Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem swoje głosy zarówno do wątku, jak i do Excela.

 

Uprzedzając pytania o Magic ( wiem, że zasłużyli na 3-4 wygrane więcej, luźno). Mój algorytm ustalania bilansów bardzo bazuje na kalendarzu, a Magic mieli najtrudniejszy terminarz w całej lidze. W 2 trymestrze Magic będą mieli najłatwiejszy terminarz i pewnie skończą gdzieś w TOP 3 konferencji na luzie, nawet jeżeli poziom ich gry nie wzrośnie. Jeżeli ktoś nie bierze pod uwagę terminarza, to proszę absolutnie się nie sugerować moimi głosowaniami, w których istnieje bardzo silna zależność między terminarzem, a bilansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziwi mnie, że dałeś bilans na plusie ekipie, która ma gorszą 1.opcję od Ciebie, i w której Barnes oraz Brown grają po 40 min na mecz :P

 

Jeśli ktoś porównuje ich 1.opcję (nawet nie wiem, kto to?) z 1.opcją rl LAC, to trochę słabo, bo Tobias gra sezon boderline All-Stara, a także mają wielu utalentowanych ofensywnie graczy, jak Gallo czy Lou, a w rl OKC raczej z tej strony parkietu słabo to widzę -Barnes pokazał, jak wygląda jako 1.opcja Mavs ostatnie 2 lata, skład utalentowany, ale raczej nie na play-offy, skoro zeszłoroczne Orlando z Mitchellem i Tatumem było poza ósemką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że dałeś bilans na plusie ekipie, która ma gorszą 1.opcję od Ciebie, i w której Barnes oraz Brown grają po 40 min na mecz :tongue:

 

Jeżeli jakaś drużyna u mnie ma za dużo wygranych to zwykle oznacza, że miała łatwy terminarz. Tylko 11 meczów Thunder grali z TOP 15 w pierwszym trymestrze - stąd tak dobry bilans. W kolejnych trymestrach to się pewnie wyrówna.

 

I powtórzę, ja bilansów nie daję, ja tylko układam Power Ranking a bilans wychodzi na podstawie tego właściwie automatycznie.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kim niby ja przewaliłem te 9 meczy przy takim terminarzu.

 

PG13 w takiej formie jako wybitny lider, regularna co noc ławka Bogdanović/Lou pointers, Morris i Nance reb, Rondo/Lou assists z ławki. Czy naprawdę dodanie statystyk coś zmieni?

 

Smart jako jeden z dwóch w RL Boston gra swoje z zeszłego roku czyli chora defensywa na niskich+się rozwinął ofensywnie, gdzie jest idealnym do PG13 który jest obok. Switche, przejmowanie. PG13 to jak pisałem gracz u mnie z największymi minutami (36), a rl OKC to przed dzisiejszym meczem top D w lidze głównie dzięki niemu, Adamsowi i odziwo RW.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kim niby ja przewaliłem te 9 meczy przy takim terminarzu.

Twój terminarz jest akurat średni. 13 meczów z górną połową i 15 z dolną.

 

A moja odpowiedź brzmi, nie wiem. W tej chwili po średnio 33 meczach rozegranych w NBA każda drużyna ma minimum 10 porażek. Tak wygląda ta liga, często przegrywa się ze słabszymi zespołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój terminarz jest akurat średni. 13 meczów z górną połową i 15 z dolną.

 

A moja odpowiedź brzmi, nie wiem. W tej chwili po średnio 33 meczach rozegranych w NBA każda drużyna ma minimum 10 porażek. Tak wygląda ta liga, często przegrywa się ze słabszymi zespołami.

Ciekawią mnie założenia tego power ranking. Jak oparte na zeszłym sezonie to się nie dziwie że mam 9L. Ale chyba miało być to oparte o ten rok gdzie u mnie co noc któryś miał dzień konia, bo przytaczanie np chyba w 11 meczu 4 trafione trójki Smarta, chory start Miro, regularność PG13 + ławka która jest naprawdę legitna i 9L.

 

Zastanawiające jak dla mnie. Patrzę na ławki "sąsiadów" i lol bo przecież nie grasz 36 min per game CAŁĄ s5, a ja pisałem np o 48% 3pt Bogdanovica na 4,5 rzutach które logiczne, że w takiej formie dostaje duże minuty a nie kiszę go na ławie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie założenia tego power ranking. Jak oparte na zeszłym sezonie to się nie dziwie że mam 9L. Ale chyba miało być to oparte o ten rok gdzie u mnie co noc któryś miał dzień konia, bo przytaczanie np chyba w 11 meczu 4 trafione trójki Smarta, chory start Miro, regularność PG13 + ławka która jest naprawdę legitna i 9L.

