Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem Ci, gdzie i co sprawdzałem. Ingram w DRPM jest najgorszym graczem na swojej pozycji w lidze, Ty napisałeś, że DRPM w słabej drużynie musi mieć słaby i podałeś przykład Dienga, który to Dieng jest piąty na swojej pozycji jeżeli chodzi o DRPM, za Millsapem, Greenem, Davisem i Mbah a Moute.oczywiście bycie bardzo słabym obrońcą w wieku 19 lat na poziomie NBA to wręcz norma, ale odnosiłem się do tezy, że Ingram ''jest dobrym obrońcą'' już teraz. nie jest i bardzo do tego jest mu daleko, choć na pewno ma duży potencjał.
Chłopie to pokaż ten ranking bo liczby mówią całkiem co innego i ani Dieng nie jest 5 ani Ingram ostatni... Ja przytoczyłem linki do rankingów - czegoś w nich nie rozumiesz? To spytaj innych a nie dalej brniesz w ślepa uliczkę.DRtg jest wskaźnikiem miarodajnym jak każdy inny (OppFg℅, DWS48, VORP itd.), grunt żeby czytać go ze zrozumieniem... a z tym wielu ma kłopot.

 

Nance: 1.56Black: 1.04Deng: 0.89Zubac: 0.35MWP: 0.26Randle: 0.22Mozgov: -0.16Russell: -0.66Robinson: -0.75Calderon: -0.98Huertas: -1.06Clarkson: -2.05Young: -2.11Williams: -2.13Ingram: -2.85
No i wszystko jasne... Jak się korzysta z ESPN źródeł to tak wygląda :)Ingram nie jest ostatni w LALhttp://www.basketball-reference.com/teams/LAL/2017.htmlPrzepraszam ale jak można być tak tępym żeby ufać rankingowi w którym Calderon to lepszy obrońca od Clarksona a Swaggy od Ingrama? C'mon!!! Ruszcie trochę głową... Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to pokaż ten ranking bo liczby mówią całkiem co innego i ani Dieng nie jest 5 ani Ingram ostatni... Ja przytoczyłem linki do rankingów - czegoś w nich nie rozumiesz? To spytaj innych a nie dalej brniesz w ślepa uliczkę.

 

DRtg jest wskaźnikiem miarodajnym jak każdy inny (OppFg℅, DWS48, VORP itd.), grunt żeby czytać go ze zrozumieniem... a z tym wielu ma kłopot.

 

No i wszystko jasne... Jak się korzysta z ESPN źródeł to tak wygląda :smile:

 

Ingram nie jest ostatni w LAL

http://www.basketball-reference.com/teams/LAL/2017.html

 

Przepraszam ale jak można być tak tępym żeby ufać rankingowi w którym Calderon to lepszy obrońca od Clarksona a Swaggy od Ingrama? C'mon!!! Ruszcie trochę głową...

 

jako że prezentujesz bardzo buńczuczną postawę, to odpowiem ci tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że prezentujesz bardzo buńczuczną postawę, to odpowiem ci tak:

 

Karol a może tak merytorycznie? Coś Ci się w rankingu b-r nie zgadza, źle dobrane parametry, a może też uważasz że Ingram to gorszy obrońca od Swaggiego i Calderona, choć Ci dwaj to od wielu lat murowani kandydaci do all worst def na parkietach NBA?

 

PS. Buńczuczne wypowiedzi to kolega Big zaczął, szkoda że tak mało merytoryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźniki z b-r są kiepskie w opisywaniu defensywy, ponieważ opierają się na boxscorze (poza on/off oczywiście - to najlepszy stat z tej stron do analizy wpływu na D). DRPM z ESPN mimo swoich wad (czyli elementu boxowego) jest lepszym wyborem.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do kitu są te wskaźniki bo każdy kto widział w tym sezonie więcej niż 10-15 spotkań Lakers i nie ma problemów ze wzrokiem powie, że Ingram pod względem defensywy już teraz znajduje się na przeciwległym biegunie niż Clarkson czy Young.

Ale wskaźniki masz całoroczne a Ingram początki miał średnie. Na dodatek pamiętaj, że choć box score jest przez niektórych uważany za zły to jednak brak zbiórki defensywnej u Ingrama sprawia że rywale mają wiecej pkt drugiej szansy. To jest wiele czynników dlaczego Lakers ogólnie broni źle nawet jesli on indywidualnie broni nieźle

 

Ja osobiście używam PT-PM bo facet wmontował dane z kamer z player trackingu

 

i tam jest

Brandon Ingram -2.32 D'Angelo Russell -2.72 Ivica Zubac -3.24 Jordan Clarkson -0.46 Jose Calderon -5.82 Julius Randle -1.68 Larry Nance Jr. -1.84 Lou Williams -0.59 Luol Deng -0.5 Marcelo Huertas -2.91 Metta World Peace -7.17 Nick Young -2.55 Tarik Black -0.24 Thomas Robinson -0.22 Timofey Mozgov -2.74

