Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors OFFSEASON 2008


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie dziwie, ze Philly obserwuje Krsticia, bo to jeden z ludzi Stefanskiego. Pytanie tylko jak z jego zdrowiem. Czytalem ze jego ostatnie problemy były spowodowane pomyłką fizjoterapeuty, ktory zbyt wczesnie obciązył Krsticia i uraz się odnowil. Zdrowy Nenad, to całkiem fajne uzupełnienie strefy podkoszowej - pytanie tylko jakie byłyby koszta, bo przypuszczam, ze s'n't, albo duzo papu, zeby go odkupić. Jest jeszcze młody wiec mysle ze na jakis rozwój mozna liczyc. jedyny problem to jego niezbyt wybitna obrona, ale kto wie - moze z Sammym by sie fajnie uzupełniali.

 

Zobaczymy, jak z tym Joshem, niby cos tam pisza w rumorach, ze wlasciciel nie ma zamiaru machowac jakichs wybitnie wysokich ofert, ale czy ewentualne ~65mln od Sixers to wystarczająco duzo, zeby go zniechęcic do swojej gwiazdki ?

josh to priorytet dla hawks. nie puszcza go. jezeli ten nie powie jasno: zadam s'n't do philly, i philly nie dogada sie z atl to nie ma mowy by trafil do sixers. do tego szanse na cos w atl minimum sa takie same jak nie lepsze niz w philly. pod warunkiem, ze wszyscy zostana.

Niby tak, tylko Atlanta w porównianiu do Philadelphii to wioska. Jak to napisali na jednym z portali: "NBA players loves to be loved." Fani Sixers to jedni z najliczniejszych i najwietniejszych w lidze. W dodatku nie musi rezygnować z gry w mocniejszym zespole, bo poziom i potencjał jest dosc porównywalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do branda. dla mnie jak podpisze z warriors to bedzie naprawde hujem. tzn. byloby to dla mnie lepsze, jako fana lakersow, ale generalnie to sie nazywa qrstwo. wiem, ze fani jazz moga na to inaczej spojrzec poprzez sprawe z boozerem, ale nie nalezy nazywac rzeczy inaczej niz faktycznie powinny byc nazywane. tymbardziej, ze juz sciagnal do gry swojego kumpla. arenasa stac bylo na 16 baniek mniej, wiec i brand powinien przezyc. nie jest to jego 1 wysoki kontrakt, do tego ma cos do udowodnienia.

Hm, myślę, porównanie 16 mln Arenasa do 20 Branda jest nie do końca poprawne. Zobacz Arenas obniżył swój kontrakt o 14%, a Brand straciłby na podpisaniu z Clippers 28%, więc dwa razy więcej.

Nie wiem jakie relacje są pomiędzy Brandem i Davisem, ale nie tylko dzięki Brandowi będzie grał Davis w Los Angeles, ale też dzięki większej kasie zapisanej w kontrakcie. I zobacz teraz, Brand siedzi od paru sezonów w Clippers, jest związany z tą organizacją 7 lat, rzeczywiście w ostatnim sezonie wiele pożytku nie mieli LAC z niego, ale chyba pamiętają na kim opierała się gra w poprzednich latach. No i tu nagle pojawia się opcja zatrudnienia Davisa, dają mu świetny kontrakt (co jest możliwe, dzięki właśnie sytuacji kontraktowej z Brandem) i ten od nowego sezonu gra w Los Angeles. Ale zostaje sprawa kontraktu z Brandem. No i co on dostaje? Tyle samo kasy co Davis, który nie rozegrał ani jednego spotkania, no a prezentuje podobny poziom rzemiosła koszykarskiego.

 

Wiesz nie chce tu jakoś bronić Branda, ale staram się zrozumieć jego problem. Bo rzeczywiście gdyby mu chodziło o wygrywanie mistrzostwa, już dawno słyszelibyśmy, że Warriors nie mają co szukać u Branda. Ale też chce sobie zarobić, to czemu nie. Więc nazywaniem go hujem, czy podpisaniem kontraktu z Warriors kurestwem jest przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karl z tymi procentami to mi sie troche skojarzyla taka scena z filmu "co mi zrobiesz jak mnie zlapiesz?". oczywiscie polskiego filmu, gdzie probuje sie wytlumaczyc klijentowi ze dla niego kazdy dzien zwloki to strata zaledwie 1/30 bo czeka juz miesiac. a dla tego pana ktory juz dzis przyjechal kazdy dzien straty to ponad 100 procent... czy jakos tak.

