Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Sebastian napisał:

https://www.o2.pl/informacje/awantura-o-kraba-co-minister-blaszczak-kupuje-w-korei-6793574647638880a

Co o tym sądzisz ? Jak dla mnie grubo poszło pod stołem  (albo zalecenie od naszego kochanego największego sojusznika) żeby takie coś przeszło. Będziemy produkować sprzęt na obcej licencji zamiast swojego. 

Zadałbym pytanie czy lecie z nami plot ? Ale niestety znam odpowiedź. 

Wiecie, że teraz mamy mniej czołgów niż Rosja w Okręgu Kaliningradzkim ? 

Już kilka lat temu pisałem że PO w porównaniu do PiSu to frajerzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebastian napisał:

https://www.o2.pl/informacje/awantura-o-kraba-co-minister-blaszczak-kupuje-w-korei-6793574647638880a

Co o tym sądzisz ? Jak dla mnie grubo poszło pod stołem  (albo zalecenie od naszego kochanego największego sojusznika) żeby takie coś przeszło. Będziemy produkować sprzęt na obcej licencji zamiast swojego. 

Zadałbym pytanie czy lecie z nami plot ? Ale niestety znam odpowiedź. 

Wiecie, że teraz mamy mniej czołgów niż Rosja w Okręgu Kaliningradzkim ? 

Przeczytałeś w całości? Możliwe, że po prostu taniej będzie produkować hybrydę, niż ściągać to samo podwozie z Korei, a resztę z zachodu.

To, to samo podwozie, ten sam kaliber. Wszyscy w EU dostali sraczki i kontraktacja jakiegokolwiek uzbrojenia to interwał > 5 lat. Tutaj masz praktycznie ten sam sprzęt.

Nie narzekałbym, gdybyśmy zamiast składaka (Krab) produkowali połączenie najlepszych cech AH i K2 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Przeczytałeś w całości? Możliwe, że po prostu taniej będzie produkować hybrydę, niż ściągać to samo podwozie z Korei, a resztę z zachodu.

To, to samo podwozie, ten sam kaliber. Wszyscy w EU dostali sraczki i kontraktacja jakiegokolwiek uzbrojenia to interwał > 5 lat. Tutaj masz praktycznie ten sam sprzęt.

Nie narzekałbym, gdybyśmy zamiast składaka (Krab) produkowali połączenie najlepszych cech AH i K2 w Polsce.

Przeczytałem. To jest sprzęt co najwyżej tej samej klay a prawdopodobnie gorszy bo ma starsze rozwiązania. Co więcej wydaliśmy mnóstwo pieniędzy aby opracować KRABA a teraz to zarzucimy i będziemy płacić za udzielenie licencji. To nie ma żadnego sensu. W dodatku jest strategicznie złe bo znów oznacza kilkuletnie opóźnienie w dostawach dla wojska. 

Nikt nie tak uzbraja Polski jak Błaszczak rozbraja. Rozdajemy wszystko od razu a kupujemy z obietnicą, że kiedyś coś dostaniemy. To idiotyzm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Przeczytałem. To jest sprzęt co najwyżej tej samej klay a prawdopodobnie gorszy bo ma starsze rozwiązania. Co więcej wydaliśmy mnóstwo pieniędzy aby opracować KRABA a teraz to zarzucimy i będziemy płacić za udzielenie licencji. To nie ma żadnego sensu. W dodatku jest strategicznie złe bo znów oznacza kilkuletnie opóźnienie w dostawach dla wojska. 

Nikt nie tak uzbraja Polski jak Błaszczak rozbraja. Rozdajemy wszystko od razu a kupujemy z obietnicą, że kiedyś coś dostaniemy. To idiotyzm. 

No tak. Przecież my to tylko składamy. Narzekasz, że będziemy produkować na licencji, a bronisz sprowadzania tego samego podwozia i całej reszty z zachodu.

Jak myślisz, jak będzie z dostępnością wszystkiego poza podwoziem (koreańskie) przez najbliższe lata?

