Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu chciałem wspomnieć że wbrew opinii niektórym te 13 milinów dla Wigginsa moim zdaniem wygląda jednak całkiem nieźle. 

Już 12 meczy więc to już jakaś próbka, a Wiggins rzuca za 3 najlepiej w karierze. Trafia 2,3 trójki w meczu na skuteczności 0,412. 

Notuje najwięcej przechwytów w karierze 1,8 na mecz i generalnie ta jego obrona wygląda lepiej. Cieszy jednak najbardziej że będzie to lepszy fit do Demara niż podejrzewałem. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie Wiggins ma jak na niego niezwyklę słabą skuteczność z mid range, a najlepszą jeśli chodzi o FT i trójki. Broni dobrze więc moim zdaniem warto na to zwrócić uwagę bo przecież ma raczej złą reputacje jako obrońca. 

Obrona w moim Bulls jest generalnie na barkach Hassana który naprawdę w tym sezonie pokazuję się z dobrej strony jeśli chodzi o tą stronę parkietu,  ale jeśli Wiggins utrzyma formę to przecież w podstawowej piątce obronę będą mi robić Hassan-Wiggins-Lonzo a to już całkiem niezła perspektywa. 

Do tego będe miał mnóstwo kreatywność w ataku za sprawą Demara z Lonzo. 

 

Wspomniałem o tym żeby była jakaś odskocznia od tematu Lakers i Knicks, o wyścigu ślimaków jak określił BMF nie można zapomnieć :tongue:

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broni dobrze więc moim zdaniem warto na to zwrócić uwagę bo przecież ma raczej złą reputacje jako obrońca. 

 

Nie za dużo widziałem Wolves w tym sezonie, ale Wiggins ma z tego co patrzyłem najgorszy def rating w całej drużynie (plus najgorszy def on/off) Rzeczywiście przechwytów notuje więcej.

 

Plus nawet nie wiem, na ile można to sensownie interpretować, skoro Wiggins jest u Ciebie w pierwszym trymestrze startującym silnym skrzydłowym.

 

 

Ja tu chciałem wspomnieć że wbrew opinii niektórym te 13 milinów dla Wigginsa moim zdaniem wygląda jednak całkiem nieźle. 

Już 12 meczy więc to już jakaś próbka, a Wiggins rzuca za 3 najlepiej w karierze. Trafia 2,3 trójki w meczu na skuteczności 0,412. 

Notuje najwięcej przechwytów w karierze 1,8 na mecz i generalnie ta jego obrona wygląda lepiej. Cieszy jednak najbardziej że będzie to lepszy fit do Demara niż podejrzewałem. 

 

Wiggins ma rzeczywiście kosmiczne jak na niego statystyki trójek, ale przy okazji ma też fatalne statystyki jak na niego z midrange, a dalej mniej więcej co trzeci jego rzut w jego wykonaniu jest właśnie stamtąd. Sumarycznie jego efg% wynosi 48% ( czyli dokładnie tyle samo, co przez ostatnie 3 lata). 

 

Jednak trzeba przyznać, że i tak wygląda całkiem nieźle i za te 13 milionów to jest akurat ok gracz.

 

Wspomniałem o tym żeby była jakaś odskocznia od tematu Lakers i Knicks, o wyścigu ślimaków jak określił BMF nie można zapomnieć :tongue:

To może ja w sumie też się pochwalę? :smile:

https://www.nba.com/blazers/story/11/12/cj-mccollum-named-western-conference-player-of-the-week

 

 

EDIT:

Przejrzałem sobie advanced stats Wigginsa i jednak on nie wygląda dobrze, Wolves ukrywają go w obronie ile mogą ( gracze, których krył w największej liczbie posiadań w tym sezonie, to Joe Ingles, Evan Turner i Wesley Johnson).

