Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja już dawno bym spakował go w jakiś trade.. Nance jest dużo lepszym obrońcą, ma większe iq, a jeśli poprawi rzut to będzie naprawdę mocny.

Mocno też się zastanawia nad Clarksonem, ale ewentualnie z ławki może zostać..

 

Ciężko będzie pozbyć się Mozgova i Denga. Jak widziałem rozegranie Calderona to widać, że hiszpan w ogóle nie rozumie co chce grać Walton. Z drugiej strony jego kontrakt aż tak nie boli, a może Cavs go wezmą, skoro taki ubytek mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie Witam fanów i nie fanów Lakers :)

 

No akurat Nance w tej całej wesołej gromadce dla mnie jest naturalnym starterem, który może i nie będzie w taki sposób napędzał ofensywy co Randle, ale przez to nie będzie też notował tylu imbecylskich strat. O obronie nie wspominam bo to oczywiste żę Nance daje dużo dużo więcej. Co do Swaggiego i Lou to oddanie ich jest chyba koniecznością, nawet nie po to żeby coś za nich dostać (chociaż wyciągnięcie 1st round pick za williamsa to chyba obowiązek) tylko po to żeby ich się pozbyć i zmusić małolatów do brania większej odpowiedzialności za wynik, bo co by nie mówić to ta dwójka bardzo często wyciągała nam mecze w kluczowych momentach. I tutaj główny apel do Russela (bo jego kreowano na lidera i szczerze mówiąc z nim wiążę największe nadzieje) i jeżeli nawet będą przegrywać mecz za meczem, ale będzie widać jak DLo zmienia podejście, i chce mieć większy wpływ na wynik to będę przeszczęśliwy. No a jeżeli będzie dalej grał w tak nawet nie wiem jak to nazwać... leniwy(?) sposób no to niestety trzeba liczyć na wysoki pick w loterii i zgarnięcie Fultza. 

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Clarkson tak się stoczył po kontrakcie? 

Chyba za dużo przebywa ze Swaggym P. Mam wrażenie, że przejął po nim całą mowę ciała i zachowanie, te dziwne uśmiechy po trójkach, gesty i kompletnie nastawienie się na granie iso. Jak tak dalej pójdzie to dla mnie będzie to gracz na wylocie.

 

Na dzien dzisiejszy gracze, których chce w zespole to Russell (dla rozwoju Russella dobrze byłoby, żeby nie był otoczony selfish iso-players, którzy produkują złe nawyki), Ingram, Nance, Zubac, Black. Reszty z różnych powodów bym się pozbył, za cokolwiek wartościowego, a najchetnie za picki, ale wiadomo, że za bardzo nie ma chętnych na graczy Lakers, co też nie dziwi, bo wszyscy widzimy co prezentujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a na czyj temat słyszałeś plotki? Bo jeśli już ktoś się pojawia, to zazwyczaj nie są to czołowi młodzi gracze, tylko właśnie ci znajdujący się na przeciwnym biegunie.

Nie ślędzę całej ligi dokładnie nie mam na to czasu, po prostu nie widziałem, nie słyszałem żadnych plotek transferowych, w których łączeni byliby Jeziorowcy, nie wiem, co ma argument dotyczący reszty ligi w kwestii obecnej sytuacji personalnej w Lakers?

Jednakże skoro mówisz, że takie plotki dotyczą graczy po drugim biegunie, to tym bardziej faworyzuje to vetsów LAL, a mimo to cisza.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdura? Jedyne co wiemy na 100% to to, że BI, Russell i Randle są dla Lakers untouchable. 

Rok temu było zainteteresowanie Lou to co dopiero teraz?

Co jest bzdurą?

Mogę prosić o jakieś źródła, które poświadczyłyby, o potencjalnej możliwej wymianie?

Bo może to kwestia nieścisłości językowej, ale w takim razie, co dla Ciebie znaczy, że inni GM byli zainteresowani Lou Williamsem i na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

Lakers pod Kupchakiem nigdy nie puszczają plotek za bardzo, raczej po fakcie rzeczy wychodzą.

 

W takim razie po raz kolejny muszę zapytać, na jakiej podstawie wiesz o zainteresowaniu Lou/Youngiem?

