Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

To żeś właśnie teraz przy tej dyskusji trochę strzelił sobie w kolano. Bo tak się składa, że Zach Lowe to największy na świecie fan J. Randle'a.

Ok spoko, da dyskusja nie ma sensu. Zobaczymy co Dipo pokaże na tym kontrakcie i możemy wrócić do oceny jeszcze raz.

 

Wymiana dla Pacers słaba, ale nie tak słaba, jak niektórzy sugerują.

Tak samo ocena Sabonisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dla Pacers strasznie słaba, a pod ścianą Pritchard postawił się sam odrzucając wszystkie oferty przed draftem. A większość z nich biła obecną OKC na głowę. Przede wszystkim nikt właściwie nie zapychał salary Pacers. Dipo to taki przeciętny role player, tyle że jeszcze młody. I gość zawala salary na kolejne 4 lata. Sabonis jest fajny, ale w żaden sposób nie rekompensuje płacy Oladipo, tym bardziej, że czas zapłaty dla niego pokryje się z ostatnim rokiem Dipo.

 

Oferta Lakers była na pewno lepsza i podejrzewam, że nie tylko ta powszechnie znana, ale myślę, że i pakiet z Russellem był oferowany w takiej postaci jak poszedł do Nets (sugeruje to fakt, iż za Russella LAL chcieli pick z końca loterii i jak wiadomo odbili się od ściany - gdyby Pacers byli zainteresowani, to deal byłby klepnięty). Indiana niby słusznie uznała, że nie będzie zapychać sobie Mozdengiem salary, a tydzień później zapchała jeszcze bardziej Dipo. Ktoś powie, że Mozdeng mniej przydatny niż Dipo. Ja powiem OK, ale Russell jednak lepszy niż Sabonis, na którego pozycji gra Turner, a rozgrywającego Indiana właśnie straciła. A rok krótsza umowa i to 5mln niższa swoje robi. Pacers weszli w przebudowę, ale nie są w tak rozpaczliwej sytuacji, aby każdy zły kontrakt łapać.

 

Co do wymiany Russella - mi się coraz bardziej podoba. Jeżeli faktycznie LAL uznali, że około boiskowe aspekty nie do końca są OK (charakter, nastawienie, współpraca z zespołem itp.), to sprzedaż w pakiecie z jednym z Mozdengów była dobra. Pozbyli się jednej baaardzo niewygodnej umowy, zyskali naprawdę dobrego centra i coś tam lekko ugrali w drafcie. Piszecie, że za wcześnie, że należało poczekać, zobaczyć jak będą grali z Ball`em. OK, a jak byłoby tragicznie, albo i gorzej, to jaką wartość miałby Russell? Czekanie to też byłaby loteria. Skoro za DLO nikt nie dawał wyboru z końca loterii tegorocznego draftu, to jaka gwarancja na dostanie czegokolwiek za kilka miesięcy jakby się okazało, że nie do końca jest spox ich współpraca - choćby tylko pod względem sportowym? Tak pozbyli się jednego ciężaru, wyczyścili kwestie na PG. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Co do transferu George`a - hmmm, nie jestem takim optymistą jak większość z was. Pójście do OKC oznacza dla mnie koniec tematu PG w Lakers. Musiałoby tam być naprawdę bardzo źle, żeby odszedł po sezonie. A spodziewam się, że nawet Westbrook ma świadomość, że sam nic nie osiągnie i jakoś z PG się dogada. Co to oznacza dla Lakers? Że ciężko będzie o gwiazdę w LAL  wolnego rynku, czy nawet z transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cal ja mam wrecz przeciwnie

okc to nie jest miejsce, w ktorym pg zostanie. gdyby trafil do bostonu czy cc temat pg w lakers uwazalbym za zamkniety. okc to inna sprawa. jasne, duet z westbrookiem jest spoko ale ja tu widze male dublowanie sie z RW. to jest ten sam problem, co maja pelikany. co z tego, ze maja 2 z top5. grajkow na swojej pozycji, jak ci goscie dubluja sie swoja gra.

