Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Artlan napisał:

Spadek jakości legislacji również można dostrzec niemalże gołym okiem. 

 

Jak to odczułeś

 

1 minutę temu, Artlan napisał:

Bardziej chodzi mi o mikroblog, bo główna wykopu jest zalana prawicowym spamem (chociaż to bardziej przedstawiciele alt-rightu i sympatycy Konfy niż pisowcy). 

To właśnie mówię o mirko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:
 

Jak to odczułeś

 Ustawy są uchwalane i nowelizowane na kolanie, w środku nocy, bez konsultacji i normalnej debaty. Taka 500plus miała tyle luk, że musieli ją na szybko poprawiać a to przecież standardowy projekt PiS. Ten rząd nawet ustawę o wolnym dniu z okazji 100lecia niepodległości potrafili spi*****ić uchwalając ją dosłownie w ostatniej chwili i nie dając czasu pracodawcom na jakieś przygotowanie. :)  

Cytat

To właśnie mówię o mirko.

Najwyraźniej źle szukasz. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

Ustawy są uchwalane i nowelizowane na kolanie, w środku nocy, bez konsultacji i normalnej debaty. Taka 500plus miała tyle luk, że musieli ją na szybko poprawiać a to przecież standardowy projekt PiS. Ten rząd nawet ustawę o wolnym dniu z okazji 100lecia niepodległości potrafili spi*****ić uchwalając ją dosłownie w ostatniej chwili i nie dając czasu pracodawcom na jakieś przygotowanie. :)  

Nie zrozumiałeś pytania.

 

4 minuty temu, Artlan napisał:

Najwyraźniej źle szukasz. 

To mówisz ogółem o tendencjach wykopu czy o pojedynczych userach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał:

Nie zrozumiałeś pytania.

Jeżeli chodzi ci o to w jaki sposób odczułem bezpośrednio efekt legislacyjnego bubla to nie podam ci takiego przykładu. Bo nawet jeżeli wymienię konkretną sytuację związaną z zakazem handlu to zaraz wyskoczysz z tym, że przecież mogłem zrobić zakupy w sobotę, pójść w niedzielę do Żabki albo trzymać w domu jakiś większy zapas jedzenia, żarówek i słuchawek od prysznica. 

Może w takim razie ja zadam pytanie. Załóżmy, że PO zorganizowała zamach smoleński, stworzyła Amber Gold, spaliła Jolantę Brzeską, wysłała seryjnego samobójcę do Petlickiego i celowo doprowadziła do skazania Tomasza Komendy. Jednocześnie za rządów PO dostałbyś sporą podwyżkę. Rozumiem, że właśnie ta podwyżka sprawiłaby, że rządy PO oceniałbyś stosunkowo dobrze, bo przywołane wydarzenia w zasadzie nie wpłynęły na twoje życie a podwyżka już tak? 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Jeżeli chodzi ci o to, czy odczułem bezpośrednio efekt legislacyjnego bubla to nie podam ci takiego przykładu. Bo nawet jak wymienię konkretną sytuację związaną z zakazem handlu to zaraz wyskoczysz z tym, że przecież mogłem zrobić zakupy w sobotę, pójść w niedzielę do Żabki albo trzymać w domu jakiś większy zapas jedzenia, żarówek i słuchawek od prysznica. 

Czyli zakaz handlu odczułeś. Jedyna rzecz, jaką czujesz wymiernie, że jest gorzej, to tylko to. ok.

1 minutę temu, Artlan napisał:

Może w takim razie ja zadam pytanie. Załóżmy, że PO zorganizowała zamach smoleński, stworzyła Amber Gold, spaliła Jolantę Brzeską, wysłała seryjnego samobójcę do Petlickiego i celowo doprowadziła do skazania Tomasza Komendy. Jednocześnie za rządów PO dostałbyś sporą podwyżkę. Rozumiem, że właśnie ta podwyżka sprawiłaby, że rządy PO oceniałbyś stosunkowo dobrze, bo przywołane wydarzenia w zasadzie nie wpłynęły na twoje życie a podwyżka już tak? 

W sumie to ma sens. Optujesz za sojuszem z USA. W Iraku zginęło coś koło pół miliona skutek ich interwencji, dodatkowe 5 milionów zostało uchodźcami.

