Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Bo żyjecie jakąś fikcją

 

Że wwiezienie kogoś w bagażniku ma znaczenie na wynik wyborów

Szacunek wobec prawa ma znaczenie dla wyniku wyborów. Opozycja zrobiła z organu, który ustanawia prawo w Polsce cyrk. Mają immunitet kpią sobie z prawa w żywe oczy i tylko czekają aż ktoś z nich zostanie za to zamknięty, żeby zrobić z siebie męczennika jak z Gawłowskiego. Większość ludzi nie chce, by rządzili nimi klauni i nie chce się utożsamiać z tą grupą furiatów. Napisałem, że działają, tak jakby to byli agenci PIS, bo to co robią jest fatalne dla ich PR, a teraz wybory wygrywa PR, a nie merytoryczny program. Zresztą spójrz sam, że opozycja takowego nawet nie ma.

 

 

Bo zowlennicy jak Fluber będą udowadniać ,że to wina KRS ( jakoś poprzednia władza bez asesorów potrafiła wyrabiać się w krótszym czasie)

A nawet nie zauważył pewnie że za Ziobro prokuratura składa o 20% mniej spraw ,Z tych 80% więcej jest umarzanych bo są tak źle merytorycznie założone a i tak sądy działają wolniej. I to nie tylko długość procesów.

 

Ely, to Ty się teraz stawiasz w roli dogmatycznego zwolennika jednej ze stron. Ja napisałem, że:

Przewleklosc wynika tez z wojenki miedzy ms a krs i sn. Spojrz chociazby na wstrzymywanie asesorow po stronie krs czy konkursow po stronie ms.

Wskazałem na winę obu stron, na winę KRS przy wstrzymywaniu asesorów i winę ministerstwa sprawiedliwości przy nie dopuszczaniu nowych sędziów do orzekania. Stwierdziłem, że wina leży po obu stronach, a Ty w odpowiedzi stosujesz manipulację, że zwolennicy tacy, jak ja będą wskazywać na winę KRS, choć wskazuję na winę obu stron.

 

 

Z tych 80% więcej jest umarzanych bo są tak źle merytorycznie założone a i tak sądy działają wolniej. I to nie tylko długość procesów.

 

 

Po stronie sądów jest ogromny opór i ogromna niechęć do Ziobry i jego prokuratury i to nic dziwnego, że cofają te wnioski, żeby zrobić na złość Ziobrze. Chyba, że uważasz, że prokuratorzy w Polsce cofnęli się w rozwoju tylko dlatego, że zmienił się minister sprawiedliwości i nagle nie potrafią zakładać spraw, choć wcześniej to potrafili. Nie widzę związku między działalnością ministra sprawiedliwości, a spadkiem jakości działań indywidualnych prokuratorów lub zaniżonej oceny działań tychże przez sądy.

@ Julekstep

 

Nie wiedziałem ,że nie rozumiesz tekstu pisanego

 

Bo to jednak jest zarzut kłamstwa

 

Ely, nie obrażaj naszej inteligencji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julekstep

 

Nie wiedziałem ,że nie rozumiesz tekstu pisanego

 

Bo to jednak jest zarzut kłamstwa

 

 

ja tam u loraka naliczylem 2 x 'manipulacja' (ely'ego3 i powielona przez ely'ego3) i raz 'zafalszowanie' (tvnu przekazywane dalej przez ely'ego3)

 

Tak czy siak - gratuluje konsekwencji!

