Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors OFFSEASON 2008


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć zaskakująca dla mnie wymiana: Rockets mają teraz trzech SFów, z których każdy powinien startować. McGrady pewnie przesunie się na dwójkę a Artest zajmie miejsce Battiera. Chyba, że będą grali small ball - wtedy Ron na PF a reszta bez zmian. Jednak w starciu np z Lakers od razu mają mega mismacz z Gasolem. Ale już np w starciu z Heat (:P) uwidacznia się przewaga przeciwko trio Haslem/Marion/Beasley. Po takim trejdzie szukałbym od razu chętnych na Battiera - nie warto trzymać takiego gracza na ławie a dziura na PF wciąż jest u Rockets do załatania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć zaskakująca dla mnie wymiana: Rockets mają teraz trzech SFów, z których każdy powinien startować. McGrady pewnie przesunie się na dwójkę a Artest zajmie miejsce Battiera. Chyba, że będą grali small ball - wtedy Ron na PF a reszta bez zmian. Jednak w starciu np z Lakers od razu mają mega mismacz z Gasolem. Ale już np w starciu z Heat (:P) uwidacznia się przewaga przeciwko trio Haslem/Marion/Beasley. Po takim trejdzie szukałbym od razu chętnych na Battiera - nie warto trzymać takiego gracza na ławie a dziura na PF wciąż jest u Rockets do załatania.

to raczej Batier zagra na PF bo bliżej mu tam niż wspomnianemu w topiku Reprezentacji Melo

najgorsze ze znowu nieszczęsna SouthWest Div robi się mocniejsza

opcja Zgredy na PG mniej realna, Batier out? Raczej McGrady do Pistons za PF ( Sheed?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uua no to mamy contendera.

swietny ruch rockets. nie chce mi sie wierzyc by to byla najlepsza oferta wyslana do kings. bardzo chcialem rona w la, nie bede tego ukrywal.

 

rox maja teraz wszystko. problemem moze sie tylko okazac podzial minut dla zawodnikow. battier pojdzie grac jako pf.

 

zatem bedzie yao-battier-artest-mcgrady-alston

lawka: mutombo, scola, landry, hayes, barry, brooks i adelman na lawce. swietna paka, z kilkoma gosciami, ktorzy potrafia grac swietny def zarowno idnywidualny jak i zespolowy. stawiam ich w tej chwili na tej samej polce co celtics i lakers jesli nei wyzej. problemem moze sie okazac mcgrady. bycmoze zrobia kolejny ruch pozyckujac hamiltona z pistons kosztem timaka. wtedy mieliby wszystko do misia.

 

reasumujac. kolejny dream team adelmana. zobaczymy czy skonzy jak zawsze, czy jednak cos osiagnie.

 

 

btw. landry chyba jest fa? moze lakers by go zaatakowali, bo przydalby sie bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kompletnie o Scoli, który spokojnie może grać jako startowy PF. Landry jest FA - Rockets zwlekają z jego podpisaniem gdyż mają pewne wątpliwości co do stanu jego kolana. Największym problemem będzie zdrowie - jeśli dopiszę i jeśli T-Mac będzie chciał się często dzielić piłką to może być ciekawie. W sumie przed poprzednim sezonem też mówiło sie o Houston jako potencjalnym czarnym koniu całych rozgrywek i przez kontuzje nic poza długim streakiem winów nie osiągnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

contendera? houston wzmocnil sie na pozycji na ktorej juz byl bardzo mocny, stopera na SF/SG juz mieli, GTG dalej nie maja. na ich miejscu wypierdolilbym tmaka za pare billups/hamilton o ile by sie dalo i wtedy sa byc moze najmocniejsza druzyna w lidze. bez GTG to oni nie sa zadnym contenderem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu! Luol podpisal szescioletnie extension. To swietny news bo to on byl dla Bulls priorytetem w tym offseasonie, a jak juz slyszalem plotki o tym ze podpisze kontrakt na jeden rok zeby w nastepne wakacje byc UFA i podpisac z Blazers to powaznie zaczalem sie bac o najblizsza przyszlosc Bulls. 71mln$ to nie jest przeplacenie, zwazywszy na obecnie panujaca tendencje. Zreszta nawet nie tylko z tego wzgledu, 10-12 baniek za sezon za takiego grajka to wrecz normalna cena. On bedzie jeszcze duzo lepszy i postawilbym duza kase ze bedzie AStarem. A jak jeszcze patrze na kontrakty takiego Dalemberta, Boguta, Crawforda czy zwlaszcza Lewisa to jestem pewien ze Reinsdorf zrobil swietny ruch.

