Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

New York Post -

The Cavaliers and Anderson Varejao are reportedly light years away from agreeing on a new contract.

 

The New York Post says Varejao is looking for $9 million per season for six years; they refuse to pay him more than starter Drew Gooden ($6.4 million per season).

Jeśli to prawda to :lol: Niektórym chyba się w głowach poprzewracało, nawet te 6 baniek to imo za dużo jak na Andersona.

 

LBJ zasugerował, że skoro nie można dogadać się z Varejao warto zastanowić się nad podpisaniem C. Oakleya.

Heh no jak to przeczytałem to wybuchnąłęm śmiechem :lol: 54 mln za 6 lat :shock: dla gracza z ławki i to takiego małego kalibru? Ja nie wiem co się dzieje z tymi wszystkimi wolnymi zawodnikami, ale jeżeli gracze już na stałe będą chodzić po śladach Lewisa to Stern będzie musiał pomyśleć na temat zwiększenia salary cup.

 

Jednak w dalszym ciągu myślę, że Cavs go jeszcze podpiszą, ale za dużo mniejszą kwotę. W końcu musi kiedyś pójść po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nie jarajcie się tak tym Varejao :P To jest spory progres w negocjacjach, zszedł z ceny o cale 11 mln, bo jeszcze na przełomie września-października chciał 65 za 5 lat. :lol: Gratulujemy rozumu, na szczęście Ferry nie da mu takiej kasy, a jak widać zaczyna się niecierpliwić i schodzić z kwoty, już jest nawet mniejsza od początkowej czyli 10. :lol: Przecież pisanie tego typu kwot dla tego zawodnikat o paranoja, nbier obi nawet 7/7 a jedyne co ma dobre to zaangażowanie i waleczność, w obronie tylko tym nadrabia a chce kasy Dirka,Branda, Bena czy Redda. Paranoja i śmiech na sali, choć patrząc na fakt, że ciągamy się z nim od lipca to staje się to już żałosne i męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję, że Cavs sobie bez niego dobrze będą radzić i nie dadzą mu takiej kasy bo niestety przez to, że jeden kretyn kogoś przepłaci to potem kolejni gracze i ich agenci oczekują podobnej głupoty od kolejnych GM :?

 

Varejao się naprawdę we łbie poprzestawiało niech mu ktoś wyśle płyty z meczami Queens z lat 2000-2002 niech sobie tam poogląda swojego byłego kolegę z zespołu Scota Pollarda zobaczy jak cholernie podobny do niego był w jego wieku pod względem roli w drużynie, umiejętności to może oprzytomnieje i zrozumie, że tego typu gracze nie zarabaiają tak ogromnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisanie tego typu kwot dla tego zawodnikat o paranoja, nbier obi nawet 7/7 a jedyne co ma dobre to zaangażowanie i waleczność, w obronie tylko tym nadrabia a chce kasy Dirka,Branda, Bena czy Redda. Paranoja i śmiech na sali, choć patrząc na fakt, że ciągamy się z nim od lipca to staje się to już żałosne i męczące.

Jakkolwiek śmieszna jest ta sytuacja, to zdecydowanie zapominacie o jego największym atucie, która IMO powoduje, że on tak wysoko się ceni. Andy mimo, że w poprzednim sezonie nie grał średnio nawet 24 minut na mecz, wymusił zdecydowanie najwięcej szarż ze wszystkich zawodników NBA, jako jedyny mając średnią (i to wyraźnie ponad 1 na mecz) i mając ich więcej o ponad 20 od kolejnych najlepszych pod tym względem. Flopperów w ostatnich latach zaczęto naprawdę cenić i stąd pewnie Brazylijczykowi się tak we łbie poprzewracało. Inaczej sobie tego wytłumaczyć nie mogę. Poza tą umiejętnością to wprawdzie niesamowity energiser, ale jak wspomniałeś nie ma nawet 7/7 w statsach, słabo broni 1 na 1, nie umie blokować, ma ujemne BIQ, jest zerem ofensywnym i rezerwowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste, mam sporo spostrzeżeń na ten temat o czym wiesz zapewne, tylko z sobie znanych powodów pomijasz. ;)

 

A wracając do głownego watku tematu to fakt, podałeś ciekawy powód, tylko tylko że nawet jeżeli tka jest to Fegan i tak musiałby upaśc na głowe by za sam flop chcieć 65 mln. To chore tka czy siak, bo o ile można tyle dać za kilkukrotneog DPOTY(do czego i tak przy kiepskich umiejętnościach ofensywnych są spore wątpliwości) ale kurde no sam flop nie czyni z Ciebie nawet przeciętnego obrońcy, bo sa to jak dobrze pójdzie 2-3 skuteczne akcje w meczu :? Więc nawet jak argument ciekawy, wyszukany i prawdziwy to nie obliguje cię do tego typu pieniędzy. Tkaie dolary są dla graczy kompletnych, może z porządną jedną stroną parkietu a nie jedną cechą..