 

szczypta pasywnej agresji tez w sumie zawsze na propsie :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Akurat Ziobro robi dużo bałaganu w prokuraturze. Może teraz bez zgody prokuratora delegować go do innej prokuratury, Co czyni. Często

 

Czy sądy robią na złość to ja nie wiem .Ale ciekaw jestem skąd czerpiesz wiedzę. Może wrzucić jakieś dane ile spraw sądowych zostało uwalone przez sędziów

 

A co do KRS to nie ma to znaczenia.. SKoro wcześniej bez asesorów sądy potrafiły się wyrabiać poniżej 5 miesięcy... To czemu podajesz to jako powód wydłużenia procesów? I spowolnienia działalności

TO powinien być non factor..To nie jest powód wydłużenia czasu trwania procesu

 

@Julekstep

Co do sprawy radomskiej to może napisz co konkretnie zarzucasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Akurat Ziobro robi dużo bałaganu w prokuraturze. Może teraz bez zgody prokuratora delegować go do innej prokuratury, Co czyni. Często

 

I przez te delegacje prokurator zapomniał jak się pracuje? Jaki tu jest związek między delegacjami, a odrzucaniem przez sąd wniosków prokuratorów?

 

 

 

Czy sądy robią na złość to ja nie wiem .Ale ciekaw jestem skąd czerpiesz wiedzę. Może wrzucić jakieś dane ile spraw sądowych zostało uwalone przez sędziów

 

Nie mam żadnej wiedzy na ten temat, ale widzę, że sędziowie są stroną w sprawie i są grupą w większości wrogo nastawioną do Ziobry i jego pomysłów, w związku z czym podejrzewam, że mogą odrzucać wnioski jego ludzi zgodnie z prawem z powodów, na które wcześniej przymykali oko. Ale nie wiem, czy tak robią, tak samo jak Ty nie wiesz jakie są przyczyny podanych przez Ciebie statystyk:)

 

 

 

A co do KRS to nie ma to znaczenia.. SKoro wcześniej bez asesorów sądy potrafiły się wyrabiać poniżej 5 miesięcy... To czemu podajesz to jako powód wydłużenia procesów? I spowolnienia działalności

TO powinien być non factor..To nie jest powód wydłużenia czasu trwania procesu

 

Liczba osób, które pracują w sądach nie ma znaczenia dla długości rozstrzygania sprawy? Niedopuszczanie nowych ludzi do pracy nie ma znaczenia, w momencie, kiedy obniżono wiek emerytalny i sporo sędziów przeszło na emeryturę? Przecież sędziowie sami prosili o tych asesorów, bo się nie wyrabiają. Jak myślisz, dlaczego?

 

Ja jestem w stanie wymienić 2 podstawowe przyczyny wydłużenia czasu trwania procesu:

 

Pierwszy to braki kadrowe, co podnoszą sami sędziowie i przepychanki między KRS i MS w sprawie powoływania nowych ludzi, bo Ziobro nie chce powoływać tych wybranych przez KRS, a KRS nie chce powoływać tych powołanych przez Ziobrę. 

Drugi to losowanie spraw, co tez podnoszą sami sędziowie, bo przez to muszą się więcej przygotowywać do spraw, są nimi nierówno rozłożeni, ale to było wiadomo już od początku, że jest to koszt związany z tym, że chcemy zmniejszyć prawdopodobieństwo wpływania na wyroki. A według statystyk z takim zjawiskiem w Polsce spotkała się połowa polskich sędziów. Przy losowaniu nie jesteśmy w stanie wrócić do tempa, które było wcześniej, bo sędziowie teraz potrzebują więcej czasu na każdą sprawę.

 

 

 

Co do sprawy radomskiej to może napisz co konkretnie zarzucasz

 

Manipulację przy użyciu zdjęcia i tekstu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przewlekłość spraw rośnie dramatycznie pod rządami Ziobry

 

w 2016 4,7 miesięcy

w 2017 pierwsza połowa 5,4

a w drugiej już prawie 6 miesięcy

 

Jak się poszuka to się znajdzie nawet kolejne przyczyny ( za gazetą prawną):

 

W 2017 roku z sądów odeszło 1309 pracowników, w tym 465 asystentów, 712 urzędników i 132 innych pracowników

 

 

w roku 2016 wpłynęło ogółem 14 911 tys. spraw

W 2017 roku do sądów powszechnych wpłynęło ogółem 15 782 tys. spraw

 

 

W 2016 r. w stan spoczynku odeszło 313 sędziów. w 2008 roku - 79. 

