Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, josephnba napisał:

A zakładając że 2 2 turze są Jędruś i Rafał co ty byś zrobił?

Dom?

Duda?

Trzasek?

Nie wiem, 5 lat temu skreśliłem obu, teraz zakładając że przez kolejne 3 lata by ominąć veto prezydenta potrzeba 3/5 czyli 276 mandatów to może utworzyć PiS+Lewica (284) lub PiS+PSL+Konfa (dokładnie 276) to chyba jednak przeciwko Dudzie. Kalkuluję tak:

PiS rządzi jeszcze 3 lata

Jeżeli chce się dogadać z PSL i Konfą (albo z Lewicą, co wymagałoby zmiany nazwy koalicji ZP) to musi z nimi de facto zawiązać koalicję, czyli klepnąć kilka ustaw. 

Jeżeli Konfa to dobrze rozegra może przeciągnąć zwiększenie kwoty wolnej, czy jakieś inne swoje postulaty dogadując się na klepnięcie mniej szkodliwych pomysłów PiS.

I teraz scenariusze są dwa:

  • Albo następne parlamentarne wygrywa PiS i raczej nie złoży 276 mandatów, więc koalicja na weto prezydenta odc. 2
  • Albo następne wygrywa PO lekko przed PiS i znów potrzeba koalicjanta. (wtedy koalicja PO Lewica PSL jest bardziej prawdopodobna, ale zakładam lot nurkujący Platformy i wznoszący Konfy po pokazaniu, że odciążyli podatkowo tę czy tamtą grupę).

No bo jak wygra Dudex, to mamy magiel legislacyjny po raz kolejny.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana MKB na Trzaskowskiego jest najbardziej nie na rękę Hołowni i Kosiniakowi, którzy mogli wejść do II tury, a tam prawdopodobnie byłby bardzo wyrównany pojedynek między Dudą a jednym z nich. W sytuacji gdzie staruje Trzaskowski myślę, że to kwestia czasu jak Hołownia zostanie prześcignięty przesz kandydata PO.

Dla Dudy ta zamiana kandydatów chyba jest bez znaczenia. Jeśli byłby Hołownia to część lewicy w drugiej turze pewnie zostałaby w domu ale zdecydowana większość PSL-owców i Kukiza nie miałoby problemu żeby na niego zagłosować. Z Trzaskowskim w II turze z kolei będzie na odwrót, lewicowi wyborcy zagłosują na niego bardzo chętnie, mniej chętnie Koalicja Polska.

Tak jak ktoś już wyżej wspomniał języczkiem uwagi w II turze mogłaby być Konfederacja i ich zwolennicy ale myślę, że oni w większości pewnie zostaną w domach a Ci co pójdą to podzielą się po równo. Dlatego ich głosy nie wpłyną na ostateczny rezultat.

Druga tura będzie ciekawa i wyrównana i jeśli oponent Dudy w drugiej turze zmobilizuje wyborców reszty kandydatów to bardzo realnie może wygrać, dlatego najważniejsza kwestia w tych wyborach to będzie frekwencja w II turze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artlan napisał:

natomiast krajowe rządy Platformy z perspektywy czasu nie wydają się takie złe jak obecne rządy PiS

Wymień jedną rzecz, w której Ci teraz gorzej, a której nie dowiedziałeś się z mediów

6 godzin temu, Artlan napisał:

Nie chodzi o to, żeby prezydent był jakimś prostakiem, ale skoro PiS ma coraz mniejsze hamulce to nie widzę powodu żeby się z nimi cackać

W którym momencie się cackałeś? Jakie okreslenia wobec PiS używałeś w 2015? :D

Godzinę temu, Artlan napisał:

Polska może natomiast znaleźć się w takim konflikcie.

Buahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RappaR napisał:

Wymień jedną rzecz, w której Ci teraz gorzej, a której nie dowiedziałeś się z mediów

Wówczas nie musiałem płacić na 500plus i 60-letnie emerytki oraz na wysokie pensje takich tuzów jak Michał Adamczyk, Jacek Sasin i Stanisław Piotrowicz. :)  

Ponadto niektóre działania PiS również odczuję, ale w dłuższej perspektywie (rozdawnictwo zamiast oszczędzania lub inwestycji oraz jebanie praworządności nie są korzystne dla państwa i gospodarki na dłuższą metę). 