 

Dodatkowe dobre wiadomosci to szukanie s'n't z Gordonem. On juz w tej druzynie nie powinien grac, za bardzo roi sie od Guardow i trzeba dac szanse w koncu w wiekszym stopniu Thabo. Gordon objawil sie juz jako jednostronny shooter i w jego przypadku jakis wielki postep jest IMO niemozliwy. Tym bardziej smiesza mnie slowa jego agenta ze jako ze Ben byl scoring leaderem Bykow ostatnie 3 lata to powinien najwiecej zarabiac :lol: Nie wiem czy mial za idiotow zarzad Bulls ale argument z podworka. Niezly pajac. Jestem tylko ciekaw kto da maxa undersized guardowi.

 

Z drugiej strony martwi mnie przesadna oszczednosc Reinsdorfa. Wiadomo ze nie mozna miec druzyny kalibru mistrozwskiego jesli sie troche nie przeplaci. A tu juz czytam ze kombinowali jak mogli z kontraktem Denga zeby chocby jeszcze w tym sezonie byc ponizej luxury tax. Im predzej dotrze do Jerry'ego ze bez tego podatku nie da rady byc kims w tej lidze, tym lepiej.

 

Z innych kwestii w Bulls to czekam na trade Nocioniego. W sumie Kirka tez choc go cholernie cenie i lubie. Ale milo by bylo dostac lowpost scorera za tą dwojke. No albo Gordon+Noc a Hinrich... na ławke? Nie wiem, mozliwosci w cholere i to cieszy. Oby Paxson udowodnil wszystkim ze Chandler, BigBen i Hughes to byly tylko wypadki przy pracy. Pole do popisu ma w tym momencie najwieksze w calej lidze.

 

Kwestia Artesta. Nie wiem co ten transfer daje Rockets bo tak jak tu wiekszosc wspomniala powielaja sobie tylko pozycje SFa. RonRon nie jest uzupelnieniem tego skladu tylko zdublowaniem Battiera z ulepszoną ofensywą. Contender? Wolne zarty. Houston z parą T-Mac/Yao nic nie osiagnie. W kolejce do mistrza sa na pewno za Lakers, Celtics i Spurs, a prawdopodobnie tez sa gorsi od Hornets, Jazz, Pistons i mojego czarnego konia 08/09 Blazers ;-)

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego Queens oddali Artesta za taki bezcen majac na stole duzo duzo lepsze oferty. Ale to nie moje zmartwienie, ja go tam w Lakers za Lamara nie chcialem, nie tylko dlatego ze nam sie to srednio oplacalo ale tez dlatego ze marze o tradzie Josha Smitha. Na ile to realne to juz inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dla fanow Bykow wlodarze klubu poszly po rozum do glowy i podpisali Denga, ciagnelo sie to ale w koncu sie stalo, za to brawa, kaska troche mniej wazna bo w koncu ktos tym liderem w Bykach musi byc, nie jest nim Hinrich patrzac na jego rozwoj, nie jest Gordon, moze bedzie Rose choc to wciaz melodia przyszlosci.

Rakiety jak dla mnie swietny ruch, kolejny czlowiek z jajami, byle tylko mu sie w bance nie poprzewracalo o co latwo u niego, jakies plyty zacznie nagrywac albo zacznie plakac ze T-Mac oddaje za duzo rzutow itd. T-Maca problem jest taki ze ta cholerna pierwsza runda wciaz nad nim wisi (0-7 w I rundach), on ma genialne staty w post seasonie, ale nie poparte wynikami druzyny, teraz juz nie bedzie tlumaczen i nie ma zmiluj, albo Houston atakuje wyzsze cele albo czas wywalic jednego z "liderow".

