Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cavs akurat zawsze doceniałem. W pierwszym głosowaniu dostali ode mnie 22 W (ostatecznie średnia 21 bez jakichś setnych bodaj) a w drugim 20 (średnia ciut ponad 17) także nie masz się co martwić :smile:

 

Oj nie mam. 

 

Ja już właściwie wstępnie skończyłem analizy i chyba jetem zbyt krytyczny, bo po dodaniu wszystkich bilansów wyszło mi, że mam o 20 wygranych za mało:)

 

Btw. bilanse wrzucamy według kolejności w arkuszu Excel, a nie według tego, jakie miejsca zajęły zespoły w każdej konferencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mam. 

 

Ja już właściwie wstępnie skończyłem analizy i chyba jetem zbyt krytyczny, bo po dodaniu wszystkich bilansów wyszło mi, że mam o 20 wygranych za mało:)

 

 

Dodaj Warriors żeby mieli 20 :>

 

W takiej kolejności jak w excelu żeby można było sobie porównywać/łatwo przepisać/sprawdzić czy nie ma błędu przy tym przepisywaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to co udało mi się wyłapać przez ten czas gdy musiałem nadrobić stracone wątki, część pewnie mi wyleciała już z głowy.

 

Serio jeżeli aktywność kogoś w tych tematach ma wpływać na bilans drużyny (słowa niektórych osób ) to moje wątpliwości co do dalszego uczestnictwa w tej zabawie przechylają szalę w stronę rezygnacji. Gdy startowałem zapewniano mnie, że dużo czasu nie trzeba poświęcać, że większa aktywność tylko w okresie głosowań i walki o po. Jeżeli tak ma być stawiana sprawa to powinniście o tym poinformować dużo prędzej, bym mógł (i inni, którzy mają mniej czasu) przygotować grunt pod pewne ruchy (choćby pozyskanie asystenta, który by mnie wspierał na czas moich nieobecności).

 

Sprawa druga, która już kiedyś przeszła mi przez myśl leżąc kiedyś w wyrze. Chodzi mi o lekką modyfikację przychodów:

 

Obecnie jeżeli się nie mylę sprawa wygląda tak:

 

100% SC – dla ekip z miejsc 21-30 w NBA (RS)*
110% SC – dla ekip z miejsc 17-20 w NBA (RS)

120% SC – dla ekip, które odpadły w I rundzie PO
130% SC – dla ekip, które odpadły w II rundzie PO
140% SC – dla ekip, które odpadły w CF
150% SC – dla finalisty NBA
160% SC – dla mistrzów NBA

 

Rzecz, którą chciałbym poprawić wytłuściłem i postaram się wytłumaczyć jak najprościej.

 

Obecnie mamy tak, że ilość rozegranych meczy w serii po nie ma wpływu na przychody drużyny a to wydaje mi się nie fair (drużyna która rozegrała 4 mecze dostaje tyle samo co drużyna grająca 7 meczy). Moja modyfikacja wyglądała by tak: dodatkowo po 1% SC za każdy kolejny mecz rozegrany w serii PO.

 

Przykład: 

 

Drużyna X odpada z drużyną Y, przegrywając w serii 2:4; przychody dla drużyny która odpadła wynoszą 122% SC. 

 

Można to jeszcze dopieścić, modyfikując tak, by drużyna która w każdej serii wygrywa 4:3 (przypadek graniczny) dochodząc do finału, przegrywając w nim, nie miałaby przychodów większych od finalisty z 2 części drabinki, który miał łatwe serie - wygrane 4:0 (drugi przypadek graniczny).

 

To jest tylko moja propozycja, chciałbym poznać wasze zdanie, wg mnie taki system bonifikaty byłby bardziej fair. Czekam na sugestie, opinie.

 

Teraz sobie na spokojnie przeczytam wszystkie opisy, później dodam opis dla Portland. Miałbym prośbę. Zacznijcie głosowanie od jutra rana, coś czuje, że w nocy może przybyć kilka opisów a jak aktywność i opisy mają mieć wpływ na bilanse to chciałbym poświęcić jedyny wolny wieczór by spełnić wasze kryteria. 

 

Uszanowanko

kolader

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serio jeżeli aktywność kogoś w tych tematach ma wpływać na bilans drużyny (słowa niektórych osób ) to moje wątpliwości co do dalszego uczestnictwa w tej zabawie przechylają szalę w stronę rezygnacji. 

Podejrzewam, że chodziło o to iż jak ktoś przedstawi i opisze dobrze swój zespół, zwłaszcza z dobrej strony, to są większe szanse na to, że oceniający popatrzy na niego przychylniej nie przez sam fakt wstawienia tego opisu, tylko przez fakt, że ten opis może wpłynąć na kierunek myślenia oceniającego i chyba to miały na myśli osoby, które pisały, że aktywność wpływa na bilans drużyny. 

 

Podobny mechanizm jak przy nagrodach indywidualnych w NBA, gdzie zawodnik zaczyna być rozpatrywany jako kandydat do jakiejś nagrody, dlatego że zaczyna o tym mówić, bo wtedy ludzie zaczynają myśleć o nim jak o kandydacie. Podobnie jest chyba tutaj z opisami. Bez opisu możesz czegoś nie zauważyć, nie przemyśleć, nie dostrzec. 

 

Natomiast wątpię, żeby ktoś dodawał jakiejś drużynie wygrane tylko dlatego, że się tam opis pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam też wszystkim o zakładce Injuries w arkuszu.