 

Zastanawiające jak dla mnie. Patrzę na ławki "sąsiadów" i lol bo przecież nie grasz 36 min per game CAŁĄ s5, a ja pisałem np o 48% 3pt Bogdanovica na 4,5 rzutach które logiczne, że w takiej formie dostaje duże minuty a nie kiszę go na ławie.

 

Założenia są proste, oceniam średnią siłę danej drużyny subiektywnie ( średnia, czyli jeżeli ktoś opuszcza połowę meczów to traktuję to jakbyś przez cały trymestr miał pół zawodnika). Biorę pod uwagę także średnią dyspozycję w całym trymestrze. Zatem nie biorę pod uwagę, że w 11 meczu Smart trafił 4 trójki, tylko biorę pod uwagę, że w 1 trymestrze trafiał trójki ze skutecznością 29,5%. 

 

Miro miał chory start, ale potem się to dość mocno wyrównało, skuteczność za 3 w 1 trymestrze poniżej średniej ligowej + kilka opuszczonych spotkań też zrobiło swoje.

 

Bogdanović to oczywiście duży atut. Jednak siła pierwszej piątki miała dla mnie większe znaczenie niż siła ławki ( proporcjonalnie do liczby minut, które grają te 2 formacje), a z Twojego opisu wynika, że Bogdanović gra na tej samej pozycji, co Paul George + czasem kilka minut razem. Skoro George gra 35 minut, to dla Bojana zostaje 13 + czasem jeszcze kilka minut. Skoro w RL NBA gra 32 minuty na mecz, to przecież nie mogę impaktu z 32MPG przekładać na 18MPG jeden do jeden.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że chyba sam uwierzyłeś w swój opis, ale jak napiszesz to:

Marcus Smart - podśmiec***ki, że nie ma rzutu, ale widać u niego duży skok jakościowy. Niestety nie jestem wstanie na ten moment przytoczyć statów z okresu jaki bierzemy pod uwagę, ale za 3pt było coś około 37%.

czy to:

2. Terminarz

 

No wiecie. Sami popatrzcie. Trochę prosty. Większość meczy z zadeklarowanymi tankerami.

to nie znaczy, że jest to prawda i że ktoś to będzie brał pod uwagę.

 

Zresztą ze Smartem też jest problem, bo on gra w RL NBA tylko 25 minut na mecz, dzięki czemu może dać naprawdę dużo energii, na której bazuje. U Ciebie przy pełnej rotacji guardów piszesz, że gra ponad 30 minut na mecz. A przecież na kilka spotkań wypada Ci Westbrook, który też gra ponad 30 minut na mecz ( i to, że robi triple double wcale nie oznacza, że gra dobrze) oraz na 16 meczów wypada Rondo, więc masz ponad 20 meczów opuszczonych od bazowej rotacji guardów. Ktoś te minuty musi przejąć. 

 

RL Thunder zrobili 18-10 na naprawdę łatwym terminarzu, gdzie mieli tylko 11 drużyn, które są powyżej 0,500 w tym sezonie. Ty masz trochę lepszy skład od nich i trochę trudniejszy terminarz, ostatecznie dostałeś lepszy bilans niż drużyna, która jest trochę bazą do oceny Twojej, więc nie powinieneś narzekać.

 

W Power Rankingu oczywiście jesteś przed Miami Heat, ale Miami miało bardzo korzystny terminarz i stąd ostatecznie wylądowali przed Tobą. Ustawiłem Cię za 1 trymestr na 4 miejscu Konferencji Wschodniej za 76ers, Knicks oraz Bucks ( którzy rzeczywiście mają słabą ławkę, ale jednak w s5 nikt nie opuścił więcej niż 2 spotkania, wszyscy byli zdrowi i w bardzo dobrej formie)

 

Niestety nie da się bilansem wszystkich uszczęśliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O albo NYK i ich rotacja wysokich. Ja mam 4 regularnie grających w RL, tam ile: 2? I to średniej klasy?

 

I to duo Rubio/Irving. Raz, że żaden z opisów tego duo NADAL mnie nie przekonał a dwa Rubio gra po prostu kupę teraz. 23W.

 

Aha. Ten power ranking wygląda że rzeczywiście oparty ciul wie na czym +Kahwi grający w co drugim meczu.

