Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Eld ja w obniżenie wieku nie wierzę, boli to, ale realia sa takie ze nie stać nas na emerytury

 

Duda za to zrobił sobie ze 20% gadkami o obniżeniu wieku i chce zobaczyć jak to rozwiaze

 

Patrząc na PIS wszystko jest możliwe. Ale liczę na to, że znajdzie się jeden mądry co spojrzy w księgi i stwierdzi że ni wuja nie da się obniżyć a nawet wypadało by podwyższyć.

 

Gotowe wytłumaczenie już jest: po 8 latach rządów PełO zastali kraj w ruinie i niestety muszą to zostawić bo się już nic nie da zrobić.

 

Na emerytury nas było by stać ale jak może być w porządku jak sam osobiście znałem 35 letnich emerytów wojskowych co to nigdy wojny nie powąchali. Górnicy - przywileje ich mnie wprost dobijają. Spuścizna narodowa z lat komuny, że był to zawód prestiżowy i przywileje za tym ciągnące się do dziś są po prostu niesprawiedliwe.

 

Do tego masa dziur gdzie kasa wycieka. Informatyzacja ZUS kosztowała 3 mld PLN ( wysłanie przez NASA sondy na Plutona - gdzieś około 2,7 mld PLN ), łapówki, biurowce i jeszcze parę innych kwiatków.

 

System leży. Ludzie żyją co raz dłużej. Średnia życia faceta - 72 lata, średnia kobiet - 77  lat. Taki system wymyślony przez Bismarcka w XIX wieku był ok kiedy mieliśmy boom demograficzny parę dekad temu, czyli aktualnie pracujący zarabiają na emeryturę aktualnych emerytów. Ale teraz kiedy dzietność rodzin spadła ( chyba 2,1 dziecka na rodzinę ), emerytów przybywa - bo żyją dłużej, a lwia część ludzi liczona w milionach co by mogła płacić ZUS już dawno na co dzień mówi w innym języku.

 

Za jakieś 15-20 lat każdy emeryt pozna swojego sponsora, tyle że ile przeciętny Kowalski płaci do ZUS? Średnia miesięczna w sektorze przedsiębiorstw ( nomen omen wskaźnik idiotyczny bo nie uwzględnia wielu innych grup ) to 4200, czyli na łapę 3000. Z tego 1200 idzie pokolei na: podatki, socjal, zdrowotne NFZ ( to też temat na osobną rozprawkę ), rentowe, wypadkowe i 410 na emeryturkę. 

 

Ale nie Twoją emeryturkę wg. obecnego systemu, tylko emeryturę jakiejś babci będącej właśnie w drodze na Jasną Górę. Jak liczba płacących ZUS za te 20 lat zrówna się z liczbą pobierających emeryturę to logika nakazuje myśleć że te 410 to właśnie Twoja emerytura. Otóż nie, bo pozostaje cała armia Pań, komisji ZUS, prezesów i innych gęb tam do wykarmienia.

 

System leży. Wiedzą o tym politycy, ale żaden tego głośno nie powie bo by go ukrzyżowali. Matematyka to jedyna nauka która nie kłamie.

 

I tak Józek - na tym świetnie zbija się kapitał polityczny. A prawda jest taka, że tylko jeszcze podwyższenie wieku emerytalnego i zniesienie przywilejów może uratować nasze, ludzi między 20-40 rokiem życia emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tych emerytur nie uratuje jeżeli Państwo nie zacznie egzekwować tego co zakładała reforma Buzka czyli tyle masz emerytury ile uzbierałeś składek, 

do tego dochodzi problem ludzi pracujących na umowy śmieciowe, sam jestem ciekaw jak duża to grupa jest bo pewnikiem jest że większość tych ludzi nie płaci sobie składek ZUS-owskich tzn większość z nich będzie miała emerytury poniżej normy/ lub wcale a wtedy ludzi Ci zasilą kolejki jako beneficjenci różnego rodzaju form pomocy społecznej