 

W 2011 r. wakatów było niewiele ponad 100, w 2015 r. – 172. Dlaczego w 2017 r. ta liczba wzrośnie o ponad 1000? To wynik reformy emerytalnej 

 

Ponad tysiąc wakatów na stanowiskach sędziów, gdy liczba etatów dla sędziów w Polsce to 10500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

Ad1 bo najlepszych ludzi wysyła do regionalnej np tylko dlatego ,że nie chca wykonywać jego poleceń

Ad 2 - Czyli po jednej stronie mamy twarde dane o gwałtownym pogorszeniu efektywności prokuratury i sądów pod Ziobrem. A po drugiej Twoje gdybanie, że to jest współwina sądów które robią na złość

 

Masz rację to jest przypadek, że pod Ziobrem nastąpiło pogorszenie.. I nie da się tego wytłumaczyć reforma prowadzoną przez niego.

I żeby było jasne powołuje się na dane ze stron Prokuratury Generalnej czy Minsiterstwa Sprawiedliwości.. I nie powołuje się na raporty pokazujące ,że w 2018 mamy jeszcze gorsze dane...

 

Sądownictwo nigdy nie było takie powolne jak za czasów Ziobry. I to jest fakt. To co robisz to są insynuacje ,ze to wina sędziów

 

Fluber

 

A co do zdjęcia. To co mi zarzucasz? Facet na wszystkich filmikach, które widział tylko się broni. Więc nie wiem o co go oskarżają


Ale wiesz że to Ziobro wstrzymuje ogłaszanie wakatów. A bez tego nie można rozpocząć procedury..

 

Te wakaty to w duzym stopniu zasługa działa Ziobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

Ad1 bo najlepszych ludzi wysyła do regionalnej np tylko dlatego ,że nie chca wykonywać jego poleceń

Ad 2 - Czyli po jednej stronie mamy twarde dane o gwałtownym pogorszeniu efektywności prokuratury i sądów pod Ziobrem. A po drugiej Twoje gdybanie, że to jest współwina sądów które robią na złość

Znowu manipulujesz. Ja nie podważam danych. Ja szukam przyczyn tego pogorszenia efektywności. To dwie różne rzeczy.

 

 

Masz rację to jest przypadek, że pod Ziobrem nastąpiło pogorszenie

Wręcz przeciwnie, nie sugeruję, że jest to przypadek. Co więcej wskazuję potencjalne przyczyny.

 

 

Sądownictwo nigdy nie było takie powolne jak za czasów Ziobry. I to jest fakt. To co robisz to są insynuacje ,ze to wina sędziów

Tak samo jak faktem jest, że:

w 2016 roku sądy załatwiły 14 milionów 192 tysiące spraw

w 2017 roku sądy załatwiły 15 milionów 835 tysięcy spraw.

 

więc chyba można powiedzieć, że działają wolniej, bo dostały o wiele więcej spraw i uznać to za główne i najprostsze wyjaśnienie?

 

 

A co do zdjęcia. To co mi zarzucasz? Facet na wszystkich filmikach, które widział tylko się broni. Więc nie wiem o co go oskarżają

Lorak wrzucił film na którym Twoja rzekoma ofiara kopie osobę leżącą, jeszcze przed zajściem, które uwieczniłeś na zdjęciu. Obejrzyj go i będziesz wiedział :smile:

 

 

Ale wiesz że to Ziobro wstrzymuje ogłaszanie wakatów. A bez tego nie można rozpocząć procedury..

 

Te wakaty to w duzym stopniu zasługa działa Ziobry

Wiem, nawet to dzisiaj już napisałem

Spojrz chociazby na wstrzymywanie asesorow po stronie krs czy konkursow po stronie ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tyle wizji" TVP Info

 

jeden facet i jedna baba, poznałem po imionach..

 

I baba mówi : "W sumie, posłowie Nowoczesnej wwożąc w bagażnikach ludzi na teren Sejmu, potwierdzili słusznośc zaleceń marszałka, aby teren Sejmu zamknąć"

 

towarzysz marszałek wkuwał podręcznik prowokatora, a pani dziennnikarka uczyła się z zeszytów propagandystki. egzaminy zdali celująco.

