaj znawcy którzy lepiej to wytłumaczą 

 

2 minuty temu, steve napisał:

Zapytaj jednak ludzi na trochę innym lvlu czy inflacja nie dała się im we znaki. Przecież już są znaki o substytutach czyli zamienianiu produktów kupowanych na gorsze/tańsze lub producenci zamieniają opakowania na mniejsze (naturalny instynkt inflacji).

jaki inny lvl? już widać recesję bo samorządy nie robią przetargów ponieważ zamrozili inwestycje. siada budowlanka = siada gospodarka. druga kadencja zawsze pokazuje prawdziwa twarz władzy, PO to leniwce a PiS to awanturnicy i skutki widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steve napisał:

Jak mówiłem o tych 5% wydatków na wyżywienie to mnie wysmiales. Jak jesteś lekarzem i masz znajomych na poziomie to nie odczuwacie różnicy.  To była tylko przenośnia bo takich ludzi jak Ty czy ja nie dotyczy to tak bardzo jak ludzi którzy mają wspólnie 5k dochodu na dwóch. Nie chodziło o dokładne dane, ale o  pokazanie różnicy jajkie występują w  budżecie domowym.

I dalej wyśmiewam. Mimo wszystko nie wydaję 5% wydatków na żywienie.

Wyśmiałem chore wartości, które pokazują, że nie myślisz co piszesz, jak i wyśmiewałem brak łączenia zależności(bogaci mniej odczuwają inflację żywności, ponieważ stanowi mniejszą część ich koszyka wydatków, co sam zauważyłeś, niestety nie byłeś już dość lotny umysłowo, by powiązać tę zależność z faktem dlaczego w bogatszych krajach Europy Zachodniej inflacja jest niższa niż w Polsce)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W trzecim kwartale PKB Polski był wyższy niż w drugim. To oznacza, że wbrew nie tak dawnym obawom, udało się naszej gospodarce uniknąć technicznej recesji. W skali roku urosła o 3,5 proc., co oznacza wyraźne spowolnienie z 5,8 proc. notowanych wcześniej. Jest jednak lepiej od prognoz ekonomistów.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/15265515/2-15112022-AP-EN.pdf/a86b3e33-506e-12bf-6cbb-6c6280490b6c?t=1668498675750&fbclid=IwAR2nvqPYuReNj152xp7mfrJG9v3XNBovcmkU3NNldCowOqcwuTEngtOfn-0

Jest to czwarty najwiekszy wzrost PKB w UE.

Ogolnie wyglada na to, ze tak jak w 2008 caly swiat dostaje po pizdzie, a my poki co sucha stopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

I dalej wyśmiewam. Mimo wszystko nie wydaję 5% wydatków na żywienie.

Wyśmiałem chore wartości, które pokazują, że nie myślisz co piszesz, jak i wyśmiewałem brak łączenia zależności(bogaci mniej odczuwają inflację żywności, ponieważ stanowi mniejszą część ich koszyka wydatków, co sam zauważyłeś, niestety nie byłeś już dość lotny umysłowo, by powiązać tę zależność z faktem dlaczego w bogatszych krajach Europy Zachodniej inflacja jest niższa niż w Polsce)

 

Dlatego w takim razie? Oprócz głupoty naszych rządzących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, steve napisał:

Dlatego w takim razie? Oprócz głupoty naszych rządzących?

Właśnie Ci napisałem - bo jedzenie i paliwa kopalniane są w tych samych cenach dla Niemiec i dla nas, mimo ze maja 3 razy wyższe pensje nominalne. 
Dlatego Polska ma inflacje jak cała grupa wyszechradzka, bo decydują czynniki zewnętrze.

Każdy procent inflacji mniej byłby osiągany ogromnym kosztem bezrobocia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Nie każde. Tylko te, które demokratycznie się przegłosuje, że wymagają powtórzenia!

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

zdziwko? oni już dawno demokracje wyjebali do śmietnika 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.