Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors OFFSEASON 2008


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może Panowie niejako poza Waszym off'em :wink:

 

Jakaś ofensywa europejska czy co w NBA :?: :roll: Najpierw odchodzi Garbajosa, który baka coś o powrocie do Europy, bodajże do Unicaja Malaga albo Chimiki Moskwa. Potem okazuje się, że Dynamo Moskwa kusi Bostjana Nachbara, obiecując NJN wykup kontraktu za 14,5 mln$ czyli jakieś 9 mln Euro. Z kolei Brezec podpisuje kontrakt z Virtusem Roma. No, a teraz okazuje się, że Olimpiakos chce Josha Childressa wykładając na stół 20 mln $ za 3 lata gry :shock:

 

Oj kiepściutko z tym dolarkiem, kiepściutko... Okazuje się, że w stosunku do budżetów klubów NBA budżety europejskich potęg zyskały blisko 30%, bez jakiejść szczególnej zmiany ich wysokości :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że uważam, że to Paul nie będzie już lepszy, że drużyny będą lepiej przygotowane do grania przeciwko niemu

1. Dlaczego gosc majacy 23 lata i grajacy 3 sezony w tej lidze ma nie byc lepszy? Gdzie tu logika?

2. Przygotowane? Rownie dobrze moglyby byc przygotowane w tamtym roku. Sorry, ale nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że uważam, że to Paul nie będzie już lepszy, że drużyny będą lepiej przygotowane do grania przeciwko niemu

1. Dlaczego gosc majacy 23 lata i grajacy 3 sezony w tej lidze ma nie byc lepszy? Gdzie tu logika?

2. Przygotowane? Rownie dobrze moglyby byc przygotowane w tamtym roku. Sorry, ale nie rozumiem.

Zagadzma się :) Jakie przygotowanie :?: W rundzie zasadniczej kluby NBA, grają tyle meczy , że nawet nie ma co się przygotowywać na dany zespół, badź zawodnika... no chyba ze decyduje o awans do P-O, lub są to same P-O.

Ale idąc dalej tym tropem myślenia to na rozgrwyki P-O Dallas które jak by nie było uległo szerszeniom, czy się przygotowało :?: Nie mam pojęcia, ale mają Kidda który był na Paula, jeszcze do tego Nowitzki... nie wiem ale chyba nawzajem krył się z Westem, który nie jest jakąś super gwiazdą. Ale tak czy owak Hornets pokazali się zdobrej strony bo mimo drugiego numerku w konf. mieli turdnych rywali juz na poczatku. Spurs tez mieli problemy i nie wiele na moje tak naprawde brakło umiejętnoscami do SPURS, czy Posey ma to w przyszłym sezonie zmienić??Myślę, że może i, że Hornets w finale konferencji się spotkaja z Lakersami :)

 

Ale czy jeden zawodnik czyli Posey zmieni tak znacząco Boston? Bo już słyszałem głosy, że Celtics nie mają szans na misia w nadchodzącym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie oszukujmy sie. oprocz childressa do europy wrocily same pionki.

garbajosa nie tyle odszedl z nba co odpuscili go przez zdrowie i chec gry na igrzyskach. ale gosc ma papiery na granie w nba.

nahbary i reszta juz nie bardzo.

 

a chilldress. mysle, ze jezeli dostanie 70% tego co dostalby w europie to zostanie w nba. bez jaj. czego on sie w tej europie nauczy? naprawde chce opuszczac usa? zyc w innym kraju itd. no way. nie chce misie wierzyc zeby odpuszczal nba. jest zbyt mlody i zbyt dobre perspektywy ma w tej lize. nie widze takiej sytuacji, by wyjechal do europy pogral 3 lata i pozniej wrocil walczyc o swietny kontrakt. to jest wciaz bardzo cienka sciezka, co pokazaly przyklady grajkow jak jasikieviciusa i kilku innych.

 

poczekamy zobaczymy

 

juz zejdzie z tego vana.

