Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sebastian napisał:

Nie miałbym żadnego kłopotu aby CI to powiedzieć twarzą w twarz to raz, myślisz, że się Ciebie przestraszę ? No bez jaj.

tak, ja wiem. ze w internecie to sie nikogo nie boisz, spokojnie, wszyscy wiemy. ale nie o to mi chodzilo 

mialem na mysli to ze prawdopodobnie w realnym zyciu jestes kulturalnym czlowiekiem a nie niewychowanym wiesniakiem bez manier w zwiazku z czym nie uzywasz takich sformulowan wobec innych ludzi w rzeczywistosci. w rl life nikt mnie nie obraza twarza w twarz. 

3 minuty temu, Sebastian napisał:

 

A dwa, że jak ktoś kłamie i mataczy to będę to nazywał po imieniu a Ty możesz to sobie zgłaszać do samego pana Boga. Żeby było miło to musisz przestać kłamać. Przestaniesz i zrobi się miło. 

 

tylko ze ja nie klamie. byc moze gacek przelala czare goryczy ale wypowiedzi manna jednoznacznie wskazuja na upolitycznienie jako wazny czynnik jego odejscia

15 minut temu, Artlan napisał:

W USA porównano związek pomiędzy wynikami testów SAT a gustami muzycznymi. 

Najwyższe wyniki we wspomnianych testach uzyskali słuchacze Beethovena, potem byli fani Radiohead, następnie między innymi Dylan i Pink Floyd, gdzieś po środku sympatycy ambitniejszego mainstreamu typu Queen czy Pearl Jam a najniższe wyniki uzyskali słuchacze popu, gospel i Lil Wayne'a. :)   

to tylko statystyka. nie dziala w indywidualnych przypadkach.  przeciez jako ulubionego artyste trzaskowski wymienia 3-krotnego zwyciezce nagrody Grammy w kategorii piosenka pop a jest przeciez ponadprzecietnie inteligentny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fluber napisał:

tak, ja wiem. ze w internecie to sie nikogo nie boisz, spokojnie, wszyscy wiemy. ale nie o to mi chodzilo 

mialem na mysli to ze prawdopodobnie w realnym zyciu jestes kulturalnym czlowiekiem a nie niewychowanym wiesniakiem bez manier w zwiazku z czym nie uzywasz takich sformulowan wobec innych ludzi w rzeczywistosci. w rl life nikt mnie nie obraza twarza w twarz. 

Ale co ma kultura do mówienia tego co się myśli ? Jeśli w rozmowie w realnym życiu  będziesz kłamał to Ci przy ludziach powiem, że kłamiesz. Jeśli chcesz wymagać szacunku od rozmówcy to musisz sam go szanować a kłamstwo się w to nijak nie wpisuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale co ma kultura do mówienia tego co się myśli ? 

dobra, jednak nie wiesz o czym mowa:)

8 minut temu, Sebastian napisał:

Jeśli w rozmowie w realnym życiu  będziesz kłamał to Ci przy ludziach powiem, że kłamiesz. Jeśli chcesz wymagać szacunku od rozmówcy to musisz sam go szanować a kłamstwo się w to nijak nie wpisuje. 

powtorze, to co napisalem nie bylo klamstwem. wypowiedzi manna zarowno przed, a w szczegolnosci po odejsciu z trojki wskazuja wyraznie na to ze mial problem z upolitycznieniem radia i bylo to jedna z glownych przyczyn jego odejscia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackmagic napisał:

Linia melodyczna.

Idac dalej mr robot jest lepszy od klanu a matejko malowal lepiej ode mnie. Czy tez kwestia gustu?

mysle ze jak ktos woli mr robot niz klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co oglada mr robot. a jak ktos woli klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co lubi klan. ci co sluchaja jazzu uwazaja ze dobry gust maja sluchacze jazzu. itd.

trzaskowski lubi w duzej mierze to co mann wiec mann chwali jego gust ( a tak naprawde chwali swoj). czym sie wyroznia linia melodyczna maanamu? z pokolenia trzaskowskiego wszyscy sluchali maanamu. plyty maanamu schodzily w setkach tysiecy egzemplarzy a zespol potrafil dac 500 koncertow rocznie i 3 razy wypelnic sale kongresowa jednego dnia. z pokolenia trzaskowskiego prawie kazdy sluchal maanamu. typowa rozrywka dla mas. odpowiednik wspolczesnego dawida podsiadlo

jezeli za najlepsze uwazasz piosenki ktore juz znasz bo sluchales ich godzinami jak byles mlody, to raczej swiadczy to o waskich horyzontach a nie lepszym guscie muzycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artlan napisał:

W USA porównano związek pomiędzy wynikami testów SAT a gustami muzycznymi. 

