Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, fluber napisał:

ale piosenka fajna:)

akurat jak na Kazika to dość marna tbh

33 minuty temu, kucio napisał:

Z drugiej strony nawet jak trójka ocenzurowała to trudno. Mają jakieś prawo do tego. Przecież w 2014’cenzurowali Kukiza i jego piosenkę o Michniku. W sumie to nie jedną, a wszystkie. Generalnie pamięć ludzi jest zawodna. Moja np. w aferze zegarkowej Nowaka.

o to to 

PIS PRZEKRACZA KOLEJNE GRANICE (już dawno przekroczone) i zapętlamy razy 100 i tak od 5ciu lat ❤️

WOJCIECH DIDUSZKO PADŁ! (i śpiewamy razem na melodię z lepszej piosenki Kazika :P )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kucio napisał:

Przecież w 2014’cenzurowali Kukiza i jego piosenkę o Michniku.

Chyba o tą piosenkę chodzi:

Przecież to jest ewidentny spot wyborczy Kukiza. Z darmową emisją. Niezły cwaniak. A Michnik to tam za clickbait robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

dodaj jeszcze że pan X ogarnął towar na który było w danym momencie historyczne zapotrzebowanie

i możesz iść nauczać protestujących przedsiębiorców o tym co to jest przedsiębiorczość :) 

A jak ja potnę skarpetki jak pokazują w necie i pójdę z nimi do ministerstwa to też bez weryfikacji mi kasę wypłaca bo jest zapotrzebowanie?

Wam naprawdę nikt nie wmówi że czarne jest czarne

k**** ludzie to jest przekręt właśnie bazujący na historycznym zapotrzebowaniu 

I owszem są wiceministrowie ale to był ktoś powołujący się na Szumowskiego, na znajomość i nie wmówi mi nikt ze ktoś z wice nie zapytał Szumowskiego czy faktycznie ktoś taki jest wiarygodny tym bardziej że tu pośredniczył jeszcze brat ministra

Tak jak hgw ponosiła odpowiedzialność za basen na nowo otwartym odcinku S8 chwilę po otwarciu choć miala od tego przecież ludzi. Nie przeszkadzało tu wielu ludziom jej tego przypisywać, czajkę trzaskowi nasz propagandzista jeszcze parę dni temu wklejał jako minus potencjalnej kandydatury na prezydenta ale Szumowski ma czyste ręce bo "ma od tego ludzi" ,

😂😂😂

@kucio you are better than that

 

Kwestia nieposzlakowanej opinii Szumowskiego

Podsumuje to tsk- każdy kiedyś miał nieposzlakowaną opinię. Wałęsa, Tusk, Kaczyński czy nawet stary Giertych!

 

Minister ponosi odpowiedzialność za przekręty w swoim resorcie, tak było za SLD, awsu, PiSu czy PO

To równie oczywiste jak fakt że po nocy przychodzi dzień 

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

no ale Ty przeciez jestes propagandysta pis! a nie, czekaj...

 

Nie czytaj masochisto

 

No tak panowie

Nie ma argumentów w kwestii maseczek to przeskoczmy na piosenkę w trójce może "lemingi zapomną"

Wojna klas

Wykształciuchy vs mohery

Lemingi vs beton

Zdradzieckie mordy vs morderca brata

 

Ale fajnie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

A jak ja potnę skarpetki jak pokazują w necie i pójdę z nimi do ministerstwa to też bez weryfikacji mi kasę wypłaca bo jest zapotrzebowanie?

Wam naprawdę nikt nie wmówi że czarne jest czarne

k**** ludzie to jest przekręt właśnie bazujący na historycznym zapotrzebowaniu 

a są jakieś potwierdzone przypadki kiedy w tamtym okresie ministerstwo odrzucało oferty 'maseczkowe'?

obecnie już pewnie każdy ma maseczek więcej niż potrzeba -> sorry zią (teraz bym celował w radio internetowe grające 'zakazane piosenki' xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

 

Jeśli jednak miałbyś maseczki ze skarpet z odpowiednim certyfikatem i we wstępnym sprawdzeniu wiarygodności uznano by, że będą się nadawać, to byś miał 5mln złotych, ale jak by po zakupie się okazało, że oszukałeś Skarb Państwa- to nawet nie masz gdzie uciec, bo granice są zamknięte.

zarzut kupienia maseczek ze sfalszowanym certyfikatem/ bez certyfikatu moalby sens gdyby nie to ze to jest w tej chwili masowe. owsiak i ue tez kupili wadliwe maseczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Nie wiem

Są za to dowody że ktoś powołując się na znajomość z ministrem wyłudził grube miliony z budżetu co próbowano ukryć 

lol właśnie czytam że to sam resort przeprowadził kontrolę tych maseczek i zażądał zwrotu kasy od Łukasza G grożąc prokuraturą

no k**** przekręt stulecia, bo w tamtym okresie kupowali skąd się da a teraz żądają zwrotu kasy od oszustów xDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kucio napisał:

Pisz proszę jakoś tak spokojniej i uważniej, bo zaraz enigmę będę musiał użyć, aby rozszyfrować co miałeś na myśli.

