Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

niepotrzebnie opowiadasz o kosztach remontu mieszkania. Przez Ciebie niektórych dupa zaczęła boleć. 

Trochę dziwne po tezach na forum ze każdy z mniej niż 8k netto(teraz inflacja czyli 12k) jest bezwartościowym śmieciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpierdala mnie jak ludzie bioracy kredyt biorac go nie patrzyli co biora tak na prawde nawet nie myslac o tym ze kiedys raty moga byc wyzsze

ja rozumiem ze to nie jest mila sytuacja ale to troche jak narzekanie frankowiczow

chata swoja sie milo pochwalic oczywiscie, ale jak juz przychodza konsekwencje ktore trzeba bylo brac pod uwage biorac kredyt to placz

moja ex 2 czy 3 lata a moze 4 (niezbyt jestem dobry z datami) temu kladla na mnie niesamowita presje zeby brac chate, ze to wtedy bedzie nasze itd itp, jeden w sumie z aspektow dlaczego to sie rozjebalo, anyway moje podejscie bylo takie na tamten moment i jest nadal, wole wynajmowac i nie miec presji na sobie na 30 lat ze cos sie moze odpierdolic i rok w rok miesiac w miesiac musze miec zeby to splacic i musze na to napierdalac nadgodziny czy whateva, tak jak wielu moich znajomych robi

wiem ze kontra na to jest taka, ze niby za wynajem place tyle co bym mial placic raty kredytu

ale koniec koncow wyszlo na to ze chyba jednak nie.

podobna sytuacja tak jak juz pisalem z frankowiczami, chcieli byc madrzejsi od innych

czy chocby z tymi student loans w wielu krajach, gdzie modla sie zeby nagle im ktos zrobil amnestje na to

no niestety trzeba uwazac, sam sie wjebalem w nie jedno bagno ale nie chodze i nie placze dookola jaki to zly swiat jest

co do filmiku, kim by chlop nie byl troche nie mile podlatywac do typa gdy ma swoj prywatny czas z rodzina, na prawde

ci ludzie ktorzy tak zaczepiaja celebrytow, politykow kim by oni nie byli chyba nie maja za grosz wstydu

Cytat

Po co bierzecie te kredyty. Kupuje się to na co człowieka stać, a wy lecicie, bierzecie pół bańki kredytu jak ciepłe bułeczki i potem lament. Macie pretensje, że banki to nie instytucja charytatywna. Ta pani biorąc kredyty spowodowała inflację! Tak, ponieważ, łatwo dostępny kredyt spowodował, że deweloperzy zaczęli podwyższać ceny mieszkań ile chcieli. Wy wierzyliście w plandemię i jak nawiedzeni kupowaliście co popadnie. Teraz przez tych co nabrali kredytów, ludzie nie mogą kupić mieszkań, bo tak wywindowaliście ceny. Trzeba było sobie zarobić na wkład własny i wyliczyć ile będzie wynosić rata uśredniona na podstawie ostatnich 30 lat, a to jest właśnie jakieś 5-6% stopy procentowej. Wtedy jeśli po wyliczeniu, że będzie Cię stać spłacać, możesz wziąć kredyt. Jakoś osoby, które brały kredyt kilka lat temu nie mają problemów ze spłatą.

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Reikai napisał:

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/masakra-w-buczy-sprawka-ukraincow-odpowiedzialni-sa-rosjanie/
Ten gnój nawet już się nie kryje, powinno go sprawdzić ABW, tak samo Brauna.

