Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

@fluber - od lat sporo spędzam w aucie i słucham Trójki, RMF Classic i radio RAM. Z Trójki uciekli już chyba wszyscy poza Kubą Strzyczkowskim, który pewnie ostatni zgasi światło. Za czasów PIS udało się rozwalić radio będące niejako symbolem wolności myślenia, publicystyki, czy autorskich programów. Radio, którego dziećmi są Tadeusz Sznuk, Kobuszewski, Friedmann, Mann, gdzie na różnych etapach kariery trafiali też Owsiak, Olejnik, Miecugow, Andrus, Cejrowski, Waglewscy, Jachimek, Grupa Mocarta, Wojewódzki - a więc plejada nazwisk z różnych stron i poglądów. Radio powstało w komunie, przetrwało reformacje, rządy aws, sld, PO i zostało kompletnie rozłożone przez PiS. Tu akurat nie ma przypadku. 

I pewnie akcja z listą i Kazikiem jest przesadzona, niemniej pewnie była punktem przełomowym, a czasem kropla przeważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sebastian napisał:

Odnośnie głosowania na Kazika i "faktów" podawanych przez wiadomo czyją agendę na forum.

Piosenka Kazika była na liście do głosowania. 

Czyli nikt jej ręcznie nie dodawał do listy w piątek wieczorem.

gdzie ja napisalem ze jej nie bylo na liscie do glosowania? 

28 minut temu, jack napisał:

 Patologia zależności i wdzięczności powoduje, że Prezes czy inny Ziobro nie musi nic robić by cała armia klakierów czytała w ich myślach i robiła to, co jak im się wydaje, się od nich oczekuje. Mierni, bierni ale wierni. Czasem aż za bardzo chcą. 

mniej wiecej o to chodzi choc mysle ze rowniez istotna role odgrywaja ich poglady polityczne.

1 godzinę temu, jack napisał:

za tokfm:

"Jak poinformował (Zastępca dyrektora "Trójki" Mirosław Rogalski), system automatycznie zliczył 1487 głosów na utwór Bartasa Szymoniaka, 1338 – na Deep Purple, 1187 – na The Cure, a 1157 – na piosenkę Kazika. Na tym etapie moderator dokonuje selekcji głosów, szukając tych zgłoszeń, które wydają się oszukane. W przypadku ostatniego notowania ręcznie unieważniono 577 głosów oddanych na Deep Purple, 448 – na The Cure i 53 na Kazika." 

 

Zastanawia mnie coś innego. Czy nie jest tak, że Niedźwiedzki może sobie robić z tą listą co chce bo to jego autorski program. To przecież nie losowanie lotto tylko głupia lista przebojów.

i po tej recznej ingerencji, kazik mial druga najwieksza liczbe glosow za szymoniakiem. mimo tego zostal puszczony jako zwyciezca, a szymoniak byl chyba dopiero szosty mimo ze dostal najwiecej glosow.

no wlasnie o tym mowil gil ze generalnie nie bylo zadnego regulaminu ktory by mowil ze piosenka ktora dostanie najwiecej glosow, wygra. 

 

56 minut temu, lorak napisał:

@fluber czyli nie ma tu żadnych nacisków z góry, a ci wszyscy dziennikarze, którzy odeszli, to strzelili focha, czy może ktoś im płaci za dyskredytowanie PiS? czym się kierowali Wrona lub Kydryńśki? 

mysle ze byly naciski od dyrektora trojki. natomiast nie bylo naciskow na dyrektora trojki. taka jest moja opinia.

zwroc uwage ze o ile po przejeciu wladzy w takiej tvp zrobiono czystki ( dzieki czemu nie ma tam takich akcji jak w trojce) to w trojce wymieniono dyrektora ale prowadzacy i audycje sie prawie nie zmienily.

21 minut temu, blackmagic napisał:

"Coś zrobić" i "dopilnuj aby nie była na Antenie" przecież się nie wykluczają, a raczej zazębiają :)

 

ewidentnie sie facetowi zapalila dupa ze nie dosc ze kazik wygral to jeszcze ten piotr ktory byl adresatem sms-a i odpowiadal za muzyke w trojce, jako ze kazik wygral liste, zacznie go puszczac po 4 razy dziennie na antenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 09:26, fluber napisał:

Albo czy nie podskoczyliby w okolice 90%:)

Czyli nie tylko sugerujesz, że PIS wygrał wybory dzięki patologii, którą kupili dzięki 500+, ale wskazujesz również kierunek, z którego przybyli?:)

Skądś przepłynąć musieli. Musiałbyś sprawdzić mapę przepływu elektoratu po tamtych wyborach. Sorry, że tak późno dostałem bana na 24h za klub debili :D 

 

