Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

C-Webb to gracz, który w nie jednym jeszcze teamie w NBA nbaprawdę mógłby odniueśc sukces. Żebytm daleko nie szukał- chetnie widziałbym go w Bulls obok Wallace'a, który wspólnie z Dengiem czy Nocem mogliby świetnie zatuszowac braki defensywne tego podstarzałego, lecz wciąż moim zdaniem uzdolnionego ofensywnie skrzydłowego. O ile kasy CX-Webb ma juz jak lodu to brakuje mu do bogatego dorobku misia i miom zdaniem bardziej niz na 10-12 melonach będzie mu zalezało własnie na tym. Owszem 10 baniek piechotą nie chodzi, w NBA Webber moze dostać ok połowe mniej, ale odejście z NBA dla kasy chyba nie jest tym co sprawi, że kibice będą Chrisa pamietac!!! Jeden fatalny time out z poczatków kariery wystarczy :wink: Ucieczka na zakończenie gry nie byłaby wcale mniejszym powodem do wstydu.

 

Ale dośc o Webberze. Chce wspomniec o wymianie, która w sumie przeszła bez wiekszego echa, a może być znamienna w skutkach dla (zwłaszcza) Mavs. Pewnie większosci z nas wiadomo, ze Wolves oddali do Dallas Hassella w zamian za Bucknera. Gracze bardzo podobni, obaj to typowi zadaniowcy, którzy mają choc troche powstrzymywac SG przeciwników przed punktowaniem. W suymie wymiana mało istotna dla obu zespołów, ale może wnieść trochę dobrejk defensywy zwłaszcza do Dallas. Johnson lubi tego typu graczy, sam takim był i wie jak wiele trzeba takiemu Hassellowi się napracowac, żebny osiagać sukcesy w najlepszej lidze, dlatego tez uważam, ze Trenton będzie dość często w rotacji, zwłaszcza, że Mavs nie maja zbyt wielu dobrych dwefensywnie graczy na tej pozycji, a Howard, grajacy zamiennie w sumie nawet na trzech pozycjach też potrzebuje czasu. No i zawsze Hassell to gracz, który jako jeden z ważniejszych SG w Wolves czesto bronił przeciw Bryantom czy innym T-Macom. Na pewno sie im ktos taki przyda jako kolejne wzmocnienie składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Pacers podpisała kontrakt z ........ Łukaszem Obrzutem.. A więc mamy dwóch obecnie, a czwartego w sumie Polaka w NBA :P Pytam tylko, po co on im? :wink:

Link?

http://sport.onet.pl/0,1248727,1615617,wiadomosc.html

 

Niby jest w Indianie, ale ma kontrakt niegwarantowany więc jak się nie sprawdzi w preseason to do widzenia, Szczerze to nic nie wiem o tym gościu :D ale życzę mu jak najlpeiej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest w Indianie, ale ma kontrakt niegwarantowany więc jak się nie sprawdzi w preseason to do widzenia, Szczerze to nic nie wiem o tym gościu :D ale życzę mu jak najlpeiej ;]

Fakt, info jest już wszędzie, ale tylko... w polskich mediach. Podniecają się redaktorzyny, nie mając pojęcia, że - tak jak piszesz - on tylko dostał się na Camp, nie ma gwarantowanego kontraktu i do tego prawie żadnych szans na pozostanie w klubie na sezon. Na oficjalnej stronie Pacers można znaleźć tylko krótki wycinek newsika o Obrzucie (sprzed 3 dni).

 

"Two big men, Courtney Sims (Michigan) and Lukasz Obrzut (Kentucky) are expected to be added to the training camp roster. Bird said one other addition was possible but declined to identify the player because he was not yet under contract."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy mozna byc glupszym niz Anderson Varejoke i Sasha Pavlovic. Nie dosc, ze żądają przeogromnych kontraktow (AV chce 65mln za 5 lat) to jeszcze chyba pierwszy raz w historii nie zgodzili sie na podpisanie QO, dzieki czemu za rok staliby sie wolnymi agentami na zasadach, ze moga podpisac z kazdym. Zastanawiam sie czy system przewidzial takie cos, ze mozna w ogole nie podpisywac nawet QO?? Co za idioci ta dwojka, dostaja tyle kasy co nikt im nie da, co wiecej wydaje sie ze nikt nie jest nawet nimi zainteresowany specjalnie. Co tu sie dziwic skoro obaj to bench-players i role-players w jednym, a kase chca jakby byli gwiazdami. Szkoda mi Cleveland, ze musza meczyc sie z takimi idiotami. Widac, ze slabe basketball IQ przeklada sie na mizerne pozaboiskowe IQ w tym przypadku. Chca sobie zniszczyc kariere? Ich wybor... szkoda tylko, ze tyle problemow stwarzaja swojemu zespolowi. Sam jestem ciekaw jak sytuacja z nimi sie rozwinie, narazie pewne jest, ze na training camp ich nie ma i podobno nie zamierzaja ruszac sie z domu :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy mozna byc glupszym niz Anderson Varejoke i Sasha Pavlovic. Nie dosc, ze żądają przeogromnych kontraktow (AV chce 65mln za 5 lat)

:lol: a to dobre jest gość nie robi nawet 7/7 a chce 65 milionów :lol:

aż się zacząłem obawiać jak to z Kwame będzie za rok liczyłem, że za jakieś 5mln uda się go zatrzymać, ale też sobie pewnie krzyknie z 50 baniek :roll:

Zastanawiam sie czy system przewidzial takie cos, ze mozna w ogole nie podpisywac nawet QO??

pewnie, że można jeżeli termin mają do dzisiaj to teraz mogą jedynie dogadać się w sprawie nowego wieloletniego kontraktu nie mogąc już wziąć QO wciąż pozostając zastrzeżonymi FA a Cavs mogą wyrównać ofertę jaką by ewentualnie dostali od innej drużyny, albo mogą nie zrobić tego i spróbować za rok a teraz grać w Europie z tym, że wtedy są w dokładnie takiej samej sytuacji ponownie są zastrzeżonymi FA na takich samych prawach jak obecnie.

