Skocz do zawartości

Polski Hokej


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
50 minut temu, elwariato napisał(a):

Nie wiem co by się musialo stac zeby oni strzelil w koncu ta bramkę w przewadze🥴😵‍💫

Mam wrażenie już od dawna, że nasi hokeiści, w ogóle nie potrafią pracować na bramkarzu, grać przed bramką, zmieniać toru lotu krążka czy przysłowiowo wciskać go sprytnie z bliskiej odległości. Chyba kompletny brak szkolenia w takim aspekcie. 

Przydałoby się zorganizować jakieś zgrupowanie i zaprosić Joe Pavelskiego w wolnej chwili. Może z racji polskiego pochodzenia, zgodziłby się trochę pomóc chłopakom, parę rzeczy pokazać i wyjaśnić, na czym to polega. Ale to już pół żartem, pół serio :)

ps. Czerkawski teraz w studiu też mówi. Kombinacje nam nie wychodzą. Powinna być prosta gra. 3-4 podania i strzał, tylko, że trzeba przy tym pracować na bramkarzu i przeszkadzać, próbować trącić krążek, nawet w ustawieniu dwóch pod bramką. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie ludzilem. sila polskiego hokeja to nie jest poziom swiatowej ekstraklasy. pewne niedoskonalosci mozna nieco niwelowac ambicja, ale ostatecznie, braki w wyszkoleniu technicznym zawaza na wyniku; nasi poruszaja sie po lodzie jak by byli druzyna oldboyow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa różnica to przyjęcie krążka. nasi wychodzili z atakiem, podanie do zawodnika a ten nie potrafi przyjąć krążka i pojechać do przodu. grając w przewadze gubiliśmy krążek i tyle z tego było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Niestety brakło jakości tak jak piszecie. 

Tak z moich obserwacji. Oby Dominik Paś zmienił ligę na jakąś mocniejszą, a Wałęga przebił się na stałe do składu Trzyńca, bo w tej dwójce widzę jakiś potencjał. No i ciekawe, gdzie w następnym sezonie wyląduje ten Krzysiek Maciaś, bo tu z racji wieku i przetarcia w juniorskiej lidze za oceanem jest jeszcze szansa na jakieś poważniejsze granie, choć pracy sporo przed nim. 

Pozostaje liczyć, że zdobyte na tym turnieju doświadczenie jakoś zaprocentuje i nie będziemy musieli kolejnych grubych lat czekać na powrót do elity. Ale bez poważnej pracy u podstaw to nie ruszymy i trzeba się łudzić, że na tym polu coś się w końcu rozwinie. Warto, bo to piękna i bardzo widowiskowa dyscyplina sportu. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sewer napisał(a):

W sumie to bym coś napisał ale mi się nie chce...

szkoda ale nie można się na to obrażać, takie jest w tym momencie nasze miejsce.

A no właśnie,  szkoda tylko ze vs najslabszy rywal, najwazniejsxy w nasxym wypadku mecz, zagralismy najslabiej. Ten gol na 3-1 to byl obraz nędzy jakiej ja w wykonaniu polskiego zespolu nie widzialem w tym turnieju, i to jest przykre bo ogolnie do tego spotkania polacy prezentowali sie ... no nie bylo wstydu, a tym meczem troche to przekreslili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo niedokładności, podania za plecy zamiast w tempo, brak przyjęcia krążka, a 3 bramka... 2 nasze asy. Doświadczeni Kolusz i Lyszczarczyk a taki farfocel. Dodam jeszcze zbyt mała ilość strzałów. Nie strzelasz na bramkę - nie strzelisz gola, no bo jak? Szkoda, szkoda.

Ale, żeby nie było, że narzekanie. Dali nam chłopaki trochę radości, emocji. Odpadli, ale z honorem. W każdym meczu walczyli komentami jak równy z równym. Pogromów nie było. Fakt. Pokazano nam miejsce w szeregu, ale wszystko ponad to co dostaliśmy od Orłów (ambicja, walka, wiara) byłoby niespodzianką.

Utrzymanie byłoby dla nas jak mistrzostwo świata. Nie udało się, ale z gry jestem zadowolony. Nie było kompromitacji. Niestety, ale jesteśmy w takim, a nie innym miejscu, i ciężko było o o inny końcowy rezultat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sewer napisał(a):

takie jest w tym momencie nasze miejsce

Dokładnie.Nie można zapominać też jakie,są okoliczności naszego krótkiego pobytu w Elicie.

