Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Artlan napisał:

Taki symetryzm w stylu ,,PiS i Peło jedno zło” to może miał jakieś uzasadnienie parę lat temu, ale teraz?

Na tych twoich taśmach Sienkiewicz mówi o Polsce jako państwie teoretycznym w znaczeniu słabej współpracy pomiędzy najważniejszymi instytucjami. Obecnie Polska również jest państwem teoretycznym, ale w takim znaczeniu, że Naczelnik robi co chce a reszta mu może skoczyć. Tu nawet nie ma dbania o zachowanie pozorów.

Nom, widać o ile klas lepsze jest PiS.

Swoją drogą ile znasz krajów, w których istniał system z naczelnikiem i ten naczelnik nie mógł wybudować na ziemi swojej spółki wieżowców, bo prezydent miasta się nie zgodził. Podasz jeden przykład czy jak zwykle znikniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Nom, widać o ile klas lepsze jest PiS.

Swoją drogą ile znasz krajów, w których istniał system z naczelnikiem i ten naczelnik nie mógł wybudować na ziemi swojej spółki wieżowców, bo prezydent miasta się nie zgodził. Podasz jeden przykład czy jak zwykle znikniesz

Daj jakieś inne przykłady bo ten jest zwyczajnie głupi. Wiadomo, że rozgłos i po-wski magistrat to powstrzymują. Myślę zresztą, że są tow stanie przeboleć - mają teraz większe koryto, chociaż akurat nie sądzę aby Kaczyński osobiście z niego jakoś specjalnie korzystał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Daj jakieś inne przykłady bo ten jest zwyczajnie głupi. Wiadomo, że rozgłos i po-wski magistrat to powstrzymują. Myślę zresztą, że są tow stanie przeboleć - mają teraz większe koryto, chociaż akurat nie sądzę aby Kaczyński osobiście z niego jakoś specjalnie korzystał. 

Dyktatura właśnie ma problem z powodu usunięcia jednej piosenki z listy przebojów. Jakiś inny przykład tak zniewolonego państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Dyktatura właśnie ma problem z powodu usunięcia jednej piosenki z listy przebojów. Jakiś inny przykład tak zniewolonego państwa?

Jaki ma problem ? I jaka dyktatura ? To, że rządzą się jak świnie - dokładnie jak PO (uprzedzając wszelkie uwagi, że przecież ośmiorniczki) - nie jest jeszcze dowodem na dyktaturę. Raczej na totalną degrengoladę. Sięgnęli dna jak wcześniej platforma. 

6 minut temu, matek napisał:

Latkowski na grubo leci na jedynce :)

Co tam gadał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RappaR napisał:

Nom, widać o ile klas lepsze jest PiS.

Swoją drogą ile znasz krajów, w których istniał system z naczelnikiem i ten naczelnik nie mógł wybudować na ziemi swojej spółki wieżowców, bo prezydent miasta się nie zgodził. Podasz jeden przykład czy jak zwykle znikniesz

Może najpierw zacznijmy od tego skąd ten naczelnik ma działki w centrum Warszawy i jak się uwłaszczył na państwowym majątku. :)  Były tu już linki wrzucane. 

W znikaniu to akurat ty i bezbek jesteście mistrzami gdy przychodzi do jakichś konkretów. Fluber przynajmniej jakoś tam dyskutuje i stara się spojrzeć na dane zagadnienie z różnych stron (chociaż i tak prawie zawsze wychodzi mu w konkluzji, że PiS nie taki święty, ale opozycja jeszcze gorsza :)). Nazwać wasz betonem to jak nic nie powiedzieć. 

Nadal czekam na odpowiedź na mój poprzedni post skierowany do ciebie (ten o bezpośrednim wpływie władzy na życie obywateli). 

Ponadto wymień mi cywilizowany kraj w którym rząd organizuje wybory z pominięciem jakichkolwiek procedur a potem te wybory przekłada również z pominięciem jakichkolwiek procedur. 

