Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2016/2017


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Martwi mnie jedna rzecz, którą często powtarzam. Gra Spurs nie może w takim stopniu zależeć od wiekowych Duncana i Manu. O ile ten pierwszy dostał pod koszem wsparcie w postaci LMA i Westa to Manu nadal jest pierwszą a kto wie czy nie jedyną konkretną opcją z ławki na pozycjach 2-3. O ile każdy jest pod wrażeniem jego gry nadal, to jeśli 39 latkowi przyjdzie byc tak ważnym ogniwem rotacji w długim być może playoffowym runie przy dużej intensywności może nie podołać. A będzie on potrzebny Spursom przez 20-25 minut każdego meczu. Może być deja vu z przegranych finałów z Miami gdy poprostu za dużo zależało od niego i nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio ma jakoś spółdzielnie z NOP, że z nimi przegrywają?

 

Ten mecz odzwierciedla to, że jesli ekipa jest zmotywowana i bardziej fizyczna i lepiej wykorzystuje swoje zagrwki i ma kolesi którzy eksplodują to zwycięstwo jest w zasadzie gwarantowane jesli druga ekipa się temu podda.

 

I to tak właśnie wyglądało. . Spurs mieli sporo problemy z kryciem picków i tym , że na obwodzie Ryan hasał i tu jest strach przed konfrontacją z GS.  Spurs nijak nie mogli się przebić z rytmem w tym meczu i polegli mimo, iż się starali. Sędziowie coś nierówno gwizdali i w większości na korzyść gospodarzy więc mamy sporo czynników powodujących porażkę. 

Dzisiaj memphis więc trzeba zewrzeć szyki bo przegrać dwa z rzedu mecze to jak dostać w dupę a Ona wtedy piecze. /sory ale nic ciekawszego nie potrafiłem teraz wymyśleć./

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://espn.go.com/nba/statistics/rpm/_/sort/RPM

Td i Leo w czucie listy

Duncan lider w Defensive rpm

 

Patty Mills #47 (+1.92)

Manu Ginobili #73 (+1.19)

LaMarcus Aldridge #119 (+0.39)

Boris Diaw #120 (+0.36)

Tony Parker #123 (+0.32)

David West #128 (+0.28)

Danny Green #325 (-2.30)

 

Z tak grającym greenem będzie ciężko o tytuł

 

Największy postęp

Tony Parker

 

Ciekawostka pozycja kB.

Mecz z mavs w nowym stylu spurs

 

Chłopaki idą pod prąd trendów w koszu.

 

Defensywa i zabezpieczenie deski.

Atak zawieszono na Leo.

 

Ostatnia minuta warta obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisk jest na defensywę zdecydowanie. I widać że w defensywie Spurs lepiej  się rozumieją nisli w ataku gdzie to własnie o ofensywę łatwiej. Ale myśle, ze to jest do nadrobienia. każdy ma wkład w ofensywę i ja tu nie widzę zawieszenia jej na Leo. jest może numero uno w tym względzie, ale właśnie dlatego trzeba go wykorzystywać.

Co do ataku jeszcze to to, że jest w większości zespołowa, ale nie jest płynna. Piłka często jeszcze się zatrzymuje aby postupować lub też nie ma mozliwości wjazdu bo slasherów najlepszych w luidze nie mamy. Ale nadal p&r są nieźle wykorzystywane.

 

Co ciekawego można jeszcze zaobserwować to, to, że poza separację Tima i LaMarcusa jest jeszcze często grana niska piłka z jednym wysokim. Ciekawe czy ćwiczony jest dany wariant czy jednak jest to podyktowane grą rywali. Anyway pare zmian jest.


---- a mecz z Dallas z dobrą walką po obu stronach i Leo jako kat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawhiemu brakuje jednego przechwytu do 5x5 i na forum ani słowa?

Rozwój Leonarda mnie niezwykle cieszy od ostatniego ATF'a, kiedy wybrałem go do swojej drużyny.
O ile Curry teraz rządzi ligą i przez powiedzmy jeszcze 3 lata swojego prime'u, to kto wie czy Kawhi nie będzie na tronie rządził przez wiele lat.
Życzę temu chłopakowi jak najlepiej i podziwiam jego all-around game.

 

Pop stworzył maszynę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawhiemu brakuje jednego przechwytu do 5x5 i na forum ani słowa?

 

Rozwój Leonarda mnie niezwykle cieszy od ostatniego ATF'a, kiedy wybrałem go do swojej drużyny.

O ile Curry teraz rządzi ligą i przez powiedzmy jeszcze 3 lata swojego prime'u, to kto wie czy Kawhi nie będzie na tronie rządził przez wiele lat.

Życzę temu chłopakowi jak najlepiej i podziwiam jego all-around game.

 

Pop stworzył maszynę!

 

Pól dnia czekałem na torenta i c*** :) Dlatego słowa nie było. 

 

 

Świetne statystyki i gra i rozwój niesamowity. Przyjemnością jest obserowanie jak sobie radzi gdy jest podwajany czy wykorzystuje przewagi w p&r. Czy po prostu zasadza trójencję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pól dnia czekałem na torenta i c*** :smile: Dlatego słowa nie było. 