Seryjny samobójca i skazanie Komendy to przy tym pikuś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

Czyli zakaz handlu odczułeś. Jedyna rzecz, jaką czujesz wymiernie, że jest gorzej, to tylko to. ok.

Teoretycznie mogłem również dostać np. karę 5000 złotych zupełnie z dupy z okazji niestosowania się do ograniczeń stanu nadzwyczajnego (którego nie ma, ale w sumie to trochę jest). I jedynym, który mógłby mi pomóc byłby RPO, któremu zresztą za chwilę kończy się kadencja. No i mogę pożalić się w TVN, jednym z niewielu wolnych mediów i nawet nie muszę używać tutaj sarkazmu. :) 

Nie mogę sobie również kupić tabletki ,,dzień po" bez kontaktu z lekarzem (bo przecież mógłbym połknąć całe opakowanie albo nakarmić nimi psa a dzięki konsultacji z ekspertem na pewno tego nie zrobię). 

A co w takim razie PiS mi dało? Zaznaczam, że nie dostaję 500plus ani 13 i 14 emerytury. Dzięki PO mogę chociaż sobie mieć blanta na własny użytek, mogę kupić broń czarnoprochową, mogę otrzymać nagranie video i audio z rozprawy sądowej. PiS mi nie dał zupełnie nic. Podwyżkę pewnie i tak bym dostał, niezależnie kto by tutaj rządził. 

Cytat

W sumie to ma sens. Optujesz za sojuszem z USA. W Iraku zginęło coś koło pół miliona skutek ich interwencji, dodatkowe 5 milionów zostało uchodźcami.

Kto optuje? Ja czy PiS? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Artlan napisał:

Teoretycznie mogłem również dostać np. karę 5000 złotych zupełnie z dupy z okazji niestosowania się do ograniczeń stanu nadzwyczajnego (którego nie ma, ale w sumie to trochę jest). I jedynym, który mógłby mi pomóc byłby RPO, któremu zresztą za chwilę kończy się kadencja. No i mogę pożalić się w TVN, jednym z niewielu wolnych mediów i nawet nie muszę używać tutaj sarkazmu. :) 

PiS mi nie dał zupełnie nic. Podwyżkę pewnie i tak bym dostał, niezależnie kto by tutaj rządził. 

 

Akapit pierwszy świadczy nie o złym prawie czy cokolwiek tylko całkowitym braku odpowiedzialności społecznej u Ciebie. Co jest z reszta potwierdzeniem wcześniejszych tekstów o zrzucaniu się na 500+ i 13-ki 14-ki. Poza tym jakbyś zrobił szybka ankietę wśród najbliższych, to by się znając życie okazało, ze jednak sporo osób korzysta i jest mocno na plus.

Akapit drugi z kolei świadczy, ze nie ogarniasz podstawowych mechanizmów rynku i zwykłej ekonomii :). Ale tu ok, rozumiem, ze jedziesz zgodnie z teza przyszykowana przez teczkowych Balcerowiczow i Korwinow tego świata. Były tu już lepsze kwiatki w tej kwestii, wiec luz. Idzie się przyzwyczaić :), ze w zależności od potrzeb wynik dodawania 2+2 jest zupełnie inny.

1 godzinę temu, Krzemo napisał:

Ja odczułem, "moja" firma odczuła, 100 mln zł w plecy, a pewną ustawę naprawiano pół roku, bo była nie do zastosowania.

Z ciekawości jeśli można wiedzieć o której ustawie mówisz?

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Prognoza to nie wynik Fluber. Przed kryzysem 2008 też były dobre prognozy. 

Z tego co kojarzę to u nas wyszło całkiem niezłe w tamtych latach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Artlan napisał:

Teoretycznie mogłem również dostać np. karę 5000 złotych zupełnie z dupy z okazji niestosowania się do ograniczeń stanu nadzwyczajnego (którego nie ma, ale w sumie to trochę jest). I jedynym, który mógłby mi pomóc byłby RPO, któremu zresztą za chwilę kończy się kadencja. No i mogę pożalić się w TVN, jednym z niewielu wolnych mediów i nawet nie muszę używać tutaj sarkazmu. :) 

 

PiS takie złe, bo walczy z pandemią. Artlan pisze rzadziej od Vasqueza, co nie znaczy, że mniej bekowo :D 

 

57 minut temu, Artlan napisał:

Nie mogę sobie również kupić tabletki ,,dzień po" bez kontaktu z lekarzem (bo przecież mógłbym połknąć całe opakowanie albo nakarmić nimi psa a dzięki konsultacji z ekspertem na pewno tego nie zrobię). 