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym państwowa telewizja reguralnie szczuje motłoch na opozycję oraz grupy społeczne i zawodowe będące akurat w konflikcie z rządem (a przypominam, że PO i SLD również miały zatargi z wieloma grupami dotyczące chociażby podwyżek czy przywilejów). 

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym pierwsza i druga władza ostentacyjnie lekceważy trzecią i w zasadzie likwiduje trójpodział władzy. 

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym rządząca partia budzi główę państwa o 2 w nocy (albo nie pozwala mu zasnąć do tej godziny) żeby tylko zdążył podpisać napisaną na kolanie ustawę. 

Jeżeli sądzisz, że to wszystko to jest ,,kilka klas" wyżej niż rozmowy u Sowy i inne pierdololo to masz standardy na poziomie Łukaszenki. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

Nadal czekam na odpowiedź na mój poprzedni post skierowany do ciebie (ten o bezpośrednim wpływie władzy na życie obywateli). 

Ten na który Ci odpowiedziałem? Ziew.

 

8 minut temu, Artlan napisał:

Ponadto wymień mi cywilizowany kraj w którym rząd organizuje wybory z pominięciem jakichkolwiek procedur a potem te wybory przekłada również z pominięciem jakichkolwiek procedur. 

Wymień mi inny kraj z tak dziurawą konstytucją, której rząd nie mógł zmienić.

9 minut temu, Artlan napisał:

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym państwowa telewizja reguralnie szczuje motłoch na opozycję oraz grupy społeczne i zawodowe będące akurat w konflikcie z rządem (a przypominam, że PO i SLD również miały zatargi z wieloma grupami dotyczące chociażby podwyżek czy przywilejów). 

Każdy. 

9 minut temu, Artlan napisał:

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym pierwsza i druga władza ostentacyjnie lekceważy trzecią i w zasadzie likwiduje trójpodział władzy. 

Jeśli mianowanie ministrów do rządu przez władzę ustawodawczą nie łamie trojpodziału władzy, wtedy mianowanie członków KRS czy sądu najwyższego także nie łamie. 

Plus akurat dla mnie zlikwidowanie idei zwolennika niewolnictwa byłoby dużym plusem u PiSu

11 minut temu, Artlan napisał:

 

Wymień mi cywilizowany kraj, w którym rządząca partia budzi główę państwa o 2 w nocy (albo nie pozwala mu zasnąć do tej godziny) żeby tylko zdążył podpisać napisaną na kolanie ustawę

Udowodnij że tak było.  

Mnie nikt nie budzi ani nie pozwala zasnąć o 2, a piszę na forum.

12 minut temu, Artlan napisał:

 

Jeżeli sądzisz, że to wszystko to jest ,,kilka klas" wyżej niż rozmowy u Sowy i inne pierdololo to masz standardy na poziomie Łukaszenki. 

Jeśli uważasz, że PiS jest gorsze od PO, to gwalcisz dzieci jak Trynkiewicz!!!1!1!1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RappaR napisał:

Dyktatura właśnie ma problem z powodu usunięcia jednej piosenki z listy przebojów. Jakiś inny przykład tak zniewolonego państwa?

Niby jedna piosenka, ale jaki mocny kontekst. 

Naczelnik zlekceważył własny zakaz i to czasie, gdy pisowskie gestapo ścigało samotnych biegaczy i rowerzystów na podstawie prawa nabazgranego przez ministra zdrowia bez ustawowego upoważnienia. Zachowanie naczelnika opisała wcześniej prywatna telewizja, co wywołało agresywną reakcję TVPis a to z kolei wywołało reakcję ambasadora USA. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

 

Naczelnik zlekceważył własny zakaz i to czasie, gdy pisowskie gestapo ścigało samotnych biegaczy i rowerzystów na podstawie prawa nabazgranego przez ministra zdrowia bez ustawowego upoważnienia. Zachowanie naczelnika opisała wcześniej prywatna telewizja, co wywołało agresywną reakcję TVPis a to z kolei wywołało reakcję ambasadora USA. :)

 

wiesz, na te piosenke krytykujaca naczelnika mozna bylo w zeszlym tygodniu glosowac na liscie przebojow narodowego radia, gdzie trafila dzien po premierze, a nie mozna bylo w zadnej popularnej komercyjnej stacji radiowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RappaR napisał:

Ten na który Ci odpowiedziałem? Ziew.