 

Pozostaje kwestia tego, która strona pierwsza pęknie czy będą to Cavs nie chcąc osłabiać drużyny i psuć chemii w zespole i zgodzą się na te śmieszne żądania czy tamci dwaj zrozumieją, że nie są tyle warci i przyjmą warunki Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy system przewidzial takie cos, ze mozna w ogole nie podpisywac nawet QO??

Nie wiem Hirek czy to jest pytanie zwykłe czy retoryczne. Najwzyej napisz mi a gg to skasuje tego posta jakbym sie wygłupił.

W każdym razie jak sie nie podpisuje ani kontraktu ani QO czyli jest się idiotą do potęgi drugiej to się po prostu jest z niczym, tj bez podpisu i nie gra się nigdzie, bo z żadnym zespolem się nie jest związanym(przynajmniej w NBA bo Europa stoi otworem tylko ciekawe kto tam da +10 mln za sezon dla Vareajo, pewnie będzie miał takie same branie jak w NBA). No chyba że ma się farta i się jeszcze dogada w srpawie nowego kontraktu, ale to trzba zejsc z żądań i bardizej w negocjachach pomoże to Cavs bo to ci zawodnicy a nie klub z Ohio teraz bedą bardizej zdeterminowani na ten podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie Andersonowi? Milicic jakie miał statsy i jaki dostał kontrakt? A Nene? A Dalembert? A czy któryś z nich był w finale (w rotacji, nie jako "human victory cigar")? Co do Sashy - kontrakty takiego Kapono czy Petersona usprawiedliwiają jego złość. Kontrakty stały się tak rozdmuchane - szczególnie w przypadku wysokich - że sięgnęły absurdów. Może przykład tych dwóch będzie kubłem zimnej wody na głowy zawodników. Szcuna dla Cavs, że nie dali się zwariować. A że przez to mogą pożegnać się z dobrym wynikiem to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszna sprawa. Tzn dla mnie troche zagadkowa. Mam pytannie do ekspertów od spraw salary. Przyjmijmy sytuacje ze i Sasha i Varjat nie podpisuja qualifying offer to automatycznie staja sie wolnymi graczami i w tym roku moga szukac pieniedzy. Jak wiadomo nikt (lub prawie nikt) nie ma funduszy, lub nie chce ich wydawac na kogos z dwojki Pavlovic/Anderson. Wiec jesli nie europa to jakis jednoroczny kontrakt z jakims zespolem i tu moje pytanie odnosne salary. Czy zespol który ewentualnie podpisze jednoroczny kontrakt z ktoryms z tych graczy bedzie przyslugiawlo prawo Birda? Bo jesli nie, to zachowanie Sashy i Andersona, a raczej ich managerów, nie dosc ze jest nieeleganckie w stosunku klbu, jak i głupie dla zawodników.

 

btw, choc taki Varejao za minimum do Magików by sie przydał :Wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milicic jakie miał statsy i jaki dostał kontrakt?

21 mln/3 lata gry to nie jest chyba 65. Pozatym Darko i reszta którą wymieniłeś są lepsi od Variata. Variatowi to dałbym góra 20mln/4,5 lat gry. Jak niechce grać w Cavs to niech sobie jedzie do Europy, bo tam będzie kimś bo w NBA jest pionkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 65 mln dla Varejao to jakaś kompletna paranoja. :shock: Przecież to nie jest nawet gracz z pierwszej piątki, jak dla mnie to to jest taki6-7 gracz w zespole. Tak dla porównania to taki Odom zarobił w ostatnim sezonie 13 mln, czyli tyle ile sobie rząda Anders.

 

Jeżeli Pavlovic życzy sobie równie niebotyczne sumy to nie zdziwię się kiedy Cavs nie podpisze żadnego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym kolanem czy nie chcą od razu straszyć na zapas bo nawet artroskopia kolana to nie takie byle co żeby po 2-3 tygodniach wracać raczej zwykle co najmniej 2-3 miesiące, ale zobaczymy.

heh. w Lublinie koszykarz naszego Startu ma artroskopie i jest wylaczony na caly rok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widze tak szybkiego powrotu do zdrowia Amare.. takie operacje to jest absencja na pare miesięcy a nie tylko na dwa - trzy tygodnie.. Szkoda, lubie faceta (mimo, iż gra w Suns :P ) a takie operacje źle mu wróżą. Jeszcze jedna, może dwie i wielkiej kariery w NBA nie zrobi.. A szkoda :? Jedno dobre w tym wszystkim, to to, iż może Amare nie wróci w tym sezonie, Marion zechce odejść to może wreście awansujemy do II rundy PO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.