Skocz do zawartości

Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodziło mi o to, żebyśmy dalej porozmawiali o Derricku, bo rozumiem, że przez te kilka godzin nic się nie zmieniło i dalej uważasz, że podpisanie go w lato, to dobre wyjście dla Knicks? 

 

Smaczne Q&A :smile:

 

Korzystając z dobrodziejstw forum, rozpisałem się w szerszym kontekście i mojej obserwacji Knicks w tym sezonie i w ostatnich 3. Ale skoro wracamy do Darka. 

 

Sprawa ma kilka stron medalu i nie jest prosta. Jeśli Knicks wejdą do PO z zdrowym Darkiem i tam nie odpadniemy w pierwszej rundzie 0:4 to tak , podpisanie Darka na 2 lata z opcją gracza w 2 sezonie ma sens i jest realne, dlaczego ? : 

 

1. Dlatego, że wynik sportowy ma być odzwierciedleniem awansu jakim jest dla gracza kontrakt, jeśli Rose znacząco przyczyni się do tego, będąc zdrowym, nie widzę powodu, żeby nie dać mu szansy na 2 lata, nie na 4 ! 

 

2. Wiemy że wolnej agenturze czają się dwa bardzo atrakcyjne nazwiska , C.Paul (Early Termination Option) i Lowry (opcja gracza), gracze, którzy na obecną chwilę, przewyższają Róże w umiejętnościach, w przydatności dla Knicks na pewno też .Tylko nic z tego nie wynika, co miało by ich niby przyciągnąć do Knicks ? Drużyny, która będzie walczyła o PO, a ich obecne drużyny będą walczyły o finał NBA prawdopodobnie. Zen ? Nieeeee, tak jak Ci pisałem na TT, nawet Mike Conley nie puścił bąka w stronę Zena i Knicks, nie było w ogóle tematu. Melo ? - Melo już nie przyciągnie nikogo, Iso/Pudło/Melo + brak podań, to najgorsza wizytówka naszego Melusa niestety. KP - jest jeszcze za młody, ale na pewno jak do kogoś to do niego. Melo i Cp3 - przyjaźń, raczej o decyzji Paula będą decydowały po 1 szanse na Majstra a potem $. Lowry , tak jak Derozan zostanie w Toronto, bo niby dlaczego miałby do nas przyjść. tam ma lepszą na obecną chwilę drużyne, fajne miejsce do życia + więcej $ dostanie. Reasumując 2 super graczy na jedynce z TOP , na moje w 95% nie do podpisania przez nas. (O S.Currym nie pisałem, nie ma co przesadzać z "lotem" ;) 

 

3. Przyjrzyjmy się półce niżej jeśli chodzi o UFA PG. :

 

1. Jrue Holiday : 16 Pkt 6 APG - 6 meczy w tym sezonie - tylko ! - na pewno fajny chłopak, pytanie czy Zen podpisze z 26 latkiem kontrakt 4 letni, którego kontuzje zżerają / zżerały podobnie jak Róże ? - nie podpisze. 

2. Darron Kończący się Williams 32 lata - NIE.... 

3. Jeff Teague - 14 pkt 7 Apg - początek w Idnianie miał bardzo słaby, teraz zaczyna grać, kreator na pewno lepszy od Róży, jeśli zrobi dobry sezon w Indnianie, to pewnie go podpiszą, ma 28 lat. - Ale ja nadal nie widzę jakiejś przepaści między nim a Różą, patrząc na całokształt i przydatność, a nie tylko o kreacje (jak na razie 2 asysty więcej na mecz) a hajs może wołać jeszcze większy niż DR, kto wie...