17 godzin temu, quevas napisał:

mandat pochodzący z demokratycznych wyborów nie zwalnia władzy z konieczności przestrzegania Konstytucji i wszelakich norm stanowionego prawa

kiedy władza ignoruje normy konstytucyjne i wyroki sądów oraz trybunałów - dla zachowania podstaw ustrojowych państwa i elementarnej praworządności musi wkroczyć wojsko, bo nie ma już żadnej instytucji zdolnej do interwencji w obliczu zamachu stanu, jakiego dokonuje reżimowa władza

Dokładnie tak, to jak normy prawa przestrzegać potrafi poprzednia ekipa rządząca pokazała knajpa "Pod Pluskwami". Jedni drugich warci, tylko że kopią nas po jajach w inny sposób, czego starasz się nie zauważać i z uporem maniaka brniesz w narrację, że "przez osiem ostatnich lat" było lepiej. Nie było, było równie c***owo tylko że na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

sle ze byly naciski od dyrektora trojki. natomiast nie bylo naciskow na dyrektora trojki. taka jest moja opinia.

zwroc uwage ze o ile po przejeciu wladzy w takiej tvp zrobiono czystki ( dzieki czemu nie ma tam takich akcji jak w trojce) to w trojce wymieniono dyrektora ale prowadzacy i audycje sie prawie nie zmienily.

tu zgoda, to jest najsensowniejszy scenariusz. mnie tylko zastanawia tak pozna godzina tego SMS i ileś tam % (niewiele) daje ewentualności, ze najpierw ktoś (może w stylu Sasina, któremu po fiasku wyborczym pali się grunt pod nogami) z góry uderzył do dyrektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

no wlasnie o tym mowil gil ze generalnie nie bylo zadnego regulaminu ktory by mowil ze piosenka ktora dostanie najwiecej glosow, wygra. 

I miał Niedźwiedzki listę z którą robił co chciał, wszyscy byli zadowoleni i jakoś to się kręciło przez kilkadziesiąt lat aż nastał pisowski misiewicz, który lepiej wiedział co Niedźwiedzki chcieć powinien 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jack napisał:

I miał Niedźwiedzki listę z którą robił co chciał, wszyscy byli zadowoleni i jakoś to się kręciło przez kilkadziesiąt lat aż nastał pisowski misiewicz, który lepiej wiedział co Niedźwiedzki chcieć powinien 😉 

 

Wiesz, ja ciągle mam nadzieję, że jednak nie było tak, jak piszesz powyżej, bo to jednak trochę niesmak, że w "liście przebojów", na którą głosują słuchacze w oficjalnym głosowaniu, ostatecznie o tym, kto jest na którym miejscu, decyduje prowadzący listę. 

No bo jednak to jest trochę nie fair wobec takich ludzi jak ten Szymoniak, że jednak wygrywa głosowanie, a puszczają go na 6 miejscu, bo przecież lista przebojów trójki to jest jednak pewna marka, za którą idą konkretne pieniądze.

Dla mnie to byłby trochę niesmak, gdyby się okazało, że Niedźwiecki wstawił Kazika na pierwsze miejsce na liście przebojów "bo tak".

Sorry, popraw mnie jeśli się mylę, ale gdyby to jakiś pisowiec prowadził listę przebojów w polskim radiu i wrzucił na pierwsze miejsce piosenkę cisnącą po Tusku, bo tak mu się podobało, a nie dlatego, że wygrała głosowanie, to przecież tekstów o "przekroczeni granic", "goebbelsach", "pisowskich aparatyczykach" itd. nie byłoby końca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Wiesz, ja ciągle mam nadzieję, że jednak nie było tak, jak piszesz powyżej, bo to jednak trochę niesmak, że w "liście przebojów", na którą głosują słuchacze w oficjalnym głosowaniu, ostatecznie o tym, kto jest na którym miejscu, decyduje prowadzący listę. 

No bo jednak to jest trochę nie fair wobec takich ludzi jak ten Szymoniak, że jednak wygrywa głosowanie, a puszczają go na 6 miejscu, bo przecież lista przebojów trójki to jest jednak pewna marka, za którą idą konkretne pieniądze.

Dla mnie to byłby trochę niesmak, gdyby się okazało, że Niedźwiecki wstawił Kazika na pierwsze miejsce na liście przebojów "bo tak".

Sorry, popraw mnie jeśli się mylę, ale gdyby to jakiś pisowiec prowadził listę przebojów w polskim radiu i wrzucił na pierwsze miejsce piosenkę cisnącą po Tusku, bo tak mu się podobało, a nie dlatego, że wygrała głosowanie, to przecież tekstów o "przekroczeni granic", "goebbelsach", "pisowskich aparatyczykach" itd. nie byłoby końca:)

 

Wiesz, jakby pisowski aparatczyk nie kręcił przy Trójce to ilość słuchaczy, a tym samym głosów pewnie byłaby inna i nie mielibyśmy tego problemu :)

Co do reszty zgoda - nie powinno się w to ingerować niezależnie od wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Trzaskowski w imponującym stylu idzie po elektorat wielkomiejski, jest dużo sprawniejszym kandydatem niż MKB, ale ciągle nie widzę go w walce o małe miasteczka i wioski, a bez tego raczej wyborów nie wygra.