 

wyobrazcie sobie duety PG-AD i RW-DMC, totalnie inna bajka.

 

RW z PG wyrwa pewnie niejden mecz ale na pozostalych pozycjach dostaja tak bardzo po dupie (GSW), ze max co zrobia to 2 runda.

natomiast lakers za rok moga byc duzo ciekawsza opcja i duzo bardziej perspektywiczna. do tego przy odrobinie pracy GM'a bedzie miejsce na 2 maxy i dodatnie kogos do rotacji.

 

nie wiem co jeszcze podpisza ale z  niecierpliwoscia czekam na to, zeby zobaczyc w grze mlodziez. ball wiadomo, ingram zmienil technike rzutu, lopez ostatnio mowil, ze nie wiedzial, ze jest az tak dobry a randle fizycznie przypomina wreszcie koszykarza nba.

do tego chlopaki z draftu, clarkson, lopez.

 

to bedzie fajny sezon i mysle, ze juz nie bedziemy walczyc o bottom3. zreszta obecnie nikomu nie jest to na reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a teoretyzując...w 2018 przychodzi PG13 + drugi max,ktoś mocny ale nie DMC. Jesteśmy w stanie zatrzymać w składzie Lopeza jeśli ten zagra spoko sezon? Kogo trzeba by się pozbyć, aby go utrzymać i podpisać 2 maxy?

 

Zależy za ile, ale to jest raczej niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak uda się spuscić Denga i pozbyć Randle + Clarkson?

Zakładasz spuszczenie Denga, Clarksona i Randle'a i nie przyjęcie żadnego salary w zamian? Czyli masz gwarantowany kontrakt Ingrama, Balla, Kuzmy, Harta i pewnie Nance'a, razem nie wiem ile to będzie, 17 milionów. No i teraz z tego co wiem idzie to tak, że dopóki nie odwołają praw Birda do Lopeza, to on się wlicza do salary, a jak odwołają to się nie wlicza, ale wtedy nie mogą go podpisać powyżej salary. Zakładam, że odwołują, to wtedy podpisują dwa maxy za 70 milionów mają razem 87+ cap holdy, żadnych szans na podpisanie Lopeza poniżej salary. Zakładam, że nie odwołują ( + nie zastrzegają Randle'a) to mają wtedy 17 milionów + 22,6 za Lopeza + cap holdy to zostaje Ci 55 milionóa na dwa maksy, też nie ma opcji. Więc generalnie żeby Lopeza u nich został to musieliby go podpisać za MLE, a na rynku dostanie więcej.

 

Jeżeli to nie jest tak, to proszę żeby mnie ktoś poprawił :nevreness:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz spuszczenie Denga, Clarksona i Randle'a i nie przyjęcie żadnego salary w zamian? Czyli masz gwarantowany kontrakt Ingrama, Balla, Kuzmy, Harta i pewnie Nance'a, razem nie wiem ile to będzie, 17 milionów. No i teraz z tego co wiem idzie to tak, że dopóki nie odwołają praw Birda do Lopeza, to on się wlicza do salary, a jak odwołają to się nie wlicza, ale wtedy nie mogą go podpisać powyżej salary. Zakładam, że odwołują, to wtedy podpisują dwa maxy za 70 milionów mają razem 87+ cap holdy, żadnych szans na podpisanie Lopeza poniżej salary. Zakładam, że nie odwołują ( + nie zastrzegają Randle'a) to mają wtedy 17 milionów + 22,6 za Lopeza + cap holdy to zostaje Ci 55 milionóa na dwa maksy, też nie ma opcji. Więc generalnie żeby Lopeza u nich został to musieliby go podpisać za MLE, a na rynku dostanie więcej.