4. George Hill - 21 pkt 4 asysty - Tak , to jest opcja jak najbardziej do rozważenia, chłopak gra fajnie i skutecznie w ataku, do tego jeszcze dobrze broni, dzieli się fajnie piłą - pytanie czy Utah go puszczą jeśli wejdą z nim do PO . Po drugie czy po Jazz chciałby przenieść się do Knicks, tam ma względny spokój i może sobie grać bez presji jak u nas. Ale jak najbardziej, jakby Phil wiedział, że może go podpisać w lato, to powinien to zrobić i odpuścić Darka, nie zważając na PO, no chyba że zdobędziemy Mistrza :D  

5. Dalej oprócz Jenningsa, nie widzę nazwisk które można by rozważać w konkurencji dla Róży.

 

4.Kolejna opcja to rezygnacja z Róży i polowanie na kogoś z innych pozycji UFA +  podpisanie Jennigsa + Randla na przykład, tylko polowanie na kogo ? Blake Griffin, Jeff Green, Serge Ibaka, Amir Johnson, Andre Iguodala, Adrew Bogut, Tyreke Evans, Zach Randolph - czy dla któregoś z tych graczy Knicks mieli by osłabić jedynkę i podpisać kogoś, kto i tak oprócz 5tki będzie wychodził z ławki ? Nie sądzę ,żeby Zen zdecydował się na taki ruch. 

 

 

 

Reasumując, jak widzisz rynek UFA w 2017 będzie strasznie ubogi. Cp3 (Early Termination Optioni)  Lowry (opcja zawodnika) nie do podpisania moim zdaniem. O Georga Hilla będzie ciężko, ale nie jest to nie możliwe. W momencie kiedy Knicks wejdą do PO , bo nie wierze że Phil zdecyduje się podpisać Darka w lutym czy marcu i odniosą jakiś tam wynik, czyli np. 2 rundę, ciężko będzie go nie podpisać, zważając na biedę UFA w okół i możliwość zostania z "ręką w nocniku", czyli bez Róży, Hilla i Jenningsa nawet. Awans Do PO + zdrowie przemawiają za podpisaniem go. Chyba, że Zen będzie miał wcześniej dogadanego Georga, w co wątpię. A co jeśli nie wejdziemy do PO ? Wg. mnie będzie to jednoznaczne z nie podpisaniem Róży, bo został tu sprowadzony po to, żeby nam sporo pomóc w awansie i zostanie nam polowanie na Hilla i kogo kollwiek, kto zostanie. Ostatnią najmniej realną opcją jest seria 15 porażek i brak szans na PO w styczniu + handlowanie nim do All-Star, ale to mało prawdopodobne.

Pytanie zadane przez Ciebie do mnie Twitterze "Co będzie jak podpiszemy Rosa" jest źle zadane. Moim zdaniem pytanie powinno brzmieć : "Czy podpisujmy Rosa jak wejdziemy do PO, czy nie podpisujemy i walczymy o to co pozostało na rynku UFA nie zważając na wejście do PO "

A co pozostanie, mam nadzieję przedstawiłem obszernie powyżej, jedno ciekawe i w miarę realne nazwisko. 

 

Idąc Twoją niechęcią, totalną krytyką i brakiem cienia sympatii do naszego obecnego rozgrywającego, co jest dla mnie nie do końca zrozumiałe, mając za sobą 3 lata życia z Jose Calderonem, Przemku jesteś trochę w czarnej dupie :D Jeśli będziesz kibicował Knicks w tym składzie, jarał się tak jak się jarasz na Twitterze kolejnym meczem, jest duże prawdopodobieństwo że Knicks wejdą do PO i podpiszą Twoją czarną Owcę, która jest rakiem ataku Knicks, jak pisałeś wielokrotnie, a co za tym idzie wyrzeczenie się organizacji Knicks :)  Druga strona medalu i cieszenie się z ich porażek , żeby tylko nie wieszli do PO i nie podpisali Róży, jest zaprzeczeniem wszystkiego co można nazwać w skrócie - Kocham Knicks na Dobre i na Złe i im kibicuje z całych sił, nie ważne kto tam gra.

Sam musisz sobie poukładać w głowie, jakiego scenariusza sobie życzysz, mam nadzieję że jeśli zrzekniesz się Knicks, to nie przejdziesz do obozu Lebufona... ;)

 

P.S. Tak po cichu liczysz pewnie na te Play Offy i Georga Hila w przyszłym sezonie bez Róży, nie jest to scenariusz nie możliwy do wykonania, ale będzie ciężko. W sferze marzeń U mnie CP3 , Rubio bodajże u Ciebie, nie możliwe do zrealizowania...