Co do trejdu NYK, to tylko male sprzatanie, wiadomo bylo ze obetna obu panow by miec 15 w rosterze, Balkman zupelnie nie nadaje sie do systemu Antka bo nie ma rzutu, ani w pol, ani z dystansu. Obronca jest bardzo dobrym, ale wsrod naszych SF poki co byl na 4 pozycji do grania, to ile by dostal minut? Pol co 5 meczow? Wiec z krytyka tego trejdu bym zaczekal, ujme to tak, w Denver sie przyda na pewno, u nas by tylko wycieral tylkiem kurz z konca lawki rezerwowych, wiec skorzystalismy o tyle ze dostalismy 2 runde draftu, nie ma sie czym podniecac. Wiadomo ze to nie koniec sprzatania w MSG...

I na sam koniec co powiecie o tym jak ladnie sie Pierce'owi poprzewracalo w bance ktory nazywa siebie najlepszym graczem nba (WTF??). I nie wyjezdzajcie mi prosze z mvp finalow itd, chyba kazdy normalny wzialby przed nim Duncana i Kobasa, ale moze ja nie jestem normalny wiec prosze mnie naprostowac. Ego komus rosnie, powinni sie rywale Celtics cieszyc, latwiej sie wdrapuje na szczyt niz na nim utrzymuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Deng dostał 80, a nie jak pisał Kore 71 baniek i zarobi nie 10-12 na sezon, tylko średnio 13,(3). Za dużo, jak większość.

chyba wartośc kontraktu nie została podana do wiadomości publicznej więc zarówno 71 czy 80 to wartości prawdopodobne.

Dla mnie obie sumy to przepłacenie Denga. To nie jest człowiek do liderowania by hasać z takim kontraktem, do tego w sezonie gdy mial waczyc o nowa umowe poległ całkowicie a mimo to dostał świetną umowę.

Zastanawiam się ile tak naprawde chciał skoro tak długo się dogadywali i Reinsdorf "musiał" przejąć ster w negocjacjach?

Deng powinien dostac umowę Martina z Kings czy Howarda z Mavs, a taki kontrakt to stanowczo za dużo po tak słabym sezonie w jego wykonaniu.

Agent Gordon jak i sam gracz bujają wysoko w obłokach odnośnie umowy.

 

Porównywania T-mac Pierce to odnoście całych karier czy obecnego stanu rzeczy?

Bo t-mac wygląda obecnie na gracza który swój najwyzszy poziom gry wk oszykówke juz osiągnal i teraz stacza się po równi pochyłej. Pierce swoim mistrzowskim sezonie bardzo podretuszował swoją nadszarpnięta koszykarską karierę. Obecnie Pierce wyglada lepiej dojrzalej koszykarsko, ale patrząc na całą ich kaierię to T-mac jest graczem indywidualnie lepszym, wszechstronniejszm mimo iż odpadał tylez rady w pierwszje rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o kontrakcie Denga w wysokosci 71mln podaly Chicago Sun-Times jak i serwisy espn i nba. Ta kwota jest gwarantowana a moze wyniesc ostatecznie 80 baniek (w jakich okolicznosciach nie mam pojecia). Oficjalnej informacji ze strony klubu jednak nt temat nie ma.

 

it is worth $71 million in guaranteed money and up to $80 million.

Niby z angielskim problemu nie mam ale tej konstrukcji szczerze mowiac nie rozumiem.

 

to tak jakby mi ktos napisal ze horry jest duzo lepszy od barkleya tylko dlatego, ze horry ma ilestam tytulow a barkley nei ma zadnego.

Troche mylisz tutaj pojecia :) Horry byl kazdorazowo dodawany do mistrzowskiej ekipy jedynie jako roleplayer, Barkley mial na swoich barkach zespol ciagnac. Tu masz porownanie dwoch liderow wiec analogiczne odniesienie do Horry'ego i Barkleya nie ma racji bytu IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it is worth $71 million in guaranteed money and up to $80 million.

 

 

Niby z angielskim problemu nie mam ale tej konstrukcji szczerze mowiac nie rozumiem.