 

Zacytuj tą odpowiedź, bo nie widzę. :) 

Cytat

Wymień mi inny kraj z tak dziurawą konstytucją, której rząd nie mógł zmienić.

Przecież PiS chce wyborów jak najszybciej, ponieważ:

- obawia się, że za pół roku Duda mógłby przegrać

- nie chce wypłacać przedsiębiorcom odszkodowań z powodu stanu nadzwyczajnego, bo musiałby zawiesić 500plus, 13 i 14 emeryturę oraz dotację dla TVP czyli straciłby swoje największe atuty 

Po co te brednie o dziurawej konstytucji? Przecież wy sami nie wierzycie, że chodzi o coś innego niż dwie wymienione wyżej kwestie. :)

Cytat

Każdy. 

Jakoś za PO tego nie było. W zasadzie to nawet za Wildstaina i Ubrańskiego telewizja była w miarę cywilizowana. 

Cytat

Jeśli mianowanie ministrów do rządu przez władzę ustawodawczą nie łamie trojpodziału władzy,

Niby Sejm mianuje ministrów? Chyba nie uważałeś na lekcjach WOS.

Cytat

wtedy mianowanie członków KRS czy sądu najwyższego także nie łamie. 

Nie wiedziałem, że PiS chce (lub chciał) wybierać członków SN za pośrednictwem Sejmu. Nie pomyliło ci się z Trybunałem Konstytucyjnym? Ale zaraz, przecież członków TK Sejm wybiera od zawsze, zatem... o czym ty do mnie piszesz w ogóle? :) 

A niewykonywanie wyroków przez władzę łamie zasadę trójpodziału władzy czy nie? 

Cytat

Plus akurat dla mnie zlikwidowanie idei zwolennika niewolnictwa byłoby dużym plusem u PiSu

A po polsku co to znaczy? 

Cytat

 

Udowodnij że tak było.  

Mnie nikt nie budzi ani nie pozwala zasnąć o 2, a piszę na forum.

 

Poprzedni prezydenci podpisywali ustawy publicznie/przyjmowali ślubowania o normalnych godzinach. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fluber napisał:

wiesz, na te piosenke krytykujaca naczelnika mozna bylo w zeszlym tygodniu glosowac na liscie przebojow narodowego radia, gdzie trafila dzien po premierze, a nie mozna bylo w zadnej popularnej komercyjnej stacji radiowej:)

I długo na tej liście nie pobyła. :) 

Wcześniej zresztą podobny los spotkał piosenkę ,,Pismo" bandu Jakubika ze względu na ,,nieemisyjny charakter teledysku". :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artlan napisał:

I długo na tej liście nie pobyła. :) 

jest na niej do teraz:)

2 godziny temu, Artlan napisał:

 

Przecież PiS chce wyborów jak najszybciej, ponieważ:

- nie chce wypłacać przedsiębiorcom odszkodowań z powodu stanu nadzwyczajnego, bo musiałby zawiesić 500plus, 13 i 14 emeryturę oraz dotację dla TVP czyli straciłby swoje największe atuty 

what?:) jak chcesz zawiesic cos co nigdy nie bylo wyplacane?:)

14 emerytura jest dopiero w planach i to dopiero na za poltora roku:) takze spokojnie z tym zawieszaniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matek napisał:

Latkowski na grubo leci na jedynce :)

Dowiedzieliśmy się, że Krystek z Marcinem, właścicielem Zatoki sztuki w Sopocie pukali 5 nieletnich i pewnie wiele pełnoletnich. Część z nich zgwałcili. Pierwszy siedzi w areszcie a drugi wyszedł za kaucją. Policja i prokuratura nie miały ochoty zajmować się gwałtami i umarzały postępowania. 