 

Nom. Mamy drugi punkt - facet nie może bez recepty kupić sobie tabletki "dzień po". 

58 minut temu, Artlan napisał:

Nie mogę sobie również kupić tabletki ,,dzień po" bez kontaktu z lekarzem (bo przecież mógłbym połknąć całe opakowanie albo nakarmić nimi psa a dzięki konsultacji z ekspertem na pewno tego nie zrobię). 

 

Beka z tego, że Twoja wypłata zależy tylko i wyłącznie od Ciebie to raz. Dwa - kupiłeś sobie broń czarnoprochową? Trzy - jak chcesz blanty, to dzięki PiS jest marihuana medyczna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Akapit pierwszy świadczy nie o złym prawie czy cokolwiek tylko całkowitym braku odpowiedzialności społecznej u Ciebie.

Co innego społeczna odpowiedzialność, co innego kary bez sensownej podstawy i nadgorliwość policji. Słyszałeś o przypadku, że nawet dyrektor jednego z sanepidów odmówił przyjęcia mandatu? 

Gdyby to tylko chodziło o mandaty karne to jeszcze pół biedy, ale kary administracyjne to już znacznie większa dolegliwość a dodatkowo część obywateli nawet nie ogarnia różnicy. 

Cytat

Co jest z reszta potwierdzeniem wcześniejszych tekstów o zrzucaniu się na 500+ i 13-ki 14-ki. Poza tym jakbyś zrobił szybka ankietę wśród najbliższych, to by się znając życie okazało, ze jednak sporo osób korzysta i jest mocno na plus.

Jeżeli czytam, że dzięki 500plus jakieś dziecko przestało głodować albo po raz pierwszy zobaczyło morze to zaczynam się zastanawiać jacy ludzie decydują się na posiadanie dzieci. I czy przypadkiem państwo nie podchodziło dotychczas zbyt liberalnie do tego typu rodziców. To ja już wolałbym ten hajs oddać jakiejś zawodowej rodzinie zastępczej , przynajmniej byłaby jakaś szansa, że część z tych dzieci wyjdzie na ludzi. Wymowny jest przypadek słynnych ,,ludzi z lasu" - 12 bachorów w jednej izbie, jeden w więzieniu, dwie nastolatki mają własne dzieci. :) No ale dzieci nie były bite ani przypalane żelazkiem, więc państwo nie powinno się wtrącać, tylko dawać hajs bez gadania. :)  

Cytat

Akapit drugi z kolei świadczy, ze nie ogarniasz podstawowych mechanizmów rynku i zwykłej ekonomii :). Ale tu ok, rozumiem, ze jedziesz zgodnie z teza przyszykowana przez teczkowych Balcerowiczow i Korwinow tego świata. Były tu już lepsze kwiatki w tej kwestii, wiec luz. Idzie się przyzwyczaić :), ze w zależności od potrzeb wynik dodawania 2+2 jest zupełnie inny.

Za Tuska było dużo śmieciówek i zamrożone wynagrodzenia w budżetówce, ale kryzys jednak wiele tłumaczy. Bardzo chciałbym zobaczyć rządy PiS w czasach kryzysu albo PO w czasach prosperity, wtedy mielibyśmy sensowne porównanie. To pierwsze jest zresztą bardzo realne. :) 

26 minut temu, RappaR napisał:

PiS takie złe, bo walczy z pandemią. Artlan pisze rzadziej od Vasqueza, co nie znaczy, że mniej bekowo :D 

Przestrzeganie prawa takie bekowe. 

Zalecenia ministra nie są źródłem prawa, a rozporządzenia nie mogą naruszać ustawy. 

Cytat

Nom. Mamy drugi punkt - facet nie może bez recepty kupić sobie tabletki "dzień po". 

Sugerujesz, że polski facet jest głupszy niż zachodni i bez konsultacji z lekarzem mógłby połknąć tabletki przeznaczone dla kobiet. Twoja pogarda dla potomków polskiej husarii jest naprawdę niesamowita. :) 
 
Cytat

 Trzy - jak chcesz blanty, to dzięki PiS jest marihuana medyczna w Polsce.

Ale gdy chcę zapalić nie w celach medycznych to wystarczy, że skorzystam z zapisu wprowadzonego przez PO. 

