Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

On/off to akurat wskaźnik niewiele mówiący o obronie - choć na tle całej ekipy LAL ma jeden z lepszych :smile:

 

DRPM czy DRtg w najgorzej broniacej ekipie też musi być słaby (patrz casus Dienga w Wolves, który jest świetnym obrońca ale na tle ligi wskaźniki ma przeciętne) i jak już to możesz porównywać go do reszty ekipy Lakers lub ekip o podobnym DRtg i OppPts...

 

Statystyka to ogromna broń ale trzeba jej używać z głową bo inaczej niewiele wspólnego z rzeczywistością będzie mieć.

Dieng jest 5. zawodnikiem ligi na swojej pozycji jeżeli chodzi o ten DRPM ;]

 

Ingram na tle reszty Lakers wygląda słabiutko.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5 prób tylko raz Lakers w top 3 (drugi pick), reszta poleciała do Sixers.

 

Wszystkie marzenia z początku sezonu legły w gruzach i pozostają te same mieszane uczucia co rok temu z jedyną różnicą, że nie ma z nami Scotta na szczęście.

 

Pozostaję czekać na loterię picków do tegorocznego draftu :(

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieng jest 5. zawodnikiem ligi na swojej pozycji jeżeli chodzi o ten DRPM ;]

 

Ingram na tle reszty Lakers wygląda słabiutko.

Nie wiem gdzie Ty sprawdzałeś (i co) ale Dieng na 45 PF-C którzy rozegrali min. 20 meczy i 20MPG jest 17 (między słabymi Vucevicem i Tistanem, obok DMC), choć zgadzam się że tak naprawdę jest top 5 w lidze na swojej pozycji. Jego jakość widać w porównaniu do KATa który ma wskaźnik 2X mniejszy...

 

http://bkref.com/tiny/nmduY

 

Podobnie jest z DRtg gdzie Dieng jest... 40 na 45, tuż obok świetny w obronie Porzingis czy Chandler a wyżej takie asy obrony jak Olynyk, Kamiński, Okafor, Plumlee czy Kanter...

 

http://bkref.com/tiny/AOV36

 

Ingram ma DBPM na poziomie 69 na 86, ale warto zauważyć że wskaźnik ma blisko 3,5X większy od... Swaggiego, ponad 2X lepszy od Wigginsa, Gallo, Melo... Najciekawsze że wskaźnik ma wyższy od niezłych obrońców w nienajgorszych ekipach jak Fournier, Crabbe, Jabari Parker czy Wilson Chandler.

 

http://bkref.com/tiny/eMB2f

 

Także byłbym ostrożny w osadach które głosisz. Chłopak już gra lepiej niż wielu starszych kolegów w obronie, a nie ma 20 lat i odpowiedniej masy mięśniowej. Moim zdaniem to materiał nawet na all-def, może nie first ale second team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty sprawdzałeś (i co) ale Dieng na 45 PF-C którzy rozegrali min. 20 meczy i 20MPG jest 17 (między słabymi Vucevicem i Tistanem, obok DMC),

napisałem Ci, gdzie i co sprawdzałem. Ingram w DRPM jest najgorszym graczem na swojej pozycji w lidze, Ty napisałeś, że DRPM w słabej drużynie musi mieć słaby i podałeś przykład Dienga, który to Dieng jest piąty na swojej pozycji jeżeli chodzi o DRPM, za Millsapem, Greenem, Davisem i Mbah a Moute.

 

oczywiście bycie bardzo słabym obrońcą w wieku 19 lat na poziomie NBA to wręcz norma, ale odnosiłem się do tezy, że Ingram ''jest dobrym obrońcą'' już teraz. nie jest i bardzo do tego jest mu daleko, choć na pewno ma duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem Ci, gdzie i co sprawdzałem. Ingram w DRPM jest najgorszym graczem na swojej pozycji w lidze, Ty napisałeś, że DRPM w słabej drużynie musi mieć słaby i podałeś przykład Dienga, który to Dieng jest piąty na swojej pozycji jeżeli chodzi o DRPM, za Millsapem, Greenem, Davisem i Mbah a Moute.

 

A podaj jak wyglada ten wskaznik dla wszystkich graczy Lakers, w sensie kto w Lakers jest najlepszym i najgorszym obroncą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj jak wyglada ten wskaznik dla wszystkich graczy Lakers, w sensie kto w Lakers jest najlepszym i najgorszym obroncą :smile:

 

Nance:  1.56

Black: 1.04

Deng:  0.89

Zubac:  0.35

MWP:  0.26

Randle: 0.22

Mozgov: -0.16

Russell: -0.66

Robinson: -0.75

Calderon: -0.98

Huertas: -1.06

Clarkson: -2.05

Young: -2.11

Williams: -2.13

Ingram: -2.85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj jak wyglada ten wskaznik dla wszystkich graczy Lakers, w sensie kto w Lakers jest najlepszym i najgorszym obroncą :smile:

sprawdź na stronie ESPN.

 

​i - nie chodzi mi o jakieś fetyszyzowanie tego RPM, po prostu, raz, Ingram wygląda w tej statystyce fatalnie, dwa, grający w tej samej drużynie słabi obrońcy jak Clarkson, Williams czy Young - nie wyglądają tak źle, trzy, Ingram ma negatywny wpływ na najgorszą obronę w lidze. oczywiście Ingram ma duży potencjał i momentami pokazuje dobre instynkty, ale jest po prostu kiepskim obrońcą, jak pewnie każdy, surowy, niedojrzały fizycznie 19-letni rookie w takiej lidze jak NBA.

 

​tyle. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nance:  1.56

Black: 1.04

Deng:  0.89

Zubac:  0.35

MWP:  0.26

Randle: 0.22

Mozgov: -0.16

Russell: -0.66

Robinson: -0.75

Calderon: -0.98

Huertas: -1.06

Clarkson: -2.05

Young: -2.11

Williams: -2.13

Ingram: -2.85

 

Dzięki!

Nance najlepszy, to mnie akurat nie dziwi,bo z eyetestu, też bym tak powiedział, ale że Ingram najgorszy to kompletne zaskoczenie.

Trójka Clarkson Young Williams wygląda, tak jak w eye test :)

 

Nie wiem, może to z kim gra Ingram ma wpływ na jego staty tak bardzo?

Ja bym raczej Ingrama dał w TOP5 w Lakers pod względem obrony, w ogóle dziwi też, że Randle jest in plus, a Mozgov in minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle jest in plus, ale w dalszym ciągu poniżej średniej ligowej na swojej pozycji, i dużo poniżej średniego poziomu starterów.

Grając w lepszej drużynie pewnie te statsy też by mu poszły trochę w górę. Nie licząc MWP i Zubaca, którzy grali bardzo mało to Randle jest według tego czwartym najlepszym obrońcą w zespole, to mu na pewno nie pomaga.

 

Poza tym to w tej statystyce się zdecydowanie poprawił w stosunku do poprzedniego sezonu, to dobry prognostyk na przyszłość.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.