 

alfons, który zmusza kobiety do prostytucji, potwierdza tylko, że są one k...wami - tak to wygląda w perspektywie nieskażonej myśleniem PISowskiej lizusy.

 

w ogóle, lektura TVP INfo wczoraj, to smakowity kąsek. Najpierw ryją po pachy, że opozycja cienka, słaba i pod Sejmem garstka ludzi zaledwie, a kwadrans później, w przerywniku między audycjami, pokazują tych słabiaków w muzyczno-zdjęciowej poetyce politycznego dreszczowca, niby że Sejm jest oblężony przez niezliczone armie wrogów, którzy rosochatymi kijami gwałca milicjantów i czołgami niszczą zasieki.

 

władza kochająca ludzi czyści sądy ze zbrodniczych komuchów, heroicznie narażajac życie wobec rozszalałej tłuszczy bandziorów i chuliganów :]

 

"To jest napad na państwo polskie" aktorka Szczepkowska. ona też nie rozumie PISowskich intencji. generalnie, nikt nie rozumie, cały świat nie rozumie. wszyscy PISowi zazdroszczą sukcesów w odzyskiwaniu VATu [czy to prawda, ze w w 2017 roku oszustwa vatowskie wyniosły rekordowe 50 mld ?], 500+  [czy to prawda, ze te 500 zł realnie warte jest dziś niecałe 400 ?], w twardej polityce wstawania z kolan [ustawa o IPN zmieniona pod izraelskim nahajem], zawieraniu korzystnych umów [na amerykański gaz, który będzie 3 razy droższy niż ruski] itd.

 

codziennie ktoś z opozycji jest pod oskarżeniami prokuratury, jakiś wrogi prezydent miasta oskarzony o korupcję albo przekręty, Obywatele RP masowo prześladowani przez milicję, ktokolwiek śmie być krytyczny wobec władzy i głośno powiedzieć, że demoluje ona prawo - natychmiast obsobaczany jest do gołej d.,.. [ostatnio sędzia Iwulski, wcześniej jakoś nic na niego nie było, jak tylko został p.o I Prezesa SN utopili go w błocie].

 

a PISowska stonka zżera miliardami cięzko zapracowane podatki "lewackiego bydła", wprowadzając następne i następne. na cholerę wam wyższe zarobki, skoro wszystkie dodatki idą tak naprawdę na obsługę państwa, czyli PISowskiego żarłoka ?

 

czy PISowskie lizusy, także na tym forum, naprawdę chcą żyć na Białorusi ? Bo taki ustrój jest tutaj instalowany. Przejęcie SN, to koniec uczciwych wyborów, a "reforma" mediów, to wstęp do opanowania rynku przez podmioty związane z władzą [tak to zrobiono na Węgrzech] i pełnej kontroli nad informacją docierającą do społeczeństwa. Cenzura jest niemodna w demokraturze, lepiej jest zmusić do autocenzury zastraszaniem, procesami, grzywnami. Wystarczy grupa figurantów do wnoszenia pozwów, bo sądy zaraz będą PISowskie.

 

I jeszcze ktoś pisze "... ale w sumie gospodarką zarządzają dobrze".

 

co robią ? zarządzają ?  konsumują efekty rządów Platformy i świetnej passy gospodarki niemieckiej, każdy ekspert gospodarczy to przyzna..

 

kto tam ma zarządzać, skoro PIS składa się z samych sołtysów Wąchocka. I czym, motyla noga ? :] tymi montowniami jak kraj długi i szeroki ?

 

oni się zajmują tylko i wyłącznie umacnianiem swojej politycznej władzy i korytem.

 

mnie same mordy wystarczą, żeby zwymiotować, po prostu mam dobry gust, a wy nie dośc, że go nie macie, to jeszcze nie widzicie, ze ten Mordor wam kaganiec i obroże zakłada.

