Skocz do zawartości

Miejsce LeBrona w historii


BigManFan

Rekomendowane odpowiedzi

To argument z MVP to był tylko dodatek do tego by uznac Kurę za najlepszą, bez tego tytułu MVP i tak był w sezonie zasadniczym 15/16 najlepszym koszykarzem, bo niby kto miałby być lepszy od niego?

Napisałem tych dwóch bo oni konkurowali by z MJ-em w tym co robił on.Czyli w rzucaniu sporej ilosci punktów z pozycji gracza obwodowego.

Dlatego nie wymieniłem np. LBJ-a.

Jakby Kura grała w tamtych czasach to by rzucała po 50 oczek przeciwko Utah Jazz i kilku innym klubom.

Nikt nawet nie myślał by bronić na ósmym metrze, a obwodowi Jazz mogliby sobie myśleć a i tak by nic im to nie dało

 

Nikt by nie bronił wtedy i by pozwalali rzucać bo przecież nikt by adjusta nie zrobił bo i po co? Też nie wiem dlaczego nafgle zaczeli bronić z ósmego metra bo 2016? I wtedy w założeniu biblijnym było że trzeba bronić od ósmego metra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale używasz dość dziwnego argumentu wymieniając tych centrów z finałów, więc pozwoliłem sobie na małą złośliwość. ;]

 

Nikt przecież nie kwestionuje, że w latach 90-tych było parę ogórków na centrze, ale patrząc całościowo dojdziemy do wniosku, że ta pozycja była dość dobrze odsadzona.

 

I Jordan faktycznie na tych ogórków trafiał w finałach, jednak we wcześniejszych fazach pokonywał Shaqa, Ewinga, Mourninga Laimbreera, Daughertego, Mutombo i Smithsa. 

 

Poza tym jak już skupiamy się na samych finałach to trzeba uczciwie przyznać, że przeciwko Jordanowi grali PF. którzy w dzisiejszych czasach mogliby spokojnie być centrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skreslajcie jeszcze Lebrona. znowu sie powtorze, ale ile pierscieni mial MJ w obecnym wieku LBJ ?

Jak LBJ zrobi jeszcze 2 pierscienie + MVP / 4 lata to wskakuje na GOAT ?

Cavs, jeżeli dobrze nie przehandlują Love'a, nie będą nawet najlepszą na papierze drużyną ligi, Bulls robili w drugim 3peacie 72, 69 i 62 W. Nawet biorąc pod poprawkę, że LeBron ma potężny handicap w postaci słabego Wschodu. Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale używasz dość dziwnego argumentu wymieniając tych centrów z finałów,

 

ponieważ Eld używa argumentu w postaci "jacy to super C wtedy grali i jak trudno przez to było". tymczasem fakty są takie, że tych środkowych ani tak wielu nie było, ani nie decydowali w większości sezonów o mistrzostwie. w sumie w tym kontekście słychać chichot historii, bo w najtrudniejszych dla bulls finałach starterami na C u przeciwników były takie tuzy jak Adam Keefe oraz Jeff Foster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ Eld używa argumentu w postaci "jacy to super C wtedy grali i jak trudno przez to było". tymczasem fakty są takie, że tych środkowych ani tak wielu nie było, ani nie decydowali w większości sezonów o mistrzostwie. w sumie w tym kontekście słychać chichot historii, bo w najtrudniejszych dla bulls finałach starterami na C u przeciwników były takie tuzy jak Adam Keefe oraz Jeff Foster.

 

Tak czy owak ta pozycja była obsadzona dużo lepiej niż obecnie. Howard w prime był postrzegany jako ligowy dominator, natomiast w latach 90' byłby kimś w rodzaju Mourninga.

 

 

Ja mam duży niedosyt, że Jordan nigdy nie zmierzył się z Hakeemem (choć nie ze swojej winy). Inna sprawa, że gdyby wygrał w 1994 to ty byś się czepiał, że The Dream nie miał drugiej opcji w ataku. Gdyby zaś to Hakeem wygrał w 95 (z Glidem u boku) to znowu ja bym się czepiał, że Jordan grał piąty finał z rzędu i miał trudniej. Ciężko zatem byłoby im się zmierzyć w warunkach ,,laboratoryjnych" tzn. wtedy gdy mieliby podobne supporty i obaj byli na podobnym etapie kariery.

 

Zresztą Magic i Bird mierzyli się w sumie w takich warunkach (3 finały w czasach ich prime) a i tak raczej nie da się definitywnie rozstrzygnąć wyższości jednego nad drugim, chociaż to Earvin wygrał dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym LeBrona nie skreślał, jebnie fourpeat i trudno bedzie z tym dyskutować.

Rownież przegranych finałów bym nie zaliczał negatywnie , tylko te gdzie miał superłatwą drogę do finałów i przegrał (np. zeszły rok).

 

Zeszły rok, serio? Szkoda, że możemy tylko gdybać czy bez Pippena i hmmm Kerra/Rodmana/Harpera MJ by wygrał finały. Sądzę, że wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak ta pozycja była obsadzona dużo lepiej niż obecnie.

tylko co z tego wynika dla porównań między "erami"? szczególnie biorąc pod uwagę formę prezentowanego tu argumentu oraz to, jak rzadko ci wielcy centrzy liczyli się w walce o tytuł. właściwie w ogóle się nie liczyli za mistrzostw MJ i to nie było tak, że tylko Jordan ich pokonywał. (ironiczne jest również to, że jednym z powodów sukcesu bulls, szczególnie w drugim okresie, było właśnie katowanie smallballu...)

 

poza tym o ile liga była mocniejsza wśród topu środkowych, o tyle po tych kilku wielkich nazwiskach było porównywalnie do teraz.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym która era jest lepsza a która gorsza to nigdy nie ma jednego wyboru, jeden dziadek powie ze 80, drugi ze 90 a my mozemy powiedziec ze terazniejsze

MJ był królem 90' i nikt do niego podjazdu nie miał Lebron jest krółem XXI i też nikt do niego podjazdu nie ma, co do tego który lepszy który gorszy - izi,  póki co Lebron ma 3 pierścienie i kilka lat gry przed sobą, MJ zdobywał misia mając 36 lat, może Lebron pozbiera jeszcze pierscienie i teraz i na stare late, póki co to dyskusja nie na ten rok.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.