Skocz do zawartości

NBA PLAYOFFS TYPER 2015


tomeczeg20

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałem się czy grać, bo chyba od pierwszej edycji jestem przeciwnikiem dawania dużego bonusu za mistrza. ;] Ale w końcu chęć rywalizacji zwyciężyła i przed chwilą kasa poszła bluecashem.

 

 

Zdecydowałem się na dwa ryzykowne typy.

 

Przez Clippers wtopiłem w dwóch poprzednich edycjach, ale stawiam na nich znowu, do trzech razy sztuka. ;]

Co do mistrza to zdaję sobie sprawę, że GSW i SAS wyglądają na mocniejszych, ale jednak rozkminiłem sobie, iż:

1. Cavs do finałów czeka spacerek, natomiast zachodnie drużyny będą się nawzajem wykrwawiać od pierwszej rundy
2. Ciężko grać cały sezon na bardzo wysokich obrotach, co pokazały inne przykłady zespołów wygrywających ok. 65 spotkań (Mavs 2007, Pistons 2006), więc GSW w końcu się może skończyć paliwo.
3. Jest dużo większe prawdopodobieństwo, że połamie się ktoś z SAS i GSW niż z Cavs
4. Mimo wszystko Kawalerzyści są chyba bardziej głodni i zdeterminowani (tzn. LeBron głównie) niż GSW czy SAS.

Poza tym dwie kwestie typowo taktyczne:

1. Cavs mało kto typuje, więc jeżeli wygrają tytuł to automatycznie będą bardzo wysoko w końcowej klasyfikacji, niezależnie od typów w poszczególnych seriach.Gdybym typował GSW czy SAS to w przypadku prawidłowego wytypowania mistrza, ale słabych typowań serii mogę się nie zmieścić nawet w top15.
2. Cavs będą prawie na pewno w finałach, zatem do samego końca będę się emocjonować zabawą. Natomiast dla ludzie typujących SAS albo GSW gra się skończy max na finałach konferencji.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz -2 za serię Wizz-Raps 

 

Zasady to zasady

hmm, jeśli chcemy się tak ostro trzymać zasad, to minusowe punkty oraz nieuznanie typu na mistrza należy się nie tylko Ignazowi, ale również Rapparowi, Mackowi i Rahu, ponieważ wszyscy oni podali typy już po oficjalnej godzinie rozpoczęcia pierwszego meczu (a więc i playoffs - stąd nieuznanie mistrza).

 

uważam jednak, że to przede wszystkim ma być zabawą, więc szkoda czterem osobom psuć ją już na początku. szczególnie że ten pierwszy mecz zaczął się o bardzo wczesnej jak na NBA porze. poza tym o ile Rappar przekroczył oficjalną godzinę rozpoczęcia spotkania, to i tak zdążył napisać przed pierwszym gwizdkiem. Maciek i Rahu zmieścili się jeszcze chyba w pierwszej kwarcie, więc też właściwie nic spóźnionym typem nie zyskali. największym problemem jest Ignaz, który obudził się pod koniec 4q, gdy WAS miał przewagę.

 

moja propozycja jest więc taka: nikt nie dostaje żadnej kary za spóźnione typowania, ale jeśli na koniec Ignaz będzie z kimś remisował, to z automatu otrzymuje -1 punkt jako tiebreaker na jego niekorzyść.

 

przy czym jednocześnie zaznaczam, że to tylko takie jednorazowe rozstrzygnięcie. wszelkie kolejne spóźnienia będą już traktowane minus dwoma punktami bez względu na to, czy poślizg wyniesie minutę czy czterdzieści. tak więc pilnujcie godzin rozpoczęcia meczów!

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja jest więc taka: nikt nie dostaje żadnej kary za spóźnione typowania, ale jeśli na koniec Ignaz będzie z kimś remisował, to z automatu otrzymuje -1 punkt jako tiebreaker na jego niekorzyść.

 

przy czym jednocześnie zaznaczam, że to tylko takie jednorazowe rozstrzygnięcie. wszelkie kolejne spóźnienia będą już traktowane minus dwoma punktami bez względu na to, czy poślizg wyniesie minutę czy czterdzieści. tak więc pilnujcie godzin rozpoczęcia meczów!

Może być, chociaż ja byłby za sztywnym trzymaniem się zasad. 

 

Przepraszam, że pominąłem pozostałych, nie zauważyłem że oni też byli po rozpoczęciu meczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady to zasady i nie powinno sie z nimi dyskutowac ani zmieniac w trakcie gry kazdy mial kilka dni na wniesienie typow. za malo?

mi to zajelo 2 minuty szczerze. a jak teraz bedzie przyzwolenie na naginanie zasad to w nastepnych rundach tez bedzie to mialo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dzielona kasa, jaka jest przewidziana dla danego miejsca. Jeśli byłoby to na pierwszym miejscu, wtedy w grę wchodzą dwie opcje: 

- cała pula tylko na dwóch, bez nagradzania trzeciego 

- suma 1 + 2 na pół, trzeci zgodnie z rozkładem

 

Proste. 

 

A minusów za spóźnienie chyba jednak należy się trzymać sztywno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.