Nawet nie wiem jak skomentować to co piszesz, bo to jest po prostu głupie. Porównania są nieadekwatne, a przejaskrawienia, które stosujesz bezsensowne.

No, ale w skrócie:

Skarpety to nie maseczki, ale z drugiej strony takie maseczki też trafiały do lekarzy od kół gospodyń wiejskich.

Jeśli jednak miałbyś maseczki ze skarpet z odpowiednim certyfikatem i we wstępnym sprawdzeniu wiarygodności uznano by, że będą się nadawać, to byś miał 5mln złotych, ale jak by po zakupie się okazało, że oszukałeś Skarb Państwa- to nawet nie masz gdzie uciec, bo granice są zamknięte.

Nawet jak ktoś zapytał Szumowskiego, czy zna i czy się zgadza, to co? Przecież sam o tym na konferencji mówił:

To niesamowity przekręt musi być, skoro zamiast przyznać się do błędu mówi, że popełniłby go raz jeszcze :)

HGW otworzyła basen nie w trakcie środka trwania pandemii, a sam basen nie był potrzebny do chronienia życia lekarzy.

Najpierw udowodnij, że to przekręt.

-------

No nie wiem- w sumie tutaj nie mówi nic o tym, aby na niego głosować, a śpiewa o tym jak go postrzegają. To już kwestia interpretacji słuchacza lub nadawcy co artysta miał na myśli- prawda?

To ty udowodnij że to nie jest przekręt!

Wmawia się tu od kilku stron że minister nie wiedział a teraz odwracasz kota ogonem cytując Szumowskiego że kupiłby nawet od diabła 

To wiedział czy nie wiedział?

I skoro po pierwszej partii były zastrzeżenia to dlaczego zamówili drugą partię?

No i dlaczego z ujawnieniem tego (nie) przekrętu czekali aż sprawę nagłośni GW?

 

2 minuty temu, kucio napisał:

Pisz proszę jakoś tak spokojniej i uważniej, bo zaraz enigmę będę musiał użyć, aby rozszyfrować co miałeś na myśli.

Nawet nie wiem jak skomentować to co piszesz, bo to jest po prostu głupie. Porównania są nieadekwatne, a przejaskrawienia, które stosujesz bezsensowne.

No, ale w skrócie:

Skarpety to nie maseczki, ale z drugiej strony takie maseczki też trafiały do lekarzy od kół gospodyń wiejskich.

Jeśli jednak miałbyś maseczki ze skarpet z odpowiednim certyfikatem i we wstępnym sprawdzeniu wiarygodności uznano by, że będą się nadawać, to byś miał 5mln złotych, ale jak by po zakupie się okazało, że oszukałeś Skarb Państwa- to nawet nie masz gdzie uciec, bo granice są zamknięte.

Nawet jak ktoś zapytał Szumowskiego, czy zna i czy się zgadza, to co? Przecież sam o tym na konferencji mówił:

To niesamowity przekręt musi być, skoro zamiast przyznać się do błędu mówi, że popełniłby go raz jeszcze :)

HGW otworzyła basen nie w trakcie środka trwania pandemii, a sam basen nie był potrzebny do chronienia życia lekarzy.

Najpierw udowodnij, że to przekręt.

-------

No nie wiem- w sumie tutaj nie mówi nic o tym, aby na niego głosować, a śpiewa o tym jak go postrzegają. To już kwestia interpretacji słuchacza lub nadawcy co artysta miał na myśli- prawda?

To ty udowodnij że to nie jest przekręt!

Wmawia się tu od kilku stron że minister nie wiedział a teraz odwracasz kota ogonem cytując Szumowskiego że kupiłby nawet od diabła 

To wiedział czy nie wiedział?

I skoro po pierwszej partii były zastrzeżenia to dlaczego zamówili drugą partię?

No i dlaczego z ujawnieniem tego (nie) przekrętu czekali aż sprawę nagłośni GW?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kucio napisał:

Pisz proszę jakoś tak spokojniej i uważniej, bo zaraz enigmę będę musiał użyć, aby rozszyfrować co miałeś na myśli.

Nawet nie wiem jak skomentować to co piszesz, bo to jest po prostu głupie. Porównania są nieadekwatne, a przejaskrawienia, które stosujesz bezsensowne.

