Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Jako, że i tak mam statsy wszystkich teamów za poszczególne trymestry spisane, to policzyłem sobie - jako ciekawostkę - ile kto ma graczy, którzy zdobyli w 2T przynajmniej śr. 10pkt,  i 20pkt.przy rownocześnie rozegraniu co najmniej 10 meczy (Conley załapał się na styk). 

Wyszło tak:

10pkt. i więcej:

Nie wiem jak to Alonzo liczyłeś, ale w Mavs się ilość graczy nie zgadza. 

No, ale to i tak nie jest ważne i niewiele mówi o głębi (bo sam przecież podkreślasz, że to nie roto), bo przykładowy Malik w Nuggets miał 8 ppg, a teraz ma nagle 22, a jest ciągle tym samym graczem. Jak chcesz patrzeć tak samo na graczy z contenderów jak i tankerów, to jest to bez sensu i w życiu nie zrozumiesz czemu ten pieprzony Kelly Oubre nie pasuje do Twoich Magic jako 4-5 opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

 

10pkt. i więcej:

10 graczy - Charlotte

 

Tutaj @karpik ma trochę racji. Jako ciekawostka to jest bardzo fajne opracowanie, ale jak zaczynasz wspominać w kontekście tej ciekawostki o swoim bilansie, to znaczy, że jednak nie traktujesz tego jako ciekawostkę:)

No i dla mnie też ważniejsze niż to, że 10 graczy Chralotte zdobywa 10+ ppg jest fakt, że aż 7 z nich robi to w play-offowych teamach ( a jak Pelicans się załapią do play-offs to będzie nawet 8, bo dojdzie JJ Redick), bo taki przykład właśnie Malika Beasleya pokazuje różnicę, że gracz, który w tankerze może zdobywać 20ppg w kontenderze może być zupełnie zbędny.

Ponadto zdobywanie punktów to też nie wszystko, bo u mnie do tej dziesiątki nie łapie się na przykład Dwight Howard, który w tym sezonie jest lepszy od przynajmniej kilkudziesięciu graczy robiący dwucyfrówki, a z drugiej strony załapał się do tej dziesiątki u mnie Isaiah Thomas, który właśnie wyleciał z ligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

Jrue ma 19.4 a Lou 18.7 bodaj

czemu akurat +20ppg ma być wyznacznikiem?

 

34 minuty temu, fluber napisał:

właśnie Malika Beasleya pokazuje różnicę, że gracz, który w tankerze może zdobywać 20ppg w kontenderze może być zupełnie zbędny.

zastąpił go innym młodzik Porter, więc tutaj też o  kontekście powinno się pamiętać, bo to, że Beasley był w Nuggets zbedny nie jest prawdą, w tamtym sezonie był naszym najlepszym rezerwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karpik napisał:

Nie wiem jak to Alonzo liczyłeś, ale w Mavs się ilość graczy nie zgadza. 

No, ale to i tak nie jest ważne i niewiele mówi o głębi (bo sam przecież podkreślasz, że to nie roto), bo przykładowy Malik w Nuggets miał 8 ppg, a teraz ma nagle 22, a jest ciągle tym samym graczem. Jak chcesz patrzeć tak samo na graczy z contenderów jak i tankerów, to jest to bez sensu i w życiu nie zrozumiesz czemu ten pieprzony Kelly Oubre nie pasuje do Twoich Magic jako 4-5 opcja ;)

Słusznie :)

Jeszcze McDermott 11,7pkt. Zaraz poprawię. Mam nadzieję, że poza Foxem z Toronto i Twoim McDermottem już nikogo nie pominąłem.

Przyjąłem liczbę 10 meczy i 10pkt. właśnie pod kątem głębi, żeby więcej graczy nam się tu załapało, bo przeciez tak, czy inaczej uśredniamy. I Malik Beasley notujący 10pkt. również sie tu załapał :) Są też Glenn Robinson, Alec Burks, czy Isaiah Thomas - zawsze wyjdą jakieś kwiatki, ale tego sie nie uniknie. Przyjąłem właśnie równe liczby, żeby uniknąć interpretacji. 

 

4 minuty temu, fluber napisał:

Tutaj @karpik ma trochę racji. Jako ciekawostka to jest bardzo fajne opracowanie, ale jak zaczynasz wspominać w kontekście tej ciekawostki o swoim bilansie, to znaczy, że jednak nie traktujesz tego jako ciekawostkę:)

No i dla mnie też ważniejsze niż to, że 10 graczy Chralotte zdobywa 10+ ppg jest fakt, że aż 7 z nich robi to w play-offowych teamach ( a jak Pelicans się załapią do play-offs to będzie nawet 8, bo dojdzie JJ Redick), bo taki przykład właśnie Malika Beasleya pokazuje różnicę, że gracz, który w tankerze może zdobywać 20ppg w kontenderze może być zupełnie zbędny.