 

Poza tą umiejętnością to wprawdzie niesamowity energiser, ale jak wspomniałeś nie ma nawet 7/7 w statsach, słabo broni 1 na 1, nie umie blokować, ma ujemne BIQ, jest zerem ofensywnym i rezerwowym.

Dodałbym jeszcze kiepską psychikę do tej wyliczanki. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily tylko czy bycie czołowym floperem ligi jest rzeczywiście tak cenioną umiejętnością :?: wiem, że teraz to bywa przydatne, ale tak w zasadzie nawet lider tej klasyfikacji Varejao trochę ponad raz na mecz wymusza taki faul, szkoda tylko, że nie ma statystyk pokazujących ile razy takie zagranie kończy się łatwymi punktami rywali, albo faulem obrońcy kiedy sędzia jednak nie odgwiżdże faulu w ataku i czy to całe flopowanie poza tym, że ciężko to oglądać przynosi chociaż więcej korzyści niż szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily tylko czy bycie czołowym floperem ligi jest rzeczywiście tak cenioną umiejętnością :?:

Widząc Raję Bella w pierwszej piątce defensorów i słysząc różnorakie opinie na temat tego typu graczy trudno mi oprzeć się wrażeniu, że jest to umiejętność ceniona. Oczywiście płacenie za to gwiazdorskich gaży jest kpiną, ale zdecydowanie stało się to modne i przywiązuje się do tego coraz większą wagę.

W przypadku Varejao nie chodzi też o bycie w czołówce, a o bycie tym nr 1. On w ostatnim sezonie naprawdę dobrze opanował umiejętność ustawiania się na szarżę i nieprzypadkowo był zdecydowanie najlepszy w ilości ich wymuszania mimo małej liczby minut. W przeliczeniu tego na 48 minut jego przewaga nad resztą była jeszcze bardziej zdecydowana.

Co do bilansu skutecznego wymuszania fauli w ataku do łatwych punktów czy własnych fauli, to takimi statystykami nie dysponuję, ale nie sądzę, aby przede wszystkim przynosiło to dużo łatwych punktów rywalom. Varejao staje na ofensa prawie zawsze przy pomocy partnerowi przy obronie penetrującego gracza, natomiast nie stosuje zbytnio takich tricków w grze 1 na 1. Co do bilansu fauli własnych i wymuszonych w takich sytuacjach to nie mam dokładnej statystyki, ale gdyby można to sprawdzić, jestem w stanie się założyć, że jest to w jego przypadku dobry wskaźnik. Niejednokrotnie był za to chwalony chociażby przez trenera i pewnie dlatego, że wyrósł na najlepszego w tym względzie w NBA czuje się KIMŚ. Śmieszna sprawa, ale - jak pisałem - nie widzę innego powodu takiego myślenia o sobie w jego przypadku.

 

Dodałbym jeszcze kiepską psychikę do tej wyliczanki. ;)

Chyba nie jest z tym aż tak źle. Gdyby było, Brown raczej nie pozwalałby mu grać w tych najważniejszych momentach. Poza tym nawet patrząc po statsach to najwięcej punktów on rzuca właśnie w clutch, wtedy też ma lepszą skuteczność niż w innych fragmentach meczów. Każdy pamięta choćby jego putbacka na miarę zwycięstwa z Raptors. Zatem nie uważam, by to było koniecznie do dołączenia w tej wyliczance. Masz na myśli z pewnością pamiętną akcję z tegorocznych finałów, ale moim zdaniem przyczyną takiego zagrania było "ujemne BIQ", które się w wyliczance znalazło. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę, że Wasza żywa dyskusja o Bryancie zasługuje na utworzenie odrębnego wątku. Jak na moje oko nijak się to ma do trades, signs i rumours - przynajmniej na obecnym etapie. Może moderator zrobi z tym porządek i wydzieli odpowiednie posty?