 

procenty mnie nie obchodza. obchodza mnie fakty.

 

a fakty sa takie ze brand wszedl na rynek fa, po to by ci jego clipps mogli sie wzmocnic. i gdy to zrobili, ten sie teraz zastanawia. to jest logiczne, ze albo chce wiecej kasy, albo chce za ta kase kogos do pomocy.

 

nie wiem jakie sa relacje pomiedzy brandem a davisem. podobno sa dobrymi kumplami, i brand bardzo chcial sciagnac davisa, dzwonil gdzies tam do niego nawet.. pomijam juz fakt ze davis studiowal w ucla i miloby mu bylo wrocic do la. moze wolalby do tego 2 klubu w miescie aniolow ale w sumie ok. ale generalnie nie po to wypial sie davis na warriorsow, by teraz stac sie liderem ekipy ktora bedzie walczyla o 1 pick.

 

brand ma swego rodzaju dlug do splacenia clippersom. fajnie, ze 7 lat jest w klubie, ale ostatni sezon leczyl kontuzje. i wypadaloby po takim roku, gdzie klub zapewnial mu nie tylko rehabilitacje ale i placil kupe kasy, by gosc w przyszlym roku pogral nawet za mniejsza sume.

 

wiem, ze jak przychodzi co do czego to kazdy pojdzie na strone kasy. nam se tu latwo pisze i dyskutuje, ale na dobra sprawe graliby za 5 baniek na sezon i tez byliby wszyscy szczesliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron Artest sent the Sacramento Bee and ESPN an email regarding his comments that he made a mistake by not opting out of his contract with the Kings.

"I had wrong info about extension options and it could have cost me a new deal," Artest wrote. "I was informed that the kings had me in their long term plans so that's why I decided to stay in contract...However when I spoke to the kings that was not an option and I grew frustrated with my decision immediately."

hahaha...

 

 

Richard Jefferson was introduced to the Milwaukee media on Monday and said he is ready to play for the Bucks, but also that he was initially upset by being traded by New Jersey.

"It was an emotional thing for me," he said. "Only because I wanted to be a Net my entire career, good and bad." Jefferson calmed down and then said he didn't think the Nets would get to the playoffs for the next couple years, but that the Bucks will.

RJ jest oK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, gdyby nie byłyby faktami, to nie odczuwałbyś różnicy pomiędzy podwyżką np. 20% u kogoś kto zarabia 1 mln, i taką samą podwyżką u tego co bierze co roku 20 mln :wink:

ale to tylko do tego, że procenty faktami nie są.

nie wiem jakie sa relacje pomiedzy brandem a davisem. podobno sa dobrymi kumplami, i brand bardzo chcial sciagnac davisa, dzwonil gdzies tam do niego nawet.. pomijam juz fakt ze davis studiowal w ucla i miloby mu bylo wrocic do la. moze wolalby do tego 2 klubu w miescie aniolow ale w sumie ok. ale generalnie nie po to wypial sie davis na warriorsow, by teraz stac sie liderem ekipy ktora bedzie walczyla o 1 pick.

No, właśnie co by nie powiedział, co by nie zrobił Brand Davisowi i tak byłoby miło wrócić temu drugiemu w rodzinne strony. Nie powinieneś tego pomijać. Davis widzi masę zalet już w samym Los Angeles, więc czy to słowa Branda zadecydowało o jego przyjściu - nie znając ich znajomości, bardzo ciężko powiedzieć. Ale wiemy, że nie była to jedna z przyczyn.

 

No, a z tym wypięciem na Warriors, to tak jak wyżej pisałem, nie wiadomo co najbardziej zadecydowało o przyjściu Davisa do Clippers (za e-basket: chce się zajmować później filmem, więc Los Angeles jest idealnym miejscem do tego - i kto wie czy to nie decyduje o tym w jakiś większy lub mniejszy sposób, nikt nie wie).

