Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Koelner napisał:

odnośnie sprawy Szumowskiego klasykiem:

"Moja żona musi być wolna nawet od cienia podejrzeń”

jestem przyzwyczajony do hipokryzji w tym temacie a przypominam sobie jak PiS jako swoje paliwo wykorzystywało nazwisko Tuska w Amber Gold.

Gdzieś dzwony bijo ale nie wiesz gdzie ,  'hipokryto' - PiSlam walił wtedy w Bąka, Łukasza Bąka🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

jeśli sądzisz, że w 40 mln kraju na wirusa choruje i umiera łącznie tyle osób, ile w Hiszpanii, Włoszech, Wlk Brytanii czy Niemczech w jeden dzień, to można się zacząć zastanawiać,  w którym miejscu przebiega granica między głęboką wiarą, a bezbrzeżną naiwnością

@lorakczyzbys w temacie obok cytował zafałszowane dane? Tak pytam, z ciekawości.

8 godzin temu, lorak napisał:

 

jakich ekspertów, kto konkretnie? to ten sam problem co z brakiem informacji na temat metodologii. nie wiesz jak coś jest mierzone, więc nie wiesz co tak naprawdę przedstawia, a zatem nie powinieneś używać tego jako argumentu. to są podstawy.

Bez względu na metodologie odpowiedzią na ranking przedstawiający jedna kwestie, nie można odpowiadać rankingiem przedstawiającym inna jako argument. To są podstawy. 

47 minut temu, lorak napisał:

jeszcze odnośnie tej grafiki Luisa, to polecam zapoznać się z przypisami. jeden to ścieżka dostępu do pliku na kompie. skubaniec znalazł sposób na takich jak ja, którzy chcą sprawdzać źródła XD

Myśle, ze wolał obróbkę danych przez siebie zostawić jako potencjalnie swoją obróbkę. Ale co ja tam wiem, pewnie jest za PiSem.

a tak już bardzo na poważnie to za bardzo nie wiem czemu się do tego przypierdzielasz. Jeśli się interesujesz ekonomia, to te prognozy powinny Ci się wydawać logiczne. Jeśli tylko polityka, to faktycznie nie.
 

W skrócie, całkiem spora populacja, gospodarka oparta na konsumpcji wewn, mały wpływ turystyki na pkb. Wciąż dobre i tanie kadry, gdzie zagraniczne korpo wychodzą na plus, bo bezpieczniej jest przenieść jakieś działy do Pl niż do Manili czy Indii gdzie robią coś za miskę ryżu, ale wychodzi to różnie. Publiczne inwestycje jako tako. Zadłużenie w ryzach, wiec jest pole do jego powiększenia itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pierdykam

Na głupim polskim rządzie zarobił każdy poza obywatelem

KGHM też wydymane

Pięknie "wstajemy z kolan"

No i oczywiście brak winnych całej tej propagandowej szopki

Tego nawet nie trzeba komentować, wszelki bubel skupowali, 1.5 mln na transport antonowem hurra, morawiecki na lotnisku, z "wypełnionego po brzegi" Antonowa wyszło tylko 1/3 ladunku, Sasin pozujący z zadumana miną na tle samolotu. Efekt wow w telewizorze i na tweeterze

I kupa

 

Jedynie zadowoleni są chyba tylko fani lotnictwa 😂 (kupili sobie chłopaki ich głosy 🤣😎)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, julekstep napisał:

no przeciez bylo z nimi cos bardzo nie tak

nie wygrali ci ktorych vasquie chcial xD

Nie musiałeś podpowiadać :( 

 

Co tu się... Rafik podąża ścieżką żenady wydeptaną przez Gośkę... A taki był fajny, warszawski, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

Udowadnia się winę, każdy kto jest w stanie zdać matmę na lepiej niż 3 jest w stanie takie oczywistości zrozumieć :)

Ale Rząd powinien być transparentny.