 

a w ogole to oklahoma city thunder:)

taka bedzie nowa nazwa druzyny z okc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że uważam, że to Paul nie będzie już lepszy, że drużyny będą lepiej przygotowane do grania przeciwko niemu

1. Dlaczego gosc majacy 23 lata i grajacy 3 sezony w tej lidze ma nie byc lepszy? Gdzie tu logika?

2. Przygotowane? Rownie dobrze moglyby byc przygotowane w tamtym roku. Sorry, ale nie rozumiem.

(chociaż nie mówię, że tak faktycznie jest) - tego już nie zauważyłeś czy celowo pominąłeś :?:

 

wspomniałem o Paulu tylko dlatego, że KaBe zaczął jakieś dziwne rzeczy wymyślać na temat jego partnerów i z jego posta wynikało, że to z ich powodu tych gości, których wychwalałem, a teraz musieliby się stać tak słabi by Hornets mieli obniżyć loty i połączył to sobie z MVP.

 

Co do tego całego przygotowania to bardzo proste chociaż przygotowanie to chyba złe słowo w tej sytuacji inaczej się gra kiedy nikt na ciebie nie stawia, kiedy nie jesteś jednym z faworytów, nie ma na drużynie takiej presji, chce się coś udowodnić kiedy się jest pomijanym przy wymienianiu liczących się drużyn itd teraz oczekiwania wobec Hornets zdecydowanie wzrosną co najlepiej widać po waszych reakcjach, są drużyny, które sobie z tym nie radzą jak wspomniani Sonics czy Clippers i moim zdaniem Hornets również tym oczekiwaniom nie sprostają.

 

master u mnie z typowaniem przed sezonem różnie bywa, ale akurat nie najgorzej idzie mi zwykle przewidywania, który zespół niespodziewanie zawali sezon i nie spełni oczekiwań i teraz stawiam na Hornets :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast bede sie roznil od vana i napisze, ze hornets wejda do wcf.

ale jeszcze nei o tym.

 

1.figrin poruszyles kwestie przygotowania przed meczem nba. otoz sprawa wyglada tak, ze kazdy gracz dostaje przed meczem osobne dvd na ktorym ma rozrysowane co beda grali goscie, z ktorymi bedzie dzis/jutro gral. tak jest w kazdym teamie. do tego dochodza sesje video calozespolowe, gvdy do czynienia mamy z jakims waznym meczem. tak bylo i tak jest i tak bedzie.

 

van ma troche racji, ze rok temu hornets przystapili troche do walki jako underdog. malo kto spodziewal sie po nichj az takiej dobrej gry i zwyciestwa w swojej dywizji. a jednak dali rade. teraz solidnie uzupelnili dziury w skladzie (co z wellsem swoja droga?) i moga namieszac, ale nie sadze by weszli do finalow nba. jezeli lakers beda zdrowi, to powinny pzewaga pod koszami wygrac serie z szerszeniami.

 

 

2. paul. tu tez troche van ma racji. statystycznie juz chyba lepiej grac sie nie da. moze poprawic sie w trojkach, bedzie robil kupe asyst, ale tak jak z lbj'em swego czasu, cyferki musza mu albo spasc, albo pozmieniac na rzecz innych. to jest niemozliwe by gosc gral jeszcze lepiej, bo juz to co gral w tym sezonei to byl kosmos. ale zobaczymy co przyniesie ze soba nowy sezon.

 

czekam caly czas na jakis ruch ze strony lakers. trwaja jakiestam dyskusje z sasha, ale mam wrazenie, ze poza podpisaniem jakiegos pf'a za minimum nie bedzie juz zadnych zmian. pytanie tylko czy bedzie to garbajosa ktory rozwaza oferte albo lakers albo 2 ekip z europy, albo jakis inny gosc w stylu kurta thomasa. swoja droga kwame brown ma juz kolejne workouty w kolejnym klubiei poki c ojest bez kontraktu. wiec albo jest tak kijowy, albo zobaczymy go w lakrers:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garsc informacji a rynku transferowego, FA itd.

 

Luol Deng jest coraz blizszy podpisania jednorocznego kontraktu z Bulls za 4,5 banki, i za rok stanie sie FA, gdzie prawdopodobna opcja bedzie kierunek Portland (spadaja im kontrakty LaFranza i Francisa).

 

Matt Barnes bedzie mial dzisiaj testy sprawnosciowo-fizyczne czy jakkolwiek sie one nazywaja w Phoenix i spodziewane jest podpisanie przez niego jednorocznego kontraktu z Suns.

 

Byki i Ben Gordon sa dalsi niz blizsi podpisania nowej umowy.

 

Devean George rozrywany, podobno Pistons i Celtics sa niby bardzo zainteresowani.

 

Pacers nie podpisza Davida Harrisona, wiec jak ktos potrzebuje 7 stopowca to jest takowy dostepny na rynku.

