Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, josephnba napisał:

Gdybym był złośliwy to bym napisał, że to wina twoich kolegów po fachu 

Srasz do własnego gniazda ziom 

Nie bardzo. My robimy ładne Powiśle a nie takie ułomne pomysły reanimowania miejsca po taniości bo brakuje w „Warszawie” mieszkań. To nie moi koledzy to konkurencja (opozycja).

52 minuty temu, josephnba napisał:

Moja wypowiedz co do Bialoleki nie była nic a nic żartobliwa. To jest patologiczna zabudowa.  Na poziomie kiczu i błędów funkcjonalności niespotykanych w Warszawie. 

Obraziłbym i to mocno koncept sklepowy jakbym powiedział ze to Biedronka wśród Dzielnic. 

Błędna od podstaw koncepcyjnie i lokalizacyjnie po skale zjawiska kończywszy. 

Komunikacyjnie samobój. 

Jakbym miał codziennie dojeżdżać Modlinska w korkach do centrum przez dodatkowo zakorkowany most o kultowych porach 8:00-9:00 i 16:30-18:30 to bym sobie w łeb strzelil. Codziennie. 

To co tam się wydarzyło powinno być karane. 

Wiec wybacz ale nie jesteś złośliwy. Tym bardziej ze na twórców tego koszmaru można być potężnie wkurzonym. A złośliwym to można być na tych co tam się złapali. To już lepiej mieszkać za takie pieniądze ( bo tu ekonomiczna cena jest eksponowana co do tego koszmarku) w domkach szeregowych na zachód od Warszawy. Dojazd poprzez Konotope szybszy mimo ze dalej. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Nie bardzo. My robimy ładne Powiśle a nie takie ułomne pomysły reanimowania miejsca po taniości bo brakuje w „Warszawie” mieszkań. To nie moi koledzy to konkurencja (opozycja).

reanimowania? przecież tam nic nie było :P

w sumie największe zło tam to komunikacja miejska -> chamsko że im tej drugiej linii nie podciągną :( 

 

i btw - co jest takiego ładnego na Powiślu? (jedna z bardziej overrated części miasta, taka Saka Kępa z drugiej strony Wisły bije ją na głowę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

reanimowania? przecież tam nic nie było :P

w sumie największe zło tam to komunikacja miejska -> chamsko że im tej drugiej linii nie podciągną :( 

 

i btw - co jest takiego ładnego na Powiślu? (jedna z bardziej overrated części miasta, taka Saka Kępa z drugiej strony Wisły bije ją na głowę)

Saska ma swój urok. Tu można powspominać historyczna zabudowę ale ten cień Pragi i Grochowa trochę ciążył kiedyś. Powiśle się delikatnie zmienia i będzie coraz milsza tkanka miejska.  Gdzie w 20 minut z buta dojdziesz do ścisłego centrum, SMiasta lub Dworca Centralki czy Wschód. Dokładając do tego rytm życia studenckiego nie ma pierdnięcia do innych dzielnic. Choć tu oczywiście rozumiem jak ktoś woli klimaty drugiej strony Wisły. Budowany Port Praski to jeden z milszych konceptow i moim zdaniem topowe miejsce do zamieszkania. 

A reanimowana użyłem raczej w kontekście ze tam jest codziennie zawał. 

No i w takim mieście metro robi robotę. Stad już Bemowo funkcjonalnie mimo kolejnych patologii urbanistycznych daje radę.  Przepraszam ze nie za bardzo cenie tych co dali się nabrać na Białołękę. 

Dzień w dzień zawał i brak wyciągania wniosków jadac bezmyślnie w tej masie korków. 

Tak się nie da żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Warszawa w ogóle jest z dupy, Otwock już fajniejszy albo Żyrardów 

Co do pierwszej części zdania to oczywiście tak. Co do doboru satelitów raczej nie bardzo. Wolałbym już mieszkać w kampinosie. Ogólnie całe Mazowieckie ma dramatycznie mało do zaoferowania. 

Żyrardów do stan umysłu. Jak Sochaczew Pruszków czy Minsk Mazowiecki. 

Mocno specyficznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ignazz napisał:

No i w takim mieście metro robi robotę. Stad już Bemowo funkcjonalnie mimo kolejnych patologii urbanistycznych daje radę.  Przepraszam ze nie za bardzo cenie tych co dali się nabrać na Białołękę. 

i właśnie dlatego nie rozumiem czemu tam tego metra nie podciągnęli, akurat tam wybudowanie kilku stacji to nie problem a mogłoby działać tak jak te odnogi na zadupia w Londynie (w sensie że 2/3 pociągów by kończyło kurs na Bródnie a 1/3 by jechał te kilka stacji dalej)

13 minut temu, Koelner napisał:

Warszawa w ogóle jest z dupy, Otwock już fajniejszy albo Żyrardów 

cicho tam kaszubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy mylisz Tarchomin z moją częścią Białołęki 

Ja mam dom po wschodniej stronie, blisko marek 

 

Z wieloma argumentami się zgadzam, też zauważam patologię deweloperską

Z tym, że ja kupując działkę chciałem blisko natury i daleko od zgiełku 

I te 9 lat temu tak właśnie było, niestety to się zmienia, tak jak zmienia się mój stosunek do tego miejsca i powoli zaczynamy z żoną zastanawiać się nad domem gdzieś dalej 

 

Mi akurat koszmar komunikacyjny nie grozi bo pracuję 5km od domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.