 

Edit: Pau był bardzo dlugo na trading blocku i wszyscy to wiedzieli, a mimo to nie było trade'u z udziałem Hiszpana. Także też nie do końca z tymi "po fakcie".

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To, że nie ma zainteresowania graczami LAL -  co już było przy tym w tym sezonie, że odmówiono dyskusji z udziałem BI, JR i DLO (a Randle'a wymieniłeś jako "nie ma zainteresowania resztą")

2) Może nieścisłości  - rok temu źródła z LA wyraźnie po TD mówiły (nie pamiętam kto, ale godne zaufania), że były oferty za Lou, że Mitch nie raczył podzwonić i szukać wymian, a jedynie łaskawie odbierał telefony.

3) Rok temu szły oferty za Wiliamsa, a gdy gra znacznie lepiej ma ich nie być? Zbyt duży fuck logiki, by stwierdzić że nie ma zainteresowania.

 

1) - użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, miałem na myśli reszty graczy oprócz, tych, których uważamy za trzon tego składu. Tak, Randle'a bym wymienił, problem w tym, że nie sądzę by udało się za niego coś wartościowego dostać, a na pewno nie pick w top 10.

2) - potrzebowałbym konkretów odnośnie tych ofert.

3) - dalej chciałbym zobaczyć konkretne przykłady tych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

w RPM box jest użyty jako prior, ale jest też tam niezwykle istotny element +/- i dlatego właśnie jest to metryka lepsza od jakiejkolwiek z b-r.

a z tym PER w RPM to niby skąd informacja? jesteś w stanie podać jakiś link z uzasadnieniem?

 

Karol a Ty w ogóle wiesz jak się liczy RPM? Czy po prostu wierzysz ESPN na słowo?

 

 

źdzbło widzisz, a belki nie dostrzegasz ;] bo nawet nie zdajesz sobie sprawy, że są dwa różne drtg na b-r i ten przywołany przez ciebie jest bezużyteczny.

 

Bezużyteczne to jest podejście zero jedynkowe do wskaźnika (którego nie umiecie liczyć) wg którego Zaza Pachullia jest top defensorem całej NBA (kilka dni temu był 7, dziś 9), nie będąc nawet w 4-5 najlepszych obrońców GSW - zespołu który co mecz daje sobie rzucać 105 punktów co daje im 14-15 miejsce w lidze, gdzie Rodney Hood to poziom Dannego Greena i bije na głowę takich"leszczy" jak Dipo, Pope czy Shumpert, gdzie Kawhi jest na poziomie Parsonsa, Casspiego czy Harklessa, Gay bije go na głowę, podobnie jak Butlera! a Ingram jest najgorszym obrońca SF ligi i LAL... Booker i Love SA mistrzami def w stosunku do Nancy Jr, Porzingisa czy Noela. Z kolei DAJ, Embiid, Turner czy Howard powinni iść na nauki do Kofosa i Pachulii :)

 

Żeby było jasne - wcale nie uważam Zazy z złego obrońcę, nawet jest trochę niedoceniany ale nie top 10 ligi. Po prostu każdy adv stat ma swoje wady i zalety, gadanie że tylko jeden jest super i oddaje prawdę jest głupotą i nic nie warte, jeśli nie odnosisz się do zespołu, taktyki, roli na boisku, miejsca w lidze czy eye testu.

 

PS. Nie martw się - doskonale wiem jak się liczy każdy wskaźnik na B-R, zarówno indywidualny jak i drużynowy, ale pomimo tworzenia na co dzień analiz i modeli ekonometrycznych z interpretacją, podejścia twórców do RPM nie rozumiem (chyba podobnie jak sami twórcy bojacy się ujawnić szczegóły), choć wskaźniki RAPM czy xRAPM doskonale znam....

 

Do poczytania

http://m.clevescene.com/scene-and-heard/archives/2016/05/04/real-plus-minus-the-bogus-new-stat-everyones-using

 

https://cornerthreehoops.wordpress.com/2014/04/17/explaining-espns-real-plus-minus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) - potrzebowałbym konkretów odnośnie tych ofert.

