Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Ignaś,

Oczywiście - niech każdy GM ocenia po swojemu. :)  ja tylko będąc nieco bardziej na bieżąco odnośnie real Heat pisze Wam tylko co może mieć wpływ na minuty Kellego. I nie chodzi mi o to, że gdyby nie ten bonus, to grałby po 35min. ale możliwe że te 5min. więcej mógłby dostawać.

 

Fluber,

Ten raz to był właśnie poprzedni sezon w Heat, gdzie jego minuty szły w górę ;)

 

Miami podpisujac kontrakty w to feralne lato m.in. z Olynykiem i Waitersem musiało zastosować kruczki z bonusami, żeby zmieścić się przed podatkiem. Opisywałem to swojego czasu w temacie o Heat. Tu nie było żadnych złych intencji. Natomiast w tym sezonie te minuty mają znaczenie przy balansujących nieco powyżej progu podatkowego Heat. 

 

Odnośnie Hassana

Robi różnice w obronie i na zbiórce, jasne że popełnia głupie błędy i czasami zachowuje sie jak primadonna, ale nie patrzcie na niego przez pryzmat poprzedniego nieudanego sezonu. Whitey ma regularne double-double. Pisanie Jasia, że jest słabszy od Olynyka, to właśnie ta socjotechnika. Olynyka uważam za gracza z wyższym koszykarskim IQ i przyszłościowo bardziej jego bym w Heat widział, ale to Hassan ma bez porównania lepszy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Lakersi są na 0 w tym trymestrze, 13/14 lub 14/13 to maks co może z tego być :)

 

Mniejsza o jakieś tam podrzędne zespoły, Minnesota jest na fali, Tatum zachwycony wizja gry z Lillardem i Otto Porterem wzniósł się na wyższy poziom i liczy jeszcze na włączenie się do gry o PO w tym roku- dzielnie wtóruje mu w tym Nerlens Noel, oraz bestia Jah Okafor.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mniejsza o jakieś tam podrzędne zespoły, 

 

.. napisał GM drużyny, która ma już tylko matematyczne szanse na awans do playoffs w przeciwieństwie do tych podrzędnych teamów, które w playoffs zagrają na pewno ;)

 

Wstyd Qcin.. z Tatumem, Lillardem i Porterem nie awansować do playoffs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. napisał GM drużyny, która ma już tylko matematyczne szanse na awans do playoffs w przeciwieństwie do tych podrzędnych teamów, które w playoffs zagrają na pewno ;)

 

Wstyd Qcin.. z Tatumem, Lillardem i Porterem nie awansować do playoffs ;)

 

Trener do zwolnienia!

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam GMowi Toronto przeczytać moje posty opisujące grę Orlando Magic, żeby miał choć podstawową wiedzę o tej drużynie, bo później wychodzą takie kwiatki.

Powtarzam info dla GMów, którym nie chce się wnikliwie czytać długich postów - Orlando ma niepoważnie łatwy terminarz w tym trymestrze :)

GM Toronto ma bardzo dobrą wiedzę na temat sytuacji w Magic i jak 3/4 ligi nie widział ich po pierwszym trymestrze w TOP5 Wschodu. Dla uspokojenia, Orlando dla mnie to teraz Tier 1 + łatwy bilans znacząco zbliży ich do TOP 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powtarzam info dla GMów, którym nie chce się wnikliwie czytać długich postów - Orlando ma niepoważnie łatwy terminarz w tym trymestrze :smile:

 

Polecam sprawdzić terminarz Bostonu aby w pełni pojąć znaczenie stwierdzenia "niepoważny terminarz". :)

 

 

 

Z ciekawości Marcusie, bo musiałem przegapić. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę terminarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego wywaliłem natentychmiast po tym jak zobaczyłem bilans 14-14 proponowany przez Tecu ;)

Ponoć w 76ers wzięli go na asystenta.

W poprzednim poście piszesz, że niech każdy ocenia po swojemu a ten mój bilans wyciągasz już po raz 10ty. To w takim razie jak jest? Mogę czy też nie? Tak mi wyszło wg terminarza i nie przedstawiłeś argumentów, które mnie przekonały.

W tym z pewnością będziesz miał lepszy bilans, ale nie dlatego, że cały czas się żalisz, ale dlatego, że Twoi gracze zagrali lepszy trymestr i masz dużo łatwiejszy terminarz. Chyba uczciwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić terminarz Bostonu aby w pełni pojąć znaczenie stwierdzenia "niepoważny terminarz". :smile:

 

W mojej ocenie Bostonu w 2T terminarz chyba nie będzie miał żadnego znaczenia, bo prawdopodobnie Celtics skończą u mnie na 1 miejscu w Power Rankingu za 2T.