Ponadto zdobywanie punktów to też nie wszystko, bo u mnie do tej dziesiątki nie łapie się na przykład Dwight Howard, który w tym sezonie jest lepszy od przynajmniej kilkudziesięciu graczy robiący dwucyfrówki, a z drugiej strony załapał się do tej dziesiątki u mnie Isaiah Thomas, który właśnie wyleciał z ligi...

Oczywiście, że to ciekawostka, ale jak widziałem moich Magic w czołówce obu tych kategorii to nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego 14-11 :) 

Oczywiście bilans mam w uśrednieniu 16-9 (ale tak naprawdę jak później sumujemy z wszystkich trymestrów, to mam 15,5). I tu w tym miejscu chciałbym podziękować GMom którzy docenili mój team.

17-8 to dobry bilans dla mnie, sam sobie taki zaproponowałem;

16-9 jest uczciwe - przeciętny wynik dla Magic przy stracie KATa na 13 meczy;

15-10 to słaby bilans, ale jeszcze można go bronić;

14-11 - przepraszam najmocniej, ale to bardzo fatalnie jak dla mnie świadczy o ocenie drużyny. Ucina mi się tu wszystkie możliwe atuty i uwypukla wady (nawet te wyimaginowane). Skoro Malik Beasley może być oceniany na podstawie meczy z 3T że przecież w większej roli by grał lepiej, tylko ta głębia składu w Denver nie pozwala.. to po przeciwnej stronie kija powinna być taka sama ocena Kellego Oubre, który tez by miał niższe statsy.. ze względu na głębię składu moich Orlando.. A tu gracz rozgrywa najlepszy trymestr w swojej karierze, rozwala sobie swoją grą łąkotkę, a jego statsy są ordynarnie dzielone na pół i jeszcze jest atakowany.. :) 

Wiem, że miałem wymagający kalendarz, ale taka ocena odpowiada średniakowi ligowemu, a nie napakowanej talentem drużynie  z 4 graczami po około 20pkt. 2,5 All Starami, Oubre w życiowej formie, ogólnym zdrowiu, głębi składu i braku zmian w rotacji. Może nie wszystko w mojej drużynie się dodaje, ale są - gwiazdy, talent, głębia, roleplayerzy, zdrowie, usprawnienia, młodzież, konsekwencja, stabilizacja, balans pomiędzy gwiazdami/starterami/zadaniowcami, balans pomiędzy graczami w swoim koszykarskim prime/młodzieżą/weteranami. 

Jedyne rzeczy in+, które potrzebowałem żeby mi GMowie zinterpretowali na moją korzyć było to, że Gordon ma ważniejsza rolę w obronie, Zeller rozumie, że bez KATa jest cholernie ważny, a Oubre nie dłubie na boisku w nosie przez 30min. tylko robi cokolwiek związanego z koszykówką i to w swoim najlepszym w życiu trymestrze. Sadziłem, że nie są to wygórowane oczekiwania. :) 

To tak odnośnie moich odczuć związanych z bilansami dla mojego teamu. Teraz bez KATa, Oubre i Zellera mam duuużo gorszy atak w 3T, solidnie to wygląda w obronie, ale juz nie jestem top3 ofensywą. Może jak KAT odpowiednio szybko wróci to utrzymam top10 ofensywę .

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

@Alonzo

Jrue ma 19.4 a Lou 18.7 bodaj

czemu akurat +20ppg ma być wyznacznikiem?

 

zastąpił go innym młodzik Porter, więc tutaj też o  kontekście powinno się pamiętać, bo to, że Beasley był w Nuggets zbedny nie jest prawdą, w tamtym sezonie był naszym najlepszym rezerwowym

Zrobiłem tez na 18pkt. Nie wrzucałem, ale zrobie to specjalnie dla Ciebie (z pamięci @LONGER01 Van Vleet miał 17,9 :)  )

18pkt. przy co najmniej 10 meczach:

5- Toronto

4- Orlando, Lakers

3- Philly, Charlotte, Miami, Houston, San Antonio, Denver, Minnesota

2- Boston, Nowy York, Chicago, Cleveland, Indiana, Milwaukee,  Phoenix, Sacramento

1 - Atlanta, Washington, Dallas, Oklahoma, Portland, Utah, Clippers,

0- Brooklyn, Detroit, Memphis, Nowy Orlean, Golden St.

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, jakby co poprawię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alonzo napisał:

Jedyne rzeczy in+, które potrzebowałem żeby mi GMowie zinterpretowali na moją korzyć było to, że Gordon ma ważniejsza rolę w obronie, Zeller rozumie, że bez KATa jest cholernie ważny, a Oubre nie dłubie na boisku w nosie przez 30min

Kilka razy Cię prosiłem, żebyś wyjaśnił na czym ta ważniejsza rola Gordona ma polegać i się nie doczekałem odpowiedzi. 

