Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie chodzi o stereotypy tylko o to:

"

On 19 November 2009, the High Court authorised the release of an edited version of the report, with references to three people removed.[13]

 

On 26 November 2009, the report was published.[14] The report consisted of three volumes and cost a total of €3.6 million. The investigating commission identified 320 people who had complained of sexual abuse between 1975 and 2004, and noted that 130 complaints had been made since May 2004.[4] It stated that the four archbishops, John Charles McQuaid, Dermot Ryan, Kevin McNamara, and Desmond Connell, who were serving during that time, handled complaints badly.[15] One of the priests who admitted abuse, stated he did so more than 100 times. Another did so fortnightly for 25 years.[16] Another died in 2002, professing that he had done nothing wrong.[17] Along with clergy, the Gardaí were accused in the report of covering up the scandal

"

Murphys Report dostępny na stronach rządowych Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy o tym co grozi tylko o tym co następuje. W praktyce wygląda to tak, że ta nauczycielka w zawodzie jest skończona i musi szukać szczęścia w innej branży, żeby nie umrzeć z głodu.

 

Księżom pedofilom śmierć z głodu nie grozi.

A księżowi zostaje życie w zakonie na jakimś kompletnym zadupiu, bo w XXI wieku nie ma szans, że na parafii nie dowiedzą się, że ksiądz był pedofilem. A jak dla mnie, siedzenie w zakonie może i jest lepsze od więzienia, ale raczej wiele się od tego nie różni. 

Mi nie chodzi o stereotypy tylko o to:

"

On 19 November 2009, the High Court authorised the release of an edited version of the report, with references to three people removed.[13]

 

On 26 November 2009, the report was published.[14] The report consisted of three volumes and cost a total of €3.6 million. The investigating commission identified 320 people who had complained of sexual abuse between 1975 and 2004, and noted that 130 complaints had been made since May 2004.[4] It stated that the four archbishops, John Charles McQuaid, Dermot Ryan, Kevin McNamara, and Desmond Connell, who were serving during that time, handled complaints badly.[15] One of the priests who admitted abuse, stated he did so more than 100 times. Another did so fortnightly for 25 years.[16] Another died in 2002, professing that he had done nothing wrong.[17] Along with clergy, the Gardaí were accused in the report of covering up the scandal

"

Murphys Report dostępny na stronach rządowych Irlandii.

Wiesz, że w Polsce szacuje się 6-10 tysięcy przypadków rocznie pedofilii, a ty wyskakujesz 320 na 30 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Pytam po raz kolejny co z tym bogactwem. Dla przykładu

Tadeusz Rydzyk - wspomniany przeze mnie lexus cena ok 100 tys. zł

Abp Tadeusz Gocłowski - Citroen C5 cena ok 100 tys. zł

Bp Zbigniew Kiernikowski - Chevrolet Captiva cena ok 150 tys. zł (tak na marginesie to pisałem o nim o tym biskupie co przyjechał oplem czyli od tych 6 lat już zdążył zmienić nieźle co?)

Abp Józef Kowalczyk - volvo S80 cena ok 170 tys. zł

Abp Henryk Muszyński - audi A6 cena ok 200 tys. zł

Bp Kazimierz Ryczan - lexus RX450h cena ok 300 tys. zł

Bp Janusz Stepnowski -  audi A8 cena ok 400 tys. zł (sic!!!)

 

Proszę mi to wyjaśnić w odniesieniu do cytatów:

1."Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego".

2. "Tak więc, każdy z was nie wyrzeknie się tego wszystkiego co posiada, nie może być moim uczniem" 

3. "Jakże trudno będzie tym którzy mają bogactwa wejść do Królestwa Niebieskiego"

4. "Jeżeli  zatem mamy wyżywienie i odzież poprzestawajmy na tym"

 

I jeszcze co do tego, że biskup jest starszym człowiekiem i potrzebuje wygody:

"Czy brak wam było czego kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?"

 

Poproszę o odpowiedzi w odniesieniu do słów zapisanych w biblii.

Edytowane przez Straight Edge Warrior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Pytam po raz kolejny co z tym bogactwem. Dla przykładu

Tadeusz Rydzyk - wspomniany przeze mnie lexus cena ok 100 tys. zł

Abp Tadeusz Gocłowski - Citroen C5 cena ok 100 tys. zł

Bp Zbigniew Kiernikowski - Chevrolet Captiva cena ok 150 tys. zł (tak na marginesie to pisałem o nim o tym biskupie co przyjechał oplem czyli od tych 6 lat już zdążył zmienić nieźle co?)