 

Zabawa w kotka i myszke miedzy Bobcats i Okeaforem trwa w najlepsze, moim skromnym zdaniem Charlotte stapa na sliskim gruncie, tacy gracze sa bardzo wrazliwi i pamietliwi, wiec kto wiec czy to nie ostatni sezon Emeki w Nowej Karolinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van

 

Przeoczylem raczej, co generalnie raczej nie zmienia niczego. Wiem, ze teraz to wrozenie z fusow, ale troche za daleko posuniete teorie to byly i troche bez pokrycia.

 

BB2

 

Ad 1. Generalnie te DVD to wogole niepotrzebnie przywolane. Ja wiem, ze rozpracowywani sa na kazdym kroku itd, ale troche zle nawiazales do tego (wiem, ze odpisywales Figrinowi, ale niejako od Vana i mojej riposty sie zaczelo). Ja po prostu jestem zdania, ze rozpracowywac to sobie mozna, ale sa zawodnicy takiej klasy, ze te DVD to sobie mozna do smici wyrzucic. Nie , zeby zaraz nie do zatrzymania, ale raczej mimo wszystko niespcjalnie wierze w teorie rozpracowania Paula. Bardziej jestem w stanie zgodzic si€ z pozycja underdoga Hornets w tamtym sezonie, zreszta sam w nich nie wierzylem. Jest tylko jedno male zastrzezenie. Kto tak naprawde procz kibicow wierzyl w Lakers? Ok, rozumiem ile dal trade Gasola, ale mimo wszystko dlaczego mam wierzyc, ze Hornets byli lekcewazeni i teraz nie dadza rady i to samo (no, prawie) tyczylo sie Lakers i wszystko u nich zostanie po staremu. Czy Hornets po prostu nie s na tyle mocni, zeby utrzymac ten poziom?

 

Ad 2.

Od kiedy statystycznie lepszy znaczy lepszy ogolnie. Paul nabiera doswiadczenia dopiero, zapominacie , ze to dopiero gowniarz i mimo ze jest przejebanie dobry, to dopiero poczatek. No i jako fani Lakers i Kobego tym bardziej powinniscie pamietac, ze statystycznie mozna byc boskim, ale gowno z tego wychodzi. Tu nie chodzi zreszta o same statystyki, samego skilla i to, czy poprawi sobie % za trzy. I jak to jest niemozliwe, by gosc gral lepiej? Heh, czym to poprzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.figrin poruszyles kwestie przygotowania przed meczem nba. otoz sprawa wyglada tak, ze kazdy gracz dostaje przed meczem osobne dvd na ktorym ma rozrysowane co beda grali goscie, z ktorymi bedzie dzis/jutro gral. tak jest w kazdym teamie. do tego dochodza sesje video calozespolowe, gvdy do czynienia mamy z jakims waznym meczem. tak bylo i tak jest i tak bedzie.

 

Pewnie i tak jest jak piszesz, ale jak master tez napisał na dobrą sprawę zawodnicy nie biorą tych DVD do serca... albo raczej do domu :P

 

 

A co do samych DVD to pomaga :D... podobno Doc Rivers przed meczami puszczał swoim zawodnikom Bostonu walki Muhamada Aliego, aby pokazac im jak trzeba walczyć... oczywiście nie na pięsci, tylko, że do konca się nie poddawać i niby tak motywował Celtów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z Okaforem dosyć ciekawa. Jeśli byłaby to prawda to Heat mogliby coś w tym kierunku zrobić. Schodzący kontrakt Mariona, D. Cook, Haslem, Banks, Blount - jest w kim wybierać :) Na forum realgm pojawiają się opcję z podpisaniem Emeki na 'spadający' kontrakt tzn duża kasa z początku i stopniowe opadanie. Najgorsze jest w tym to, że Okafor chcę zapewne maxa - nie jestem przekonany, czy warto mu aż tyle płacić. Jest dosyć łamliwy. Z drugiej strony ciągle młody, robi double-double w każdym sezonie. Potrafi troszkę pobronić. Pozyskanie takiego grajka w dzisiejszych czasach graniczy z cudem więc jeśli trzeba będzie go przepłacić to Heat powinni to zrobić. Wade, Beasley, Okafor to dobre trio do obudowywania rolsami :wink:

 