Zeller nie był problem, tylko to, co masz za Zellerem, a musiało grać po 20+ minut na mecz bez KATa.

Oubre wg mnie (i nie tylko mnie) jest ok w takich Suns, ale nie ma cech rolesa, które potrzebujesz Ty, jeśli chcesz ograniczyć grę Oubre w ataku w stosunku do rl. Jest przeciętnym obrońcą, przeciętnym shooterem, słabym ball handlerem i podającym, w związku z czym jest mało przydatny w HCO, i jedyna rzecz na plus to jego gra w transition. Innymi słowy, on nie ułatwia gry Lowremu, Mitchellowi i KATowi, bo każda obrona będzie od niego pomagać, nie bojąc się, że Kelly ich jakoś pokarze w HCO (oczywiście w T2 mu siedział akurat rzut, więc trochę za niego dodałem Tobie i dlatego choćby dałem 15W, choć początkowo myślałem o 14).

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Kilka razy Cię prosiłem, żebyś wyjaśnił na czym ta ważniejsza rola Gordona ma polegać i się nie doczekałem odpowiedzi. 

Zeller nie był problem, tylko to, co masz za Zellerem, a musiało grać po 20+ minut na mecz bez KATa.

Oubre wg mnie (i nie tylko mnie) jest ok w takich Suns, ale nie ma cech rolesa, które potrzebujesz Ty, jeśli chcesz ograniczyć grę Oubre w ataku w stosunku do rl. Jest przeciętnym obrońcą, przeciętnym shooterem, słabym ball handlerem i podającym, w związku z czym jest mało przydatny w HCO, i jedyna rzecz na plus to jego gra w transition. Innymi słowy, on nie ułatwia gry Lowremu, Mitchellowi i KATowi, bo każda obrona będzie od niego pomagać, nie bojąc się, że Kelly ich jakoś pokaże w HCO (oczywiście w T2 mu siedział akurat rzut, więc trochę za niego dodałem Tobie i dlatego choćby dałem 15W, choć początkowo myślałem o 14).

Gordon musi u mnie grać w team defence - i to na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie, bo to jego podstawowa rola u mnie. Pytanie, czy potrafi? Wcześniej sobie z tym jakoś radził, teraz w tym sezonie słabiej, ale wg mnie wynika to z roli w rl Magic przy rosnącej roli Isaaca. U mnie ma własnie określona rolę w drużynie. Musi łatać w obronie to co przepuści KAT, bo jednak Towns z jednej strony niby się mniej starał w obronie (przez ważniejszą rolę w ataku Soty, a z drugiej nie ma chyba tych defensywnych instynktów). Dokładnie tego Tobie nie potrafię rozpisać i rozrysować, ale on ma do obrony potencjał i sztab by to jakoś przełożył na jego grę. 

Brak KATa to niewątpliwie strata, ale Sota bez niego z Diengiem była o 5pkt. lepsza w obronie. Cody Zeller defensorem nie jest, ale potrafi sie ustawić, wiadomo, ze ma ograniczone warunki, ale cos z pewnością nadrobi dzięki swojemu hustolwaniu i stylowi gry.  Mając 3 młodych - Williams, Silva i Pelle raczej którys z nich by dał rade przyzwoicie wypełnic te 15-20min. na boisku. Zakładamy przecież, że w Knicks, Wizards, czy Bucks gracze, którzy w realu maja mniejszą rolę moga grac po 30min. to czemu nie u mnie po 15min.? To chyba nie jest wymaganie nie wiem czego? 

Znam wady Oubre i jego dar do głupich decyzji, ale jak budujemy drużyny sami, a gracz gra u mnie w jakiejś roli od 3 lat, to coś mu się chyba jednak powinno przełożyć na grę mojego teamu? Radzi sobie w obronie indywidualnej, ma warunki, zakładając zgranie s5 pewne schematy raczej by sobie wyrobił na przynajmniej tolerowalnym poziomie. ja mam bardzo ofensywny team z KATem, do tego Mitchella i Lowrego, którzy potrafią dobrze podać, rozegrać, oczekuje tylko że jego plusy w ataku i minusy w obronie mi sie zzerują. Ponadto, przy mojej głębi w 2T, dawałem mu minuty z ławką, czy w garbage time, gdzie sobie może nabijać statsy i tutaj ze swojej roli z Suns wg mnie by sie sprawdził.  