Niektórzy "eksperci" w mediach trochę się odkleili od rzeczywistości mówiąc,że mecz przeciwko Kazachom i ewentualne zwycięstwo miałoby odmienić sytuację naszego hokeja.Tutaj potrzeba pracy od podstaw,usunięcia betonu,który trzyma się całkiem dobrze od lat i wielu innych rzeczy....Z mojego punktu widzenia polski hokej jest najgorzej zarządzany i prowadzony ze wszystkich sportów zespołowych w Polsce.

Umiarkowanym optymizmem w tej kwestii napawa mnie dynamiczny rozwój amatorskiego hokeja w Polsce.FDAH (Federacja Drużyn Amatorskich Hokeja) to w tej chwili najszybciej rozwijająca się oddolna inicjatywa w jakimkolwiek sporcie w naszym kraju.Możliwe,że to dzięki pasjonatom ta dyscyplina za jakiś czas pożegluje we właściwym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Larry Legend napisał(a):

Dokładnie.Nie można zapominać też jakie,są okoliczności naszego krótkiego pobytu w Elicie.

Niektórzy "eksperci" w mediach trochę się odkleili od rzeczywistości mówiąc,że mecz przeciwko Kazachom i ewentualne zwycięstwo miałoby odmienić sytuację naszego hokeja.Tutaj potrzeba pracy od podstaw,usunięcia betonu,który trzyma się całkiem dobrze od lat i wielu innych rzeczy....Z mojego punktu widzenia polski hokej jest najgorzej zarządzany i prowadzony ze wszystkich sportów zespołowych w Polsce.

Umiarkowanym optymizmem w tej kwestii napawa mnie dynamiczny rozwój amatorskiego hokeja w Polsce.FDAH (Federacja Drużyn Amatorskich Hokeja) to w tej chwili najszybciej rozwijająca się oddolna inicjatywa w jakimkolwiek sporcie w naszym kraju.Możliwe,że to dzięki pasjonatom ta dyscyplina za jakiś czas pożegluje we właściwym kierunku.

 

jesli polski hokej nie zostanie znaczaco dofinansowany, to honoru gry w grupie 'a' nie dostapimy przez kolejnych nascie lat. no, chyba ze ktos sie ludzi liczac na regresje hokeja w uk i dalsza stagnacje wlochow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównanie liczby zarejestrowanych hokeistów (hokej.net)

Liczba zarejestrowanych zawodników w Polsce: 452 mężczyzn, 2983 zawodników młodzieżowych.

Dla porównania:

Kanada: 76 332 i 378 308
USA: 144 352 i 321 277
Szwecja : 12 559 i 51 491
Finlandia : 17 813 i 35 569
Szwajcaria :14 317 i 15 188
Czechy : 5092 i 20 503
Niemcy : 5681 i 15 357
Słowacja 1686 i 9237
Francja : 7372 i 9874

Gdzieś czytałem, że do reprezentacji U16 powołano 20-kilku chlopakow z bodajże 40 czy 50 zarejestrowach w ogóle w Polsce...

Choć widzę tu pewną sprzeczność z ogólną ilością młodzieżowców, to mimo wszystko marność liczb w Polsce powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szabla napisał(a):

Porównanie liczby zarejestrowanych hokeistów (hokej.net)

Liczba zarejestrowanych zawodników w Polsce: 452 mężczyzn, 2983 zawodników młodzieżowych.

Dla porównania:

Kanada: 76 332 i 378 308
USA: 144 352 i 321 277
Szwecja : 12 559 i 51 491
Finlandia : 17 813 i 35 569
Szwajcaria :14 317 i 15 188
Czechy : 5092 i 20 503
Niemcy : 5681 i 15 357
Słowacja 1686 i 9237
Francja : 7372 i 9874

Gdzieś czytałem, że do reprezentacji U16 powołano 20-kilku chlopakow z bodajże 40 czy 50 zarejestrowach w ogóle w Polsce...

Choć widzę tu pewną sprzeczność z ogólną ilością młodzieżowców, to mimo wszystko marność liczb w Polsce powala.

francja, wow, kto by sie spodziewal?...

@Szabla - czy mozesz mi pojasnic, jak to jest z tymi grajkami 'zarejestrowanymi' vs 'mlodziezowymi'?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.