Co prawda nie udało mi się znaleźć czasu na ogarnięcie tankujących ekip, ale te wszystkie walczące o PO/rozstawienie są uzupełnione. Liczba obok nazwiska oznacza ilosc opuszczonych spotkań. Po prawo, na niebieskim tle, gracze którzy opuścili cały trymestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio jeżeli aktywność kogoś w tych tematach ma wpływać na bilans drużyny (słowa niektórych osób ) to moje wątpliwości co do dalszego uczestnictwa w tej zabawie przechylają szalę w stronę rezygnacji. Gdy startowałem zapewniano mnie, że dużo czasu nie trzeba poświęcać, że większa aktywność tylko w okresie głosowań i walki o po. Jeżeli tak ma być stawiana sprawa to powinniście o tym poinformować dużo prędzej, bym mógł (i inni, którzy mają mniej czasu) przygotować grunt pod pewne ruchy (choćby pozyskanie asystenta, który by mnie wspierał na czas moich nieobecności).

Jeżeli to do mnie to odpowiadam :)

Jeżeli komus raz na dwa miesiące, nie chce się zrobić opisu drużyny to tak ma to wpływ na moją ocenę drużyny. Może nie jakiś wielki, ale ma.

Zaznaczam, że chodzi mi tylko o podstawowe sprawy a nie o aktywność w komentarzach i random shit. Ta nie ma dla mnie żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ehhh widze że żal po odejściu goberta pozostał :D

A jakiego wyniku się spodziewasz bez dwóch głównych graczy i z takim nastawieniem, że nawet nie chciało Ci się zrobić opisu?

Bez nich to nie jest samograj, trzeba było trochę powalczyć o wynik. A tak pokazałeś, że Ci nie zależy, przynajmniej ja to tak odbieram, przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ;) ale bez KP i Irvinga, ten skład naprawdę wygląda słabo niezbyt dobrze jak na play-off team, szczególnie na obwodzie :tongue:

Trochę ten Irving pograł jednak ;P

 

a mój team to lustrzane odbicie bostonu z rzeczywistości. 

 

Gwiazda wypada, a wchodzi gracz, który ma sporo do udowodnienia i zaskakuje :)

 

W obronie jestem TOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten Irving pograł jednak ;P

 

a mój team to lustrzane odbicie bostonu z rzeczywistości. 

 

Gwiazda wypada, a wchodzi gracz, który ma sporo do udowodnienia i zaskakuje :smile:

 

W obronie jestem TOP

 

Trochę ten Irving pograł jednak ;P

 

a mój team to lustrzane odbicie bostonu z rzeczywistości. 

 

Gwiazda wypada, a wchodzi gracz, który ma sporo do udowodnienia i zaskakuje :smile:

 

W obronie jestem TOP

Taki top, że nawet nie raczyłeś tej swojej drużyny opisać i dziwisz się, że masz niższy wynik niż oczekujesz. IMO opisy drużyn to jeden z najważniejszych elementów tej gry, zwłaszcza zespołów walczących o Playoffy i wyniki. O ile rozumiem krótkie (jak choćby mój) lub nawet brak opisów w zespołach, które tankują i o nic nie walczą to jak ktoś chce być w czołówce powinien się trochę wysilić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie uniosłem. Ton mej wypowiedzi miał być bardziej żartobliwy, stąd na koniec emotikon 

 

A milczenie czasem jest złotem, więc może to zamierzona strategia? :smile:


Skład pod koniec sezonu opiera się głównie na 7 zawodnikach

t.johnson, lee

winslow, anderson, bjelica

 

saric

 

gobert

Kreowanie przerzucone na barki skrzydłowych - winslow, anderson, saric, którzy z piłką dobrze się czują i którzy z piłką po prostu są bardziej efektywni. Powinni zyskać na większych rolach. Gdzieś tam swoją energią będzie ich wspierać T.Johnson.

Fajnie, że wszyscy gracze w rotacji to kumaci goście, którzy wiedzą jak się poruszać po bosku. 

W obornie tak jak wspominałem to TOP. Trudno tu szukać złego obrońcy. Bjelica w tym względzie zaskoczył. 

Myślę, że byłbym drużyną przeciwko której inne teamy bardzo nie lubią grać. Błotna koszykówka w której na każdy punkt trzeba się napracować. 

Gdzieś tam jakieś minuty małe dostaną Jack i Dotson w zależności od match-upow. Dotson miał fajny finish sezony, w tym mecz na 32 oka. 

Pachulia lub Thompson z konieczności w określonych sytuacjach małe minuty dostaną. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten Irving pograł jednak ;P

 

Ale ile pograł, jak on trafił do Ciebie do składu 1 marca. W RL NBA zagrał 3 marca z Houston, 8 marca z Timberwolves i w trzecim meczu doznał kontuzji po 15 minutach gry.

 

Czy my liczymy, że zawodnicy grali od początku trymestru po trade deadline? Bo teraz zgłupiałem.

 

Edit: W Knicks to by były 4 mecze + w piątym kontuzja.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszyć, ale moi ludzie grają w play-offs na mega dobrym poziomie. Teraz Wade z Ellingtonem trzymają Miami w meczu z Philly, a wcześniej Wade dosłownie sam wygrał mecz przeciwko 76ers, Rondo jest po prostu nieziemski, McCollum jest najlepszym graczem Blazers, Manu zalicza przechwyt co 8 minut i jest drugim najlepszym graczem Spurs w serii z Warriors, a z Cavs w RL nba mam ich trzech najlepszych graczy: Jamesa, Love'a i Korvera.

 

Ba, nawet Dieng rzucił w serii z Rockets tylko 4 punkty mniej niż Towns:)

 

No i mój drugi najlepiej zarabiający zawodnik nie awansował do play-offs:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.