Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś napisał, że Stalin i Hitler to przykłady ludzi ponadprzeciętnych, wybijających się, mających wyraziste poglądy to każdy by się zgodził. Bo nie da się ukryć, że zwykły człowiek nie byłby w stanie przejąc władzy w dużym kraju a potem jeszcze rządzić częścią Europy.

 

Ty jednak wyraźnie zasugerowałeś, że za sam fakt posiadania wyrazistych poglądów cenisz ich bardziej niż zwykłych ludzi, którzy takowych poglądów nie mają, nie poświęcają życia dla realizacji jakiejś ideii (nieważne jak chorej), są miałcy i zdolni do kompromisów. Innymi słowy - wolisz jakiegokolwiek fanatyka od jakiegokolwiek umiarkowanego człowieka, który sobie spokojnie życie.

 

Każdy przecież zrozumiał, że nie sugerowałeś, że Michnik jest mordercą. Tym niemniej to zestawianie było niesmaczne nawet jeżeli chodziło o jedną wspólną cechą (wyrazistość poglądów).

 

To tak jakbym powiedział o twojej matce, że jest tak dobra w gotowaniu jak Jola z burdelu w obciąganiu i potem tlumaczył, że przecież miałem na myśli wspólny mianownik w postaci bycia dobrym w określonej dziedzinie. Niby logiczne, ale gdybym to napisał to byłoby niesmaczne, prawda?

 

Lawl, no właśnie nie sugerowałem tego. Wyraźnie zaznaczyłem że tacy ludzie przez sswoje wyraziste poglądy maja ogromy wpływ na świat (w przeciwieństwie do tych bez poglądów lub z umiarkowanymi).

 

@przykład - wg mnie o tyle nietrafiony, że nawet jeżeli uznać go za niesmaczny to bardziej z uwagi na to ze jest sprośny. A moje zdanie zostało przez cześć uznane za niesmaczne bo po prostu część ludzi nie może na pewne nazwiska patrzeć bez emocji i ocen moralnych bez względu na to w jakim kontekście się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Owsiaka niesamowicie szanuję, miałem przyjemność z nim chwilę pogadać rok temu przed woodstockiem.

Sposób uczczenia PW na woodstocku też daje rade i budzi pozytywne uczucia więc w miarę rozumiem co mu chodziło po głowie gdy dał taką odpowiedź, choć zdaje sobie sprawę że jest wielu, którym zrozumienie tego tekstu nie będzie dane choćby myśleli nad tym cały rok. Zwyczajnie ludzie są ukierunkowani na pewne tory myślenia i przestawienie się wymagałoby odrobiny dobrej woli a o nią czasem trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeceniacie rolę Prezydenta

czy się to komuś podoba czy nie rola Prezydenta to żyrandol - no ale taką mamy dziwną konstytucję gdzie osoba która ma silny mandat społeczny nie ma uprawnień - i każdy kto jest Preziem jest niejako poszkodowany i może stanowić przeszkodę dla rządu (Kwach) albo być zaklepywaczem decyzji rządu (Bronek)

fajnie byłoby gdyby w końcu wprowadzili u Nas system kanclerski

co do Dudy jestem ciekaw jego zachowania gdy będzie miał swój rząd

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda zasługuje na 100 dni spokoju i ja mu takowy dam.

 

myślę, że w tym momencie Duda odetchnął z ulgą

 

 

i dla poprawy humoru:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yQ5VnhwDbG8

 

Michnik wiadomo klasa, klakier od 0:32 też kozak (serio ktoś takie odwracanie kota ogonem jest w stanie przełknąć? :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyborcy (zarówno jednej i drugiej strony) którzy uważają że wybory prezydenckie i ich zwycięzca ma wpływ na życie obywateli w kraju

jedyna władza prezydenta to ta destrukcyjna tj. weto, które i tak ma moc nieco ograniczoną (wystarczy 60% aby weto obalić)

 

od podejmowania decyzji strategicznych dla kraju jest rząd i tylko rząd

śmieszy mnie jak prezydent mówi że zgłosi projekt ustawy o emeryturach itd, tak samo mnie śmieszyło jak Bronek mówił o tym swoim pomyśle dla młodych

 

u Nas przez to że Prezydenci są wybierani w wyborach powszechnych troszku się tym wybrańcom popieprzyło w głowach

myślą że mogą coś zmieniać a to tylko iluzja

jak Duda zgłosi projekt o emeryturach, kwocie wolnej od podatku to będzie to projekt PiS-owski i będzie mógł być uchwalony przez ewentualny rząd PiSu i wcześniej przez niego policzony - tak sam w końcówce kampanii robił Bronek, miał sraczkę

to rząd ma wszystkie narzędzia, dane do tego by wprowadzać w życie tak ważne zmiany - a gadanie że Prezydent wyjdzie z inicjatywą to będzie tylko zagranie pod publiczkę - ale ciemny lud to kupi

Prezydent Duda nic nie zrobi bez zielonego światła ze strony rządu swej partii

tak było za poprzedników i będzie tak zawsze dopóki mamy taki ustrój

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko prezydent ma duże uprawnienia. ma wgląd w tajne akta, kontrole nad wojskuem i nad służbami oraz legalną łapówkę w postaci kancelarii prezydenckiej. Ryszard Kalisz w nagraniach pochwalil sie Kwasniewskiemu ze ma wychowankow w kazdych sluzbach i pewnie ich wychodowal jak byl w kancelarii sekretarzem czy szefem, w dodatku jakby prezydent mialby malo do gadania to amerykanom i zydom nie zalezaloby aby Duda wygral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.