Skocz do zawartości

[NBA Finals] Golden State Warrios - Cleveland Cavaliers 2015/16


Mirwir

Mistrz NBA 2015/16  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mistrz NBA 2015/16



Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Allen nie trafił trójki TO NA PEWNO nie byłoby jednego tytułu dla LBJ. Tych żółtych tasiemek w hali Miami by nie zwinieto a szczęśliwi kibice przy samochodach by nie wrócili na dogrywke...na pewnoZ drugiej strony nie wiem czy w roku następnym spurs by się tak spielo...Chyba tak bo Pop oceniał ta katastrofę #6 jako tylko negatywny i dewastujacy czynnik. Za rok powiedział że jest dumny ze zawodnicy MIMO tego wygrali a nie ze DZIEKI temu wygrali

Jest jeden wyjątek: gdyby Allen nie trafił ale odgwizdano by faul ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.

Mi chodzi o to jak był blisko.

Wydajemy jakieś kategoryczne oceny w temacie poszczególnych zawodników, a często wiele ich osiągnięć zależy od jakichś szczegółów przypadków, szczęścia i przez drobiazgi wydarzenia mogły się potoczyć zupełnie inaczej a my zupełnie inaczej ocenialibyśmy zawodnika.

No ale taki jest kuźwa sport, że czasem przegrywasz o włos i zamiast bycia zwycięzcą jesteś przegranym. I to diametralnie wpływa na ocenę. Tego się nie uniknie, taki Barkley czy Ewing zawsze będą już mieli łatkę tych bez tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale taki jest kuźwa sport, że czasem przegrywasz o włos i zamiast bycia zwycięzcą jesteś przegranym. I to diametralnie wpływa na ocenę. Tego się nie uniknie, taki Barkley czy Ewing zawsze będą już mieli łatkę tych bez tytułu.

Tylko Barkley jest sam sobie winny, a to co powiedział o nim Pippen i Mj trafia w sedno problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mj że Barkley nigdy nie wiedział jak trzeba się poświęcić zeby wygrać mistrza "he never knew what It takes to be a champion"

 

a Pippen powiedział że powinien się słuchać Mja który odradzal mu granie z barkleyem w Rockets i mówił mu ze zmarnuje tam ostatnie chwile kariery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Warriors are daring LeBron James to beat them, and he can't"

 

http://www.sbnation.com/2016/6/8/11876596/lebron-james-decline-warriors-expose-defense-nba-finals-2016

Tak właśnie trochę mi się rzuciło w oczy, że Lebron niby dalej wjeżdża pod kosz jak to Lebron, ale ma straszne problemy skończyć wydawałoby się proste jak na niego lay-up na kontakcie będąc już pod samym koszem. Do tego jego gra w obronie wg mnie też nie wygląda  za ciekawie. A jak pokazuje ta analiza Lebrona powolutku zaczyna ubywać, nie było to widoczne w spacerku na wschodzie, ale vs swtch'ujące GSW wszystko ładnie się uwidoczniło.

Atak Cavs przez pierwsze 3 rundy opierał się na świetnym ball movement, ten z kolei bazuje głównie na Lebronie i jego skilsach ( wjazd pod kosz + court vision). Ciekawe czy Cavs jeszcze mają jakiekolwiek argumenty żeby się postawiąć skoro ich koń pociągowy jest mocno ograniczany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mj że Barkley nigdy nie wiedział jak trzeba się poświęcić zeby wygrać mistrza "he never knew what It takes to be a champion"

 

a Pippen powiedział że powinien się słuchać Mja który odradzal mu granie z barkleyem w Rockets i mówił mu ze zmarnuje tam ostatnie chwile kariery

 

 

pozwolcie ze offtopic wrzuce: przeciez cala liga w tamtych czasach wiedziala ze Barkley to len i obzartuch, wiec niech Pippen  sie glupio nie tlumaczy. Poszedl po prostu do jedynej druzyny z czolowki ktora dala mu wysoki kontrakt [swojo drogo sporo juz na tamte czasy dla niego za wysoki] , i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej uważam ze Cavs tracą w rotacji co najmniej 10procent sumy graczy.

 

Może nie grał wybitnie ale takie elementy jak zmiana składu w ostatniej chwili sprawia że trudno to przemienić.

 

Gamę plan GSW się średnio zmienia przy takich graczach i różnorodności zagrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja też ;-) Choć kusząca jest ta powtórka 9:00-11:00 bez tych bzdetow pomiedzy...

 

Są bzdety bo wydłużyli do 12 na Finały :)

 

Zobaczymy czy Cleveland bedzie w ogóle w stanie jakoś bardziej uwolnić jamesa i czy to zda egzamin? lepiej byłoby aby odpalili inni bo inaczej to dupa zbita. A nawet jeśli zaklika w ofensywie to i tak problemy w defensywie są gorsze, a defensywy szybko załatwić się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja tam wierzę w LeBrona i oglądam to dziś na żywo. najwyżej to będzie mój ostatni mecz NBA ;]

Stawiasz taka presje, ze jak przegraja to bedzie Twoja wina ;-)

 

"The Warriors are daring anyone to beat them, and they can't"

Poprawione...

 

O ile zgodze sie, ze LeBron gorzej wyglada w grze 1-na-1 [glownie przez brak zagrozenia jumperkiem?] to absurdalne jest zalozenie, ze jakikolwiek jeden gracz mialby pokonac dowolna swietna druzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest wygrać u Lebrona na chacie, a przed startem serii - w sumie wielu z nas mogło stawiać na 0-2 po dwóch meczach w Oakland i sam obstawiałem, że dojdzie do g7 - także trochę zbyt szybko ogłosiliście tutaj koniec.

 

big picture 2-5 wygląda mega cieniacko w CV, ale przegrywać 0-3 w NBA Finals w prime?

 

 

bardzo, bardzo ważny mecz dla Jamesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.