Za PO mogłem też sobie kupić albo otworzyć aptekę - jedyną barierą był hajs. Wystarczyło zatrudnić jednego magistra farmacji. Teraz nie mogę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artlan napisał:

Za Tuska było dużo śmieciówek i zamrożone wynagrodzenia w budżetówce, ale kryzys jednak wiele tłumaczy. Bardzo chciałbym zobaczyć rządy PiS w czasach kryzysu albo PO w czasach prosperity, wtedy mielibyśmy sensowne porównanie. To pierwsze jest zresztą bardzo realne. :) 

To masz rządy PiS w trakcie kryzysu od dwóch lat. Podobnie druga kadencji PO to rządy w czasach prosperity. 

 

Godzinę temu, Artlan napisał:

Przestrzeganie prawa takie bekowe. 

Zalecenia ministra nie są źródłem prawa, a rozporządzenia nie mogą naruszać ustawy. 

Prawo to narzędzie, nie relikwia. Czy te zalecenia są dobre czy nie, to jest istotne. Dla mnie są dobre. 

 

Godzinę temu, Artlan napisał:
Sugerujesz, że polski facet jest głupszy niż zachodni i bez konsultacji z lekarzem mógłby połknąć tabletki przeznaczone dla kobiet. Twoja pogarda dla potomków polskiej husarii jest naprawdę niesamowita. :) 
 

Za to jest wystarczający inteligentny by kupić piwo 5% za gotówkę. Coś za coś.

Godzinę temu, Artlan napisał:

Ale gdy chcę zapalić nie w celach medycznych to wystarczy, że skorzystam z zapisu wprowadzonego przez PO. 

 

A tą marihuanę kupujesz w zgodzie z którym zapisem ustawy wprowadzonej przez PO, bo coś przegapiłem.

Godzinę temu, Artlan napisał:

Za PO mogłem też sobie kupić albo otworzyć aptekę - jedyną barierą był hajs. Wystarczyło zatrudnić jednego magistra farmacji. Teraz nie mogę. :) 

3 najbardziej odczuwalne zmiany przez PiS dla Ciebie to:

1) Zakaz handlu(to akurat zrozumiałe)

2) Niemożność kupienia tabletki po bez recepty(co trwa przez telefon jakieś 2 minuty)

3) Niemożność otworzenia apteki

 

Ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

To masz rządy PiS w trakcie kryzysu od dwóch lat. Podobnie druga kadencji PO to rządy w czasach prosperity. 

 

Prawo to narzędzie, nie relikwia. Czy te zalecenia są dobre czy nie, to jest istotne. Dla mnie są dobre. 

 

Za to jest wystarczający inteligentny by kupić piwo 5% za gotówkę. Coś za coś.

A tą marihuanę kupujesz w zgodzie z którym zapisem ustawy wprowadzonej przez PO, bo coś przegapiłem.

3 najbardziej odczuwalne zmiany przez PiS dla Ciebie to:

1) Zakaz handlu(to akurat zrozumiałe)

2) Niemożność kupienia tabletki po bez recepty(co trwa przez telefon jakieś 2 minuty)

3) Niemożność otworzenia apteki

 

Ok. 

Artlan slabo artykuluje. Podam cos ze swojego podworka - legislacja, wprowadzanie ustaw wzajemnie sie wykluczajacych, utrudniających realizacje kontraktow budowlanych.  Blednie prowadzone postepowania z zakresu pzp. Wprowadzanie ustaw w ktorych wiele rozwiązań ma byc precyzwanyxh w ramach rozporządzenia a pozniej nie wydawanie tych rozporzadzen przez co powstaja buble prawne czasem uniemozliwiajace prowadzenie robot. Zabieranie pieniedzy pierwotnie przeznaczonych na inwestycje i nastepnie wydawanie ich na programy z serii plus. W polowie zeszlego roku nagle przestano oglaszac przetargi co wplynelo na zalamanie rynku infrastruktury.  Jednoczesnie ze wzgledu na brak przepisow wykonwczych i nacisk na wybieranie najtanszych ofert lecimy w strone lat 2008 i zaraz to sie mocno odbije na gospodarce bo budownictwo to silna jej galaz. Po specustawie do tej pory nie wiadomo jaka jest ścieżka dokumentowania opoznien. Ponadto widac silne przenoszenie inwestycji w rejony polski wschodniej gdzie pis ma największe poparcie co powoduje polaryzacje rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Zabieranie pieniedzy pierwotnie przeznaczonych na inwestycje i nastepnie wydawanie ich na programy z serii plus.