 

Także tym razem nie powinieneś się denerwować przy moich bilansach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić terminarz Bostonu aby w pełni pojąć znaczenie stwierdzenia "niepoważny terminarz". :smile:

 

ja to wiem :smile:

 

już jak robiłem wstępne przymiarki do bilansów, to wyszło mi, że jesteś w tym trymestrze moim głównym rywalem na Wschodzie * ;)

 

* jeżeli mówimy tylko o bilansach za ten trymestr

 

W poprzednim poście piszesz, że niech każdy ocenia po swojemu a ten mój bilans wyciągasz już po raz 10ty. To w takim razie jak jest? Mogę czy też nie? Tak mi wyszło wg terminarza i nie przedstawiłeś argumentów, które mnie przekonały.

W tym z pewnością będziesz miał lepszy bilans, ale nie dlatego, że cały czas się żalisz, ale dlatego, że Twoi gracze zagrali lepszy trymestr i masz dużo łatwiejszy terminarz. Chyba uczciwe?

 

Nie odnosiłeś się do tego, więc nie byłem pewien czy odczytałeś :smile:

 

Jasne że każdy wg własnego uznania, tyle że 14-14 to był dla mnie istny czarny humor. I nie chodzi mi o jakieś żalenie się, ale o racjonalna ocenę. Wiesz.. ja też mogę napisać, że wg mnie Kosta Koufos by zmasakrował Embiida bo tak uważam. Rozpisałem grafik Magic mecz po meczu pisząc nawet kto grał, a kto nie i nie odniosłeś się do tego. W 1T graliśmy dwukrotnie, a mecz w Philly grałeś bez Simmonsa, a kontuzjowany był m.in. JJ. Natomiast przyznam Tobie, że obserwując mecz real 76ers z Minnesotą Embiid był dużo lepszy od KATa. Ja nie mam problemu z przyznaniem się na forum do błędu. :smile: natomiast bilans 14-14 był po prostu dla Magic krzywdzący pomimo terminarzu. Natomiast przyjmuje do wiadomości, ze część GMów ma taktykę uśredniania, tyle że wg mnie to czasami wypacza wynik. Możliwe, że te 2-3 łiny z 1T będą  mnie kosztowały brak HCA w I rundzie playoffs. A bez tego i KATa w playoffs nie puścicie mnie pod żadnym pozorem do II rundy playoffs. 

 

Tecu

Moi Magic to wypisz-wymaluj zeszłoroczni real 76ers tylko tu zamiast Embiida i Simmonsa mamy KATa i Mitchella.

A głębie mam większą z Gordonem, Lowrym, i resztą. Oczywiście uogólniając. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :

 

1) Olynyk - Alonzo wyjaśnił, więc jeszcze dodam : przykład dzisiejszego spotkania. Kelly +16 w 18 minut, Heat kończą mecz-6. Porąbani i tyle, więc pisanie jakieś o wylocie z rotacji w kontekście tej organizacji jest niepoważne. Inne sprawy dotyczące KO dam w opisie.

 

Olynyk robi 8 PPG, rzuca 45,9% FG i 32% za 3. Jest centrem, który robi 0,2 bloku na mecz. I w Heat robi -1 w tym trymestrze. Jeden mecz to akurat żaden wyznacznik. 27.01 z Olynykiem na parkiecie Heat byli minus 10, bez niego plus 19. 

 

 

 

3) Jaki Butler leszcz? Co to jest za propaganda fluber? Jak mój leszcz jest lepszy od najlepszego gracza Cavs to mam Cleveland do 4T zrzucić? Jimmy na niskim usage kręci 19/5/5 na prawie 60ts%, a tu mi ktoś wyskakuje "leszcz". Tendencyjność okropna.

 

18,3 PPG - 4,6RPG- 4,3APG - 47,3% FG i 32,8% za 3. Podobno TOP 10 gracz ligi, który nie łapie się do ASG na Wschodzie i to mimo tego, że w tym roku nominację dostało więcej niż 12 graczy. Vucević, czy Lowry są all starami, a Butler nie. Obudź się. Nikt tu nie będzie traktował Butlera jak TOP 10 gracza tylko dlatego, że Ty tak napiszesz.