3) - dalej chciałbym zobaczyć konkretne przykłady tych ofert.

 

Nie rozumiem czego oczekujesz? W sensie jaka dokładnie była oferta? Nie było podane.

 

Podbijam. Rzucasz hasłami, a nie masz żadnych dowodów na poparcie swoich słów. Podaj chociaż link do tekstu, w którym jest mowa, że Lakers otrzymywali oferty za Lou.

 

Wydaje mi się, że patrzysz na NBA jak na grę komputerową, a zapominasz o aspekcie ludzkim. To bardzo rzadki obrazek w NBA, kiedy pozyskuje się gracza z rynku wolnych agentów, a następnie transferuje się go już w pierwszym sezonie. To jest odpowiedź na to dlaczego Lakers sami nie szukali wymian z udziałem Lou. Nie chcesz wysyłać takiej wiadomości do całej ligi. Gracze mają również swoje rodziny, które muszą przenieść do innego miasta przy okazji zmiany barw, mieliby podpisywać zobowiązanie na parę lat z drużyną, która ma historię handlowania w pierwszym roku ich gry? Lakers cholernie trudno przekonać kogokolwiek do gry u nich. Takie zagrywki tylko jeszcze bardziej bo wszystkich odstraszały.

 

Nie robi się tak w NBA. Może jak jesteś Lance Stephenson to tak, ale Williams grał dobrze, był profesjonalistą, nie bruździł w szatni, a do tego ma zajebiście niski kontrakt, nie było powodu, aby specjalnie go gdzieś oddawać.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s5 Calderon-Young-Deng-Black-Mozgov.

Pie*dolę.

 

I to uczucie, gdy 19letni rookie z 2 rundy jest lepszy od typa za 64mln$.

Naprawdę nie wiem co na łeb spadło w okolicach 30 czerwca Kupchakowi.

Edit : Ofk ruski musiał mnie jeszcze na dodatek oszukać i zagrać najlepsze 5 minut chyba sezonu, po tym jak go pojechałem ;) co nie zmienia notabene nic.

 

Edit2 : Zubac has played over 20 minutes 3 times now in his rookie year, and has a double-double in each of the games.

 

Wpuścić kogoś na bandwagon?

Walton postanowił grać pierwszą piątką z ławki i bardzo mi się ten pomysł podoba. Ładne minuty dla Zubaca, który pokazuje potencjał i ma kontrakt za milion do końca sezonu 18/19. Powiem szczerze, jestem zachwycony tym, co teraz robią Lakers. Odpowiednio wcześnie zrozumieli, że nie zrobią play-offs i robią run po 55,8% szans na zachowanie picku w drafcie.

 

Zubac jest fantastyczny, możesz mnie wpuszczać :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur wa, wchodzić w dyskusję oo statach z lorakiem nie wiedząc co to drtg. Normalnie bez komentarza.

Z czego wnioskujesz, że nie wiem?

dannygd rospierdala system, mając taką unikatową wiedzę, która obala cała dotychczasową forumowych wyjadaczy, nabywaną od xx lat - pakuj się chłopie i leć do Stanów czym prędzej, takiego Hollingera to w 5 minut zluzujesz

Jak ktoś twierdzi że DRPM to wskaźnik który pokazuje jak ktoś jest dobrym obrońca to TAK - obalam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnioskujesz, że nie wiem?

 

Jak ktoś twierdzi że DRPM to wskaźnik który pokazuje jak ktoś jest dobrym obrońca to TAK - obalam!

 

Generalnie czytając ta dyskusje byłem totalnie bezstronny i sie zastanawiałem ktora strona jest blizsza prawdy. Mimo ze Masz duzo mniejszy staz forumowy niz słynący tutaj z wiedzy statystycznej Lorak nie zamykalem sie wobec Twojego stanowiska jako ze sam średnio ogarniam adv stats. No ale jak poleciales z argumentem średniej obrony Gsw, bo w ilosci pkt traconych na mecz sa w połowie stawki to strzeliles sobie takiego samoboja ze az siatke rozerwalo, a Twoj autorytet rozstrzaskal się rozpryskujac na miliony kawalkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.