 

I tu np Nance jest bity bo rywale rzucają mu wg kamer o prawie 4% lepiej niz mają skuteczność w sezonie

 

Do tego Ingram grał ponad 1200 minut i nie mial szans uniknąć niektórych paskudnych sytuacji typu fatalna obrona kontr i choć często to nie jego wina to ma pecha być często po złej stronie plusominusów defensywnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam jest Brandon Ingram -2.32 D'Angelo Russell -2.72 Ivica Zubac -3.24 Jordan Clarkson -0.46 Jose Calderon -5.82 Julius Randle -1.68 Larry Nance Jr. -1.84 Lou Williams -0.59 Luol Deng -0.5 Marcelo Huertas -2.91 Metta World Peace -7.17 Nick Young -2.55 Tarik Black -0.24 Thomas Robinson -0.22 Timofey Mozgov -2.74

 

Tutaj nie bardzo przemawia do mnie to, że Clarkson jest w TOP3 obrońców Lakers, bo gość jest po tej stronie fatalny, dobry wynik Williamsa na tle reszty też jest dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do kitu są te wskaźniki bo każdy kto widział w tym sezonie więcej niż 10-15 spotkań Lakers i nie ma problemów ze wzrokiem powie, że Ingram pod względem defensywy już teraz znajduje się na przeciwległym biegunie niż Clarkson czy Young.

prawdopodobnie takie osoby bardziej skupiają się na 1on1 D niż na team D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźniki z b-r są kiepskie w opisywaniu defensywy, ponieważ opierają się na boxscorze (poza on/off oczywiście - to najlepszy stat z tej stron do analizy wpływu na D). DRPM z ESPN mimo swoich wad (czyli elementu boxowego) jest lepszym wyborem.

Dawaj konkrety w czym ten DRPM z ESPN jest lepszy od DRPM z B-R? Jakie są różnice w liczeniu? Na czym bazują

 

B-R wprowadził już dawno tracking, (adv.stats.nba bazują na nim, podobnie jak 82games) - czym się niby PT-PM w tym zakresie wyróżnia poza zwykłymi kopiowaniem metodologii, która w moim odczuciu jest ułomna i nie odzwierciedla tego co się dzieje na boisku?

 

Oczywiście, że Nance jest najlepszy w obronie LAL, potem jest długo nic i podobny poziom prezentują Black, Ingram I Clarkson (przy czym BI ma potencjał 2X większy od nich). Potem mamy niezła obrone w niektórych meczach Denga, DAR, Robinsona i Randle. Mozgov był zawsze solidny w obronie, ale w ogóle się nie sprawdza w systemie Waltona.

 

Na koniec mamy totalne pasztety w obronie jak Calderon, Sweet Lou czy Swaggy - ten ostatni to trochę przykład niechlujstwa, bo on potrafi ale głównie mu się nie chce :)

 

Co do DRtg to mam nadzieję że wiecie co oznacza, jak również jesteście świadomi że m.in on-off jest na jego bazie liczony... w zakresie +/-. Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to mam wrażenie że nawet nie sprawdzacie co dany wskaźnik oznacza, jak się go liczy i co daje nam do analizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj konkrety w czym ten DRPM z ESPN jest lepszy od DRPM z B-R? Jakie są różnice w liczeniu? Na czym bazują

na b-r nie ma DRPM, a o różnicach między RPM a danymi z b-r już ci pisałem.

 

 

Co do DRtg to mam nadzieję że wiecie co oznacza, jak również jesteście świadomi że m.in on-off jest na jego bazie liczony...

a ty najwyraźniej nie jesteś świadomy, że na b-r są dwa różne drtg i ten, na który się powoływałeś nie ma nic wspólnego z on/off, bo jest obliczany na podstawie formuły opartej na klasycznym boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie bardzo przemawia do mnie to, że Clarkson jest w TOP3 obrońców Lakers, bo gość jest po tej stronie fatalny, dobry wynik Williamsa na tle reszty też jest dziwny.

Bo cała obrona Lakers jest do niczego.

Jak oglądam LAkers to taki Ingram 3/4 czasu biega po obwodzie ale niestety nie za bardzo wspiera obronę pomalowanego  JAk utrzyma gracza przed sobą to fajnie jak nie to gorzej. Clarskon zaś po prostu ma trochę szczęścia bo potrafi dobrze reagować na rotacje rywali . Jak cała defensywa jest źle poukładana to decydują niuanse a tu np Clarkson jako jedyny bodajże zatrzymuje rywali poniżej ich rzeczywistej efektywności. Czasem 1 na 1 coś wygląda fajnie ale niekoniecznie coś z tego ma zespół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

na b-r nie ma DRPM, a o różnicach między RPM a danymi z b-r już ci pisałem.