 

Jeżeli to nie jest tak, to proszę żeby mnie ktoś poprawił :nevreness:  

 

Spoko, dzięki za wyjaśnienie. No cóż, Lopez to fajny grajek, szczerze mówiąc kilka lat temu już chciałem ujrzeć go w koszulce Lakers, teraz dodał jeszcze trójkę do swojego, jakże bogatego repertuaru w ofensywie i myślę, że podniesie poziom Lakers z miejsca.

 

Pomyślałem więc, że gdyby udało się go jakoś utrzymać,plus podpisać 2 kozaków z FA 2018 plus Ingram, Ball, no to zespół robi się ciekawy, ale wydaje się to nierealne, jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za wyjaśnienie. No cóż, Lopez to fajny grajek, szczerze mówiąc kilka lat temu już chciałem ujrzeć go w koszulce Lakers, teraz dodał jeszcze trójkę do swojego, jakże bogatego repertuaru w ofensywie i myślę, że podniesie poziom Lakers z miejsca.

 

Pomyślałem więc, że gdyby udało się go jakoś utrzymać,plus podpisać 2 kozaków z FA 2018 plus Ingram, Ball, no to zespół robi się ciekawy, ale wydaje się to nierealne, jak piszesz.

 

Niewykluczone, ze planem B dla Lakers jest podpisanie w to lato Lopeza, jako drugiej gwiazdy do pary z Paulem Georgem i wtedy można spokojnie zachować Randle'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lakers pożegnają Randle'a, Clarksona i Denga bez przyjęcia jakichkolwiek kontraktów w zamian, to za rok będą mieć 75+ milionów do wydania (więcej, jeśli salary cap wzrośnie).

 

To daje dwa średnie maxy plus 15 milionów wolnej gotówki. Lopez musiałby więc zgodzić się na paycut. Mało prawdopodobne, ale niewykluczone.

 

Średni i duży max ogranicza cap space do 10 millionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lakers pożegnają Randle'a, Clarksona i Denga bez przyjęcia jakichkolwiek kontraktów w zamian, to za rok będą mieć 75+ milionów do wydania (więcej, jeśli salary cap wzrośnie).

 

To daje dwa średnie maxy plus 15 milionów wolnej gotówki. Lopez musiałby więc zgodzić się na paycut. Mało prawdopodobne, ale niewykluczone.

 

Średni i duży max ogranicza cap space do 10 millionów.

Jeżeli salary cap wzrośnie to te maxy też wzrosną, więc ogólnie można przyjąć, że nie ma to większego wpływu. A George to chyba duży max, podobnie jak Westbrook? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się towarzystwo dogadało to wszystko jest możliwe. Brookowi może spodoba się w LAL, mając obok siebie PG plus drugiego kozaka oraz młodzież, może zdecyduje się na lekką obniżkę płac, aby coś podziałać w PO :smile: Wszystko też zależy jak on będzie grał, wiadomo.

 


Kogo wy tam widzicie za maxa w 2018 bo ja  przeglądam tę liste i oprócz Georga właśnie i Westbrooka to tam nikogo ciekawego zbytnio nie ma.
 
No to jest właśnie to, nie ma oprócz Russa innych kozaków zbytnio. Russ raczej tutaj nie przyjdzie, wyszedł by moim zdaniem na hipokrytę, odchodząc z OKC po tym co mówił, kiedy odchodził KD.

LBJ jest nierealny, więc zostaje DMC :) Wtedy Lopez leci.
Edytowane przez TheRocket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Lakersi będą mogli podpisać i RW i George'a ?

Jak znajdą 65 milionów wolnych w salary ( a mogą ) to tak.

 

Ja szczerze nie widzę opcji z RW i Georgem w Lakers razem, bo Lakers 18/19 nie będą tak dobrzy jak Thunder 17/18. Chyba, że chce im się poczekać w Lakers za dwa lata aż Ball i Ingram nabiorą doświadczenia.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.