BTW Ciekawe czy Bobacts chcieliby wzmocnić rywala zza miedzy... chyba tylko i wyłącznie w wypadku szantażu Okafora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dvd przywolalem po to by pokazc jak wyglada nba. to nie tylko treningi poranne i wieczorne mecze. ale i sesje video. oczywiscie najwiecej wiem o lakers i moge powiedziec w tej kwestii tyle, ze kobas jak i ini po kazdym meczu dostaje dvd z meczem, ktory sie wlasnie skonczyl, a przed nastepnym meczem dostaje gosci ze swojej pozycji rozlozonych na czynniki pierwsze. tak samo farmar, odom i inni. inna sprawa jak do tego podchodza, czy w ogole odrabiaja prace domowa.

 

a jeszcze inna sprawa czy to cos da. oczywiscie, ze sa goscie, ktorzy wylamia sie wszystkim standardom.

 

co do paula. czy mozna grac lepiej. sa pewne granice. czy to lbj, czy kobe. tak samo paul. sa pewne grnice grania i imo paul sie o nie ociera wlasnie. oczywiscie bedzie gral skuteczniej i madrzej, ale to sa juz granice. jedyne czego mu potrzeba to jakiegos wysokiego by hornets wygladali na prawdziwego kandydata do misia 09 pelna geba. choc nie zmienia to faktu, ze na mojej liscie do misia sa w tej chwili za lakersami i bostonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna garsc ploteczek, w tym jedna raczej malo prawdopodobna bomba:

 

The Clippers aren't done dealing. They signed Golden State forward Kelenna Azubuike (8.1 ppg, 3.4 rpg) to a three-year, $9.3 million offer sheet last week.

The Warriors have until Friday to match the offer, but two NBA sources said they will not because they signed forward Maurice Evans, who split time between the Lakers and Orlando last season, to a three-year, $6.4 million deal. Osobiscie jeden z moich ulubionych graczy w lidze, GSW sporo zmian zanotowali, podpisali a raczej sciagneli za przyszla 1 runde z Nets Marcusa Williamsa, teraz Evans, dzieje sie w Kalifornii.

 

Teraz ta bomba, juz drugie zrodlo twierdzi ze Pistons chca sciagac do siebie Rona Artesta, hehe no po pamietnej awanturze w Palace gracz w sam raz dla Pistons, pasuje jak ulal :)

 

Agent Ryana Gomesa szuka klubu ktory zaplaci $5.6 million midlevela za uslugi jego grajka, chcialem go wysmiac, ale w sumie SF ktory sieka 12.6pts na mecz i ma prawie 6 zbiorek wcale nie jest tak latwo znalezc (patrzac na suche staty to w sumie chyba nie jest kosmiczna suma te 5,6 banki). Jego dotychczasowe salary-2008: $770,610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors Match Clippers Offer To Azubuike

 

The Golden State Warriors have matched the contract offer submitted to restricted free agent guard Kelenna Azubuike by the Los Angeles Clippers, it was announced today by Executive Vice President of Basketball Operations Chris Mullin. The Warriors had seven (7) days from receipt of the contract – Friday, July 18 - to match the offer from Los Angeles. Per team policy, terms of the agreement were not announced. “We are pleased to have Kelenna back in the fold,” said Mullin. “He’s a young and talented player who has continued to improve during his two seasons with our team. His versatility, athleticism and ability to shoot the 3-pointer certainly fit our style of play. Additionally, we think he will continue to improve and expand his game.” The Golden State Warriors have matched the contract offer submitted to restricted free agent guard Kelenna Azubuike by the Los Angeles Clippers,

Jednak wyrównali. Szkoda, bo znowu Evans nie dostanie wielu minut. Dlaczego GSW tak mocno szukają SG/SF? Powinni szybko skończyć sprawę z kontraktem Monty i Biedrinisa. Na dobrą sprawę to mają 6 kandydatów do gry na dwójce i trójce: Jax, Corey, Azubuike, Evans, Belinelli i Harrington, który od biedy zagra na SF. Nie wiem w jakim kierunku idzie ten klub - nie jest to ani przebudowa ani walka o jakieś wyższe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Andersen w Nuggets. Teraz to już w ilości tatuaży będą nie do pobicia na wieki. AI, JR, Melo, K-Mart, Birdman. Jeszcze zdaje się PG im najbardziej brakuje, a Starbury szykuje się do zmiany klubu... ;] Ten Camby był po prostu za mało wydziarany i musieli go zamienić na Birdmana. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kily co fakt to fakt. jail blazers zachwycali wybrykami pozaboiskowymi, zas gracze nuggets wygladaja jak swiezo co wypuszczeni z pierdla.