 

zachowujecie się jak pies, który merda ogonem, bo sądzi, że ta micha pod nosem i obroża na szyję, to na okolicznośc długiego spaceru, a nie ostatni posiłek i strój galowy na wizytę u weterynarza do uśpienia.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość parlamentarna zmiażdżyła polską demokrację. Zrobił to Jarosław Kaczyński waszymi rękami. Stoimy przed alternatywą - albo wolność nasza i wasza, albo wojna domowa. Mam pewność, że faszyści stoją u naszych bram - powiedział Krzysztof Mieszkowski

 

Raczej głupota - skomentował marszałek Terlecki.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość parlamentarna zmiażdżyła polską demokrację. Zrobił to Jarosław Kaczyński waszymi rękami. Stoimy przed alternatywą - albo wolność nasza i wasza, albo wojna domowa. Mam pewność, że faszyści stoją u naszych bram - powiedział Krzysztof Mieszkowski

 

Raczej głupota - skomentował marszałek Terlecki.

 

:)

FASZYZM NA TROTUARZE KUUUUUURLA! Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lorak wrzucił film na którym Twoja rzekoma ofiara kopie osobę leżącą, jeszcze przed zajściem, które uwieczniłeś na zdjęciu. Obejrzyj go i będziesz wiedział :smile:

 

 

 

Obejrzałem ten film kilkanaście razy - tam nie ma czegoś takiego.. Możesz zrobić stopklatke i pokazać moment jak koleś w zeilonej kamizelce kopie leżącego bo nie wiem co widzicie z Lorakiem ale z chęcią zobacze taka stopklatkę

 

Bo na tym filmie na bank tego nie ma

 

 

Znowu manipulujesz. Ja nie podważam danych. Ja szukam przyczyn tego pogorszenia efektywności. To dwie różne rzeczy.

 

I jako powód na pogorszenie efektywności prokuratury podajesz złośliwość sędziów.. No i jak tu dyskutować

 

W 2018 wpływa do sądu mniej spraw a nie poprawiło to efektywności sądów

 

W 2015 roku też było ponad 15 mln spraw a czas trwania był krótszy

 

Ogólnie clue jest takie ,że co by się nie działo to twardy elektorat PiSu nie zmieni zdania bo Ziobro źle działa

 

Bo Pawłowicz robi taki wpis

b8bb9232-0b4f-47a3-b49c-2ad9a892a9d9.png

 

 

Za to z lubością piszesz o wyczynie Petru że tajny agent Pis

 

Tak jak Pawłowicz razi tylko tych co nie popierają PiS tak Petru jest oceniany za co innego niż afera bagażnikowa... On jest po prostu nieskutecznym liderem i za to został zesłany na margines sceny politycznej

 

Oj gdyby takie coś napisał ktoś z opozycji to byś pisał o pogardzie tak jak pisałeś o Lisie.. Dziś raczej nie widze piętnowania takich wypowiedzi i to nie tylko u Ciebie - ogólnie w elektoracie Pisu

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten film kilkanaście razy - tam nie ma czegoś takiego.. Możesz zrobić stopklatke i pokazać moment jak koleś w zeilonej kamizelce kopie leżącego bo nie wiem co widzicie z Lorakiem ale z chęcią zobacze taka stopklatkę

 

Bo na tym filmie na bank tego nie ma

 

Nie sprawię, że zobaczysz coś, czego nie chcesz widzieć, więc: nie, nie chce mi się. Prokuratura wie co robi w tej sprawie.

 

 

 

I jako powód na pogorszenie efektywności prokuratury podajesz złośliwość sędziów.. No i jak tu dyskutować

 

Jako jeden z powodów. I nie na pogorszenie efektywności prokuratury, tylko na wzrost liczby odrzucanych jej wniosków przez sędziów. Wydaje mi się, że sędziowie mogą mieć coś z tym wspólnego, skoro to oni odrzucają te wnioski, od tych samych osób, od których nie odrzucali tych wniosków, gdy szefem tych, którzy składali te wnioski był ktoś inny.