 

 

 

6) Reszta będzie w opisie, ale akurat półeczka Lakers jest odpowiednia. Dokładnie +- poziom Magic(top) i WAS (bottom).

 

Orlando to jest jakieś + 5 winów w tym trymestrze w stosunku do Lakers i to gdyby nie patrzeć na terminarz. Dwóch prawdziwych all starów + Mitchell, który jest dwie półki wyżej od Russella. O ławce Magic i Lakers to nawet nie ma sensu dyskutować. Lakers to jest 3 tier z non factorem Butlerem, Russellem pozbawionym shootingu, 9 meczami LeBrona i koszmarną ławką. Ja na pewno nie postawię żadnej drużyny z Twoich T1 i T2 niżej od Lakers, a podejrzewam, że w T3 też nie z każdym wygrasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :

 

1) Olynyk - Alonzo wyjaśnił, więc jeszcze dodam : przykład dzisiejszego spotkania. Kelly +16 w 18 minut, Heat kończą mecz-6. Porąbani i tyle, więc pisanie jakieś o wylocie z rotacji w kontekście tej organizacji jest niepoważne. Inne sprawy dotyczące KO dam w opisie.

 

 

W sumie to nic nie wyjaśnił, jeśli jego jakość sportowa byłaby na tyle duża jak pisałeś, minuty i tak by dostawał bo jednak tacy Heat muszą zrobić wszystko by nie wypaść z playoff. Poza tym używanie przykładu jednego spotkania to bieda argument, to tak jak ja chciałbym budować narrację o wielkim Wigginsie opierając się na jednym meczu z Oklahoma :tongue:

 

Po prostu dobra forma Hassana którego tak obsmarowywałeś w wiadomym celu, plus rozwój Bama sprawia że długowłosy dostaje mniej minut. 

 

Pisałeś też że defensywa Hassana jest przeceniona, gdzie w większości statystyk wygląda bardzo dobrze/rewelacyjnie. Można zaryzykować tezę że to po Gobercie najlepiej broniący center :>

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fluber, szanuj mnie i nie pisz głupot, że Mitchell jest 2 półki wyżej od Russella, bo to jest naprawdę słabe.

I "nonfactorem Butlerem"? Poważnie???

To ile ekip ma jakiegoś factora w ogóle?

W meczach, w których Butler grał, 76ers są 11-8 w 2T. Wygrali z Rockets, wygrali ze Spurs i wygrali z Mavs bez Butlera średnio +12. Różnicę robi LeBron, widać wyraźnie jaki jest poziom zespołu jak gra, a jaki jak nie gra. Butlera w większości meczów Sixers to ja nawet nie widzę, że biega po parkiecie. To nie jest przypadek, że go nie ma w ASG, jest po prostu gorszy w tym sezonie od Lowrych i Vucevićów tej ligi i to nie jest zdanie moje tylko ekspertów. 

 

 

 

Nie, nie zamierzam sprzedawać Butlera jako top10 tego trymestru, ale dalej niemal każdego (każdego?) lidera ekip z 3tieru wciąga dupą, ba ile ekip z 2 tieru ma lepszych graczy w 2T? Od kiedy podajesz fg%? Nie mógł być AS, bo byłoby 3 z Philly i jeszcze miał dużo opuszczonych. Do statystykdoszedł jeszcze ostatni mecz + to nie jest roto.

 

Jest 3 najlepszym graczem ekipy, która na Wschodzie w 2T robiła z nim na parkiecie 11-8. To też powinna być dla Ciebie wskazówka, jakiego bilansu Lakers mogą się spodziewać z Butlerem jako drugim najlepszym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem :smile:

 

już jak robiłem wstępne przymiarki do bilansów, to wyszło mi, że jesteś w tym trymestrze moim głównym rywalem na Wschodzie * ;)

 

* jeżeli mówimy tylko o bilansach za ten trymestr

 

 

Nie odnosiłeś się do tego, więc nie byłem pewien czy odczytałeś :smile:

 