 

Cała zgraja celebrytów podpisana z imienia i nazwiska bawiła się na imprezach w Zatoce sztuki a co najmniej 3 z nich Marcin przewiózł swoją motorówką. Część z nich w mediach społecznościowych wstawiała się za Zatoką sztuki po wybuchu afery. 

Wnioski: układ celebrycko-policyjno-sądowy chroni pedofilów gdyż korzystali z kobiet/dziewczyn załatwianych  Krystka

Posypią się pozwy. Plusy będą takie, że Ziobro w ramach popisówki przyciśnie swoich podwładnych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cardi napisał:

Ujawnianie pedofilii w showbiznesie - "Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie."

Ale zaraz, zaraz... Pedofilię których celebrytow udokumentował w filmie Latkowski? W filmach Sekielskich mamy konkretne przypadki, konkretnych księży pedofilii i biskupów, którzy ich kryli. Wojewódzki pukał te nastolatki? 

To tak jakby zarzucić udział w pedofilii wszystkim którzy bywali na mszy u ww. księży. 

Głowni organizatorzy tego procederu są znani od lat, prokuratura Ziobry od 5 lat niemal nic w tej sprawie nie zrobiła. Śledztwo się wlecze, sprawy umarzano. Siedzi tylko Krystek i to jeśli dobrze pamiętam za jedną sprawę. Ten film najbardziej ukazał właśnie nieudolność prokuratury Ziobry. 

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jack napisał:

Dowiedzieliśmy się, że Krystek z Marcinem, właścicielem Zatoki sztuki w Sopocie pukali 5 nieletnich i pewnie wiele pełnoletnich. Część z nich zgwałcili. Pierwszy siedzi w areszcie a drugi wyszedł za kaucją. Policja i prokuratura nie miały ochoty zajmować się gwałtami i umarzały postępowania. 

 

Cała zgraja celebrytów podpisana z imienia i nazwiska bawiła się na imprezach w Zatoce sztuki a co najmniej 3 z nich Marcin przewiózł swoją motorówką. Część z nich w mediach społecznościowych wstawiała się za Zatoką sztuki po wybuchu afery. 

Wnioski: układ celebrycko-policyjno-sądowy chroni pedofilów gdyż korzystali z kobiet/dziewczyn załatwianych  Krystka

Posypią się pozwy. Plusy będą takie, że Ziobro w ramach popisówki przyciśnie swoich podwładnych. 

 

 

Nie pisałem o filmie, który jest taki sobie, tylko o tym co gadał później w studio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzemo napisał:

Ale zaraz, zaraz... Pedofilię których celebrytow udokumentował w filmie Latkowski? W filmach Sekielskich mamy konkretne przypadki, konkretnych księży pedofilii i biskupów, którzy ich kryli. Wojewódzki pukał te nastolatki? 

Głowni organizatorzy tego procederu są znani od lat, prokuratura Ziobry od 5 lat niemal nic w tej sprawie nie zrobiła. Siedzi tylko Krystek i to jeśli dobrze pamiętam za jedną sprawę. 

Nie wiem, Latkowski pewnie wie. Tak czy owak reakcja Kubusia pokazuje, że się wystraszył :) 

Poza tym trudniej się dostać na 10 min 1v1 z Wojewódzkim niż z wikarym z parafii, to i o materiały filmowe może być trudniej.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Nie wiem, Latkowski pewnie wie. Tak czy owak reakcja Kubusia pokazuje, że się wystraszył :) 

Wystraszył? Ciekawa interpretacja.

Każdego kto był przez lata w tym kurwidołku (w Sopocie takich wiele) można oskarżyć o pedofilie? Grażynę Wolszczak też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.