Choć marzyć trzeba. 

 

Marcin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Hill zostanie w Jazz bo ci z nim przedłuża kontrakt o kolejne dwa lata i to już wkrótce zwłaszcza że Jazz jest sporo pod salary i może teraz wrzucić a konto ten kontrakt co potem da większą elastyczność finansową. Z dwójki kandydatów Favors-Hill ten drugi jest priorytetem

 

I też uważam że Rose dostanie umowę od Knicks bo w sumie Nowy Jork nie za bardzo ma z czym poszaleć mająć 77 baniek utopione plus rukas plus fillery i zostanie im ok 20 baniek na kontrakt - to nawet nie jest max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję, ale za każdym razem jak dochodziłem do wzmianki o polowaniu przez Knicks na Jeffa Greena, a później Tajrika Evansa zaczynała lecieć mi krew z nosa i trzykrotnie musiałem wytrzeć laptopa z juchy. Teraz wsadziłem sobie watę i mogę pisać bez obaw. 

 

Ładnie to wszystko opisałeś tylko szkoda, że bez sensu. Jakie dwa lata z opcją zespołu? O czym Ty piszesz. Rose poleci za kasą i przykładowo jeżeli taki Brooklyn czy inne tam Sacramento położy gotówkę na stole, to on nawet nie pomacha na pożegnanie. Marzę o tym by ktoś się na niego nabrał i sypnął sianem. 

 

Za rok jest lekka bieda na FA, jednak to nie jest powód by rzucać się na gościa po szeregu groźnych kontuzji, który niefortunnie stając na wzgórku dywanu idąc do kibla kończy swoją karierę. Do tego dochodzi sposób jego gry i czysta boiskowa głupota. On cały czas żyje w przekonaniu, że jest Darkiem MVP i tak próbuje grać. Jego głowa mówi tak, jego ciało mówi nie i później obserwujemy wjazd pod kosz, a kiedy drogę zstąpi mu obrońca, ten zamiast się zatrzymać i wznowić akcję wyskakuje w górę i wyrzuca piłkę byle gdzie. Radzę sobie popatrzeć podczas jego wjazdu ile osób stoi niekrytych z rękoma w górze i czeka na podanie, ale go nie otrzymuje gdyż Dario - mistrz świata i okolić wjedzie w 3 obrońców jak w 2011. 

 

Żeby go zatrzymać i "postawić" na jego styl gry trzeba zbudować wokół niego drużynę. Takie coś można było robić przed kontuzjami kiedy był atletycznym szaleńcem. Pragnę Ci przypomnieć, że Knicks mają wokół kogo budować drużynę i nazywa się on Kristaps Porzingis. To on jest przyszłością tej organizacji a nie człowiek który nigdy nie zmieni swojego stylu gry i mentalności. Już ktoś taki jest w składzie, tylko jak pokazuje poprzedni sezon on może zaakceptować zachodzącą zmianę i do póki będzie wybiegać jako ostatni przy przestawieniu zespołu będzie zadowolony. Po co brać do siebie kolejnego gościa, który monopolizuje piłkę, która powinna iść w jak największej ilości do Porzingisa? Sam KP mówi, że gra mu się lepiej kiedy Melo jest na boisku. Do póki trenerzy będą się bać go zostawiać samego bez krycia/podwojenia dopóty Łotysz będzie mieć łatwiej na boisku. Z jednym ISO MELO można żyć, ale już taką dwójką już nie i dlatego nie ma miejsca dla Darka w zespole. 

 

W obecnym sezonie najlepiej ogląda się drugi skład z Łotyszem jako centralną postacią. Jennings dzielący się piłką i prowokujący przeciwników, dwóch rokasów z europy obciętych na pazia i gorszy brat z rodziny Holiday. To oni nadrabiają straty i dają prowadzenie kiedy pierwsza piątka siada. To już jest drużyna Łotysza i to w niego trzeba inwestować, a nie brać na garba idiotę bo jest posucha na rynku wolnych agentów. 

