Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

niż Calderon może i tak, ale na pewno Young był teraz więcej wart... założe się, że Younga stracimy teraz za nic, bo nie podpiszemy go jesli ten wyoptuje ...

Tu się zgadzam, za Younga spokojnie pick z drugiej rundy można było wyciągnąć, a po sezonie może on dostać sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się sugerowałem. Wiesz za Hibberta otrzymano własnie dzisiaj drugorundowy pick...

Tak dla jasnosci to jest sciemniany pick bo cos musi isc w druga strone [tzn protekcje 31-55 zostanie w Denver].

W tej wymianie Hibberta chodzilo tylko o obustronne oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można Brewera w pakietach teraz wymieniać. Tylko jako jedynego gracza w wymianie,

 

Ponoć można, bo Lakers byli poniżej progu dokonując wymiany.

 

Pelinka miał w sumie duży ogląd na Rockets (Harden, Gordon).  Wydaje mi się, że to jego ruch z wzięciem Ennisa.

Ryzyko żadne.

 

Myślę, że to raczej Rockets szukali oszczędności, a Lakers po prostu skorzystali. Bust z pierwszej rundy, zero ryzyka. Ruch w stylu Mitcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac bylem posrany.

gdyby 's poszli all in za goerge'a...

qrwa thomas-pg13 gdziestam paleta sie al

dodac 2 grajkow latem i sa bardzo spoko. george pogralby w bostonie pol roku, zobaczyl jaka jest atmosfera, kibice, klub i pewnie juz by dupy nie ruszyl. a tak mam nadzieje, ze te plotki o lakers prawdziwe i lakers pokojnie moga sie szykowac na lato 2018.

 

gdyby ten plan wypalil (top3 draftu, ogranie mlodziezy, dodanie latem 2018 pg)

moze udaloby sie jeszcze komus wcisnac mozgova czy denga i moze wrocilibysmy do gry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę nie rozumiem tej euforii. 

 

1,5 roku, wiele się może wydarzyć. Poza tym, kurcze, to tylko jakieś doniesienia... każdy powinien wiedzieć, żeby brać takie sprawy na miękko. 

 

Na bank ta informacja nie powinna wpływać na ocenę trade deadline w wykonaniu Lakers (i Pacers też). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to podejrzane, że praktycznie zaraz po objęciu przez Magica stołka zostaliśmy zasypani plotkami o tym, że George chce iść do Lakers. Z drugiej strony, dawno wśród czołowych dziennikarzy nie było tak mocnych plotek dotyczących zainteresowania gwiazdy konkretnym klubem. Dodajmy do tego brak wzmocnień w Indianie i IMO można być umiarkowanym optymistą. 

 

btw. wszystko to nie oznacza, że Lakers będą czekać bezczynnie do 2018. Temat wymiany powinien wrócić ze zdwojoną siłą latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co się na jakieś plany ustawiać. Jak zatrzymają pick to uderzać z armatami po PG. Zwłaszcza jeśli prawdą jest, że jest wkurzony na Pacers. Będą bardziej skłonni oddać go. Nie ma co się oglądać, że za rok może być FA, bo ktoś go wcześniej zwinie (czyt. Boston). Brać jak będą chcieli dać, tylko nie przepłacić za bardzo, bo nie będzie miał kto grać. A jak go obudować to się zobaczy.

Widzę, że kolejny raz jest ujadanie, że kogoś nie sprzedali (tym razem Younga). Przypominam, że nie ma już tego złego Kupchaka. Jest nowy zespół - Magic-Perlinka. I co - też debile? Może jednak nie było chętnych na Younga, bądź w pakietach dawali coś co nie bardzo pasowało LAL (np.: długie umowy). Przecież w plotkach mówiło się otwarcie czego za kogo LAL oczekują. Za Williamsa I runda - i jest. Za Younga II runda. Nikt nie dawał, to na siłę nie wywalali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euforię związaną z George'm wyjaśnić jest bardzo prosto. Lakers mają pierwszy raz od dawna na tyle dużo assetów by skusić gracza o potencjale superstara (są w stanie już złożyć wartościową paczkę bez oddawania wszystkich młodych), dodatkowo ów gwiazdor pochodzi z okolic Los Angeles pozostając pod mniejszym lub większym wpływem takich legend tego klubu jak Magic czy Kobe.