Gdyby zwykły random z ulicy zawarł tak dziwną transakcję z MZ mówilibyśmy co najmniej o niekompetencji i nierozgarnięciu władz tego resortu. Gdy tym randomem jest człowiek, który zna brata Szumowskiego i prawdopodobnie samego ministra to sprawa śmierdzi jeszcze bardziej.

@fluber, akurat Chlebowski nie był ministrem. Największym krętaczem i aferzystą spośród ministrów PO pozostaje zatem Sławek ,,zegarek" Nowak. :)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

ale drzewiecki byl:)

No niech ci będzie. To mamy taki ranking największych krętaczy/aferzystów wśród ministrów i wiceministrów. 

1. Tomasz Lipiec

2. Zbigniew Sobotka

3. Jacek Sasin

4. Sławomir Nowak

5. Mirosław Drzewiecki

Wygrywa PiS (8 punktów), przed SLD (4 punkty) i PO (2 punkty). W sumie to nie wiem czy ten Sasin nie powinien być jednak wyżej. :)

Z Szumowskim jeszcze trochę poczekajmy, może strąci Mira z top5 (a i Sławek jest w jego zasięgu). :)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy stwierdzą, że manipulacja wynikami, niektórzy, że cenzura, czyli czy 2+2 to zawsze 4, czy czasami to nie ma sensu:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25956203,dziennikarz-trojki-w-liscie-do-dyrektora-mechanizm-glosowania.html#s=BoxMMt2

 

A dla mnie to po prostu żenada z elementami lizusostwa i komuny z miernymi, ale wiernymi górami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artlan napisał:

No niech ci będzie. To mamy taki ranking największych krętaczy/aferzystów wśród ministrów i wiceministrów. 

1. Tomasz Lipiec

2. Zbigniew Sobotka

3. Jacek Sasin

4. Sławomir Nowak

5. Mirosław Drzewiecki

Wygrywa PiS (8 punktów), przed SLD (4 punkty) i PO (2 punkty). W sumie to nie wiem czy ten Sasin nie powinien być jednak wyżej. :)

widze ze punktacja jest nastepujaca:

1 miejsce - 5 punktow

2 miejsce - 4 punkty

3 miejsce - 3 punkty

ministrowie z po niezaleznie od miejsca - 1 punkt?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tecu napisał:

Niektórzy stwierdzą, że manipulacja wynikami, niektórzy, że cenzura, czyli czy 2+2 to zawsze 4, czy czasami to nie ma sensu:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25956203,dziennikarz-trojki-w-liscie-do-dyrektora-mechanizm-glosowania.html#s=BoxMMt2

 

A dla mnie to po prostu żenada z elementami lizusostwa i komuny z miernymi, ale wiernymi górami. 

Mały bierny ale wierny. Spodziewałem się, że druga kadencja PiSu będzie gorsza od pierwszej zwłaszcza słysząc socjalne zapowiedzi, ale jednak tego jak szybko, i w jakim rozmiarze, wyszły z nich orwellowskie świnie, to się nie spodziewałem. Myślałem, że Kaczyński będzie to wszystko trzymał za mordę, tymczasem tak trzyma jak Tusk trzymał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

To co czujesz, to procent Twoich zarobków, które zabiera Ci państwo. Ten procent w odniesieniu do przeciętnego Polaka za rządów PIS się zmniejszył. Zwiększyły się również zarobki. Oznacza to, że zarabiasz więcej niż 5 lat temu i do tego oddajesz do budżetu państwa mniejszy procent zarobków niż 5 lat temu. To jest to, co czujesz Ty.

500+ i 13 emerytura to są przyczyny, dla których zarabiasz więcej, ponieważ jak tu już parę osób zauważyło, cud gospodarczy pisu opiera się na konsumpcji, a nie na inwestycjach, a opiera się na konsumpcji, bo mocno dofinansowano tych, których nie było stać na konsumpcję, przez co cała gospodarka się rozpędziła i zyskały na tym także osoby, które "teoretycznie" dopłacają do 500 plus, czy 13 emerytury, ale w praktyce również na tym wszystkim zyskują.

Zaraz, zaraz.