Podasz dane?

 

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Ponadto widac silne przenoszenie inwestycji w rejony polski wschodniej gdzie pis ma największe poparcie co powoduje polaryzacje rynku

Jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Podasz dane?

 

Jw.

1. Danych jako takich nie mam -  srodki zostaly przesuniete co wiem od kogos kto dostal zamrozenie budzetu. Na potwierdzenie mozesz zobaczyc np. ile inwestycji gddkia wroclaw i opole oglosila w 1 polowie 2019 a ile w 2. Podpowiem - zero remontow choc byly w planach na 2019.

2. Mam mapke planowaych inwestycji w biurze - wrzuce po weekendzie. Ogolnie na wschodzie jest kilka razy więcej niz na zachodzie. Zastopowano m.in. przebudowe/budowe nowej A4 na odcinku od granicy z niemcami do wroclawia - chyba najbardziej przeladowanego odcinka drogi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blackmagic napisał:

Ponadto widac silne przenoszenie inwestycji w rejony polski wschodniej gdzie pis ma największe poparcie co powoduje polaryzacje rynku

Wydaje mi się iż nie masz pojęcia jak wyglądał wschód Polski 10 lat i nic z tym specjalnie nie robiono. Nawet obwodnicę Lublina trzeba było na protestach w Wawie wywalczyć bo była zbędna.

A co do trójki to może to trochę rozjaśni.Chociaz zdejmowanie piosenki i odwoływanie jest poniżej krytyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, blackmagic napisał:

Artlan slabo artykuluje. Podam cos ze swojego podworka - legislacja, wprowadzanie ustaw wzajemnie sie wykluczajacych, utrudniających realizacje kontraktow budowlanych.  Blednie prowadzone postepowania z zakresu pzp. Wprowadzanie ustaw w ktorych wiele rozwiązań ma byc precyzwanyxh w ramach rozporządzenia a pozniej nie wydawanie tych rozporzadzen przez co powstaja buble prawne czasem uniemozliwiajace prowadzenie robot. Zabieranie pieniedzy pierwotnie przeznaczonych na inwestycje i nastepnie wydawanie ich na programy z serii plus. W polowie zeszlego roku nagle przestano oglaszac przetargi co wplynelo na zalamanie rynku infrastruktury.  Jednoczesnie ze wzgledu na brak przepisow wykonwczych i nacisk na wybieranie najtanszych ofert lecimy w strone lat 2008 i zaraz to sie mocno odbije na gospodarce bo budownictwo to silna jej galaz. Po specustawie do tej pory nie wiadomo jaka jest ścieżka dokumentowania opoznien. Ponadto widac silne przenoszenie inwestycji w rejony polski wschodniej gdzie pis ma największe poparcie co powoduje polaryzacje rynku

Bo tak naprawdę ustawy pisane na kolanie to może i powinien być największy zarzut w stronę PiS. Ale z doświadczenia wiem, ze to jest choroba całej klasy politycznej, wiec teraz nie na zasadzie a po tak samo robiło, tylko na zasadzie, ze nie ma innej alternatywy. Tak jest i tyle. 
 

Co do przeniesienia inwestycji na wschód, to nie wiem czy to kwestia poparcia czy tego, ze trzeba nadrobić dziesiątki lat zaniedbań w tamtych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RappaR napisał:

Masz dosłownie post wyżej wyjaśnienie

Nie siedzę w wątku i przyznaję nie czytałem. Dzięki.

Wyjaśnienie jest tak denne, że aż zęby bolą. Jeszcze pogarsza mój odbiór tej sytuacji.

Przeczytałem raz jeszcze. Niedźwieckiego słucham od dziecka i zawsze był ekstremalnie apolityczny, nie sugerował w swoich wypowiedziach poparcia dla jakichkolwiek idei. A tu jakiś kompletnie anonimowy jegomość sili się na tt na jakieś żenujące insynuacje typu "zięć sąsiadki słyszał".  Kto to wogóle jest, jak konstruuje zdania, nie wysilił się nawet, żeby poprawić literówki. I on chce podsumowywać 35 lat Niedźwieckiego w Trójce??

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.