 

 

Świetne statystyki i gra i rozwój niesamowity. Przyjemnością jest obserowanie jak sobie radzi gdy jest podwajany czy wykorzystuje przewagi w p&r. Czy po prostu zasadza trójencję.  

Po co ściągać?

Nie prościej tak - http://nbahd.com/2015/11/27/san-antonio-spurs-denver-nuggets-nov-27-2015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, ale mało poręczne dla mnie. Tnie mi i inne :) ew na tv sprawdze inną razą to może pójdzie lepiej.

Wolę sciągnąc i bezproblemowo na tv odtwrzyć, ale dzięki za stronę - nie znałem jej hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławka Spurs zagrała słabe spotkanie - szczególnie Patty który powinien wnieść energię do prowadzenia zmienników. Ale trójka też nie lezała i w sumie to decydowało o porażce w ostatecznym rozrachunku mimo, iż pojedynek wyrównany.

 

W końcu mecz gdzie sporo walki było pod tablicami i dobrze się to oglądało. Ale ogólnie to wkurzony trochę byłem jak to jednak Chicago odeszli z wiktorią w rękach. Spurs powinni ich pocisnąc trochę bardziej w defensywie w newralgicznych punktach meczu. Minimalnie zabrakło tej intensywności, ale tak czy inaczej gitara bo to dopiero grudzień się zaczyna. 

Aldridge dobre spotkanie- siedziała mu półdycha i miał spory wkład w ofensywę. Nadal wygląda jak kolega który chce pograć z kumplami, którzy są już zgrani, mimo to już lepiej potrafi się wczuć  w klepki systemowe San Antonio. Hmm Spurs ogólnie grają bardzo prostą koszykówkę w ofensywie i jak zwykle istotną rzeczą jest egzekwowanie zagrywek do perfekcji. Martwi jednak brak lekkosci w ataku jaką np mają  GS, ale cóż niektóre rzeczy trzeba robić hard way i to również może być skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest bilans 16-4.W mistrzowskim sezonie 14 o tej porze było 15-3, rok temu 14-5, ale kilka dni pózniej rozpoczeła sie prawdziwa katastrofa,kontuzja Leo a takze urazy innych ,i seria 4 porazek z rzedu,i nastepnie dwie kolejne porazki.Trwało to do konca grudniaJedynym niezawodnym był pancerny Duncan. który jednak sam nie był w stanie ciagnac zespołu na własnych barkach,a i tak porazki były po b2b,oraz wyczerpujące, 2 przegrywane po 3 dogrywkach.Na dzisiaj na razie wydaje się, ze w tym roku najblizszy kalendarz jest całkiem korzystny dla SAS.W zasadzie tylko jeden trudny b2b w ATL,ale po meczu u siebie z Kobem,wiec jesli zdrowie pozwoli,POP powinien dac odpocząc niektórym graczom.Ciagle mam wrazenie,ze bilans jest lepszy niz nieciekawa,twarda w obronie gra.Jedynym zaskoczeniem in plus jest fantastyczna okresowo gra Leo,ale jak widac po porazkach,nie zawsze to wystarcza.Ciagle najdrozszy gracz Spurs LMA gra jak przecietniak.Przy takiej grze,Duncan bedzie musiał ciułac przy nim do konca zycia a minutami  niebezpiecznie goni Kobego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWHWOW !!1

 

Mecz rozpoczał tak sobie, ale jak Pop powiedział 'pick it up' i klepnał w tyłek to leonard zaczał napierdalac jak Kura za trzy! W pewnym momencie 7/8. Fenomenalny mecz ogólnie i przełamanie Grizzlies w trzeciej kwarcie. Najpierw Lamarcus a potem cała reszta się podłączyła z Leo na czele. Gitara!

 

Rezerwy już rozgrzane po rozwaleniu Milwaukee i ogólnie do przodu. Powoli powoli do celu. A no i świetny wywiad naszego superstara po meczu jak i Pop z Sagerem. "Pity party i over ! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno Spurs w starciu z Philly było nadwyraz porazające. To nie chodzi o samą wiktorię pod nieobecność Tima Leo i Gino, ale sposób w jaki San Antonio grają bez wzgledu na wynik. Człowiek oglada mecz i myśli ze powinien być garbage time, ale tutaj nadal koszykówka na najwyższym poziomie, walka oraz doskonała zespołowść. No i MARIAN! zayebał taki mecz ze się nie spodziewałem zobaczyć w tym sezonie po tym co dotychczas dał na uswiadczać.

 

Wuu8iMrJ.gif

 

 

 

Ale zaraz później przyszedł mecz z raps którzy w zasadzie błędów nie popełniali a Spurs jak wybici z rytmu. Dobry mecz w którym trzeba było walczyć z przeciwnościami. Przyda się bo sporo materiału z Niego można pobrać i zobaczyć błedy.

 

Poza tym za jakieś 2 lata combo Simmons-Leo to będzie rewelka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.