Moim zdaniem, to jest tak, że 71mln$ ma gwarantowane, zapewnione, ale kwota może wzrosnąć nawet do 80mln$.

 

- Tu w grę mogą wejsc jakies bonusy chyba, pamietam przypadek Hughesa w Cavs :)

 

O znalazlem ;-):

 

Sezon 2006/07: W klauzuli Hughesa zapisane było, że jeśli Cavaliers odniosą 49 zwycięstw, LH otrzyma dodatkowe 2mln$ podwyżki - i otrzymal, chociaz jaki to on mial wklad :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kily no way. nie rob jaj!!:)

heh. gosc zarabia tyle z kontaktu z nike, do tego pobudowal (skonczyl juz?) chate pod cleveland, wiec nie ma mowy by sie ruszyl poza usa. moze nawet grac do konca kariery za darmo a z kontraktow reklamowych zarobi tyle, ze nastepne 3 pokolenia jamesow beda sobie mogly spokojnie zyc.

 

nie wiem do jakiego kursu musialby spasc dolar, by ujrzec goscia pokroju lbj'a w europie.

 

no way:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, widze smieszny nam sie zrobil ten offseason.

 

Nie wierzylem w to ze Pierce moglby takie cos palnac dopoki tego nie zobaczylem :lol: Niezly palant. Gosc mowi tak podpierajac sie tym ze po prostu wierzy w siebie i ma zaufanie do swoich umiejetnosci ale kompletnie myli pojecia. To juz pycha i proznosc. Chyba padl mit PP jako jednego z ostatnich swietnych koszykarzy z poukladanymi klepkami w glowie. Sodowka mu strzelila i chyba milo bedzie patrzec jesli w tym sezonie zaliczy bolesny upadek z chmur :)Graboś najlepiej to powiedzial - wystarczy spojrzec tylko na Celtów a juz znajdziemy jednego zawodnika NA PEWNO lepszego od Paula. A co dopiero spogladajac na całą ligę...

 

BTW. słówko nt dyskusji T-Mac vs PP. IMO bez dwoch zdan McGrady to jedna klasa wyzej, TOP3 ligi jesli chodzi o talent. Faktycznie miewa problemy z psychą (a przynajmniej tak to wyglada) ale mysle ze gdyby mial obok siebie duo KG-RA to by nikt nie dyskutowal nad tym czy T-Mac ma jaja czy nie tylko podziwial jego gre w finałach.

 

LeBron za 40 baniek w Grecji? :lol: W zyciu. Pomijajac kontrakty reklamowe (ktore przeciez moga i w Europie obowiazywac wiec to chyba nie ma znaczenia? :) ) to kwestia czy bedzie łącznie w sezonie zarabial 130mln czy 150 roznicy mu nie zrobi a granie z Kobe Bryantami i Dwyane'ami Wade'ami czy z Krsticiami i Childressami juz tak. Europa to dla zadnego z graczy tego pokroju nie bedzie zadne wyzwanie i nikogo zaden Olympiacos nie skusi wielka kasa bo istnieje jeszcze cos takiego jak ambicja, a NBA Championship to dla 80% zawodnikow tej ligi najwieksza swietosc dla ktorej sa chyba w stanie zrezygnowac z kilku baniek rocznie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wolni agenci uciekają z Miami... J-Will i Ricky postanowili razem wybrać się do LA aby zasilić ławkę Clippers. Oby zdrowie dopisało, bo wiadomo jak to jest w wypadku Barona i Williamsa. W sumie ławka Clipps nie wygląda najgorzej:

 

PG J Will

SG Gordon

SF Davis

PF Thomas

C Skinner

 

Hmmm, chyba jednak będą contenderami (w sensie walki o PO - jak to napisał Gilbert na swoim blogu :P ). Ciekawi mnie szczególnie jak Camby z Kamanem będą sobie radzili pod tablicami. Ten offseason w LAC jest mimo wielu transferów chaotyczny. Odnoszę wrażenie, że po stracie Branda stracili głowę i zaczęli ściągać graczy, którzy mogą się nie sprawdzić lub połamać w trakcie sezonu. Mimo wszystko powinni się liczyć w walce o miejsca gwarantujące udział w PO.