Abp Józef Kowalczyk - volvo S80 cena ok 170 tys. zł

Abp Henryk Muszyński - audi A6 cena ok 200 tys. zł

Bp Kazimierz Ryczan - lexus RX450h cena ok 300 tys. zł

Bp Janusz Stepnowski -  audi A8 cena ok 400 tys. zł (sic!!!)

 

Zdajesz sobie sprawę, że żaden z nich nie jest właścicielem żadnego z wymienionych samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jednak to jest bogactwo Kościoła czemu wcześniej przeczyłeś mówiąc, że jest to bogactwo biskupa. Może się zdecydujesz.

I cały czas sprytnie unikasz odpowiedzi jak te bogactwa mają się do nauki Jezusa.

I podaję ceny aut nowych orientacyjne często dla wersji standardowych, a tymczasem wiele z nich jest w wersji podrasowanej co jeszcze podnosi cenę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jednak to jest bogactwo Kościoła czemu wcześniej przeczyłeś mówiąc, że jest to bogactwo biskupa. Może się zdecydujesz.

I cały czas sprytnie unikasz odpowiedzi jak te bogactwa mają się do nauki Jezusa.

I podaję ceny aut nowych orientacyjne często dla wersji standardowych, a tymczasem wiele z nich jest w wersji podrasowanej co jeszcze podnosi cenę.  

Nie uważam tego, co wymieniłeś za bogactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi z 400 tys. zł czy lexus za 300 tys. zł to nie bogactwo!? No nieźle, a tak poza tym to nawet jakby to kosztowało 10 tys. zł to przecież jest napisane "Jeżeli  zatem mamy wyżywienie i odzież poprzestawajmy na tym". Co więc z tym?

Serio myślisz, że Jezusowi w tym fragmencie chodziło o to, żeby biskup popierdalał na bosaka od parafii do parafii? Kolejny, który czyta Biblię dosłownie i interpretuje, jak mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę?

To właśnie Ty interpretujesz Biblię jak Ci się podoba, ja opieram się na tym co powiedział sam Jezus i nie interesuje mnie interpretacja Twoja lub Kościoła. Jest tam napisane jasno i wyraźnie czego oczekuje Jezus i nie ma tam żadnych metafor.

Nie jestem znawca Biblii, ale znam ją na tyle, żeby wiedzieć, że to nie są słowa Jezusa. To słowa świętego Pawła. Wszystkie te fragmenty odnoszą się do tego, żeby nie przyzwyczajać się do ziemskich bogactw i żeby naszym celem w życiu nie było bogacenie się, a Jezus Chrystus. W Biblii masz dziesiątki przykładów, w których Bóg obdarza swoich wyznawców bogactwem, właśnie dlatego, że On jest ich celem, a nie bogacenie się. Kompletnym absurdem jest twierdzenie, że Jezus wymaga od nas posiadania tylko jedzenia i odzieży. I nie będę się znowu naparzał cytatami, jak ze świadkami Jehowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego celem Kościoła jest ciągłe bogacenie się? Po co te nowe samochody za 400 tys. zł lub 300 tys zł., po co ta nowa Świątynia Opatrzności z miedzianym dachem? I raport księdza Walencika, w którym domaga się przekazywania na cele kościelne dochodów z zagarniętych dóbr. Ponadto w sytuacji kiedy rząd chciał zastąpić fundusz kościelny odpisem podatku w wysokości iluś tam procent to dla Kościoła było za mało i żądał więcej. Jeśli to nie jest pazerność i chęć bogacenia się to ja nie wiem co jest.

I dlaczego uważasz, że Jezus nie wymaga od nas posiadania tylko jedzenia i odzieży. Przecież to jest zapisane w najważniejszej księdze chrześcijaństwa. Bo Twoje wnioski to są tylko Twoje osobiste przemyślenia nie mające potwierdzenie w zapisanych słowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego celem Kościoła jest ciągłe bogacenie się? Po co te nowe samochody za 400 tys. zł lub 300 tys zł., po co ta nowa Świątynia Opatrzności z miedzianym dachem? I raport księdza Walencika, w którym domaga się przekazywania na cele kościelne dochodów z zagarniętych dóbr. Ponadto w sytuacji kiedy rząd chciał zastąpić fundusz kościelny odpisem podatku w wysokości iluś tam procent to dla Kościoła było za mało i żądał więcej. Jeśli to nie jest pazerność i chęć bogacenia się to ja nie wiem co jest.