Zresztą tyle ma wspólnego z tym LA, że gdyby drużyna byłaby na jeszcze gorszym poziomie, to czy i tak nie wybrałby LAC. Tak, to gdybanie, ale czy aby nie jest w tym przypadku tak samo.

 

brand ma swego rodzaju dlug do splacenia clippersom. fajnie, ze 7 lat jest w klubie, ale ostatni sezon leczyl kontuzje. i wypadaloby po takim roku, gdzie klub zapewnial mu nie tylko rehabilitacje ale i placil kupe kasy, by gosc w przyszlym roku pogral nawet za mniejsza sume.

Również dług jest w drugą stronę. Kierujesz się przede wszystkim ostatnim sezonem, a zapominasz o poprzednich 6. To Brand spędził 7 lat swojego życia grając dla Clippers, więc i oni niech zachowają się lojalnie wobec niego, oferując odpowiedni kontrakt (czyt. równy lub wyższy niż Davisa, moim zdaniem nieco wyższy).

 

a fakty sa takie ze brand wszedl na rynek fa, po to by ci jego clipps mogli sie wzmocnic. i gdy to zrobili, ten sie teraz zastanawia. to jest logiczne, ze albo chce wiecej kasy, albo chce za ta kase kogos do pomocy.

No właśnie, nic nie słychać z jego strony, czy wybierze to czy tamto. Rzeczywiście cisza od niego źle wpływa na jego wizerunek, ale znowu za dużo o tej sprawie nie wiemy. Wszystko podpowiada, że zastanawia się czy wybrać Warriors, ale trudno jednoznacznie stwierdzić, no chyba, że masz jakieś info prosto od Branda ;) Zresztą co by nie powiedzieli teraz, termin na podpisywanie jest dopiero (w środę, czwartek?, już nie pamiętam), więc może dopiero wtedy jednoznacznie oznajmi, że chce grać w Clippers, podpisując kontrakt.

 

wiem, ze jak przychodzi co do czego to kazdy pojdzie na strone kasy. nam se tu latwo pisze i dyskutuje, ale na dobra sprawe graliby za 5 baniek na sezon i tez byliby wszyscy szczesliwi.

 

Więc uważasz nadal, że byłby aż hujem wybierając Warriors? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że typuje że BigZZ zagra dramatycznie slaby sezon.......

Z ciekawości chciałbym się dowiedzieć, dlaczego tak prognozujesz :)?

 

Lubię go a mało kto pamięta przed kontuzjami (1999-2001) jaki to mógł być KALIBER!

 

w przegranej serii PO 97/98 zagrał jako młodzian 17,3PPG 7,5RPG 1,2bPG na 57%, potem kontuzje i powrót do grona czołowych C ligii z coraz wiekszym doświadczeniem , IQ i niesamowitymi FT% ( nie wspoomne o 2005/6 0.834%)

 

jednak mimo wzrostu asyst wynikających z wzrostu doświadczenia 2 lata temu rozwój usąpił spadkowi formy 2004/2005 uwazam za szczyt możliwości!

dodatkowo pojawienie sie obecnie młodych silnych graczy podkoszowych (Oden, Love, Lopez, Randolph, Hibbert ) sprawia że kolejne ekipy wzmacniają sie na srodku i bedzie im łatwiej kryć Zzz

 

najlepsze w RS Z zagrał przeciw słabiutkim w obronie na środku Clips (bez Eltona), Suns, Milwaukee, GS, Dallas i to sie nie zmieni ale ta srednia grupa teamów znacznie osłabi jego przewagi!

 

Zzz jest jednym z tych graczy którym nie sprzyja INTENSYWNOŚC gry co przejawia się znaczną różnicą statystyk co NIE dziwi...

