Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ozzy110 napisał:

Bo przekraczasz poziom Apron( $138,627,000 ) swoimi capholdami

A to o to chodzi. Dzięki za odpowiedź.

No i niesamowita robota Ozzy. Wielki szacunek!

-------

edit

------

Capholdy zrzucone.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

No jeśli zrzuciłby tyle capholdów, że byłby ponad 109 140 000, ale poniżej Apronu to taxpayer zamieni się na full MLE i BiAnnual. Zrzucając wszystkie cap holdy ma tylko Room MLE

Więc tu @MarcusCamby ma rację, że @Eld się pospieszyłeś

Who cares.

Nie zależnie od wyjątku jak by był, czy by to szło w górę czy nie i tak bym zrzucił ich cap holdy więc rozczaruję Cię @MarcusCamby, afery nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ozzy110 napisał:

No jeśli zrzuciłby tyle capholdów, że byłby ponad 109 140 000, ale poniżej Apronu to taxpayer zamieni się na full MLE i BiAnnual. Zrzucając wszystkie cap holdy ma tylko Room MLE

Więc tu @MarcusCamby ma rację, że @Eld się pospieszyłeś

taxpayer nie może zamienić się w full MLE. Co najwyżej full MLE można utracić zrzucając wyjątki.

Liczy się max capspace. Spójrz na Sixers z RL NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarcusCamby napisał:

taxpayer nie może zamienić się w full MLE. Co najwyżej full MLE można utracić zrzucając wyjątki.

Liczy się max capspace. Spójrz na Sixers z RL NBA.

 

W dniu 1.07.2018 o 14:24, Tomek9248 napisał:

UWAGA WAŻNE!

 

 

Hierarchia jest taka:

Taxpayer

MLE, BiAnnual

Room MLE

 

Można spaść w dół tj. jeśli odpuściłbym caphold Duranta, znajduję się w progu MLE + BiAnnual.

Jeśli Nuggets wyczyszczą wszystkie capholdy spadną z poziomu MLE+BiAnnual do Room MLE

 

Jeśli Nuggets w trakcie podpisywania graczy przekroczą tax level, stracą swoje MLE+BiAnnual i wpadną do progu Taxpayer

 

NIE MOŻNA natomiast awansować z Room MLE do poziomu pełnego MLE+BiAnnual, niezależnie od wydanych kwot.

Ja spojrzałem na to. Warriors i Nuggets byli wtedy ponad apron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ozzy110 napisał:

 

Ja spojrzałem na to. Warriors i Nuggets byli wtedy ponad apron

I gdzie tu widzisz nieścisłość w stosunku do tego co ja mówię?

Jak klub ma możliwość zaoferować w którymkolwiek momencie po 1 lipca więcej niż wartość pełne MLE, niezależnie czy cap holdy ma czy je zrzuca to ma Room MLE. Bucks niezależnie czy zrzucą/przegrają Middletona i Walkera mają te 30mln cap space by zaoferować je przykładowo Durantowi czy Irvingowi. To jest ich profit. Mogą operować i cap space i cap holdami, ale nie mają przez to pełnego wyjątku.

Wyjątek może utracić pełną wartość w sytuacji, gdy po jego podpisaniu przekraczasz luxury tax.

Prykładowo:

Luxury tax: 133mln

Miałeś 110mln w wydatkach, bez cap space i otrzymałeś pełny wyjątek. Ale potem podpisałeś z praw Birda Waitersa za 18mln na sezon. Masz 128mln i już nie możesz dać 9mln za sezon, bo być przekroczył luxury tax, więc twój wyjątek spadł do poziomu taxpayer. Panimaju? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak w końcu jest? 

Nie znam się i nie toczę piany ale trochę dziwne mi się wydaję, aby drużyna za zeszły sezon już z góry była skazana na wyjątek tax payer. Czyli wg. tej logiki wszystkie drużyny z tego sezonu które skończą w podatku na koniec 2019/2020 w 2020/21 mają tax payer i nic z tym nie mogą zrobić.

Czy to nie jest tak, że cap holdy się nie wliczają do ustalania wyjątku a tylko bieżące kontrakty? Tzn mam graczy na 135M czyli jestem w tax, ale robię ruch że spuszczam kogoś innemu gracza za 25M ( takiego Gasola np ) i mam 110M ( więc jest miejsce na full MLE ), lecz mimo tego ruchu i tak mam tax payer MLE. 

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, january napisał:

Podszkol się, a nie pierdol.

Na chwilę obecną jestem grubo over cap z capholdami i oczywiście, że mogę mieć MLE.

To może pomóż, a nie czekasz na gotowe?

Dwa lata temu robiłem July Moratorium, nagle się okazuje, że są jakieś inne zasady.

c*** człowieka strzela, weź teraz to analizuj w oparciu nie wiadomo o co. A jeszcze jest kupa innej roboty.

Najłatwiej lachę wyłożyć i krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zjebałem.

Starting January 10 of each season, the Mid-Level (Non-Taxpayer, Taxpayer and Room), Bird (Larry Bird, Early Bird and Non-Bird) and Bi-Annual exceptions begin to pro-rate2 (reduce in value). For example, if there are 177 days in the season, then these exceptions reduce in value each day by 1/177 of the amount remaining on January 10. So if a team had a $9 million Non-Taxpayer Mid-Level exception and spent $2 million before the start of the season, then on January 10, and each day thereafter, the exception would reduce in value by 1/177 of $7 million, or $39,548. Even if the team signs another player after January 10, the daily pro-ration would continue to be 1/177 of $7 million.

A team's exceptions may be lost entirely, or the team may never receive them to begin with. This happens when their team salary is so low that when the exceptions are added to the team salary, the sum is still below the salary cap. If this happens when the exceptions arise on July 1, then the team doesn't get their exceptions at all. If the team salary ever drops below this level during the year, then the unused portions of any remaining exceptions are lost (and do not return if the team salary later increases).

For example, assume there is a $100 million salary cap, and during the offseason a team has $80 million committed to salaries, along with a Non-Taxpayer Mid-Level exception for $9 million, a trade exception for $5 million, and an unrenounced free agent whose free agent amount is $10 million. The team's salaries and exceptions total $104 million, or $4 million over the cap. What if the free agent signs with another team? The $10 million free agent amount comes off the team's cap, leaving its team salary (including their remaining exceptions) at $94 million. This total is below the cap so the team loses its Non-Taxpayer Mid-Level and trade exceptions.

There is logic behind this. The whole idea behind an "exception" is that it is an exception to the rule which says a team cannot go over the salary cap. In other words, an exception is a mechanism which allows a team to function above the cap. If a team isn't over the cap, then the concept of an exception is moot. Therefore, if a team's team salary ever drops this far, its exceptions go away. A rule of thumb is that a team may have either exceptions or cap room, but it can't have both at the same time. However, a team in this situation does qualify to use the Room Mid-Level exception

Nie nadaje się, weźcie do rady @człowiek...morza

Sorry @ozzy110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro startuje FA dla pierwszej tury, oferty zbierać będzie niezawodny @julekstep <oklaski>

Minimalna oferta 20mln (18% od cap salary ) gwarantowanych za sezon. Warto odświeżyć sobie regulamin lub po prostu pytać na PW.

4 oferty, potem jedziemy z kontr i reofertami.

Ciężko pracujący ozzy jak nie padnie tam z wycieńczenia to podeślę Wam jeszcze zbiorcze info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.