14 minut temu, Lucas napisał:

O płacz po głosach. Mi sie zdarzylo tu ponarzekac na ten trymestr, LBS-owi tez, ale Ty robisz to a) regularnie (Oubre, seria Boston, teraz T2) b) robisz to w duzo bardziej meczacy sposob i dłuzej (zarówno wzgledem liczby postów jak i długości tekstu)

Jeżeli to, ze płaczę po głosach maja być jedynymi wnioskami z moich postów, to faktycznie kończę ten temat :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Isaaca prawie nie było w T2, i poprawy u Gordona też nie było. W Magic ma podobnie grającego Vuca, więc podobne warunki i nie wywiązuje się należycie z tego, czego od niego oczekujesz. Czemu u Ciebie ma być lepiej, to nie mam pojęcia.

Co innego zakładać, że gracz typu Malik, który wcześniej w Nuggets miał dobre momenty będzie w miarę przydatny jak dostanie minuty, a co innego jak oczekujesz, że mamy pozytywnie oceniać jakiegoś Pelle czy SIlvę, którym jak dotąd nie udało się przebić do stałej rotacji NBA teamu, a Williams jest w miarę spoko jak na rookie, ale przecież sam pisałeś, że ten wariant stosujesz jak przeciwnik wyjdzie niskim składem. Te Silvy i Pelle dodatkowo faulują na potęgę.

Z Oubre to mi szkoda klawiatury i mojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Przecież Isaaca prawie nie było w T2, i poprawy u Gordona też nie było. W Magic ma podobnie grającego Vuca, więc podobne warunki i nie wywiązuje się należycie z tego, czego od niego oczekujesz. Czemu u Ciebie ma być lepiej, to nie mam pojęcia.

Co innego zakładać, że gracz typu Malik, który wcześniej w Nuggets miał dobre momenty będzie w miarę przydatny jak dostanie minuty, a co innego jak oczekujesz, że mamy pozytywnie oceniać jakiegoś Pelle czy SIlvę, którym jak dotąd nie udało się przebić do stałej rotacji NBA teamu, a Williams jest w miarę spoko jak na rookie, ale przecież sam pisałeś, że ten wariant stosujesz jak przeciwnik wyjdzie niskim składem. Te Silvy i Pelle dodatkowo faulują na potęgę.

Z Oubre to mi szkoda klawiatury i mojego czasu.

No ale z Gordonem to nie działa na pstryk, bo wypadł Isaac. Oni nim tam chcieli handlować, liczyłem na to, ze uda sie do Minnesoty, do KATa (ale ponoc deal po Beasleya zamknął temat). ja nie kwestionuje jego słabszego sezonu, choc ten 3T zaczał bardzo dobrze - 

 

Cytat

Aaron Gordon since getting robbed by Dwyane Wade:

20.7 PPG
10.7 RPG
5.7 APG
2.0 BPG
1.3 SPG
55.8% FG
54.5% 3P

 

.. ale o jakąkolwiek interpretacje czegokolwiek na moja korzyść :) 

2T się skończył, Oubre zakończył raczej sezon, zatem my tez kończymy dyskusje o jego roli w mojej drużynie w tym sezonie. 

9 minut temu, Eld napisał:

Oj coś nie zanosi się w najbliższym czasie na trade na lini Den-Orl.

No chyba że LBS klepnie Jok<====>KAT na zgodę.

KAT jest nie do ruszenia. Pisałem przecież w deklaracjach. 

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

raczej nie

ciekawe czy Alonzo po każdych wyborach leci z maczetą na PKW, bo PSL nie będzie rzadzić samodzielnie

Polityka mnie nie interesuje :) Od dawna mam wyrobiona opinię na ten temat, już w starożytnym Rzymie wiedzieli jak to działa - lud żąda chleba i igrzysk. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

@Alonzo myślałem, że rozmawiamy o obronie Gordona.

Miłego weekendu.

Indywidualnie broni dobrze, drużynowo słabiej - tak to wygląda w tym sezonie. Gordie jest w dołku, ale nie ze względu na brak umiejętności i warunków do gry - bo je ma, ale na swoją sytuacje w rl Magic. 

Zmiana środowiska mogłaby mu pomóc, tak jak Oladipo.   

Również miłego łikendu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucas napisał:

O płacz po głosach. Mi sie zdarzylo tu ponarzekac na ten trymestr, LBS-owi tez, ale Ty robisz to a) regularnie (Oubre, seria Boston, teraz T2) b) robisz to w duzo bardziej meczacy sposob i dłuzej (zarówno wzgledem liczby postów jak i długości tekstu)

Alonzo. Problem jest taki ze masz drugi bilans wschodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ignazz napisał:

Alonzo. Problem jest taki ze masz drugi bilans wschodu. 

Pomiędzy 2 a 7 teamem na Wschodzie jest około 2,5 meczu różnicy. Przy 29 meczach w 3T wszystko tu jest jeszcze możliwe. Mi nie o sam bilans chodziło, a o jego konkretną część, której nie rozumiem, ale nie ma co już Ignaś rozgrzebywać tego mrowiska, bo to nic pozytywnego do dyskusji nie wnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.