 

https://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/sort/DRPM

 

Doczytaj proszę, bo ten ranking DRPM to prawie nic innego jak on-off z B-R oparty na DRtg... i

 

 

a ty najwyraźniej nie jesteś świadomy, że na b-r są dwa różne drtg i ten, na który się powoływałeś nie ma nic wspólnego z on/off, bo jest obliczany na podstawie formuły opartej na klasycznym boxie.

 

Moja świadomość jest ok, ale Ty chyba nie odrożniasz +/- opartego na box score of on-off opartego na Rtg...

 

O zaawansowanym wskaźniku DBPM na który się powołuje i moim zdaniem jest najbardziej obiektywnym - proponuje poczytać, bo choć opiera się (jak każdy wskaźnik) na box score to jego regres i ewaluacja są bardziej zaawansowane...

 

http://www.basketball-reference.com/about/bpm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lou może dać nam niepotrzebne W - dlatego ASAP. Dodatkowo : jest trade value niezłe (kilka ekip takiego Williamsa z ławeczki poszukuje), jest blokada na JC, bo jest to najbardziej męczący iso-duet backcourt w lidze obecnie.

Problemem jest to, że Williams daje nam obecnie najgorszą rzecz - vet wins.

 

To ja już wolę go posadzić na ławce niż oddawać tylko ze względu na to, że może zabrać parę piłeczek pingpongowych (o ile w ogóle, bo ostatnio tych zwycięstw za bardzo nie widać).

 

Trade value nie znamy, ale latem, zwłaszcza w okresie draftu, zazwyczaj można wyciągnąć więcej niż w trakcie sezonu.

 

ps. 

 

https://twitter.com/NBA_Math/status/824096515828367361?ref_src=twsrc%5Etfw

Więcej

Rejoice, Lakers fans! D'Angelo Russell has been the best offensive player during an age-20 season in 2016-17:

C2_HaAXVQAAf0TL.jpg

 

Nie wiem na jakiej to podstawie wyliczają.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lou może dać nam niepotrzebne W - dlatego ASAP. Dodatkowo : jest trade value niezłe (kilka ekip takiego Williamsa z ławeczki poszukuje), jest blokada na JC, bo jest to najbardziej męczący iso-duet backcourt w lidze obecnie.

Problemem jest to, że Williams daje nam obecnie najgorszą rzecz - vet wins.

 

1) Drugorundowe picki za spadające umowy to bdb oferty. Pau z kolei akurat trafił na okres fascynacji pickami ekip i faktycznie oferta z late first nie była najlepsza, ale i tak lepsze to niż 0. Dodatkowo, gdy LAL tankowali to po prostu chce się osłabić ekipę - w 2k14 przykładowo kilka niepotrzebnych W zrzuciło nas przed loterią. Szanse przed loterią należy maksymalizować.

 

Może pora sobie w końcu uzmysłowić, że Lakers nigdy nie tankowali, i póki za sznurki pociągają Buss i Kupchak, nie będą tankować w tak jawny sposób, aby celowo osłabiać drużynę i pomóc w kolekcjonować kolejnych poszczególnych przegranych. Lou Williams nigdzie nie pójdzie za paczkę frytek, prędzej za kogoś kto ich wzmocni. To co Ty widzisz jako zbędny wygrane, Lakers widzą jako pożądane/akceptowalne wygrane. To jest dla mnie oczywisty wniosek z obserwacji ich poczynań na przestrzeni ostatnich 3 lat.

 

W 2014 Lakers nie tankowali tylko byli słabi. Nie wiem jak jeszcze byś chciał osłabić skład w którym z powodu kontuzji grały same scruby. W tych dwóch "zbędnych" wygranych na koniec sezonu 2013/2014 każdorazowo  30> minut grali Robert Sacre i Ryan Kelly. I akurat źle na tym nie wyszli. Randle i tak był u nich wyżej w notowaniach, więc przesunięcie się o pozycję, czy dwie wyżej nic by nie zmieniło.

 

Ja akurat temu przyklaskuję. Lakers mogli 3 razy stracić pick i za każdym razem mieli farta. Kiedyś ta passa może się skończyć. Mam przeczucie, że prędzej by się to stało właśnie wtedy gdyby Lakers zechcieli usilnie przegrywać. Karma, chytry traci dwa razy, i tym podobne ludowe wierzenia. Ale jestem spokojny, bo Kupchak tan po prostu nie operuje.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.