 

najgorsze w tym wszystkich jest to że panuje moda (zarówno w PO jak i PiS) aby ministra finansów sprowadzić do roli księgowego a tymczasem ten urząd posiada wszelkie dane i narzędzia do tego aby policzyć wszystko

obstawiam że max.10-15 lat i nie da się już zasypywać dziury w ZUS - wystarczy że na emeryturkę przejdzie całkowicie wyż z lat 50/60 a na ich miejsce na rynek pracy wejdzie pokolenie 90/00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld ja w obniżenie wieku nie wierzę, boli to, ale realia sa takie ze nie stać nas na emerytury

 

Duda za to zrobił sobie ze 20% gadkami o obniżeniu wieku i chce zobaczyć jak to rozwiaze

 

Wrzucasz wyborców Dudy de facto do tego samego worka co wyborców Komorowskiego. Niesłusznie. Ci pierwsi na pewno nie lecieli na obietnice ad hoc i mają nieco więcej przemyśleń niż zarażeni lemingozą, co pozwoliło im ocenić całokształt człowieka, na którego głosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 lata lamingozą będą wyborcy PiS i znowu się pewnie wszystko odwróci. Ciężko mi uwierzyć w reelekcję rządu, którego głównymi postaciami będą Szydło, Macierewicz, Błaszczak czy inny Brudziński + Jarosław z tylnego fotela. To się nie może udać. Pytanie tylko kto? PO niech spierdala mi z oczu, trzeba to rozwiązać jak najprędzej, zresztą tam już nikt tym nie kieruje, totalna autodestrukcja i maksymalnie 20% w nadchodzących wyborach, nie zdziwię się jak nie będą nawet drudzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore ja nie chce nikogo nigdzie wrzucać, ty za pisem byles zdaje się i za czasów Giertycha ministra edukacji wiec przynajmniej jestes staly w poglądach

Ale nazywanie ludzi nie glosujacymi na dude jako bezmyślne bydło czy tam lemingi jest poniżej krytyki,

Dlaczego tylko wyborcy pisu są tymi myslacymi?

 

Nie głosowałem na Dude bo jasno okreslal swoja politykę jako kontynuację Lecha spod Wawelu, a dla mnie był to mierny polityk, typowy figurant jestem liberalem, gardze kościołem w Polsce (nie mylić z Kościołem) bo zrobili sobie prywatny folwark, nie oglądam tvnu ani prawdziwych mediów za które uważa się tv Republikę czy nasz dziennik

 

Ergo

Jestem niemyslacym bydlakiem dla którego nie ma miejsca w 4tej RP

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 lata lamingozą będą wyborcy PiS i znowu się pewnie wszystko odwróci. Ciężko mi uwierzyć w reelekcję rządu, którego głównymi postaciami będą Szydło, Macierewicz, Błaszczak czy inny Brudziński + Jarosław z tylnego fotela. To się nie może udać. Pytanie tylko kto? PO niech spierdala mi z oczu, trzeba to rozwiązać jak najprędzej, zresztą tam już nikt tym nie kieruje, totalna autodestrukcja i maksymalnie 20% w nadchodzących wyborach, nie zdziwię się jak nie będą nawet drudzy. 

Nie masz co się łudzić. Za naszego życia nie będzie niczego poza PO-PiS z wieeelu różnych względów, o których możnaby pisać referat. Ja się dawno przestałem łudzić (patrz nawet to co się działo po wyborach, czyli Kukiz 25%, PO 18%, a po 3 miesiącach wszystko wraca do "normy").

 

@Józek: mówienie że jestem za PiSem od zawsze to mocne naduzycie, to absolutnie nie jest kwestia tego, że to dla mnie partia, za którą dam się pokroić, a wręcz przeciwnie. Z Giertychem też nie do końca tak było (choć miło, że wspominasz moje wpisy sprzed lat ;) ). Od zawsze gość był dla mnie oszołomem, i to megaoszołomem, żeby nie poweidzieć gorzej; twierdziłem jedynie, że w okresie gdy będą się wychowywać moje dzieci, wolę jego jako ministra edukacji, niż np. taką Senyszyn :)

 

I nie nazwałem ludzi glosujących na Bronka bydłem, a także doskonale zdaje sobie sprawę że są wśród nich tacy jak Ty: myślący, kierujący się zdrowym podejściem do polityki i życia. Aczkolwiek patrząc na propagandę inspirowaną m.in. Goebbelsem, której aż nadto mieliśmy przykładów przy okazji drugiej tury, jestem skłonny twierdzić, że wynik Gajowego to w dużej mierze zasługa jednak tych bezmyślnych, wierzących w straszenie Kaczorem, IV RP, odwracającym się od Polski zachodem (tak jakby ten zachód kiedykolwiek był do nas zwrócony) i tym podobnymi bzdurami.