 

SPLIT G GS MPG FG% 3P% FT% OFF DEF REB APG SPG BPG PPG

 

0 Days Rest 19 19 28.8 .460 .000 .842 3.3 5.2 8.4 1.1 0.3 2.0 12.2

1 Day Rest 8 8 28.3 .474 .000 .773 2.3 5.0 7.3 1.6 0.0 1.2 11.1

2 Days Rest 3 3 31.3 .552 .000 .625 2.7 3.0 5.7 0.7 1.0 0.7 12.3

3 Days Rest 1 1 37.0 .444 .000 1.000 3.0 9.0 12.0 2.0 2.0 2.0 22.0

3+ Days Rest 1 1 37.0 .412 .000 1.000 4.0 7.0 11.0 4.0 0.0 0.0 22.0

 

 

symbolicznie pozegnanie zsezonem i równia POCHYŁA!!!!!

 

seria z Bostonem z 0,75% na 0,25%FG)

 

Date Opp Min Pts Reb Ast 3PT TO Stl Blk FT FT% FG FG%

5/18/2008 @BOS 31 8 5 0 0 - 0 2 0 1 4 - 4 100.0 2 - 8 25.0

5/16/2008 BOS 31 7 10 1 0 - 0 0 0 3 1 - 1 100.0 3 - 11 27.3

5/14/2008 @BOS 26 6 7 0 0 - 0 2 0 1 2 - 2 100.0 2 - 5 40.0

5/12/2008 BOS 23 9 7 2 0 - 0 1 0 0 3 - 4 75.0 3 - 10 30.0

5/10/2008 BOS 28 12 8 6 0 - 0 1 0 0 2 - 2 100.0 5 - 10 50.0

5/8/2008 @BOS 31 19 5 1 0 - 0 2 0 2 1 - 2 50.0 9 - 12 75.0

 

reasumując i nawiązując do topiku

 

IMO cavs powinni się go obecnie POZBYĆ bo sporo za niego się dostanie a on juz nie zaprowadzi Cavs w PO nigdzie bo tam gra sie CO DWA DNI a tu skuteczność Litwina dramatycznie spada!!!!!

 

dodatkowo ostatnia ekploatacja 30,4 MPG oprócz wzostu paru wskażników zaowocować moze sporymi przeciążeniami

 

a z salary tez srednio bo po tym roku ( 11.000.000) Zzz ma player option! 11,5mio

dla mnie wartość transferowa zzz jest max wysoka obecnie a malo kto o tym mówi z fanów Cavs!

 

 

no i quizz :?: który Kawalerzysta obecnie najwiecej zarabia w cavs (pensja oczywiście?) :!:

 

zeby nie było

 

Timmie!

 

SPLIT G GS MPG FG% 3P% FT% OFF DEF REB APG SPG BPG PPG

 

0 Days Rest 18 18 35.4 .519 .000 .774 2.8 8.0 10.8 2.9 0.8 1.6 20.9

1 Day Rest 10 10 38.2 .421 .000 .642 3.9 12.1 16.0 3.4 0.7 1.9 20.3

2 Days Rest 4 4 39.3 .541 .000 .542 3.5 10.3 13.8 3.0 0.8 3.0 19.8

3 Days Rest 2 2 38.0 .231 .000 .750 1.0 7.5 8.5 2.5 2.0 0.5 10.5

3+ Days Rest 1 1 51.0 .667 1.000 .583 6.0 9.0 15.0 5.0 1.0 3.0 40.0

 

 

więc odpowiadając wprost

 

zzz jest starszy o rok, wolniejszy o rok, ewidentnie nie sprzyja mu intensywność gry a ta obecnie WZRASTA w NBA, przypły ok. 5-6 bardzo silnych wtsokich chłopaków ( plus powrót kontuzowanych Branda Yao i oby Nene a pewnie i Kristica mozna zaliczyc do tej kategorii) znacznie ogranicza siłe i przewagi Zzz

 

sprzedać go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz

 

Oni nie moga sprzedac Big Z bo to ich obecnie jedyny punktujacy podkoszowy. Jak go oddadza za prospekta ktory sie nie sprawdzi to moga pozegnac sie z bronkiem. Jedynie co moze bronka powstrzymac to walka wysoko w PO. nahjlepiej finaly

co przy obecnych celtics bedzie niezwykle trudne. wprwwdzie jeden dobry regularny strzelec w cavs moglbyim znacznie pomoc ale nie moga go sciagnac za Big z