Najwyższe wyniki we wspomnianych testach uzyskali słuchacze Beethovena, potem byli fani Radiohead, następnie między innymi Dylan i Pink Floyd, gdzieś po środku sympatycy ambitniejszego mainstreamu typu Queen czy Pearl Jam a najniższe wyniki uzyskali słuchacze popu, gospel i Lil Wayne'a. :)   

W sumie raczej bez niespodzianek. Gdyby badanie dotyczyło gustu filmowego, książkowego czy telewizyjnego to pewnie osoby z najniższymi wynikami okazaliby się fanami komedii romantycznych, telenowel, harlequinów i paradokumentów.

Słynni amerykańscy naukowcy?

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Znów kłamiesz. Jak zwykle.

Wojciech Mann o swoich powodach odejścia z Trójki https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/wojciech-mann-po-odejsciu-z-trojki-destrukcja-radia-trwa-juz-od-dawna/n7hvf73

 

 

Pracował od 1967 -- chyba się zasiedział na cieplutkiej posadce. Jak ktoś coś zmienia wprowadza nowe to z automatu jest na nie. Mam takich ludzi w pracy od 40 lat w jednym miejscu pracy - nietykalni żyjący inna epoką innymi wymaganiami.

Po części zwolnienie jego współpracownicy było pretekstem do opuszczenia trójki. Teraz niech niewidzialna ręka rynku zdecyduje o jego i jego radia wartości. Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

mysle ze jak ktos woli mr robot niz klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co oglada mr robot. a jak ktos woli klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co lubi klan. ci co sluchaja jazzu uwazaja ze dobry gust maja sluchacze jazzu. itd.

trzaskowski lubi w duzej mierze to co mann wiec mann chwali jego gust ( a tak naprawde chwali swoj). czym sie wyroznia linia melodyczna maanamu? z pokolenia trzaskowskiego wszyscy sluchali maanamu. plyty maanamu schodzily w setkach tysiecy egzemplarzy a zespol potrafil dac 500 koncertow rocznie i 3 razy wypelnic sale kongresowa jednego dnia. z pokolenia trzaskowskiego prawie kazdy sluchal maanamu. typowa rozrywka dla mas. odpowiednik wspolczesnego dawida podsiadlo

jezeli za najlepsze uwazasz piosenki ktore juz znasz bo sluchales ich godzinami jak byles mlody, to raczej swiadczy to o waskich horyzontach a nie lepszym guscie muzycznym. 

 

To ze ktos uważa ze ma lepszy gust nie oznacza ze go ma. To znaczy tylko ze ma opinie.

Probujesz zbudowac jakis paradygmat obiektownosci i symetrycznosci (jak ja nie lubie tego slowa ale akurat pasuje).

I ciagle nie odpowiadasz na zadane pytania. Wiec Ci je przypomne

1. Czy Matejko maluje lepiej ode mnie

2. Co wspólnego ma zrobienie na prywatnym profilu listy przebojow i chwalenie gustu muzycznego trzaskowskiego z  klamastwem i oszczerstwami robionymi e panstwowej telewizji.

Ps. Fajnie ze wyjales ze wszystkich muzykow maanam a nie np sinatre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirwir napisał:

@fluber obejrzałeś ten "live" w końcu czy dalej jesteś zbyt zbulwersowany?

nie i nie zamierzam tego ogladac. nie sprawia mi przyjemnosci ogladanie upadku czlowieka ktorego szanowalem za dziennikarstwo.

Godzinę temu, blackmagic napisał:

 

I ciagle nie odpowiadasz na zadane pytania. Wiec Ci je przypomne

1. Czy Matejko maluje lepiej ode mnie

2. Co wspólnego ma zrobienie na prywatnym profilu listy przebojow i chwalenie gustu muzycznego trzaskowskiego z  klamastwem i oszczerstwami robionymi e panstwowej telewizji.

Ps. Fajnie ze wyjales ze wszystkich muzykow maanam a nie np sinatre. 

1. nie wiem jak malujesz

2. to co zrobil mann jest nieetyczne obiektywnie i wspominanie o tvp jest bezcelowe

3. sinatra dostal 3 nagrody grammy za najlepsze nagranie pop. to tez piosenkarz dla mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

nie i nie zamierzam tego ogladac. nie sprawia mi przyjemnosci ogladanie upadku czlowieka ktorego szanowalem za dziennikarstwo.

1. nie wiem jak malujesz

2. to co zrobil mann jest nieetyczne obiektywnie i wspominanie o tvp jest bezcelowe

3. sinatra dostal 3 nagrody grammy za najlepsze nagranie pop. to tez piosenkarz dla mas

1. Podpowiem Ci - gorzej

2. Jest celowe bo się oburzasz bardziej niz na to co tvp robi. Czy jest etyczne czy nie - dla mnie niepotrzebne. Wolalbym zeby Pan Wojciech Mann nie wchodził w polityke ale to tylko moje prywatne zdanie. Z drugiej strony mowimy ciagle o dziennikarzu muzycznym wiec nie wiem jaki etos bezstronnosci politycznej trzeba z tym wiazac. 