 

A tak w temacie - Juwan Howard ma duże szanse na dołączenie do Cavs. Mi się ten ruch podoba. Zgadza się ze mną także LBJ ;)

 

Także Udrih - zachwalany na forum przez niektórych - trafił do Wolves, by zaraz potem zostać wyrzuconym. Czy warto było oddać pick za powietrze? A może rolę gra jeszcze jakiś czynnik, który przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard przydałby się Cavs ponieważ po stracie Variata jest im ktoś potrzebny bo sam Drew i Z to za mało, a Marshall to już kończy się po mału.

 

Minny zmarnowała ten pick, ale może chodziło o coś więcej.

 

Był jeszcz trejd między Nets, a Hornets: Do Jersey przeszedł Wesley, a w drugą stronę Bernard Robinson i Mille Ilic, tylko Hornets od razu ich zwolnili. Po co Wesley Netsom, z Robinson pokazywał się z dobrej strony w Bobcats, ale w Nets nie dali mu się wykazać. Moze chłopak szybko znajdzie nowy klub, a Illic pewnie wróci do Europy.

 

- Duncan dostał extension 40mln / 2 lata gry

- Magic zaoferowali Nelsonowi extension w wysokosci 30mln/za 5 lat gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu poniżej trade jaki zostanie zaakceptowany przez lige za jakieś 2-3 dni :Phttp://trade.gourl.org

oj, Michalik, ty to masz chłopie poczucie humoru. :wink:

Przeciez taki transfer dla Kobego to katastrofa. On by w życiu się na takie coś nie zgodził, bo znalazłby się w kilka razy gorszej sytuacji niż obecna w Lakers.

jesli chodzi o nas, to bajka: Lamar, JO, Arenas, Walton, Fish, Jordan itd.

 

Dobra, już się nie rozpisuje, bo wszyscy wiemy, że to żart i nigdy do tego nie dojdzie stety lub niestety. :wink;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netsi podobno zrobili miejsce do Houstona.. :wink:

 

A tu poniżej trade jaki zostanie zaakceptowany przez lige za jakieś 2-3 dni :Phttp://trade.gourl.org

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

PS: Graboś pisałeś, że Cavs pozyskali Nicholsa, Howarda i Felixa. Hmm skąd masz te wieści? :) Bo wprawdzie o Demetrisie znalazłem, Felixa zwolnili definitywnie a Howard w 100% jeszcze nie jest pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosc dla fanow Cavs, wprawdzie nie mamy Juwana Howarda, ale przedluzylismy z Pavloviciem, dobrze, ze chlopak zmądrzal! Jak Varjat jeszcze oprzytomnieje, to szykuje sie ekipa OK :)

 

Cavs.e-nba.pl - ESPN

Wspaniała wiadomość. Cleveland Cavaliers i wolny agent Sasha Pavlovic doszli do porozumienia w sprawie nowego trzy-letniego kontraktu. Tak ESPN powiedział agent zawodnika Marc Cornstein! Nie podał jednak warunków umowy. Mój klient jest niezwykle szczęśliwy, że może powrócić do Cavs. Wierzę, że jest w stanie pomóc Kawalerzystom zbudować tak samo sukcesywny zespół jak rok temu. - komentuje.

 

Obie strony przez całe lato nie były w stanie dojść do porozumienia. Cornstein wspomniał, że kilka dni temu nastąpiły przełomy w rozmowach, które zaważyły o pozostaniu Aleksandra. Cleveland pokazało, że zależy im na Sashy, dlatego przed początkiem sezonu doszliśmy do porozumienia. Kiedy AP powróci do Cavs?

 

Pavlovic obecnie przebywa w Serbii, ale już przygotowuje się do lotu do Stanów Zjednoczonych. Już jutro (środa) powinien być na miejscu, jednak mimo wszystko raczej nie zagra. Kiedy umowa została zawarta agent Czarnogórca powiedział, że Pavlovic jest gotowy do gry. Trenował codziennie ze swoim osobistym trenerem. Zapewne jest we wspaniałej kondycji. Na pewno jest gotowy do gry.

 

Nie wiadomo, co natomiast będzie z Andersonem Varejao. Losy zawodników miały się rozstrzygnąć w tym tygodniu, a więc niedługo przekonamy się jak to wyglądać będzie z Andersonem. Bez tej kluczowej dwójki, w preaseason Wine&Gold zanotowali kiepski bilans 1-6. Najwyraźniej generalny menadżer Cavsów, Danny Ferry wziął sobie do serca słowa LeBrona z niedawnego wywiadu dla ABJ i postanowił zadziałać.