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz

 

Oni nie moga sprzedac Big Z bo to ich obecnie jedyny punktujacy podkoszowy. Jak go oddadza za prospekta ktory sie nie sprawdzi to moga pozegnac sie z bronkiem. Jedynie co moze bronka powstrzymac to walka wysoko w PO. nahjlepiej finaly

co przy obecnych celtics bedzie niezwykle trudne. wprwwdzie jeden dobry regularny strzelec w cavs moglbyim znacznie pomoc ale nie moga go sciagnac za Big z

 

 

Pozdr

nie chce aby go oddaLI ZA prospecta tylko gracza pukającego w okolicę all stars plus wysokiego lub układ porządny rozgrywajacy porzadny center ( cos ala Josh Smith al Harrington, Ellis, Lee lub nawet Odom lub Dalembert w 3 stronnej wymianie) oczywiście...

 

teraz wyglada na to ze byłyby to trejdy ze strata dla cavs ale ja czuje że z grania Zzz trzeba juz uciekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, kombinujesz jak koń pod górę. BigZ jest zawodnikiem jak mało który w NBA nie opierającym swojej siły na warunkach atletycznych. Wolniejszy o rok? Koleś jest najwolniejszym zawodnikiem w lidze i tu na dobrą sprawę nie ma mu co spaść i zupełnie nie na tym polega jego wartość. Wzrostu i umiejętności technicznych mu nie ubędzie i dopóki będzie w stanie przyzwoicie zachować kondycje to będzie grał swoje.

Rok temu dawał radę nawet jak były problemy z Varejao i oprócz niego i Goodena nie było za bardzo kim grać, teraz rotacja wśród wysokich jest szersza, doszedł w drafcie ciekawy Hickson. Intensywność owszem nie odpowiada mu, tylko tak było przez całą karierę, a teraz ta intensywność w jego przypadku na pewno nie wzrośnie, co sugerujesz.

Z tym, że najlepiej gra przeciwko najsłabszym w obronie na środku, to wymieniając Kamana, Boguta czy Dampiera/Diopa chyba sobie żartujesz.

Reasumując nie ma za bardzo powodów, by wróżyć teraz Ilgauskasowi równię pochyłą. IMO spokojnie może do końca kontraktu utrzymać swój obecny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, kombinujesz jak koń pod górę.

 

Z tym, że najlepiej gra przeciwko najsłabszym w obronie na środku, to wymieniając Kamana, Boguta czy Dampiera/Diopa chyba sobie żartujesz.

Reasumując nie ma za bardzo powodów, by wróżyć teraz Ilgauskasowi równię pochyłą. IMO spokojnie może do końca kontraktu utrzymać swój obecny poziom.

jeśli podkoszowa siła obronną opierasz na dobrych w grze moze i 1:1 wymienionych centrach to nie będę się wykłócał ale ekipy te IMO ogolnie słabo bronią pod koszem ze względu na brak dobrze broniących PF w ww ekipach ( Clips byli bez Eltona, z miekkim Dirkiem ze wspaniałymi Villanueva i Gadziuriciem)! i tragicznym spaceingu w obronie z zerową pomocą D

Zzz wyciaga w ataku nie grając przeciez tyłem co lubią kryć ww gracze, nie przepych się zbytnio a gra bardziej kombinacyjnie z zespołem a te zespoły w ogóle D z pomocy maja marną więc jest jak jest..

na siłe go nie sprzedaję ale pamiętam serie finałową ze Spurs zbyt dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak Brand bez Barona - szkoda, że poleciał za kasą. Z drugiej strony 82 bańki ze strony 76ers to nie jest jakaś astronomiczna kwota (wychodzi 16,4M na sezon). Z tego co pamiętam Clippers oferowali mu coś ok 70 baniek za 5 lat, za ostatni sezon płacili mu grubą kasę mimo, że nic nie grał ale widocznie to było za mało :? W Phily zbiera się ciekawa ekipa - Miller, Iggy, Young, Brand, Sammy. Może być ciekawie :wink:

 

GSW pozyskali Coreya. 50 baniek za 5 lat - kontrakt w porządku - z Jaxem i Ellisem stworzą bardzo 'bramkostrzelny' obwód. Zobaczymy jak to będzie wyglądało bez Barona i jakie kontrakty dostaną Biedrinis z Montą.