Cytat

W którym momencie się cackałeś? Jakie okreslenia wobec PiS używałeś w 2015? :D

Ja się może nie cackałem, ale niektórzy wówczas mieli złudzenia, że PiS jest cywilizowana partią i że będzie lepszy niż PO. Dobrym przykładem jest społeczność wykopu (w 2015 roku zalany spamem z Dudą, Kukizem, MatkąKurką, Kolonko, Sumlińskim i Jaokiem, obecnie natomiast zdecydowanie antypisowski). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Wówczas nie musiałem płacić na 500plus i 60-letnie emerytki oraz na wysokie pensje takich tuzów jak Michał Adamczyk, Jacek Sasin i Stanisław Piotrowicz. :)  

 

Teraz też nie musisz to raz.

Dwa - o tym się dowiedziałeś z mediów. Pytam z życia - nie wiem, stać Ciebie na mniej, nie potrafisz załatwić teraz czegoś co wtedy potrafiłeś, policja Ciebie teraz bije, a wtedy nie.
Cokolwiek.

2 minuty temu, Artlan napisał:

Ja się może nie cackałem, ale niektórzy wówczas mieli złudzenia, że PiS jest cywilizowana partią i że będzie lepszy niż PO. Dobrym przykładem jest społeczność wykopu (w 2015 roku zalany spamem z Dudą, Kukizem, MatkąKurką, Kolonko, Sumlińskim i Jaokiem, obecnie natomiast zdecydowanie antypisowski). 

Kto miał?

W 2015 na wykopie nie było przegrywu, patostreamów i blackpillu. Nie dziwi mnie zmiana na wykopie, jak wykop jest teraz przede wszystkim zdecydowanie nieudaczny i tępy.
No ale w sumie my się różnimy dość sporo, więc biorąc pod uwagę mój stosunek do patostreamów, dla Ciebie to musi być obcowanie z wyższą kulturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jack napisał:

Tymczasem w trójce cenzura. 

https://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul/2512057,Oswiadczenie-Dyrektora-Trojki?utm_source=polskieradio.pl&utm_medium=mozaika&utm_campaign=mozaika

Taka wpadającą w ucho piosenka, ciekawe komu się nie spodobała. 

Nasza psycho-prawica ma specyficzne podejście do wolności słowa.

Możesz np. napisać (nie sarkastycznie), że zgadzasz się z cytatem z ulubionej książki katolików o mordowaniu gejów i to będzie wolność słowa. 

Nie możesz natomiast żartować z Naczelnika, papieża oraz polskiej husarii. Obowiązuje też zakaz tworzenia karykatur Jezusa i Maryi. Na forum e-nba nie możesz również napisać, że to rodzice powinni utrzymywać swoje dziecko oraz wrzucać mema z Hitlerem (nawet jeżeli ten mem jest tylko parodią hasła ,,Hitler nie wiedział o holocauście"). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

Teraz też nie musisz to raz.

To gdzie idzie mój PIT, VAT i akcyza, skoro nie do budżetu? :) 

Cytat

Dwa - o tym się dowiedziałeś z mediów. Pytam z życia - nie wiem, stać Ciebie na mniej, nie potrafisz załatwić teraz czegoś co wtedy potrafiłeś, policja Ciebie teraz bije, a wtedy nie.
Cokolwiek.

Czy ty sugerujesz, że mam się cieszyć, bo PiS nie urządza łapanek na ulicach i pozwala mi w miarę normalnie żyć? Chyba trzeba patrzeć w szerszej perspektywie a nie jak jakiś Janusz jedynie na czubek własnego nosa. Zresztą idąc twoim tokiem ,,myślenia" to odsunięcie PO od władzy nie miało żadnego sensu, bo prawie każdy Polak miał wyższy poziom życia w 2015 roku niż w 2007 roku. 

17 minut temu, RappaR napisał:

W 2015 na wykopie nie było przegrywu, patostreamów i blackpillu. Nie dziwi mnie zmiana na wykopie, jak wykop jest teraz przede wszystkim zdecydowanie nieudaczny i tępy.

No ale w sumie my się różnimy dość sporo, więc biorąc pod uwagę mój stosunek do patostreamów, dla Ciebie to musi być obcowanie z wyższą kulturą

Z pewnością fani patostreamów oraz innych specyficznych tagów to stali bywalcy tagów politycznych. Najpierw taki poogląda Kononowicza czy innego Rafonixa, a potem walnie esej o reformie sądownictwa. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Nie, na pewno wydedukujesz sam dlaczego przedsiębiorcy strajkują. Jesteś dużym chłopcem.

ja jestem mezczyzna:) 

bo polska gospodarka ma najlepsza prognoze pkb w calej unii i janusze biznesu uznaly ze jest za dobrze i trzeba zwiekszyc liczbe zachorowan na koronawirusa zeby jeszcze troche postac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.