I dlaczego uważasz, że Jezus nie wymaga od nas posiadania tylko jedzenia i odzieży. Przecież to jest zapisane w najważniejszej księdze chrześcijaństwa. Bo Twoje wnioski to są tylko Twoje osobiste przemyślenia nie mające potwierdzenie w zapisanych słowach.

Celem Kościoła nie jest ciągłe bogacenie się. 

 

Znajdź chodź jeden związek wyznaniowy w Polsce, który zgodzi się na odpis od podatku. 

 

Słowa o jedzeniu i odzieży nie dotyczą tego, co próbujesz wmówić. To co napisałem nie jest "moim przemyśleniem", a oficjalną nauką Kościoła. Autorem tych słów nie jest Jezus, tylko święty Paweł, a jak dosłownie realizował swoje słowa możesz przeczytać w Dziejach Apostolskich. Pleciesz bzdury, nie czytałeś Biblii, a próbujesz o niej dyskutować, bo znalazłeś jakiś cytat w internecie. Kolejny teolog agnostyk na forum... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego nauczanie Kościoła z nauką Jezusa?

Dlaczego Kościół posiada bogactwa doczesne jak te samochody, ziemie, budynki jak Jezus mówił jasno i wyraźnie o porzuceniu bogactwa i podążaniu jego drogą? Dlaczego Kościół zrównuje się z Bogiem wprowadzając dogmat o nieomylności papieża co jest sprzeczne z Biblią? Dlaczego Kościół w pierwszym przykazaniu całkowicie pominął część z posągami i obrazami, żeby później móc je sprzedawać? Dlaczego Kościół wprowadził kult Matki Bożej jako orędowniczki mimo iż w Piśmie jest wyraźnie napisane, że jedynym orędownikiem jest Jezus?

I dlaczego mnie oceniasz nie znając mnie? Czy to nie jest grzech ciężki? Ja się z tego cieszę, ponieważ widzę, że pojawia się u Ciebie agresja, a to znaczy, że brak Ci argumentów na oczywiste łamanie zasad Jezusa przez Kościół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego nauczanie Kościoła z nauką Jezusa?

Dlaczego Kościół posiada bogactwa doczesne jak te samochody, ziemie, budynki jak Jezus mówił jasno i wyraźnie o porzuceniu bogactwa i podążaniu jego drogą? Dlaczego Kościół zrównuje się z Bogiem wprowadzając dogmat o nieomylności papieża co jest sprzeczne z Biblią? Dlaczego Kościół w pierwszym przykazaniu całkowicie pominął część z posągami i obrazami, żeby później móc je sprzedawać? Dlaczego Kościół wprowadził kult Matki Bożej jako orędowniczki mimo iż w Piśmie jest wyraźnie napisane, że jedynym orędownikiem jest Jezus?

I dlaczego mnie oceniasz nie znając mnie? Czy to nie jest grzech ciężki? Ja się z tego cieszę, ponieważ widzę, że pojawia się u Ciebie agresja, a to znaczy, że brak Ci argumentów na oczywiste łamanie zasad Jezusa przez Kościół. 

Ma bardzo wiele, zwłaszcza że to Jezus założył Kościół.

Kościół nie posiada bogactw w takim sensie, jak bogacze. Kościół posługuje się pewnymi dobrami w celu pełnienia swojej roli. Biskup nie ma samochodu dla przyjemności, tylko dlatego, ze musi co roku pokonać 100 tysięcy kilometrów, aby skutecznie pełnić swoją posługę. Każdy ksiądz praktycznie potrzebuje samochodu, bo bez tego trudno jest wykonywać codzienne obowiązki kapłana.

 

Wydaje mi się, że Kościół raczej kupuje obrazy i posągi niż je sprzedaje, więc nie widzę tu logiki. Żaden chrześcijanin nie oddaje czci posągowi, ani obrazowi. A fragment z orędownikiem przeczytaj w całości, to może zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi.

 

Nie, to nie jest grzech ciężki. To kolejna rzecz, której nie wiesz. Oceniłem w życiu tysiące ludzi i żadnego z nich nie znałem. Jeżeli ktoś twierdzi, że 2x2 jest 5, a 7x8 jest 18, to nie potrzebuję o nim więcej informacji, żeby stwierdzić, że nie zna tabliczki mnożenia. Tym co piszesz potwierdzasz, że masz ogromne braki w wiedzy na temat Biblii, powtarzasz fragmenty, które widziałem dziesiątki razy, zmanipulowane i powyrywane z kontekstu. Nie oceniam Ciebie, stwierdzam fakt, że Twoja wiedza teologiczna jest żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biskup potrzebuje samochodu za 145, 300 czy nawet 400 tys zł do posługi? Wielu ludzi pokonuje więcej kilometrów, a jakoś nie bujają się takimi furami. Sprytnie pominąłeś fragment z kolejnymi budynkami i połaciami terenu, których Kościół ŻĄDA od państwa jako jakieś zadośćuczynienie.