 

Jak dodamy do tego sytuację Indiany i kończący się powoli kontrakt PG to ciężko nie dostrzec, że okazja jest rzeczywiście nieprzeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co się na jakieś plany ustawiać. Jak zatrzymają pick to uderzać z armatami po PG. Zwłaszcza jeśli prawdą jest, że jest wkurzony na Pacers. Będą bardziej skłonni oddać go. Nie ma co się oglądać, że za rok może być FA, bo ktoś go wcześniej zwinie (czyt. Boston). Brać jak będą chcieli dać, tylko nie przepłacić za bardzo, bo nie będzie miał kto grać. A jak go obudować to się zobaczy.

 

Dokładnie tak. Lakers czekając na 2018 ryzykują dwie rzeczy:

1. Ktoś inny (np. Boston) sprzątnie George'a i przekona do pozostania.

2. Bird zatrzyma George'a, który rozegra mocny CY, dostanie się do all-nba team, a w konsekwencji Pacers będą mogli dać mu supermaxa.

 

Tutaj wzrasta waga picku 2017 niestety. Zachowanie go zwiększa pole manewru Lakers i pozwala przynajmniej konkurować z bostońskimi assetami. Mnie się marzy obwód Russell-Ball-George, choć przypuszczam, że to właśnie pickiem Lakers handlowaliby w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Ale wiesz, że zapowiedź nie przedłużenia umowy z Pacers i każdą inną ekipą jaka go kupi bardzo obniża wartość zawodnika? Wtedy raczej Boston swoich picków też nie wyłoży.

 

A co w sytuacji, gdy zarówno Pacers, jak i Lakers będą w 2018 nadal słabymi/średnimi drużynami bez szans na mistrzostwo? Myślisz, że wtedy też PG po prostu oleje ew. oferty od contenderów i pójdzie do LA, bo tak bardzo kocha to miejsce?

 

Rozumiem Waszą radość z powodu tych raportów, ale mimo wszystko była w nich również informacja, że PG chce walczyć o mistrzostwo ligi. 

 

Informacja ta jest na pewno całkiem dobra dla fanów Lakers, ale tak naprawdę niczego póki co nie zmienia - trzeba rozwijać to, co macie i trzymać kciuki z całych sił za rzut monetą o pick w top3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bijący się o play-off młody zespół z upside'm to już całkiem niezły magnes. Zwłaszcza, że Lakers mogą zadeklarować gotowość do przejścia w "win now mode" i wymiany z udziałem młodych.


No i druga kwestia: ilu contenderów będzie miało cap space na George'a?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i druga kwestia: ilu contenderów będzie miało cap space na George'a?

 

Bardziej miałem na myśli trade deadline za rok. Wtedy Bird już odda George'a za pół-darmo, ofert będzie mnóstwo, a drużyna która go weźmie, dostanie też prawa birda. Ilu zawodników poszło we Free Agency z contendera do borderline PO teamu?

 

 

Myślę, że bijący się o play-off młody zespół z upside'm to już całkiem niezły magnes. Zwłaszcza, że Lakers mogą zadeklarować gotowość do przejścia w "win now mode" i wymiany z udziałem młodych.

 

Jestem to sobie w stanie wyobrazić i tutaj faktycznie jest szansa, jeśli oczywiście PG zechce grać dla Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli trade deadline za rok. Wtedy Bird już odda George'a za pół-darmo, ofert będzie mnóstwo, a drużyna która go weźmie, dostanie też prawa birda. Ilu zawodników poszło we Free Agency z contendera do borderline PO teamu?

 

Bardzo wątpię, by do tego doszło. Chyba że George otwarcie zażąda transferu.

 

Birdowi za pół darmo już nie będzie się opłacało go wtedy oddawać. Lepiej w takiej sytuacji liczyć, że weźmie tego supermaxa. 

 

A nawet, jeśli George będzie do wzięcia za pół darmo, to Lakers nadal będą mogli wziąć udział w licytacji i prawdopodobnie przebić contenderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.