Przecież pierwotne założenie było takie, że 500plus miało zwiększyć dzietność (co i tak tak stało w sprzeczności z faktyczną realizacją programu, bo świadczenie wypłacano również na dzieci urodzone przed jego wprowadzeniem, również te 17-letnie xD).

Gdy jednak okazało się, że ludzie nie zaczęli się jakoś masowo rozmnażać to propaganda poszła w stronę wyciągania dzieci z ubóstwa (czyli 500plus stał się zwykłym socjalem, chociaż nawet ty się zapierałeś na początku, że wcale tak nie będzie, bo ten program ma bardziej wzniosły cel :)).

Potem mieliśmy narrację, że 500plus to w sumie taki zwrot podatku. Jak to się ma do tego, że 500plus otrzymują również ludzie niepracujący to chyba żaden pisowiec nie wie. :) 

Teraz natomiast z centrali poszedł przykaz, że 500plus przyczyniło się do... cudu gospodarczego w Polsce! A jaki to byłby cud gdyby każdemu dać jednorazowo po sto milionów jak chciał Wałęsa? A nie, czekaj, 100 milionów to na nowe 10.000 czyli tylko kilkanaście miesięcy wypłacania 500plus. Gdyby zatem rządził Wałęsa to żadnego cudu by nie było!

Ale nie powiem, marketing macie genialnie opanowany. Te zmiany strategii w zależności od sytuacji, czuć ręką Kurskiego. :)

Teraz chyba powinna iść narracja, że 500plus pozwala Polakom przeżyć w czasach epidemii (no bo wiecie, ludziom tną pensję więc lepiej te 500 złotych mieć niż nie mieć, c' nie?).

Cytat

To, że uważasz iż druga kadencja PO była w czasach kryzysu, pokazuje tylko jak odczuwałeś jakość ich rządów, a nie jakie były trendy na świecie.

W latach 2013-15 roku koniunktura była już niezła i wskaźniki gospodarcze w Polsce wyraźnie się polepszyły. Gdyby PO od początku rządziła w takich warunkach to ich rządy byłyby oceniane znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

W latach 2013-15 roku koniunktura była już niezła i wskaźniki gospodarcze w Polsce wyraźnie się polepszyły. Gdyby PO od początku rządziła w takich warunkach to ich rządy byłyby oceniane znacznie lepiej.

Nope. Nie miało to żadnego wpływu na ocenę rządów PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

 

Teraz natomiast z centrali poszedł przykaz, że 500plus przyczyniło się do... cudu gospodarczego w Polsce! A jaki to byłby cud gdyby każdemu dać jednorazowo po sto milionów jak chciał Wałęsa? A nie, czekaj, 100 milionów to na nowe 10.000 czyli tylko kilkanaście miesięcy wypłacania 500plus. Gdyby zatem rządził Wałęsa to żadnego cudu by nie było!

Ale nie powiem, marketing macie genialnie opanowany. Te zmiany strategii w zależności od sytuacji, czuć ręką Kurskiego. :)

ponizej to ja, 3 lata temu, w watku o polityce. caly czas pisze to samo.

Częściowo jest to zasługą rządu, częściowo jest to zasługą poprzedniego rządu, częściowo jeszcze poprzedniego, w znacznej części zasługą dobrej koniunktury, którą PIS potrafił wykorzystać wpompowując kasę z 500+ w rynek, która napędziła konsumpcję, popyt, a zatem i potrzeby produkcyjne, a co za tym idzie zatrudnienie

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam: tobie @fluber to się tak chce?

- czołowy propagandzista PiS, członek pisowskiego komanda, treść postów pisana w zgodzie z linią partii, przykaz z centrali, Wy, 60 groszy za wpis, ręka Kurskiego, pisowski beton....i wiele innych określeń którymi tytułują się na tym forum, których już nie pamiętam

To tylko z ostatnich kilkunastu dni...Jedyny zaangażowany przez partię, reszta robi to społecznie niczym Pan Sabina z Konfederacji ;)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.