3. Czyli zrownales pod wzgledem gustu sinatre i zenka. To ze ktos jest popularny nie znaczy ze zla muzyke robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

1. Podpowiem Ci - gorzej

2. Jest celowe bo się oburzasz bardziej niz na to co tvp robi. Czy jest etyczne czy nie - dla mnie niepotrzebne. Wolalbym zeby Pan Wojciech Mann nie wchodził w polityke ale to tylko moje prywatne zdanie. Z drugiej strony mowimy ciagle o dziennikarzu muzycznym wiec nie wiem jaki etos bezstronnosci politycznej trzeba z tym wiazac. 

3. Czyli zrownales pod wzgledem gustu sinatre i zenka. To ze ktos jest popularny nie znaczy ze zla muzyke robi.

1. no to matejko maluje lepiej

2. z tvp jestem na etapie ignorowania. oburzalem sie 3 lata temu. wobec manna mialem wieksze oczekiwania stad tez wieksze rozczarowanie.

3. zenek nawet w 1/10 nie jest tak masowym artysta jak sinatra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

nie i nie zamierzam tego ogladac. nie sprawia mi przyjemnosci ogladanie upadku czlowieka ktorego szanowalem za dziennikarstwo.

Trochę to dziwne. Od dziennikarzy oczekujesz rzetelności. Sam zobaczyłeś tweet, który wygenerował u Ciebie jakoś emocje, potem wyszukałeś jakoś opinie na temat tego 30 minutowego live, aby podeprzeć swoją zasadność swojej emocji. Piszesz kolejne posty. Całość z pewnością trwa więcej niż ten szczęsny czy nieszczęsny live.

Góra emocji coraz większa.

Z jednej strony w pewien sposób podziwiam takie emocjonalne perpetum mobile. Z drugiej strony to szalenie nieekonomiczne.

Mógłbym podyskutować odnośnie tego live, tylko ma to taki sens jak rozmowa o książce osób, która ją przeczytała i takiej, która widziała tylko tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirwir napisał:

Trochę to dziwne. Od dziennikarzy oczekujesz rzetelności. 

mysle ze to nie jest dziwne.

a Ty nie rozumiesz ze niezaleznie od tego jak wygladala audycja, to sam fakt jej przeprowadzenia w aktualnej sytyacji politycznej jest wysoce nieetyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

mysle ze to nie jest dziwne.

a Ty nie rozumiesz ze niezaleznie od tego jak wygladala audycja, to sam fakt jej przeprowadzenia w aktualnej sytyacji politycznej jest wysoce nieetyczny. 

Oczywiście, ale jak PiS wszędzie jedzie po opozycji zapraszając jako ekspertów  osoby przychylne obecnej władzy to wszystko jest ok. A wczoraj to miałeś w każdym "państwowym" radiu. Mało tego, na łamach Trójki takie rzeczy dzieją się codziennie i do tej pory w ogóle się w tej sprawie nie odzywałeś. Dopiero gdy szambo się wylało i ludzie o których zrobiło się przy okazji głośno przechodzą na drugą stronę barykady to zaczynasz płakać nad etyką. 

Przecież to jest hipokryzja najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Oczywiście, ale jak PiS wszędzie jedzie po opozycji zapraszając jako ekspertów  osoby przychylne obecnej władzy to wszystko jest ok.

nie jest. trudno mi jest nawet zliczyc ile razy krytykowalem tu publiczne media.  proponuje zmienic plyte bo to juz zakrawa na jakas paranoje " ale tvp.. " jakby to mialo byc jakims usprawiedliwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

nie jest. trudno mi jest nawet zliczyc ile razy krytykowalem tu publiczne media.  proponuje zmienic plyte bo to juz zakrawa na jakas paranoje " ale tvp.. " jakby to mialo byc jakims usprawiedliwieniem.

Nie odnoszę się w ogóle do TVP tylko do radia w tej chwili. A Ty robisz burzę wokół jednej audycji której nawet kurde nie słuchałeś ! 

Zresztą w dupie z tym. Jak tam stadnina konii w Janowie Fluber ? To pewnie wina Marka Treli to co się tam teraz dzieje ? A wystarczyło nie drukować lipnych kart do głosowania. Kiedy o Jacku Sasinie będziemy mogli mówić Jacek S. ? Nie widzę jakoś tych pilnych działań prokuratury w tej sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdzich napisał:

Tylko jedna sprawa. Od kiedy to nazwanie kłamcy (wg nas) kłamcą w cztery oczy jest obrażaniem? Jest co najwyżej niepoprawnym politycznie stwierdzeniem faktu ;)

mniej wiecej od czasow kiedy ludzie przestali wylewac gowno na chodniki, tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.