 

O to fragmenty: Dla mnie jako lidera, potrzebni są zawodnicy, którzy będą w stanie pomóc zwyciężać. Zawsze zmierzam ku temu by robić to, co najlepsze dla teamu. Przy okazji widzisz przegrupowania, wzmocnienia i zmiany w innych klubach, których u nas zdecydowanie brakuje. W takiej sytuacji trzeba zastanowić jak chcemy dążyć do tego by stawać się lepszymi? Z Sashą i Andersonem nasza koszykówka była lepsza.

 

Dodatkowo wspomniał jeszcze: Oh, jesteśmy słabsi. Nie jesteśmy tak samo dobrzy, kiedy nie mamy tych zawodników. Wszyscy to wiemy, ci dwaj chłopcy są dużą częścią naszego zespołu, i nikt tego nie zmieni. Nie ma powodów do tego by śmieć twierdzić, że jesteśmy bez nich silniejsi. Sądzę, że oni są naszym kluczowym punktem. Nie możemy zaślepiać się jednak jedynie tą sytuacją. Musimy kontynuować pracę, nawet, jeśli ich tutaj nie ma. Ale może to się zmieni.

 

Podpisanie Pavlovicia jest bardzo ważnym krokiem, chociaż ten nie był w całym sezonie tak dobry jak Varejao, który był najlepszym defensorem w ekipie z Cleveland. W poprzednim sezonie Sasha notował ponad 9pkt na mecz, a Anderson ok. 6pkt i 6zb. Bez tego drugiego strefa podkoszowa CC jest znacznie słabsza i traci niezwykłą energię jaką Brazylijczyk wprowadzał.

 

Oficjalna strona Cavaliers potwierdziła tą wiadomość!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dojdzie do tego trejdu bo Donny Walsh chce Bynuma, a młody Buss z pewnością go nie odda jeszcze po tym jak Bynum zrobił postępy. Lakers by pewnie zamiast Bynuma chcieli wcisnąć Farmara lub Kwame, ale Pacers na to nie pójdą, albo moze Pacers zgodziliby się wtedy gdy Lakers byliby gotowi przejąć kontrakt Troya Murphy'ego. Lubie Lakers, ale jeśli JO miałby trafic do LA to tylko do Clippers. Za samego Coreya by go nie wzieli, pewnie z Thortonem albo Rossem tylko, zadnego z nich bym nie puścił z Clippers. JO chetnie mówił o graniu w Nets, a oni mają więcej do zaoferowania Nenad, Marcus Williams, Boki, Magliore, Sean Williams i Boone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Al Jefferson dostał extension w wysokosci 65 mln/6lat gry. Całkiem sporo, ale teraz w NBA co drugi dosteje wiecej niż jest wart. Osobiście uważam, że został przeplacony i pierwsza oferta Wolves była fair czyli 50 mln.

- Nelson też przedłużył z Magic i z tego co mówią źródła dostał 30mln, tylko nie wiem czy na 5 czy 6 lat. 30mln to fair deal, a myślałem że Otis go przepłaci, ale jednak nie postąpił jak w przypadku Lewisa.

- Jak ktoś nie zagląda do teamtu Kobe to napiszę tu: Kings, Bulls i Lakers rozmawiali o takiej wymianie: Artest, Big Ben do Lakers, Gordon i PJ Brown do Kings, a do Bulls Kobe Bryant. Transnfer oficjalnie padł, ale wogóle się Lakers to nie opylało, Big Ben i Artest w jednej druzynie :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiemy już ile kasy dostanie Pavlovic

With the contract finalized, though, the numbers have become known. According to a league source, Pavlovic will make $4.2 million this season and $4.5 million next season. The third season is worth $4.95 million, but only $1.5 million of it is guaranteed. So the total value is about $13.7 million, with about $10.4 million guaranteed.

powiem Wam tyle - wreszcie jakiś sensowny kontrakt...wreszcie obie strony poszły po rozum do głowy i spotkały się na sumie odpowiadającej umiejętnościom zawodnika..ktoś może powiedzieć, że trochę za dużo, ale trzeba pamiętać, że Pavlovic już jest niezłym graczem i z sezonu na sezon robi postępy..mam nadzieję, że Varejao dostanie podobną kasę

 

więcej takich kontraktów i drużyny byłyby lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.