Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, julekstep napisał:

i to i to skurwiele, ale jednak statystki (jeśli chodzi o PL) jednoznacznie wskazują na Niemców jako tych 'gorszych' (no i to oni mieli systemowy plan eksterminacji narodów, gdzie u ruskich to często było zdziczenie jednostek)

Zapominamy o jednym, głównie na terenie Polski, uprawiali eksterminacje na sposób "przemysłowy". W tej skali, nie ma porównania na Świecie.

Co ciekawe Stalinowi przypisuje się wszystkie ofiary wojen partyjnych, czystek,  kolektywizacji, odkułaczania itd (sama ukraina to od 2,5 do 15 mln).

Natomiast Hitlerowi mniej niż sam holocaust (rozumiany nie tak jak chcą Żydzi, a według eksterminacji podludzi - Polacy, Romowie, Żydzi, inwalidzi, jeńcy, itd.) który szacują na 20 mln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, julekstep napisał:

nie no akurat to że okupacja niemiecka była lżejsza od ruskiej to sam słyszałem od rodziny z Kresów

z kolei rodzina z okolic Warszawy dużo więcej krzywd miała od Niemców

 

i to i to skurwiele, ale jednak statystki (jeśli chodzi o PL) jednoznacznie wskazują na Niemców jako tych 'gorszych' (no i to oni mieli systemowy plan eksterminacji narodów, gdzie u ruskich to często było zdziczenie jednostek)

Ja chcę relacji osób, które przeżyły tortury SS i tortury NKWD i stwierdziły, że te z SS były lżejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

Jedni chcieli eliminować klasy, a drudzy rasy. Reszta w sumie podobnie.

no tak srednio z ta podobna reszta

Niemcy byli duzo skuteczniejsi jesli chodzi o realizacje swoich 'planow' (no chyba ze glodzenie ukrainskich wiesniakow bylo elementem walki klas lol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

Ja chcę relacji osób, które przeżyły tortury SS i tortury NKWD i stwierdziły, że te z SS były lżejsze

Czy tortury to nie wiem, ale znajomego babcia tez opowiadała to co się wpisuje w słowa Julka, tj. Ze jak Niemiec cie widział to była lipa ale mieli jeszcze odruchy człowieczeństwa, potrafili udawać ze cie nie widzą, olać itd. 

 

Ruskie natomiast gwałty na start i totalna dzicz. W sumie, nic się nie zmieniło i w 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Ja chcę relacji osób, które przeżyły tortury SS i tortury NKWD i stwierdziły, że te z SS były lżejsze

Jeśli są takie osoby to miały zajebistego pecha, abstrahując od tego, że torturami systemowo nie zajmowali się SS-mani tylko niemiecka policja, miejscowa żandarmeria.SS manów było po prostu za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

Czy tortury to nie wiem, ale znajomego babcia tez opowiadała to co się wpisuje w słowa Julka, tj. Ze jak Niemiec cie widział to była lipa ale mieli jeszcze odruchy człowieczeństwa, potrafili udawać ze cie nie widzą, olać itd. 

 

Ruskie natomiast gwałty na start i totalna dzicz. W sumie, nic się nie zmieniło i w 2022.

Ilu z rodziny i znajomych babci zmarło za Niemca, a ilu za Ruska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RappaR napisał:

Ilu z rodziny i znajomych babci zmarło za Niemca, a ilu za Ruska?

Z moich rodzinnych doświadczeń wynika, że przyszli niemcy, zrobili szybką czystkę zabijając potencjalnych buntowników po czym się uspokoiło. Ludzie potracili bliskich, żyli kiepskim ale mimo wszystko w miarę unormowanym życiem. Po czym przyszedł rusek, nie musiał już zabijać wichrzycieli bo ci już dawno nie żyli więc poniewierali tych co zostali. Obie okupacje odróżnia przede wszystkim to, że za niemca był zamordyzm ale jak robiłeś co ci kazali to miałeś spokój a za ruska totalny chaos, głód i poczucie ciągłego zagrożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RappaR napisał:

Możesz podać imiona tych ludzi, z chęcią bym poczytał ich pamiętniki

Choćby Rotmistrz Witold Pilecki 

Mówił tak dokładniej porównując Oświęcim do katowni UB 

16 godzin temu, RappaR napisał:

Ilu z rodziny i znajomych babci zmarło za Niemca, a ilu za Ruska?

Już wiemy że twoja ciocia rzucała kacapom kwiatki pod koła i jej nie zgwałcili 

Nie musisz powtarzać 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, josephnba napisał:

Choćby Rotmistrz Witold Pilecki 

Mówił tak dokładniej porównując Oświęcim do katowni UB 

 

Oświęcim nie był katownią SS.

dalej czekam na jedno nazwisko 

 

6 godzin temu, josephnba napisał:

Już wiemy że twoja ciocia rzucała kacapom kwiatki pod koła i jej nie zgwałcili 

Chyba niska cena i dobry deal?

9 godzin temu, jack napisał:

Z moich rodzinnych doświadczeń wynika, że przyszli niemcy, zrobili szybką czystkę zabijając potencjalnych buntowników po czym się uspokoiło. Ludzie potracili bliskich, żyli kiepskim ale mimo wszystko w miarę unormowanym życiem. Po czym przyszedł rusek, nie musiał już zabijać wichrzycieli bo ci już dawno nie żyli więc poniewierali tych co zostali. Obie okupacje odróżnia przede wszystkim to, że za niemca był zamordyzm ale jak robiłeś co ci kazali to miałeś spokój a za ruska totalny chaos, głód i poczucie ciągłego zagrożenia. 

Czeku wiec przez 5 lat Niemca zginęło 6 mln Polaków, a przez 45 lat Ruska jakieś 150 tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jack napisał:

Bo niemcy zabili już większość koniecznych do zabicia by złamać opór?  

 

12 godzin temu, agresywnychomik napisał:

Obrzydliwa manipulacja ale kolega Jack juz ci wyjasnil.

Wbrew propagandzie, Polska za bardzo nie stawiała oporu, do 1943 w Polsce nie było znaczących działań partyzanckich, a straty Niemców było symboliczne jeśli porówna się je do jakiekolwiek bitwy.

Niemcy zabijali wszystkich jak leci, to dopiero ZSRR wycelował zabójstwa w przeciwników, a nie dokonywał hekatomby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.