Jasne że każdy wg własnego uznania, tyle że 14-14 to był dla mnie istny czarny humor. I nie chodzi mi o jakieś żalenie się, ale o racjonalna ocenę. Wiesz.. ja też mogę napisać, że wg mnie Kosta Koufos by zmasakrował Embiida bo tak uważam. Rozpisałem grafik Magic mecz po meczu pisząc nawet kto grał, a kto nie i nie odniosłeś się do tego. W 1T graliśmy dwukrotnie, a mecz w Philly grałeś bez Simmonsa, a kontuzjowany był m.in. JJ. Natomiast przyznam Tobie, że obserwując mecz real 76ers z Minnesotą Embiid był dużo lepszy od KATa. Ja nie mam problemu z przyznaniem się na forum do błędu. :smile: natomiast bilans 14-14 był po prostu dla Magic krzywdzący pomimo terminarzu. Natomiast przyjmuje do wiadomości, ze część GMów ma taktykę uśredniania, tyle że wg mnie to czasami wypacza wynik. Możliwe, że te 2-3 łiny z 1T będą mnie kosztowały brak HCA w I rundzie playoffs. A bez tego i KATa w playoffs nie puścicie mnie pod żadnym pozorem do II rundy playoffs.

 

Tecu

Moi Magic to wypisz-wymaluj zeszłoroczni real 76ers tylko tu zamiast Embiida i Simmonsa mamy KATa i Mitchella.

A głębie mam większą z Gordonem, Lowrym, i resztą. Oczywiście uogólniając.

Pozwolę sobię się po prostu nie zgodzić.

 

I by wszystko było jasne. Bilans 23-5 dla Ciebie nie jest czarnym humorem? Jakoś do tego się nie odnosisz na każdym kroku.

Dla mnie ważna jest stabilność składu, Ty masz zupełnie nową drużynę, która potrzebuje się zgrać a natrafiła na ciężki terminarz. Po prostu, bez podwójnego dna, bez złośliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kwestie:

 

1. Jasiu,

Lowrego wybrali do ASG nad Russellem trenerzy. Russell gra dlatego, że:

a. Oladipo jest kontuzjowany

b. Wade dostał do tego meczu Dzika Kartę

c. Mitchell, który jest lepszy od Lowrego (a tym samym od Russella) gra na Zachodzie.

 

2. Pogodze Was Panowie - wg bbref Olynyk 82% czasu gra jako PF, a tylko 18% jako center w tym sezonie. To samo wynika z moich obserwacji meczy.

 

3. Hassan robi różnicę w obronie i pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Pogodze Was Panowie - wg bbref Olynyk 82% czasu gra jako PF, a tylko 18% jako center w tym sezonie. To samo wynika z moich obserwacji meczy.

 

To jest kolejna rzecz, bo tutaj gra na centrze, więc przecież na pewno grałby lepiej na innej pozycji niż w RL NBA. A na mój gust grałby jeszcze gorzej.

 

Embiid na parkiecie bez Butlera i Simmonsa robi Net Rating +5,6. Butler na parkiecie bez Simmonsa i Embiida robi Net Rating -13,17. To tyle w kwestii, kto jest factorem w 76ers, a kto jest non factorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mitchelll jest po prostu znacznie gorszy od Russella w 2T. Podałem staty,

 

To nie jest roto:)

 

Ty myślisz, że gadasz z ludźmi którzy nie kojarzą jak grał Olynyk kiedy 

Myślę, że gram z ludźmi, którzy oceniają 2 trymestr na podstawie gry w 2 trymestrze:)

A Russell jest liderem zespołu robiącego 18-8. Serio znowu chcesz podawać bilanse jako argument :smile: ?

+ serio zamierzasz na podstawie AS nominacji - gdzie liczy się kto w jakim teamie gra : aka nominacje Middletona i Lowry'ego - by było po 2 z top2 teamów wschodu i z Sixers mogło wejść max 2.

Nawet jakby tak było, to tylko oznacza, że nie ma nawet dyskusji o tym, czy Butler jest lepszy od Bena Simmonsa, bo nikt nie ma wątpliwości, że jest gorszy. A jakby była zasada wciskania po 2 ludzi z TOP 2 teamów konferencji, to Nuggets nie skończyliby z samym Jokićem w ASG, a na Wschodzie nikomu nie przeszkadzało wrzucać ludzi z teamów 20-30, jak Vucević, czy Beal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January.

 

Wypominasz mi Delli nie pisząc nic o tym co pomiędzy LMA a Delli.

 

Twoja siła podkoszowa z kontuzjowanym LBJ jest wątpliwa na tle LMA Millsap WCS Len Bertans.

 

Wiem ze mecze pomiędzy sobą już za nami ale jeżeli argumentem ze nie jestem mocniejszy mając jeszxze Murraya Rose Templa Rossa N’Moore to Delli to wybacz.

 

Delli to 12 gracz rotacji ale i tak bije twoje 9/10

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.