 

Do tego Wiggins praktycznie w ogóle nie dostaje posiadań w obronie przeciwko silnym skrzydłowym ( najwięcej posiadań przeciwko PF-owi to 7 w jednym meczu)

 

Zresztą problemy ze skutecznością masz naprawdę duże, bo Twoje dwie pierwsze opcje w ataku, czyli DeRozan i Wiggins notują odpowiednio efg% 50,4 oraz 48,4. Plus chyba 3 opcja w ataku, czyli Hassan efg 51,7%. Tak dla porównania moi odpowiednicy Twoich graczy ( dwie pierwsze opcje plus startujący center) robią w tej chwili: McCollum 51,5%, Warren 57,6% i Jordan 62,5%. To jest przepaść. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo widziałem Wolves w tym sezonie, ale Wiggins ma z tego co patrzyłem najgorszy def rating w całej drużynie (plus najgorszy def on/off) Rzeczywiście przechwytów notuje więcej.

 

Plus nawet nie wiem, na ile można to sensownie interpretować, skoro Wiggins jest u Ciebie w pierwszym trymestrze startującym silnym skrzydłowym.

 

 

Z kolei indywidualne statystyki przedstawiają się tak DFGM 5,4 DFGA 12 DFG% 45,1 a to już całkiem przyjemny wynik :smile:

 

No to już pozostawię do oceny reszty Gm-ów jak ocenia Wigginsa jako pełnoetatowego pf-a. Z swoim strony mogę powiedzieć jedynie że warunki fizyczne Wigginsa (wzrost 203 cm, zasięg rąk 213) to są dobre jedynie brakuję trochę kg. No ale na temat tej kwestii chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto ma więcej obiektywności bo w tej kwestii oboje możemy być stronniczy :smile:

 

No i gratulację dla McColluma :smile:

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że będzie miło :(

 

Ts% McColluma 0,547 na 20,5 punktatach natomiast Ts% Demara 0,568 na 25,6 punktach to spora różnica :smile:

 

Jeszcze apropo tych twoich wielu świetnie podających zawodników 

Na mecz

Jordan 2,5 asysty na 2,4 TOV 

Osman 2,6 asysty na 2,8 TOV

McCollum 2,5 asysty na 1,7 TOV

McGruder 3,3 asysty na 1,4 TOV

Rozier 1,9 asysty na 0,5 TOV

Warren 1,2 asysty na 1,1TOV

Bazemore 1,9 asysty na 2,1 TOV

 

Daje nam to piękne 15,9 asyst na 12 strat. 

 

Dla porównania 

 

Demar 6,3 asysty na 2,5 TOV

Lonzo 4,8 asysty na 1,6 TOV

Forbes 2,3 asysty na 1,1 TOV

Augustin 4,9 asysty na 1 TOV

 

Daje nam to 18,3 asysty na 6,2 straty. A u siebie wymieniłem tylko 4 zawodników

 

Czy naprawdę chcesz iść dalej w tą rozmowę kto będzie miał większy problem w ataku? Czy jednak dzisiaj damy spokój i pogadamy o tym za kilkanaśćie meczy? :tongue: Ja naprawdę tutaj nie chcę nikogo męczyć jałowymi dyskusjami bo domyślam się że dla innych to zapewne jest mało interesujące a po drugie wydaje mi się że za dużo tego tematu w tym wątku. :P

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki raport po kilkunastu meczach. Zaskoczenia na plus i na minus ( w tym kontuzje) w każdym zespole wg Flubera:

Boston Celtics

+ Nikola Mirotić, Lou Williams

- Russell Westbrook

Brooklyn Nets

+ Serge Ibaka, Monte Morris

- Caris LeVert

New York Knicks

+ Kawhi Leonard, Kyrie Irving

- Ricky Rubio, Pau Gasol, Bogdan Bogdanović

Philadelphia 76ers

+ Joel Embiid, Josh Richardson, WCS

- James Johnson, Frank Ntilikina, Josh Jackson, Dirk Nowitzki

Toronto Raptors

+ DeAaron Fox, Pascal Siakam

- nie wiem i w sumie nie wiem też, czy przy tankerach nie zamieniać plusów z minusami:)

