Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyszywana ciocia przeżyła sachsenhausen (nie wiem jak się to pisze, i nie chce mi się sprawdzać). Z jej opowieści (a byłem wówczas młodym nastolatkiem) zapamiętałem opis pewnego zdarzenia. Razu pewnego, gdy ciocia pracowała w stolarni, znienacka podszedł do niej kapo i ją uderzył (myślał, że robiła coś na własną rękę). Zobaczył to niemiecki oficer i przykładnie, na oczach wszystkich, ukarał tego 'funkcyjnego' przestrzegając ew. naśladowców, że każde samowolne użycie siły wobec wieźniów będzie surowo karane!; ciotka b. szanowała szwabów za ich 'ordnung'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał:

Oki.

To daj mi linki o akcjach w Małopolskim tego typu po 1941

Jasne, będę Ci terasz szukał niemieckich akcji w różnych zakątkach Polski i w różnym okresie. Pisałeś, że mordowali jak leci a ja Ci dałem linka, że nie jak leci. Niemcy w odróżnieniu od ruskich mieli jakiś plan a ruskie po prostu spuścili mongołów ze smyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

Oczywiście ze był plan mordu na Polakach, ale duzo później, kiedy już wybudują dla rzeszy co mają wybudować 

Następny. 

Masz tu linka do zorganizowanej czystki na Polakach zaraz na początku wojny:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion

Polska inteligencja nie była potrzebna do budowania rzeszy a mogła jedynie przeszkadzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kcp78 napisał:

Moja przyszywana ciocia przeżyła sachsenhausen (nie wiem jak się to pisze, i nie chce mi się sprawdzać). Z jej opowieści (a byłem wówczas młodym nastolatkiem) zapamiętałem opis pewnego zdarzenia. Razu pewnego, gdy ciocia pracowała w stolarni, znienacka podszedł do niej kapo i ją uderzył (myślał, że robiła coś na własną rękę). Zobaczył to niemiecki oficer i przykładnie, na oczach wszystkich, ukarał tego 'funkcyjnego' przestrzegając ew. naśladowców, że każde samowolne użycie siły wobec wieźniów będzie surowo karane!; ciotka b. szanowała szwabów za ich 'ordnung'... 

 

 

Reparacje wyniosą 0,49€ i 10 sztuk słodyczy Hanuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cardi napisał:

 

 

Reparacje wyniosą 0,49€ i 10 sztuk słodyczy Hanuta.

 

Cytat

Co więcej mogę zapewnić, że na pewno bardziej skutecznie, w sposób normalny, aniżeli robi to obecny rząd, bo tam nie ma dyplomacji

Zabrakło standardowego "Proszę mi wierzyć".

1 godzinę temu, josephnba napisał:

 

Oczywiście ze był plan mordu na Polakach, ale duzo później, kiedy już wybudują dla rzeszy co mają wybudować 

 

Wiadomo, oni też chcieli dopaść Bolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kcp78 napisał:

Nie wiem czemu akurat do mnie te linki 'podsylasz'. I w ogóle nie bardzo rozumiem ocb. Jeśli możesz, dojaśnij... 

Do Ciebie jest youtube. Historia nadgorliwego kapo, który przez swoje okrucieństwo był pupilkiem SSmanów. To tak dla kontrastu z wspomnieniem, które przytoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Do Ciebie jest youtube. Historia nadgorliwego kapo, który przez swoje okrucieństwo był pupilkiem SSmanów. To tak dla kontrastu z wspomnieniem, które przytoczyłeś.

To nie bym przecież jedyny przypadek, gdzie więźniowie bardziej niż strażników bali się kapo, zważywszy że na kapo wybierano często kryminalistów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

To nie bym przecież jedyny przypadek, gdzie więźniowie bardziej niż strażników bali się kapo, zważywszy że na kapo wybierano często kryminalistów 

Ależ oczywiście, po prostu ten materiał ostatnio oglądałem, to podlinkowałem. Przecież nie zamierzam się licytować tylko jeden przypadek SSmana kata, albo SSmana z zasadami nie stanowi żadnej reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.