 

Te jego wjazdy od kosz też mi zamydliły oczy, jednak na bardo krótko. Jax poszedł na tą wymianę by zadowolić Melo i dać mu szansę na grę w PO. To czy awansują czy nie awansują nie powinno być żadnym wyznacznikiem tego czy Rose dostanie kontrakt bo zwyczajnie nie pasuje do tej drużyny. Im szybciej przejrzysz na oczy - tym lepiej bo im więcej on ma piłki w rękach tym mniej jej ma Porzingis, a nie o to chodzi. 

 

CP3 zostanie w Clippers albo wybierze San Antonio. Wówczas wolałbym zapłacić takiemu Patty'emu Millsowi i dać mu wyjściowy skład do prowadzenia niż wypisać czek Derrickowi. 

Lowry zostaje w Kanadzie i udaje że walczy o ECF.

Hill pewnie zostanie w Jazz o ile ogarną problem ze szpitalem. 

Jeff Teague? Ta miękka fajka która przegrała walkę o pozycję z farbowanym Niemcem i znika w PO jak piwo na kacu? 

Jrue Holiday? Ryzyko kontuzji jest ogromne i wątpię czy odejdzie z NOP, ale i tak bym wolał jego niż Rose'a.

Derona Williamsa nawet nie skomentuję bo zacznie mi krew z oczu lecieć.  

 

Mało tego: wolałbym podpisać Rondo zamiast niego.

 

Z draftu nic senswonego na jedynkę nie da się wybrać, gdyż ten skład jest za mocny na tankowanie. A szkoda, bo zapowiada się znakomity rocznik grajków. 

 

Reasumując: nie wiem gdzie Ty widzisz zalety z posiadania DR w składzie poza tym, że Knicks dając mu taką kasę staliby się pośmiewiskiem. 

 

Jeff Green ... cieślo z Nazaretu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jesteście w dupie i tak przez kontrakt Noaha. :grin: Dopiero na sezon 2019/20 można zacząć coś tam budować, bo zejdzie z listy Wasz bożyszcze, a do tego czasu będzie obgryzanie paznokci, zjadanie własnych gilów i walka o 8 seed do upadłego.

 

Kalodzero - nie rób z cipki, kapliczki. ;]]]]]]]]] Edytowane przez Valus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co cho z tą Kapliczką... :smile:

 