melo, kmart, iverson, jr, andersen, carter tez costam ma heh

 

garbajosa nie dla lakers. nawet nie dla nba. gosc idzie na 2 lata fdo khimiki gdzie bedzie gral u boku carlosa delfino. oj zbroja nam sie europejczycy zbroja...

ciekawi mnie jaka kasa weszla w gre. bankowo dostal wiecej niz mogli/chcieli dac jeziorowcy czyli jakies 2-3 banki na sezon.

 

co do warriors to nei spodziewalem sie takiej aktywnosci. juz stracilem rachube kogo pozyskali,m kogo podpisali. kto wie, moze to odejscie davisa wyjdzie im kiedys na dobre??

 

a w jeziornach faktycznie nie doczekamy sie transferu.

 

a co do artesta, to nie rozumiem mavericks. josh howard ma powazne problemy. przy wrtesciejest im zbedny. jego wartosc po aferzy marijuanowej spadla. wiec nie wiem czemu nei uderza z jakims pakietem po artesta. rozwiazlby moze jakies problemy w dallas... ale moze sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monta podpisany na 6 lat za 67 baniek. Patrząc na jego dokonania w ostatnich sezonach (szczególnie FG% w 07/08) nie jest to taki zły kontrakt.

 

Pamiętam, że Van zarzucał Wade'owi, że troszkę przytył i ma okrągłą twarz. Rzeczywiście, coś było na rzeczy. Ale zdaje się, że Dwyane wrócił już do odpowiedniej wagi:

 

Dołączona grafika

 

Vujacic jest lekko wkurzony brakiem konkretnej oferty ze strony Lakers. Podobno szuka kontraktu wartego ~5mln za sezon :lol: Jeśli w ciągu najbliższych dni nie znajdzie porozumienia z Jeziorowcami to istnieje duża szansa, że poleci za kasą do Europy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garbajosa nie dla lakers. nawet nie dla nba. gosc idzie na 2 lata fdo khimiki gdzie bedzie gral u boku carlosa delfino. oj zbroja nam sie europejczycy zbroja...

ciekawi mnie jaka kasa weszla w gre. bankowo dostal wiecej niz mogli/chcieli dac jeziorowcy czyli jakies 2-3 banki na sezon.

 

Khimki, the Russian League club that signed Carlos Delfino offered Jorge Garbajosa a 4 million euros NET salary or $6.4 million US NET salary, which is equal to a $10 million gross per year NBA contract

 

Co najlepsze zespół, który nigdy nie był w Eurolidze i takie zakupy. Ale dobrze niech chłopaki przylatują do Europy. Będzie kogo oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do artesta, to nie rozumiem mavericks. josh howard ma powazne problemy. przy wrtesciejest im zbedny. jego wartosc po aferzy marijuanowej spadla. wiec nie wiem czemu nei uderza z jakims pakietem po artesta. rozwiazlby moze jakies problemy w dallas... ale moze sie nie znam.

A ja ich rozumiem i to bardzo dobrze. Piszesz, ze Howard ma problemy, póki co to raz dał ciała kiedy powiedział o tej trawce, ale nie jest to żaden argument jeśli po drugiej stronie stawiamy Artesta - gościa chyba najbardziej nieprzewidywalnego w tej lidze i nie mówię tu o poczynaniach boiskowych. :wink:

 

Dla mnie taki transfer niewiele im daje, zyskują Artesta, tracą Howarda, podobni gracze, jeden ma trochę przewag w obronie, drugi w ataku, jeden ani drugi nie rozwiąże problemu, który mają Mavs. Nie rozwiązał ich także Kidd, po prostu chcą oni wzmacniać nie te pozycje, które powinni.

 

Mavs potrzebują siły pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk ze swoim Jumperkiem na półdyszcze nie jest siłą podkoszową... Oni potrzebują Centra... z prawdziwego zdarzenia... mogli po Camby'ego iść ... tymbardziej, że z Kiddem już wiele nie zdziałają, więc mogli ściągnąc starszego Centra i tak już wiele nie ryzykują, podjeli ryzyko w Kiddzie, teraz muszą zrobić kolejny krok naprzód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.