 

 

 

W 2018 wpływa do sądu mniej spraw a nie poprawiło to efektywności sądów

 

Biorąc pod uwagę, że sam napisałeś, że średni czas rozpatrzenia sprawy wynosi pół roku, to podejrzewam, że w połowie 2018 roku statystyki za 2018 rok... Na pewno sam wiesz:)

 

 

 

W 2015 roku też było ponad 15 mln spraw a czas trwania był krótszy

 

 

Czy Ty próbujesz mnie przekonać do tego, że liczba spraw wpływających do sądu nie ma wpływu na długość rozpatrywania jednej sprawy?

 

 

 

Ogólnie clue jest takie ,że co by się nie działo to twardy elektorat PiSu nie zmieni zdania bo Ziobro źle działa

 

Bo Pawłowicz robi taki wpis

b8bb9232-0b4f-47a3-b49c-2ad9a892a9d9.png

 

 

Za to z lubością piszesz o wyczynie Petru że tajny agent Pis

 

Tak jak Pawłowicz razi tylko tych co nie popierają PiS tak Petru jest oceniany za co innego niż afera bagażnikowa... On jest po prostu nieskutecznym liderem i za to został zesłany na margines sceny politycznej

 

Nie wiem, jak myśli twardy elektorat PIS-u, bo nim nie jestem. Nie śledzę Pawłowicz na twitterze, bo jej seanse nienawiści mnie w ogóle nie interesują. 

 

Natomiast nienawiść wyrażana wpisami w internecie przez polityków różnych partii jest zjawiskiem powszechnym i nie szokującym. Wwożenie ludzi w bagażniku to jest zupełnie inny poziom abstrakcji, przynajmniej dla mnie.  Nie napisałem natomiast nic z lubością i stwierdziłem, że to chyba agenci PIS, a nie że Petru to tajny agent PIS. Piszę, co chcę i o kim chcę i nie życzę sobie, żebyś mnie rozliczał z obiektywności, gdyż prezentuję tu moje własne, subiektywne opinie. 

 

 

 

Oj gdyby takie coś napisał ktoś z opozycji to byś pisał o pogardzie tak jak pisałeś o Lisie.. Dziś raczej nie widze piętnowania takich wypowiedzi i to nie tylko u Ciebie - ogólnie w elektoracie Pisu

 

Lis oficjalnie jest dziennikarzem, a nie członkiem partii. Wobec dziennikarzy mam prawo wymagać tego, że nie będą się angażować po którejś ze stron konfliktu. Nie od tego są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Prosiłem o prostą stop klatkę

 

Tam nie ma żadnego kopania leżącego Więc nie zarzucaj mi manipulacjii skoro nawet nie umiesz tego udowodnić

Nie moge, material jest objety prawem autorskim.

 

To Ty zarzucasz wymiarowi sprawiedliwosci ze sie myli wiec nie na mnie ciazy obowiazek dowodowy. A Twoje zdjecie to byla slaba manipulacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge, material jest objety prawem autorskim.

 

To Ty zarzucasz wymiarowi sprawiedliwosci ze sie myli wiec nie na mnie ciazy obowiazek dowodowy. A Twoje zdjecie to byla slaba manipulacja:)

Czyli znowu zarzuczasz manipulacje bez dowodów

 

Nie możesz bo na tym filmie nie ma faktu, ż ten człowiek kopie leżącego. To tylko Twój wmysł

A i jeszcze jedno mylisz sprawy wpływające z wypływającymi.

 

Np w 2016 wpłynęło 14, 91 mln spraw a wypłynęło tylko 14,19 i była to największa zaległość od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu zarzuczasz manipulacje bez dowodów

 

Czy Ty rozumiesz czym jest manipulacja czy jednak nie bardzo?:)

A i jeszcze jedno mylisz sprawy wpływające z wypływającymi.

 

Np w 2016 wpłynęło 14, 91 mln spraw a wypłynęło tylko 14,19 i była to największa zaległość od lat

Nie myle i nie wiem czego dowodzi to co wrzuciles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.