 

Orlando wyłożyło prawie całe MLE na Pietrusa. Dobry defender z trójką na pewno im się przyda - ale chyba w takim wypadku Bogans leci (przynajmniej z S5), gdyż nie chce mi się wierzyć, że Pietrus będzie chciał znowu wchodzić z łatwki :wink:

 

Miami blisko podpisania Jamesa Jonesa. Oferta to długoterminowy kontrakt (warty ok 4M rocznie), z opcją Heat po 2 latach (ahh ten magiczny offseason 2010). Trójkarz się zawsze przyda, 4 bańki to zawsze trochę taniej niż Kapono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pieknie.

turiaf w warriors za 17 baniek na 4 lata

lakers nie przebija bo musza zaplacic za jego kontrakt podatek zatem jego kontrakt bylby wart nie 17 a 34

 

jestesmy w dupie

szukamy wysokiego. moze kurt thomas? moze ktos inny. bylem pewien ze turiaf bedzie lakerem do konca zycia a tu taki hvj. strasznie szkoda, ale jezeli ma sie propozycje warta milion dolarow za sezon w porownaniu z oferta warta 4 banki to jest to logiczne, ze idziesz w tym wypadku za kasa i dlugoscia kontraktu, wiec zycze ronny''emu jak najlepiej. bedzie go troche brakowalo, choc nie jest to gosc na boisku nie do zastapienia. co innego poza boiskiem...

 

teraz sprawa sashy. mam nadzieje ze i tu nie damy dupy....

 

vegi: co do jonesa to jest bardzo tanio. z mila checia chyba widzialbym go w lakers zamiast sashy za ta kase:)choc moze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym się cieszył z jego pozyskania, mając w pamięci ostatni sezon i to jak Heat rzucali zza łuku... Jego podpisanie oznacza wydanie praktycznie całego MLE więc pozyskanie jeszcze jednego wartościowego zawodnika w tym offseason będzie bardzo trudne (chyba, że uda się coś wykombinować z Banksem, Marionem lub Blountem). Na razie Mario Chalmers gra tak, jakby miał się okazać największym stealem tegorocznego draftu i jest szansa, że już od początku RS będzie w S5. Pozostaję jeszcze problem centra, w ostateczności można by było podpisać Foyle'a za minimum (na te 10-15min się przyda) i męczyć się z Blountem w S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uj, to Ronny The Braveheart mnie bardzo niemile zaskoczył :roll: Faktycznie, jak pisał bb2 niby nie jest on nie do zastąpienia, ale jakoś tak nie mogę go sobie wyobrazić w innej koszulce niż LAL :roll:

 

Co do Sixers i Branda - rzeczywiście Philla będzie miała naprawdę niezłą ekipę, ciągle młodą i głodną sukcesu. Chociaż te 5 lat, przy 30 -stce na karku Branda i jego kolanach :roll: hmm... No nic, zobaczymy na pewno jednak BB2 Lakers są mniej w dupie niż rywal zza miedzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Elton zostawił Clippers. Jeśli się rzeczywiście naobiecywał im i Baronowi pozostania, to w tej lidze już chyba nie ma zupełnie miejsca na lojalność. Szkoda, bo byłaby naprawdę ciekawa ekipa, która nawet na bardzo silnym zachodzie mogłaby namieszać. Elton chyba chciał połączyć zarobienie większej kasy z szansami na sukcesy, bo choć wziął więcej niż proponowali mu Clippers, to mniej niż było w ofercie Warriors. Poniekąd mogła go przekonać słabsza konkurencja na wschodzie, tylko Sixers bez rzutów dystansowych to na moje oko bardziej kaliber Raptors niż Celtics i na coś więcej niż 2 runda bym w Filadelfii nie liczył. Zapowiadała się nowa siła na zachodzie, a tymczasem na nowy sezon wzmacniają się tylko zespoły wschodnie (Brand do Sixers, JO do Raptors, RJ do Bucks, Rose do Bulls, Beasley do Heat). Po ostatnim niesamowicie nudnym na wschodzie RS, w kolejnym może być już całkiem ciekawie. Swoją drogą ciekawe co na decyzję Branda Clippers i Baron.