 

 

patrząc na jego kampanie to jest lepszy niż myślałem ale niestety nie jest z mojej bajki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

patrząc na jego kampanie to jest lepszy niż myślałem ale niestety nie jest z mojej bajki 

Ewidentnie gra na polaryzację, żeby odbudować 2 miejsce Platformy i zabrać elektorat, który zdążył się już przerzucić na Hołownię i Kosiniaka. Takie "pociski" w stronę Dudy z pewnością zapewnią mu sporo głosów w elektoracie antypisowskim z założenia, a fakt, że kreuje się na niezwykle wyrafinowanego i wykształconego Europejczyka, z pewnością zachęci do głosowania tych, którzy twierdzą, że to tępy lud głosuje na PIS i Dudę i którzy nie chcą być z takimi wyborcami kojarzeni. Jeżeli celem było odbudowanie duopolu PIS-PO na scenie politycznej, to jest to jak dotąd znakomita kampania.

@lorak

Kolesiostwo jak nic:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

kupili od niego? narciarz przechodził jakiekolwiek procedury? nagle też się okazuje, że jednak były inne oferty niż tylko narciarza...

nagle?:) co Ty pierdzielisz teraz?:) gdzie Ty przeczytales ze narciarz byl jedyna osoba w polsce ktora oferowala maseczki?:) tu cytat z 12 maja:

na skrzynkę MZ przez ostatnie tygodnie trafiło ponad 1000 ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

nagle?:) co Ty pierdzielisz teraz?:) gdzie Ty przeczytales ze narciarz byl jedyna osoba w polsce ktora oferowala maseczki?:) tu cytat z 12 maja:

na skrzynkę MZ przez ostatnie tygodnie trafiło ponad 1000 ofert

to na podstawie jakiego procesu zakupowego lub przetargu dokonano wyboru ?

 

15 minut temu, fluber napisał:

 

@lorak

Kolesiostwo jak nic:

 

pytać zawsze można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Ewidentnie gra na polaryzację, żeby odbudować 2 miejsce Platformy i zabrać elektorat, który zdążył się już przerzucić na Hołownię i Kosiniaka. Takie "pociski" w stronę Dudy z pewnością zapewnią mu sporo głosów w elektoracie antypisowskim z założenia, a fakt, że kreuje się na niezwykle wyrafinowanego i wykształconego Europejczyka, z pewnością zachęci do głosowania tych, którzy twierdzą, że to tępy lud głosuje na PIS i Dudę i którzy nie chcą być z takimi wyborcami kojarzeni. Jeżeli celem było odbudowanie duopolu PIS-PO na scenie politycznej, to jest to jak dotąd znakomita kampania.

@lorak

Kolesiostwo jak nic:

 

Takie wiadomości zawsze budzą kontrowersje bo doświadczenie nas uczy, że zwykle za takimi pytaniami idą korupcyjne propozycje.

Niemniej nie wiadomo, czy produkt ten spełniałby czy nie wymogi. Sam fakt nieposiadania odpowiedniego znaczku nie wskazuje czy produkt nie spełnia wymagań bo certyfikacja zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami i może przed epidemią producent nie myślał żeby to puszczać w świat, a jak ceny wywindowały to nagle stało się to opłacalne. Przecież przyspieszenie procesu certyfikacji nie oznacza od razu, że nie trzeba prób żadnych przechodzić. Właściwości tak czy siak produkt musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Koelner napisał:

 

pytać zawsze można

Tak w ogóle to chyba jest Twoja teoria, że PO z PIS-em kłócą się tylko na pokaz, a w rzeczywistości chodzi o to, żeby obie partie trzymały się na stołkach?:) Ten sms w sumie daje do myślenia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

Ewidentnie gra na polaryzację, żeby odbudować 2 miejsce Platformy i zabrać elektorat, który zdążył się już przerzucić na Hołownię i Kosiniaka.

Nawet TVP atakując Trzaskowskiego wskazuje go jako najpoważniejszego kandydata do walki z Dudą. Trzaskowski ma szansę przejąć całe poparcie Hołowni, który był takim substytutem kandydata PO-TVN a Kosiniak wyląduje gdzieś na poziomie twardego PSL 3-4%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Tak w ogóle to chyba jest Twoja teoria, że PO z PIS-em kłócą się tylko na pokaz, a w rzeczywistości chodzi o to, żeby obie partie trzymały się na stołkach?:) Ten sms w sumie daje do myślenia:)

 

tak moja :)

ten sms potwierdza kolesiostwo. zaufaj mi , że mam znajomego który ma kontrakt na usługi dla senatu i wiem co mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.