No, ale w skrócie:

Skarpety to nie maseczki, ale z drugiej strony takie maseczki też trafiały do lekarzy od kół gospodyń wiejskich.

Jeśli jednak miałbyś maseczki ze skarpet z odpowiednim certyfikatem i we wstępnym sprawdzeniu wiarygodności uznano by, że będą się nadawać, to byś miał 5mln złotych, ale jak by po zakupie się okazało, że oszukałeś Skarb Państwa- to nawet nie masz gdzie uciec, bo granice są zamknięte.

Nawet jak ktoś zapytał Szumowskiego, czy zna i czy się zgadza, to co? Przecież sam o tym na konferencji mówił:

To niesamowity przekręt musi być, skoro zamiast przyznać się do błędu mówi, że popełniłby go raz jeszcze :)

HGW otworzyła basen nie w trakcie środka trwania pandemii, a sam basen nie był potrzebny do chronienia życia lekarzy.

Najpierw udowodnij, że to przekręt.

-------

No nie wiem- w sumie tutaj nie mówi nic o tym, aby na niego głosować, a śpiewa o tym jak go postrzegają. To już kwestia interpretacji słuchacza lub nadawcy co artysta miał na myśli- prawda?

To ty udowodnij że to nie jest przekręt!

Wmawia się tu od kilku stron że minister nie wiedział a teraz odwracasz kota ogonem cytując Szumowskiego że kupiłby nawet od diabła 

To wiedział czy nie wiedział?

I skoro po pierwszej partii były zastrzeżenia to dlaczego zamówili drugą partię?

No i dlaczego z ujawnieniem tego (nie) przekrętu czekali aż sprawę nagłośni GW?

 

5 minut temu, julekstep napisał:

lol właśnie czytam że to sam resort przeprowadził kontrolę tych maseczek i zażądał zwrotu kasy od Łukasza G grożąc prokuraturą

no k**** przekręt stulecia, bo w tamtym okresie kupowali skąd się da a teraz żądają zwrotu kasy od oszustów xDDD

Pytanie tylko kiedy zagroził prokuraturą?

Przed publikacją czy "przypadkiem" dopiero kiedy sprawa nabrała rozglosu?

Julek serio czasami te twoje posty są takim autodissem że wystarczy je po prostu zacytować bez komentarza

8 minut temu, fluber napisał:

zarzut kupienia maseczek ze sfalszowanym certyfikatem/ bez certyfikatu moalby sens gdyby nie to ze to jest w tej chwili masowe. owsiak i ue tez kupili wadliwe maseczki

Ale Owsiak powiedział o tym od razu jak otrzymali towar

PiS to próbował ukryć i to jest różnica 

Tłumaczenie Szumowskiego po fakcie przypomina trochę pytanie Leppera o to jak mozna zgwałcić prostytutkę 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Pytanie tylko kiedy zagroził prokuraturą?

Przed publikacją czy "przypadkiem" dopiero kiedy sprawa nabrała rozglosu?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25937355,szumowski-potwierdzil-ze-maseczki-za-5-mln-zlotych-nie-spelniaja.html

w tekście GW z 12.05 jest napisane o tym, że zagroził 05.05

policz sobie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było skąd ich wziąć. Zero. Nic nie było. I nagle kontaktuje się z nami człowiek i mówi: mam pół miliona. Mój brat, z którym ten pan się skontaktował, dał mi o tym znać. Mówię mu więc: "Świetnie, daję ci telefon do ministra Cieszyńskiego, który odpowiada za zakupy, niech się z nim skontaktuje" - tłumaczy polityk.

 

 

czyli wiedział i pośredniczył

8 minut temu, kucio napisał:

Gdzie odwracam kota ogonem?

Zasada jest taka, że udowadniasz komuś zarzuty, a osoba się broni.

Nie wiem, czy wiedział, jeśli nawet to co z tego? Jest pandemia obejmująca demograficznie prawie cały świat i każdy potrzebuje sprzętu, to naprawdę jest jakieś znaczenie od kogo kupujesz?

Już tak po ludzku Cię zapytam - co byś zrobił na miejscu Szumowksiego? Dostałbyś informację w środku pandemii i w ogólnoświatowym kryzysie z dostawami i dostępnością, że są maseczki, ale od instruktora jazdy na nartach z którym się znasz. Rozumiem, że byś odrzucił taką ofertę.

Potem jakiś inny joseph pisałby na forum, że zamiast brać co jest, to są teraz braki i masz krew lekarzy na rękach.

Były zastrzeżenia, ale brali nadal jak leci, bo nie wybrzydzasz w takiej sytuacji?