wiadomym jest, że w społeczeństwie znajdą się osoby prorosyjskie i zarazem antyukraińskie. Korwin spełnia tutaj pozytywną rolę ponieważ „gospodarując” ten szlam przynajmniej jest to pod kontrolą i wiadomo że to margines :) zdecydowanie gorzej byłoby jakby to była osoba która wzbudza zaufanie i te nastroje rosłyby w górę, a tak wiadomo że to debil z jakąś grupką :) przecież jak czyta się jego wypowiedzi to człowiek staje się loverem Ukr i jeszcze bardziej antyrosyjski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

wiadomym jest, że w społeczeństwie znajdą się osoby prorosyjskie i zarazem antyukraińskie. Korwin spełnia tutaj pozytywną rolę ponieważ „gospodarując” ten szlam przynajmniej jest to pod kontrolą i wiadomo że to margines :) zdecydowanie gorzej byłoby jakby to była osoba która wzbudza zaufanie i te nastroje rosłyby w górę, a tak wiadomo że to debil z jakąś grupką :) przecież jak czyta się jego wypowiedzi to człowiek staje się loverem Ukr i jeszcze bardziej antyrosyjski :) 

Ta grupka wchodzi do sejmu nadal. Co prawda mieli już nawet potencjalnie 10%, a po wojnie jak spadły maski mają około 5%, ale wciąż za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

wiadomym jest, że w społeczeństwie znajdą się osoby prorosyjskie i zarazem antyukraińskie. Korwin spełnia tutaj pozytywną rolę ponieważ „gospodarując” ten szlam przynajmniej jest to pod kontrolą i wiadomo że to margines :) zdecydowanie gorzej byłoby jakby to była osoba która wzbudza zaufanie i te nastroje rosłyby w górę, a tak wiadomo że to debil z jakąś grupką :) przecież jak czyta się jego wypowiedzi to człowiek staje się loverem Ukr i jeszcze bardziej antyrosyjski :) 

Ja to sobie czasami myślę, że JKM jest człowiekiem duopolu POPIS i gospodaruje potencjalną opozycję. Gromadzi wokół siebie wyborców z poza POPIS, następnie przed wyborami zaczyna pi*****ić kompletne głupoty (o pijanych kierowcach itp.), przez co dostaje nieszkodliwe poparcie na granicy progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

rozpierdala mnie jak ludzie bioracy kredyt biorac go nie patrzyli co biora tak na prawde nawet nie myslac o tym ze kiedys raty moga byc wyzsze

ja rozumiem ze to nie jest mila sytuacja ale to troche jak narzekanie frankowiczow

Nie Kubbas, wątpię by była taka gownoborza gdyby nie wypowiedzi tego typa w zeszłym roku. Teraz nagle Kaczor mówi o tym ile wpompowali kasy z powodu covid i to odpowiada za 25% inflacji więc jak zestawić to z zeszłorocznym pi****leniem Glapinskiego to jak pisałem albo jest kometnym idiotą albo celowo wprowadzał ludzi w błąd żeby brali kredyty wiedząc co za chwilę się wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Reikai napisał:

jak na siebie to dźwignął temat bardzo dobrze, biorąc pod uwagę okolicznosci(wakacje, prywatny czas z żoną czy z kimś), spokojnie odpowiadał rozhisteryzowanej kobiecie. Aż dziwne, może ustawione :].

 

potwierdza to że oni są strasznie overrated. narobią tytułów, cv bo są wsadzani politycznie na stołki a jedyne co potrafią to tylko zabierać z jednej kieszeni obywateli do drugiej, aż przypomina się scena Andrzeja Grabowskiego z Kariery Nikosia Dyzmy jak radził mu co zrobić z cukrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas, u mnie była podobna historia rok przed covidem.Znaleźliśmy z dziewczyną mieszkanie w Warszawie, w relatywnie niskiej cenie jak na lokalizacje, podpisaliśmy już nawet umowę z deweloperem i czekaliśmy już tylko na decyzje banku ale coś nas tknęło żeby jednak tego nie robić.Zapłaciliśmy 2 tysiące za zerwanie umowy i powiem szczerze że nie żałuje z perspektywy czasu, teraz przynajmniej mam w tym temacie spokojną głowę.Wynajmuję w niezłym standardzie, dobrej lokalizacji za relatywnie niskie pieniądze patrząc na rynek i czekam na lepsze czasy.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.