Tak poza tym skutecznym pełnieniem posługi w samochodzie za 300 tys. zł przypominam fragment

"Czy brakowało wam było czego kiedy posyłałem was bez trzosa, bez torby i bez sandałów?"

 

Mieszkałem kiedyś na wsi i z parafii przyszedł jakiś obraz (chyba Matki Boskiej) i każdy mieszkaniec musiał trzymać go przez jeden dzień i PRZYNAJMNIEJ trzy razy dziennie odprawiać przy nim modlitwy. Jeśli to nie jest modlenie się do obrazu to ja nie wiem co jest. Co do kupowania obrazów to Kościół co chwilę sprzedaje jakieś cegiełki po 10 zł, a w pobliskim kościele jest nawet sklep, żeby kupować jakieś figurki, obrazki.

 

To właśnie Ty piszesz, że 2x2=5, ponieważ w matematyce nie ma miejsca do Twoich interpretacji i tak samo jest w Biblii. Jezus przedstawiony jest tam jako człowiek bezpośredni, który mówi jasno i klarownie jak należy postępować, a to właśnie Twój Kościół dobiera do tego jakieś własne interpretacje. Ponadto, żeby być "bardziej wiarygodnym" wprowadził zasadę nieomylności papieża co jest praktycznie świętokradztwem, ponieważ oznacza zrównywanie się z Bogiem.

Widać, że masz ogromne problemy w czytaniu ze zrozumieniem, ponieważ nie potrafisz zrozumieć najprostszych zasad głoszonych głośno i wyraźnie. Opierasz się na jakichś tradycjach i postępowaniach Kościoła, św Marek głosi "czynienie Słowa Bożego nieefektywnym poprzez wasze tradycje".

A część dotycząca orędownictwa:

"Jeśliby kto zgrzeszył,mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On Ci jest ubłaganiem za grzechy nasze"

Słowa Jezusa: "JA jestem drzwiami dla owiec"

Poza tym gdy wskazałem Ci, że biskupi grzeszą poprzez nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu Ty napisałeś, że czepiam się pierdół. Jeśli pierdołą jest łamanie zasad, które się głosi samemu  to faktycznie ktoś tu ma elementarne braki w logice i tym kimś nie jestem ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo wiele, zwłaszcza że to Jezus założył Kościół.

Kościół nie posiada bogactw w takim sensie, jak bogacze. Kościół posługuje się pewnymi dobrami w celu pełnienia swojej roli. Biskup nie ma samochodu dla przyjemności, tylko dlatego, ze musi co roku pokonać 100 tysięcy kilometrów, aby skutecznie pełnić swoją posługę. Każdy ksiądz praktycznie potrzebuje samochodu, bo bez tego trudno jest wykonywać codzienne obowiązki kapłana.

 

Wydaje mi się, że Kościół raczej kupuje obrazy i posągi niż je sprzedaje, więc nie widzę tu logiki. Żaden chrześcijanin nie oddaje czci posągowi, ani obrazowi. A fragment z orędownikiem przeczytaj w całości, to może zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi.

 

Nie, to nie jest grzech ciężki. To kolejna rzecz, której nie wiesz. Oceniłem w życiu tysiące ludzi i żadnego z nich nie znałem. Jeżeli ktoś twierdzi, że 2x2 jest 5, a 7x8 jest 18, to nie potrzebuję o nim więcej informacji, żeby stwierdzić, że nie zna tabliczki mnożenia. Tym co piszesz potwierdzasz, że masz ogromne braki w wiedzy na temat Biblii, powtarzasz fragmenty, które widziałem dziesiątki razy, zmanipulowane i powyrywane z kontekstu. Nie oceniam Ciebie, stwierdzam fakt, że Twoja wiedza teologiczna jest żadna.

Ale wiesz że zgodnie z naukami Jezusa prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz dostanie się do królestwa niebieskiego

 

Naprawdę ???? A kult Matki Boskiej ,,, obrazu na Jasnej Górze??? Naprawdę nikt nie oddaje czci? Mówisz o państwie gdzie o wiele ważniejsze święto jak Wniebowstąpienie JEzusa Chrystusa nie jest wolnym dniem i jest zapomniane przez większość katolików ( co ciekawe przez protestantów nie) za to wniebowzięcie Matki Boskiej jest dniem wolnym od zawsze nawet za komuny i świętem całego KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.