 

James Jones za 4 banki to całkiem fajna opcja, bo to nie dość, że bardzo dobry rzut, to i przyzwoita obrona.

 

jeśli podkoszowa siła obronną opierasz na dobrych w grze moze i 1:1 wymienionych centrach to nie będę się wykłócał ale ekipy te IMO ogolnie słabo bronią pod koszem ze względu na brak dobrze broniących PF w ww ekipach ( Clips byli bez Eltona, z miekkim Dirkiem ze wspaniałymi Villanueva i Gadziuriciem)! i tragicznym spaceingu w obronie z zerową pomocą D

Zzz wyciaga w ataku nie grając przeciez tyłem co lubią kryć ww gracze, nie przepych się zbytnio a gra bardziej kombinacyjnie z zespołem a te zespoły w ogóle D z pomocy maja marną więc jest jak jest..

na siłe go nie sprzedaję ale pamiętam serie finałową ze Spurs zbyt dobrze :wink:

No już nie przesadzaj, że Mavs są słabi w tym elemencie. Poza tym co masz do obrony Gadzurica? A beznadziejne serie niestety zdarzają mu się co roku. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers juz od dawna szykowali miejsce na Eltona, czyscili salary oddawali, nieistotnych graczy za kase. Wspanialy ruch, ale 82 banie, wawaweeewa. Tak czy inaczej gracze jak Brand sabardzo trudni do znalezienia w lidze, a z Dalembertem mysle ze stworza tam duet odpowieni pod koszem. Damn, ale sie ciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jezeli ma sie propozycje warta milion dolarow za sezon w porownaniu z oferta warta 4 banki to jest to logiczne, ze idziesz w tym wypadku za kasa i dlugoscia kontraktu

Turiaf nie miał od Lakers oferty tylko jednego miliona tak samo jak Sasha, to o czym piszesz to nie była oferta za jaką musieliby grać tylko każdemu FA, który ma być zastrzeżony się to robi by można było wyrównać chyba żeby gracz nie dostał żadnej oferty to mógłby wziąć właśnie to qualifying offer czy jak to się tam zwie, tak to działa jak gracz ma być restricted klub daje tą ofertę następnie jest zazwyczaj czekanie na ofertę z innego klubu i wtedy się wyrównuje albo nie, Lakers nie liczyli na to, że zatrzymają Turiafa za jedną bańkę, a Sashę za dwie.

 

co do tych 17mln od Warriors, cholera trochę za dużo, normalnie to co daje na parkiecie dałoby się spokojnie taniej zastąpić, ale jednym z największych atutów tych Lakers była chemia i atmosfera, a tu już ogromny udział w tym miał Ronny. Jednak to co mnie najbardziej wku.... to te kontrakty dla Radmana i Waltona za błędy z przeszłości się niestety płaci gdyby nie te dwa błędy teraz nie byłoby żadnych problemów z tym czy zatrzymać Turiafa z Vujacicem, czy wydać MLE, ech w takich chwilach naprawdę żałuję, że w NBA nie jest z kontraktami tak jak w NFL byłoby znacznie ciekawiej gdyby każdy zespół mógł się pozbywać balastu bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z ronnym wyglkada tak, ze czesto gracze druzyn ktore dochodza do finalow badz robia jakis dobry wynik zyskuja na wartosci. tak tez stalo sie z ronny;'m. te 17 baniek to cena zaporowa. turiafa kocham, ale nie za taka kase. szkoda, ze odszedl. wiadomo ze pewnego poziomu nie przeskoczy, ale mogl byc swietnym uzupelnieniem. choc finaly pokazaly ze troche mu brakuje ogrania.

 

zobaczymy co bedzie w golden state. dostanie troche minut, ale nie sadze by jakos odmienil los warriors czy nawet swoj. moglby ugrac w lakers misia jako wazna czesc. ale jezeli dostajesz taka kase i przez 4 lata masz zapewnione granie w lidze to sie nie wahasz. mam tylko nadzieje ze tak jak i fish, ktorey odchodzil do wojownikow, tak i turiaf kiedys wroci.