Przemku masz sporo racji. Dam sobie jeszcze z 23 mecze, żeby zobaczyć jak to wszystko działa z Rosem. Tak jak piszę wszędzie, podwójne Iso zabija tą drużynę. Patrząc na przykład wielkiej trójcy z Cavs to klika zajebiście, oczywiście tam Lebron rozdaje podania, u nas nie ma kto tego robić. Kyrie ma rzut, którego nigdy nie będzie miał Rose. To mogło by choć trochę zadziałać, jakby jeden z naszej trójki, dzielił się piłką i był chociaż namiastką Lebrona w sensie podań i widzenia partnerów na boisku. Myślałem, że po poprzednim sezonie, kiedy Melus skończył z 4.2 APG, że przy takim składzie, powiększy to do 6 APG, odpuści trochę piłę, bo ma tu kto rzucać, a tu nic z tego, walka na Isolacje trwa na dobre. KP też ma sporo Iso, ale skuteczność, bez porównania. To będzie dziwny sezon. Zen chyba nie przewidział, że trzech panów będzie trochę rywalizować o piłę. Formy D League JO też nie przewidział. Patrick Mils jest ciekawą opcją. Jeśli Rose zacząłby lepiej podawać, to mogło by zacząć to klikać powoli. Zen to nie jest głupi facet, ma świta na punkcie trójkątów, ale jeśli chodzi o sprawy kadrowe i przydatność na boisku, obserwuje spokojnie sytuację i na pewno wyciąga wnioski. Czy sprowadził dla Melo Iso , Iso Rosa ? Nie sądzę, bardziej chciał zmazać plamę z swojego transferu z Jose... Podkreślasz wiele razy, że za Darka poszedł Lopez, ale poszedł też Rak na dupie Jose i doszedł Holiday, który jest świetnym obrońca i w ataku gra coraz lepiej , także tego. Nie wierze w to, że Phil podpisze z Rosem kontrakt przed 1 lipca , 75 baniek dla weterana. Nie wiem czy jest do końca tak jak myślisz, z pójściem Rosa za kasą gdziekolwiek, kasa jest na pewno bardzo ważna, ale po dobrych latach ( bez kontuzji oczywiście ) w Chicago i przyzwoitym mam nadzieję roku u nas, no chyba będzie miał większe ambicje niż Sacramento. Odnośnie jego wjazdów pod kosz, głowa / ciało, tez nie do końca się zgodzę. Po coś go tutaj zatrudnił Zen Master, między innymi po to żeby penetrował i zdobywał punkty, chyba nawet Lebron nie zaliczy 10/10 skutecznych wjazdów, jak stanie Darkowi dwócj obrońców to odegra tą piłę, czasem straci, czasem poda do KP i 3ja,  te wjazdy to jest jego wizytówka w ataku, dla mnie tu nie ma nic dziwnego że wjeżdża pod kosz. Nie ma trójki, czasem pół dystans, nie ciało mu nie pozwala, tylko obrońcy raczej. Wiadomo, że to już nie są te kolana , i te wjazdy jak w roku MVP, ale to co ma nie wchodzić pod ten kosz i wszystko do Porzingisa ? No chyba tez nie do końca... Rose ma w tym momencie 5 APG na mecz, zajmuje 24 miejsce, 10 Teague ma ich 7, może małą ewolucja w postaci większej ilości podań, spowoduje że to zacznie klikać. Ktoś musi zacząć podawać z tej dwójki Melo / Rose, jeśli nie to będzie pizda nie PO... Zastanawia mnie w tym wszystkim Hornacek, gdzieś ostatnio przeczytałem, że broni trochę grę naszych "isolantów" one on one, z drugiej strony mówi "że piła musi chodzić" nie widzę sensu w tej wypowiedzi, ale to wyrwane z kontekstu pewnie.

 

Reasumując, Knicks mają 17 meczy, jeszcze 23 i będziemy prawie pewni, jak to klika i czy w ogóle. Nie zgodzę się też , że można lekceważyć wynik sportowy i pisać "nie ważne czy wejdą do Po" nie ważne czy będą wygrywać itp.. Jeśli będą wygrywać, wejdą do Po przejdą pierwszą rundę i odpadną z Raptors po 7 meczach w drugiej rundzie, a Rose rozegra 70 meczy w sezonie, w PO notując średnie 20/7/7 - to też napiszesz #niechspierdala hehe ??? Ja bym go nie skreślił po takim wyniku sportowym do końca. Na pewno nie za takie pieniądze, ale Zen jest ostatnim gościem na tej planecie, który da Darkowi 29 milionów w 4 roku jego umowy , chociażby dlatego, że Porzingis będzie do podpisania za gruby kontrakt. Nie pisałem o opcji zespołu, tylko o opcji gracza w drugim roku, co jak pokazuje przykład Afflalo nie zawsze wychodzi na pozostanie w drużynie. 6 na 10 przypadków, koszykarze z opcją gracza, rezygnują i testują wolny rynek. Dlatego 2 lata to nie jest wielkie ryzyko, a może być rok. Wiadomo też, że większe staranie się grajka, niż na umowie 4 letniej. Pewnie Rose na to nie pójdzie. Ale ja nie widzę w NBA drużyny, która da mu kontrakt 4 letni na 100/120 milionów z ostatnim contract year w wysokości 30 baniek ! Dlatego że : 1. Kolana po dwóch operacjach czy trzech nie pamiętam i w ch.... opuszczonych meczy. 2. Brak rzutu za 3 i średni dystans. 3. średnia obrona, nie ma rewelacji, ale nie ma też tragedii. 4. Średni kreator gry. To są główne powody, które spowodują, że nie dostanie takich pieniędzy w przyszłym sezonie jak Curry, jak Lowry, nawet jak Hill i wątpię, żeby Sacramento się nabrało na taki kontrakt. Do tego dochodzi sprawa z wczoraj, przepłacony Mike Conley wyłączony na 2 miesiące, Zen mówił o tym kontrakcie "SZALEŃSTWO" . Dlatego, w podpisanie mogę wierzyć, ale na pewno nie z tzw. "Conleyowskim" kontraktem. Na pewno masz racje z tym, że Derrick po tym jak zarobi w tym sezonie prawie 19 baniek, do tego dojdzie rekordowe Sallary + plus przykład Conleya, który co prawda nie łamał się jak Rose, ale również kontuzji w ch... i szpital , może się naszemu Dareczkowi trochę poprzestawiać w głowie z oczekiwaniami co do finansów, może tak być, że poleci za wielkim hajsem gdzieś na zachód, pytanie kto mu go da... 