To ostatnie to niezłe lol - zdziwiłbyś się ile takich transakcji jest w postępowaniu sądowym i nikt się tym nie interesuje. Nikt takich rzeczy nie wynosi do mediów. Boże haha. Zrobiłeś mi dzień. Wyobrażam sobie polityków:

- Dzisiejsza konferencja jest na temat tego, że firma Złompol nie wykonała kontraktu na 5mln złotych dotyczącym złomowania rządowych limuzyn po wypadku. Podajemy do sądu. Panie Zdzisławie, pozew już idzie.

Odpowiem tak

Jako naczelnik straży dostawałem dziesiątki ofert na SOI w ostatnich miesiącach 

Oczywiście to skala mikro

Ale

Po pierwsze nie przepłacałem kilkukrotnie bo by mnie komisja rewizyjna powiesiła za jaja

A oprócz tego (czego wymaga ode mnie ustawa) miałem obowiązek sprawdzić czy proponowany sprzęt spełnia wymagania, bo wystarczyłoby że jeden strażak używając ich w akcji zostałby narażony na zarażenie i ja bym z automatu miał prokuratora w strażnicy

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

lol właśnie czytam że to sam resort przeprowadził kontrolę tych maseczek i zażądał zwrotu kasy od Łukasza G grożąc prokuraturą

no k**** przekręt stulecia

no przekret bo zrobili to jak dziennikarze zaczynali weszyc:)

13 minut temu, julekstep napisał:

ALE WCZESNIEJ WESZYLI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumowski powinien jasno odpowiedzieć i udowodnić dlaczego

Bez weryfikacji zlecil zakup sprzętu za 5mln zł

Dlaczego zamówiono drugą partię skoro pierwsza budziła zastrzeżenia

Jakim cudem "człowiek z ulicy" mógł powołując się na znajomość z ministrem wyłudzić 5mln zł 

Mogli zamówić (co jest standardem) partię kontrolną i na jej podstawie podejmować kolejne kroki

 

 

 

18 minut temu, julekstep napisał:

Sorry Julek pominąłem twój post przypadkiem

Chciem dotrzeć do tego tekstu który zapoczątkował sprawę ale niestety jest płatny a ja złotówki nawet na GW nie wydam 

Tam z tego co pamiętam było wyjaśnione jakie pytania zadawano i komu w sprawie tego "incydentu" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kucio napisał:

W każdym Ministerstwie (korpo również) jest odpowiedni dział zakupów, który ma odpowiednie zadania. Ich zadaniem jest weryfikacja chociaż wstępna, czy to nie oszust, bo właśnie każdy może udawać tego kim nie jest

i dlatego tutaj odbyło się to drogą: telefon do brata, kontakt do wiceministra, zakładamy firmę na żonę i dzień później miliony na koncie...

swoja drogą ciekawe w tym kontekście jest to: https://wyborcza.pl/7,75398,25871002,specustawa-koronawirusowa-zapisy-o-bezkarnosci-urzednikow-forsowal.html

"Przepis o bezkarności sprawców przestępstw gospodarczych i urzędniczych popełnionych w czasie epidemii przeforsował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. To on odpowiada m.in. za zakup testów na koronawirusa."

Godzinę temu, kucio napisał:

(Swoją drogą już sami piszecie jaki to absurd, naprawdę, ktoś wierzy, że przekręt na dorobienie sobie, robi się, aż tak jawnie?)

jak aż tak? przecież ta sprawa by nie wyszła, gdyby dziennikarze przyciśnięci kryzysem nie musieli się wziąć do roboty. większość polityków to nie są jacyś geniusza zła, lecz przede wszystkim mega pewni siebie ludzie, którzy na bezczela robią wiele i większość uchodzi na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorak napisał:

iak aż tak? przecież ta sprawa by nie wyszła, gdyby dziennikarze przyciśnięci kryzysem nie musieli się wziąć do roboty. większość polityków to nie są jacyś geniusza zła, lecz przede wszystkim mega pewni siebie ludzie, którzy na bezczela robią wiele i większość uchodzi na sucho.

...dla dobra Polski

I swojego portfela zapewne

 

Śmieszy mnie że kiedy szukano haków na po (co trudne nie było) wątek płatnej protekcji czy nepotyzmu przewijałsię w ustach ludzi z PiS w każdym zdaniu

Teraz w tych samych sytuacjach wmawia się ludziom że to wszystko dla dobra Polski

A jak słusznie zauważyłeś mamy do czynienia z bezczelnymi ludźmi którzy w pierwszej kolejności myślą o swoich interesach i wycierają sobie (niezależnie od strony konfliktu) mordy słowem Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.