Chicago Bulls

+DeMar DeRozan, Hassan Whiteside, Bryn Forbes

- Kevin Love, Bobby Portis

Cleveland Cavaliers

+ TJ Warren, Rodney McGruder, Cedi Osman

- Terry Rozier

Detroit Pistons

+ Noah Vonleh

- Kris Dunn, Lauri Markannen, Dion Waiters

Indiana Pacers

+ Wesley Matthews

- Will Barton, Markelle Fultz

Milwaukee Bucks

+ E'Twaun Moore, Brook Lopez

-  Mario Hezonja

Atlanta Hawks

+ Tim Hardaway Jr.

- KCP, Mau Harkless

Charlotte Hornets

+ Dennis Schroeder

- Robin Lopez

Miami Heat

+ Luka Doncić, Danilo Gallinari, Nikola Vucević, JaVale McGee, JJ Redick

- Thaddeus Young

Orlando Magic

+ Kyle Lowry

- Donovan Mitchell

Washington Wizards

+ Marc Gasol

- Otto Porter

 

 

Dallas Mavericks

+ Trae Young, Zach Collins

- Jonathan Isaac

Houston Rockets

+ Montrezl Harrel, Tony Parker

- Trevor Ariza, Avery Bradley, Carmelo Anthony, Eric Gordon

Memphis Grizzlies

+ Mike Conley

- Brandon Knight

New Orleans Pelicans

+ Blake Griffin, Buddy Hield

- Reggie Bullock

San Antonio Spurs

+ Derrick Rose, Danny Green

- John Henson, LaMarcus Aldridge

Denver Nuggets

+ Eric Bledsoe, Jerami Grant

- Kyle O'Quinn

Minnesota Timberwolves

+ Jordan Clarkson

- Jahill Okafor, Isaiah Thomas

Oklahoma City Thunder

+ Domantas Sabonis, SGA

- Harrison Barnes

Portland Trail Blazers

+ Damian Lillard

- Al Horford

Utah Jazz

+ DeAndre Ayton

- Dejounte Murray, Gordon Hayward

Golden State Warriors

+ James Ennis

- Tyreke Evans

Los Angeles Lakers

+ Jimmy Butler

- Kelly Olynyk, Brandon Ingram, Patrick Patterson

Los Angeles Clippers

 + JJ Barea, Evan Turner

- nie widzę kogoś kto zawiódłby oczekiwania:)

Phoenix Suns

+ Jarren Jackson Jr.

- Stanley Johnson, Kyle Anderson

Sacramento Kings

+ Tyson Chandler, Terrence Ross

- CJ Miles

 

Zapraszam do dyskusji:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie zaskakująvego jest w Aytonie i Trae i dlaczego w minusach są gracze kontuzjowani od dawna?

Bo to są zaskoczenia w stosunku do moich oczekiwań przedsezonowych, dlatego są tu gracze tacy, jak Murray, czy Markannen, a nie ma Cousinsa, czy Porzingisa:)

 

Ogólnie rzecz biorąc, to jest ranking graczy, którzy zaskoczyli mnie na plus lub na minus, a ja w czerwcu pisałem tak:

Dobra, wrzucam swoje typy na przyszlośc kilku chłopaków z draftu, fajnie by było gdyby więcej osób coś spróbowało przewidzieć, a nie tylko january. Za kilka lat będzie się z czego pośmiać.

 

Nabijacze statystyk, byc moze gwiazdy, ale nie mocno plusowi gracze: ayton

Busty: trae young,

Ayton jest plus 11,8 w tej chwili w on/off, a Young jest 4 w asystach w całej lidze, więc biorąc pod uwagę to, czego się po nich spodziewałem, to dla mnie są to dwa zaskoczenia zdecydowanie na plus:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.