Porzingis sam nie zawojuje świata, nie wiem kim powinien być obudowany, na pewno trafiający Melo , to jest to, ceglący Melo nie podający do KP to przekleństwo. Ale faktycznie może PG kreator byłby lepszy dla KP, od rzucającej Power Jedynki. 

Czas pokaże, ja czekam jeszcze 23 mecze  i jadę do Sochaczewa przybić Ci piątkę, a Ty wypłacasz mi liścia na orzeźwienie :smile:

Albo Ty przyjeżdżasz do Łowicza i dostajesz liścia, za to co wypisujesz o naszym rozgrywającym :grin: Ewentualnie spotykamy się na Canibal Corpse w Warszawie i dajemy se po liściu :smile:

 

Chciałbym zobaczyć Knicks w PO w tym roku, z Róża czy bez Róży, to jest coś na co czekam już od 2012 , a na awans do finału conf. od 1999, do finału NBA też ;)

Mam nadzieje, że się doczekamy i nie odjedziemy 0:4 

Edytowane przez Kalodzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po przejdą pierwszą rundę i odpadną z Raptors po 7 meczach w drugiej rundzie, a Rose rozegra 70 meczy w sezonie, w PO notując średnie 20/7/7 - to też napiszesz #niechspierdala hehe ??? 

 

:emmersed:  :emmersed:  :emmersed:

 

Co to za diler i ile bierze za działkę? zacznę ćpać bo widzę, że niezłe loty się ma po tym towarze.

 

Ja już mu teraz piszę żeby spierdalał, nie muszę czekać do PO...

 

Zobacz co się dziś stało przy prowadzeniu +13 w 4q. Wchodzi MVP Dariusz i po 2 stratach i trójce jakiej Curry by w życiu nie rzucił siada na ławce, a Sota w czasie przebywania go na parkiecie robi run, bo ten obrońca zostaje na zasłonach jak uczeń w podstawówce. Derrick oddał tylko 12 rzutów na mecz. Kiedy oddaje więcej niż 16 drużyna jest 0-7. A kiedy oddaje 16 lub mniej (tak jak dziś) drużyna jest już 9-2!!! Zabrać mu piłkę i minuty, a nie pisać 20/7/7 i kontraktu mu dawać. Noga, dupa, brama po sezonie i ciałczesku! 

 

Ależ to był mecz. Pojedynek przyszłości tej ligi i szkoda mi się Townsa zrobiło po tej porażce. Rubio i Thibs wyglądają jak żule spod sklepu. Nie mówię o grze czy "głosie" ale tak wizualnie jakoś strasznie zdziadziali. 

 

W piątek obrona MSG i powtórka z rozrywki. 

 

ps: no i Karmel swoim ISO wygrał mecz + machał łapami w końcówce czym wymusił stratę. Cegły wybaczone  :playful:

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.