 

Tak czy inaczej jednak, cieszę się, że są tacy jak Ty po drugiej stronie barykady, bo Twoje zdrowe ocenianie "dam Dudzie 100 dni i zobaczę jak będzie" daje nadzieję na to, że nasze społeczeństwo nie będzie wiecznie podzielone na tych jednych i tych drugich na zasadzie "bo tak i ch*j".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore ja nie jesem z drugiej strony barykady, bo to by znaczyło ze jestem za Komorowskim

A to by z kolei znaczyło ze nie czytałeś moich wczesniejszych postów

Guilty!

 

No tak jakoś dorwałem się do tematu od dupy strony, czyli od parunastu(parudziesięciu) postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore ja nie chce nikogo nigdzie wrzucać, ty za pisem byles zdaje się i za czasów Giertycha ministra edukacji wiec przynajmniej jestes staly w poglądach

Ale nazywanie ludzi nie glosujacymi na dude jako bezmyślne bydło czy tam lemingi jest poniżej krytyki,

Dlaczego tylko wyborcy pisu są tymi myslacymi?

 

Nie głosowałem na Dude bo jasno okreslal swoja politykę jako kontynuację Lecha spod Wawelu, a dla mnie był to mierny polityk, typowy figurant jestem liberalem, gardze kościołem w Polsce (nie mylić z Kościołem) bo zrobili sobie prywatny folwark, nie oglądam tvnu ani prawdziwych mediów za które uważa się tv Republikę czy nasz dziennik

 

Ergo

Jestem niemyslacym bydlakiem dla którego nie ma miejsca w 4tej RP

 

Z ciekawości - skąd czerpiesz informacje o świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki poza tvnem i naszym dziennikiem jest mnóstwo innych źródeł

 

Generalnie staram się czytać różne artykuły włącznie z prawicowymi publikacjami np Ziemkiewicza choć mam raczej poglądy centrolewicowe wiec sięgam po Politykę np.

 

Czytam jedna i drugą stronę ale republki nie mam zamiaru bo manipulują równie dobrze co TVN, a od kiedy ta gnida Terlikowski jest tam naczelnym... A mogłem go w Piasecznie rozjechac na pasach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki poza tvnem i naszym dziennikiem jest mnóstwo innych źródeł

 

Generalnie staram się czytać różne artykuły włącznie z prawicowymi publikacjami np Ziemkiewicza choć mam raczej poglądy centrolewicowe wiec sięgam po Politykę np.

 

Czytam jedna i drugą stronę ale republki nie mam zamiaru bo manipulują równie dobrze co TVN, a od kiedy ta gnida Terlikowski jest tam naczelnym... A mogłem go w Piasecznie rozjechac na pasach!

 

Ciekawa wiedza na temat stacji której sie nie ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily zapomniałem wspomnieć że Ziemkiewicza i jemu podobnych czytam tylko po to żeby skonfrontować info z innych serwisów. Ziemkiewicz jak na prawicowego publicyste jest w miarę ok, ale jak wspomniałem bliżej mi do Polityki czy starego Przekroju niż do Ziemkiewicza i jemu podobnych.

 

Czytam różne rzeczy, żeby sobie wyrobić zdanie na podstawie różnych sposobów postrzegania tego samego problemu, ale wciąż bliżej mi do lewicy niż prawicy

 

Przem daje sobie to samo prawo do pisania republika manipuluje co ludzie określający tak tvn

Obejrzałem trochę, posluchalem "redaktowow" i niczym nie rozniacsie od tych tefalenowskich tylko mówiąc odwrotne brednie

Jeśli twoim redaktorem naczelnym jest Terlikowski to wiedz ze coś się dzieje

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.