Skocz do zawartości

Free Agency 2015, offseason 2015 - ploteczki, przewidywania, czasem fakty.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jak patrzę na te kontrakty to aż boli głowa.. A potem ktoś pisze, że w dobie nowego salary to przyzwoite umowy.. Max dla Lillarda, Leonarda czy Davisa to będą korzystne umowy. Ale 18 mln/rok dla Dragicia to nawet jak podwyższą salary do miliarda to kompletne jaja. Traktujecie to jakby wartość pieniądza po tym sezonie się zmieniała. Dla mnie to kluby czują jakby tę gotówkę już miały w ręku.. I zamiast za średniej jakości BMW po przejściach zapłacić 8 tysięcy to płaci się 20k. Ale podwyżka dopiero za rok.. Liga się obłowi w tym roku za podatek od luksusu, bo każdy przepłaca jakby już mieli gotówkę w ręku. Ale bym chciał, by coś z tym nie wyszło i niech salary nie wzrasta do 80 kilku mln, a o 1-2.. Jak Heat zostaliby z Dragiciem za 2/5 salary cap na kilka lat to może by zaczęli myśleć..

 

Ja mam szacunek do pieniądza. I mam też porównanie do innych sportów. I rozumiem, że Manning czy Messi dostają kokosy. Ale dochodzimy do absurdu, że taki przeciętniak w danym sporcie jak Błaszczykowski dostałby kontrakt na poziomie Ronaldo. Sytuacja w której Dragić będzie zarabiał choćby w przybliżeniu to co Durant czy LeBron (bo podpisywali umowę w innych okolicznościach) jest chora.

 

Carroll (15 mln/rok), Middleton (14/rok) czy Young (12.5/rok) to już lekko przepłacone oferty. Ale to uznałbym właśnie za przepłacenie związane z nowym salary cap. Ale dawanie 18/rok Dragicowi, którego lubię, ale który nie jest wart 15? Amir Johnson za 12?!

 

Ja za graczy nic nie zmieniających w rotacji czy mówiąc brutalnie - zapychaczy to byłbym skłonny dać maksymalnie 2-2.5 mln. Kim jest Amir Johnson? - nie daje wybornej zbiórki czy masy punktów. Dobry obrońca.. Czy on w jakikolwiek sposób odmieni Celtów? Nie ma mowy. Za jego obronę mógłby dostać 5-6 mln. Ale nie 12! Mówiąc brutalnie do ewentualnych miłośników jego talentu - to pion, który może uzupełnić rotację. I to nie najmłodszy.

 

Rozumiem, że liga i zespoły w niej kierują się 'swoją' logiką. Zawsze były przepłacenia, ale sądziłem, że liga idzie do normalności. A tutaj kolejny owczy pęd, który powoduje masę idiotycznych decyzji. I usprawiedliwień dla idiotyzmu w stylu 'chcemy się liczyć to też musimy przepłacać'.. A co gorsza to nawet fani NBA ulegli tej gorączce i wielu z nich nie widzi absurdu dzisiejszego dnia w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free agent forward Brandan Wright has agreed to a three-year, nearly $18M deal with the Memphis Grizzlies, league sources tell Yahoo Sports.

Free agent Paul Millsap has reached agreement with Atlanta on a likely two-year deal, third year option, league source tells RealGM. Wojo podał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LewySmoku ktos Ci się bankowo wjebal na konto by ty byś Lovea superstarem nie nazwal

:)

 

Tutaj nawet nie chodzi o to co ja myślę tylko jaki jest status Love w lidze i jak bardzo cenione są takie umiejętności jak zbiórka czy elitarna trója. Dużo sobie w czasie tego sezonu myślałem o KL i stwierdziłem, że w dzisiejszych czasach jego zalety przewyższają jego wady. Streczująca czwórka jego pokroju to bardzo pożądany towar jeśli odpowiednio się go dopasuje. Natomiast czy to dobry ruch dla Cavs? Tutaj nie był bym taki pewny, ale to Cavs, oni mają swój świat.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul Pierce podpisał z Clippers 3lata/10mln w sumie, ciekawe czy to znaczy, że Jordan zostanie w Clippers, bo inaczej chyba Pierce by nie przychodził do LA.

A dlaczego nie? W końcu wraca do hometown i ważne, że nie do Lakers. Poza tym jest Doc no i może wreszcie liznąc gry na zachodzie. Z DAJ czy bez LAC to wciąż pewniak do PO, więc nie ma co szukać problemu na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iman Shumpert has agreed to a four-year, $40M contract to remain with the Cavaliers, league source tells Yahoo.

 

Whhaaaatttt??

 

Już pomijając absurdalną stawkę, to gdzie Cavs ich wszystkich pomieszczą?

 

edit: i jeszcze opcja gracza na czwarty rok :D

Edytowane przez kore99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.