 

Tymczasem Miami skończyło się MLE. Wszystko poszło na trzech SG/SF - James Jones, Bobby Jones, Yakhouba Diawara. Jesteśmy przeładowani na tych pozycjach więc następne trejdy to tylko kwestia czasu. B. Jones nie ma gwarantowanego kontraktu, Diawara tylko 1 rok. Pojawiają się głosy, że Marion z Cookiem lub Wrightem polecą za jakiegoś C/PG. Czas pokażę co będzie - pytanie, kto odda dobrego centra za spadającego Mariona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na kwestie 1 czyli kobe lub lbj w europie

 

Nie zgadzam się że to kwestia roznicy 130 na 150 milionow s

Jeżeli kluby chca placic podatki za zawodnikow to robi się roznica 50.000.000 netto na 80.000.000 do 100.000.000 netto w kontraktach 6 lat/100.000.000 wydajac wtedy 119.000.000 dolarow brutto czyli 80.000.000 euro dalej sa do przodu bo realnie rozliczamy waluty 1:1. Dodatkowo zauwazam podobne ceny w dollarach i euro wielu roznych sieci i towarow (np samochody) sila nabywcza usa maleje i dlatego rynek europejski jako reklamowy się rozwija a w usa zwija stad kontrakty reklamowe dzialaja w euro rosji a stad blisko do chin i indii czyli polowy konsumentow!

 

Druga odpowiedz o Marionie gdzie oddaliby centra? Sacramento i Brad Miller?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to malo wazne, ale byc moze sie kiedys okaze swietym ruchem.

lakers podpisza na 2 lata swoj wybor w 2 rundzie draftu sprzed roku czyli niejakiego sun yue.

jest to oczywiscie chinczyk. gosc wiele potrafi ale jeszcze wiecej musi sie nauczyc. plusy to to ze jest combo guardem. dosc wysoki, leworeczny szybki. ma zadatki na niezlego obronce bo przez dlugie lapska czesto czapuje plus fajnie przechwytuje. do tego potrafi swietnie podawac. bedzie pewnie potrzebowal kilku roku- 2 by sie przestawic na granie w nba, ale gosc ma szanse cos znaczyc.

 

przyjze mu sie podczas igrzysk, ale moze to byc dobre uzupelnienie naszych niskich, oraz dopelnienie w kwestii internacjonalizmu jeziorowcow. podoba mi sie ten ruch. czas pokaze czy gosc bedzie w stanie wykorzystac swoje atuty do tgo stopnia by pograc cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to prawda to Grizzlies pociagneli grubo... ale chyba wciaz za malo zeby wyciagnac Josha Smitha z Atlanty:

http://www.commercialappeal.com/news/20 ... fer-sheet/

5lat-58 mln to chyba za malo zeby odstraszyc Hawks od przebicia oferty.

ps-dzisiaj czytalem jakis czat z espn (Ford albo inny Hollinger) jakim to "cancerem" w szatni jest Josh Smith, hmm nigdy nie slyszalem o tym, ciekawe ile w tym prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o gadki Bryanta, Lebrona czy innych o tym jak to za 40 czy 50 milionów gotowi byliby pójść grać w Europie to jest to dla mnie przygotowywanie przez graczy gruntu pod negocjacje nad nowym CBA z właścicielami. Trochę to śmieszne jest jak każdy z nich nawija zawsze o mistrzostwie, kręcą przed PO chłopaki reklamy jak to od dzieciństwa marzą o zdobywaniu w NBA tytułów, byciu najlepszym itd, a teraz jeden z drugim mówi jak poważnie potraktuje pójście do Europy i jakoś słowem nie wspomni o tym wszystkim co niby od dziecka było dla niego takie ważne :lol: tak swoją drogą to ciekawe, że żaden z dziennikarzy po tych deklaracjach Bryanta czy reszty nie spytał o to czy kasa i granie przy zdecydowanie niższej konkurencji jest już ważniejsze niż to co podobno było takie ważne dla nich wcześniej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.