Jeszcze raz  Krab to składak, my nic nie produkujemy - jedynie składamy. A mamy szansę na produkcję (sensu stricto) całej AH i całego K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w takim momencie bronic ruchu który nas opóźnia, niszczy dotychczasowe osiągnięcia i cofa bo będzie trzeba dopasowywać wszystkie systemu od nowa. Mamy niesamowity dar gdzie właśnie testuje się w ogniu walk sprzęt przez nas „składany” i zamiast pójść w jego modernizacje to nagle pada temat innego podobnego. Najgorsze w tym jest ten aspekt braku komunikacji pomiędzy Monem a przemysłowcami. W stanach za próbę takiego ruchu poleciałyby głowy i szły zapewne pozwy sądowe. 

My oczywiście mamy inna strukturę własnościową dlatego zmieni się prezesa i tyle. 

Nie wspominając już o tym ze cała EUR chce się jakoś uniezależnić od azjatyckich kierunków które wojna odcina. My dalej swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Masz to wyjaśnione w artykule. I o ile można się jeszcze zastanawiać na ile jest to zły ruch to na pewno nie widzę tu pola do popisów i fetowania decyzji która jedt przecież przejawem niestabilności. 

Nie pytam o artykuł.

Co niszczy?

2 godziny temu, ignazz napisał:

 i cofa bo będzie trzeba dopasowywać wszystkie systemu od nowa.

Co trzeba będzie dopasowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

 To już chyba ostatnie miesiące w polityce, czas na emeryturę

Jeszcze przed emeryturą zatopi swoje dziecko ukochane. Ten pomysł z objazdem po Polsce I to, jak zostało to wykonane to gwozdz do trumny Pisu i chyba nawet 1000+ nie pomoże w utrzymaniu władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

Jeszcze przed emeryturą zatopi swoje dziecko ukochane. Ten pomysł z objazdem po Polsce I to, jak zostało to wykonane to gwozdz do trumny Pisu i chyba nawet 1000+ nie pomoże w utrzymaniu władzy.

Dał sie podpuścić Tuskowi jak dziecko. 

Btw. Jak u was w sklepach z dostępnością cukru? Bo w mojej biedrze właśnie zaczyna sie 5 tydzień bez tego produktu. Dobrze ze nie słodzę, nie pędzę i nie robię przetworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał:

 

Btw. Jak u was w sklepach z dostępnością cukru? Bo w mojej biedrze właśnie zaczyna sie 5 tydzień bez tego produktu. Dobrze ze nie słodzę, nie pędzę i nie robię przetworów

nie ma problemu, widocznie u nas ludzie nie przerzucili się na bimber :P

3 minuty temu, fluber napisał:

Każdy. Nawet jak będzie szło kijowo to dwie kadencję zwalnia na PiS masz w kieszeni

ale trzeba zmienić melodie - te 8 lat niesłuchania Polaków się przejadło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dwie kadencje opozycji, naprawiania syfu i czyszczenie trupow z szafy, zaciesnianie portfela, potem przyjdzie pis, powie ze za ich kadencji to mieli pieniadze i za pisu to bylo i jedziemy od poczatku :P. Chociaz do tego czasu pewnie Kaczynski kaput, a wiec i Pis sie rozpadnie jak sie rzuca sobie do gardel wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

 

Btw. Jak u was w sklepach z dostępnością cukru? Bo w mojej biedrze właśnie zaczyna sie 5 tydzień bez tego produktu. Dobrze ze nie słodzę, nie pędzę i nie robię przetworów

W każdym dyskoncie "pod korek". Jak zjedliście wszystkie buraki, to nie macie cukru. Proste.

19 minut temu, Reikai napisał:

Teraz dwie kadencje opozycji, naprawiania syfu i czyszczenie trupow z szafy, zaciesnianie portfela,

A mógłbyś podać przykłady tego naprawiania i zacieśniania? Chętnie poczytam, bo szukałem, szukałem i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Każdy. Nawet jak będzie szło kijowo to dwie kadencję zwalnia na PiS masz w kieszeni

Ten kto teraz dojdzie do władzy wytrzyma max jedną. Teraz będzie naprawdę kiepsko Fluber. A rząd będzie musiał podejmować niepopularne decyzje - zamrażanie pensji, rezygnacja ze świadczeń socjalnych i podwyższanie podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.