 

lakers sa jednak trohe w dupie. nie spodziewali sie ze ktos da tyle za turiafa. do misia potrzebni sa rezerwowi wysocy. tak jak w celtics. niby mamy bynuma-gasola-odoma-mihma i mbenge. ale na 2 ostatnich bym nie liczyl. minutami pewnie podzieli sie trio bynum-gasol-odom. w sensie ze bedziemy widzieli czeste rotacje ale tu wciaz potrzebny jest taki wlasnie turiaf. zobaczymy zglosza sie po kurta thomasa. a noz widelec sprobuja jakiegos transferu i uda im sie pozyskac jakiegos wilcoxa czy kogos.

 

nie jest zle ale przed 2 czescia przyszlego sezonu bedziemy musieli sprowadzic jednego fajnego wysokiego.

 

 

 

edit:

van oczywiscie sobie zdaje sprawe z tej calej polityki podpisywania resticted agents. tzn zdalem sobie sprawe gdy zbadalem to glebiej ostatnio. nie zmienia to faktu, ze tych 17 baniek nie przebijemy.

 

o ile jeszcze radmanovica jestem w stanie zatrzymac, bo jest graczem uniwersalnym i pasujacym do trojkatow, o tyle waltona wypieprzylbym na zbity pysk. mam tez cicha nadzieje, ze kobe zrezygnuje z kilku baniek gdy bedzie podpisywal nowy kontrakt za rok, podobnie odom, ale chyba nie wiem co pisze.

 

reasumujac: poslac gdziekolwiek waltona i zdobyc wysokiego. ale mam wrazenie ze luke ma zbyt dobre kontakty z philem by gdziekolwiek go oddano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

van oczywiscie sobie zdaje sprawe z tej calej polityki podpisywania resticted agents. tzn zdalem sobie sprawe gdy zbadalem to glebiej ostatnio. nie zmienia to faktu, ze tych 17 baniek nie przebijemy.

 

nie byłbym taki pewny czy Lakers tego nie przebiją, wiadomo jest, że planowali go zatrzymać, jasne jest również, że raczej nie liczyli na to, że uda się to za mniej niż 3mln za sezon, dostał ofertę trochę wyższą, ale nie jest to jeszcze jakiś kosmos, którego na pewno nie wyrównają. Młody rezerwowy wysoki, co do którego można mieć pewność, że nie postanowi po dostaniu kontraktu spocząć na laurach za 4mln na sezon to jeszcze nie tragedia, jakiś Thomas czy ktoś inny nie byłby zły, ale to byłoby tylko czasowe rozwiązanie, a Turiaf długoterminowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z ronnym wyglkada tak, ze czesto gracze druzyn ktore dochodza do finalow badz robia jakis dobry wynik zyskuja na wartosci. tak tez stalo sie z ronny;'m. te 17 baniek to cena zaporowa. turiafa kocham, ale nie za taka kase. szkoda, ze odszedl. wiadomo ze pewnego poziomu nie przeskoczy, ale mogl byc swietnym uzupelnieniem. choc finaly pokazaly ze troche mu brakuje ogrania.

4mln za sezon za mlodego wysokiego to nie sa duze pieniadze Nie wiem tylko czy GS to odpowiednie miejsce dla niego bo z tego co sie orientuje oni preferuja granie small ball Dobrze sie stalo ze znalazl sie odwazny i zaoferowal mu normalny kontrakt Mam nadzieje ze na Vujacica tez znajda sie chetni

 

Orlando wyłożyło prawie całe MLE na Pietrusa. Dobry defender z trójką na pewno im się przyda - ale chyba w takim wypadku Bogans leci (przynajmniej z S5), gdyż nie chce mi się wierzyć, że Pietrus będzie chciał znowu wchodzić z łatwki :wink:

A Bogans to kto? gwiazda jakas? Nie wiem czego tak sie o niego martwisz :) Najpierw Lee teraz Pietrus czyli zbroimy sie defensywnie na Bilupsow i innych Hamiltonow, czy LeBronow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.