 

Jeszcze Philly jestem wstanie zrozumieć mimo tego że Klay to nie ten Klay ale jednag zgranie+ławka swoje zrobi i ok. Ale reszta mocno podejżana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej przyjmuje z szacunku dla pracy innego GM wyceny i nie będę naskakiwać zbytnio mimo ze jak każdy - chce więcej zwycięstw;)

 

To jest oczywiste ze po tier chce więcej tank mniej.

 

Każdy niech wstawi swoje oceny i może wtedy podyskutujemy

 

Ja mam bardzo podobne wyliczenia choć na samym szczycie ciut inaczej.

 

Wrzucę później ale w tym trymestrze ciut wyżej jednak ocenie NY Bucks Pelicans?

Choć tu jeszcze patrzę na kalendarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry Bostonu to bardzo doceniam co robi PG ale niespokojnie patrzę na to co rzutowo wyczynia twój „ rozgrywający”

W tym kontekście zaatakować Rubio to jest brawura ;)

Przecież Leonard opuścił mniej meczów niż Westbrook.

Strzały padły

Choć Real jazz grają koszmarnie

To moja na dziś największa zagadka czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzały padły

Choć Real jazz grają koszmarnie

To moja na dziś największa zagadka czemu?

14 drużyn na Zachodzie gra dobrze, tam jet bardzo wyrównany poziom. Jak się ocenia w ten sposób, że jedna drużyna jest 3, a druga 13, to może się wydawać, że jedna jest świetna, a druga koszmarna. Na Zachodzie w RL NBA jest bardzo zbliżony poziom. Ja nie uważam, że Jazz grają koszmarnie. W 1 trymestrze zrobili 13-15 mając na koncie 18 meczów wyjazdowych.  Grają na mega trudnym Zachodzie, a nawet mecze ze Wschodem trafiły im się ciężkie w 1 trymestrze ( 2x Pacers, Raptors, 2x Celtics, 76ers).

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry Bostonu to bardzo doceniam co robi PG ale niespokojnie patrzę na to co rzutowo wyczynia twój „ rozgrywający”

W tym kontekście zaatakować Rubio to jest brawura ;)

 

Strzały padły

Choć Real jazz grają koszmarnie

To moja na dziś największa zagadka czemu?

Strzały padły, owszem ale bądźmy konsekwentni bo skoro i RW i Rubio grają kupsztala od początku RS a jedni z kompletem ławki mają 19W a drudzy bez res wysokich mają 23W no to coś nie halo no ale ok. To tylko zdanie Flubera na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ocenie Elda chyba czas zaorać Knicks.

 

Napisz mi Eld proszę na priv, jaka jest cena tego światowej klasy kwartetu nurkic/mirotic/morris/nance?

 

Obawiam się, że "średniej klasy" Gobert nie starczy, ale może znajdziesz coś jeszcze w moim teamie, co by Cie przekonało?

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzały padły, owszem ale bądźmy konsekwentni bo skoro i RW i Rubio grają kupsztala od początku RS a jedni z kompletem ławki mają 19W a drudzy bez res wysokich mają 23W no to coś nie halo no ale ok. To tylko zdanie Flubera na szczęście.

Tylko, że wpływ formy Rubio i wpływ formy Westbrooka na swoje zespoły jest chyba zupełnie inny, nie sądzisz? Pełnią zupełnie inne role i mają zupełnie inny usage.

 

Ponadto powtórzę po raz nie wiem już który. Ja nie dobieram wygranych do zespołu. Opracowałem algorytm, z którego to wszystko wychodzi, który dość mocno uwzględnia terminarz. Wstawiłem Cię na 4 miejscu na Wschodzie, Knicks wstawiłem na 2 miejsce na Wschodzie. Bilanse to tylko rezultat takiego ustawienia. Zresztą terminarz może wiele zmienić ( patrz chociażby na Magic i Cavs, Magic w PR są wyżej, a tracą do Cavs 3 wygrane, ze względu na różnice w trudności terminarza)

 

Natomiast chętnie się dowiem, kto jeszcze ma Celtics wyżej niż na 4 miejscu na Wschodzie.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wpływ formy Rubio i wpływ formy Westbrooka na swoje zespoły jest chyba zupełnie inny, nie sądzisz? Pełnią zupełnie inne role i mają zupełnie inny usage.

Aha. Wyjaśnione. A matchup to już nie istotny? Domagający się piłki Irving vs. Smart D. Duo Irving/Smart to jedyna para z Bostonu która gra i ciągnie w RL ten zespół. Wyjmij Smarta wstaw tam Rubio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.