Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce za to państwowa jest tania, nic dziwnego, skoro większość szpitali jedzie na długach

 

To prawda, najwięcej w Nigrze, najmniej w Singapurze

 

Czyli bilety na basen powinny się różnić ceną w zależności od przepłyniętego dystansu?

Stosunek ceny do jakości jest jednym z najwyższych na świecie o ile nie najwyższy.

 

Więc raczej brak pieniędzy to nie jest decydujący czynnik? Jesteśmy coraz bogatsi i mamy coraz mniej dzieci.

 

Nie jestem właścicielem basenu, nie wiem, ale nie widze przeszkod zeby ktos taki basen zalozyl. Tylko znowu dajesz porownanie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym rządzie znajdziesz decyzje, które Ci się spodobają i te które nie. W każdym rządzie pojawiają się decyzje zarówno korzystne i niekorzystne dla wszystkich grup społecznych. Natomiast w ostateczności liczy się bilans i ogólny kierunek działań. Skrajne ubustwo w Polsce w 1 roku rządów PIS spadło po ponad 20%, co właściwie kończy dyskusję w tym temacie.

 

 

Mnie też nie podoba się styl prowadzenia przez PIS polityki, ale nie wiem też, czy inne rezultaty byłyby możliwe do osiągnięcia, biorąc pod uwagę fakt, że Unią Europejską rządzą w tej chwili koalicjanci Platformy Obywatelskiej. Wiele rzeczy zostało w mojej opinii zupełnie sztucznie rozdmuchanych. 

 

 

 

Nie, wcale nie lepiej. Właśnie dlatego rządy tak lubią podatek VAT, bo tego podatku się nie odczuwa. Właśnie dlatego rządy tak lubią redystrybucję, bo redystrybucję się odczuwa. Napędzenie konsumpcji nie powiodłoby się przy obniżeniu podatku VAT. Poza tym nie wpisywało się to w ideę pomocy najbiedniejszym, którą od początku forsował rząd PIS, ponieważ na obniżce VAT najwięcej skorzystaliby ci, którzy najwięcej kupują, a najmniej ci, którzy kupują najmniej. 

 

Jeżeli ktoś kogoś zamorduje i nie znajdzie się sprawcy, to nie oznacza to iż nie ma trupa. 

 

A tak w ogóle to tę tematykę już 100 razy przerabialiśmy w tym wątku i kukizowo-korwinową narrację, ze PIS i PO niczym się nie różnią, bo prowadzą podobną politykę gospodarczą, a jak wiadomo rządu generalnie nie powinno interesować nic poza tym, żeby najbogatsi zarabiali jeszcze więcej, bo tak jest sprawiedliwie/tworzą miejsca pracy/200 lat temu robotnik był w stanie wyżywić 8 dzieci ( niepotrzebne skreślić)

 

Dla której grupy społecznej korzystne są działania, które wymieniłem w pierwszym akapicie, do którego się odnosisz? I w jaki sposób miały one wpływ na redukcję skrajnego ubóstwa? Zwłaszcza podwyżki.

Wygodnie omijasz kwestię niewywiązania się z obietnic - obniżka VAT i podniesienie kwoty wolnej. 

 

Polityka zagraniczna prowadzona przez PiS jest szkodliwa, to trzeba wprost sobie wprost powiedzieć, mamy napięte stosunki z niemal każdym liczącym się państwem. Nie dostrzegam tu żadnej "dobrej zmiany" w stosunku do PO. Z jednej skrajności wpadliśmy w drugą. Nic nie zyskaliśmy, sporo straciliśmy. 

 

Nie rozumiem zdania, że podatku VAT się nie odczuwa. Gdyby wynosił 50% to nie odczuwałbyś go w większym stopniu niż gdy wynosi 23%? 

Chyba, że masz na myśli to, że "damy wam 500 zł" ma większy potencjał propagandowy od "obniżymy VAT". 

 

Ja to widzę tak, że na obniżce VAT skorzystają wszyscy kupujący. 

 

 

Nie rozumiem dlaczego poszliście w stronę jakiejś walki klas i tego jak uszczęśliwić jednych kosztem drugich, pomijając kwestię państwa, przesadnie rozbudowanych urzędów i instytucji będących garbem na plecach i biednych i bogatych. Ja pewnie tam szukałbym oszczędności. Ale z perspektywy PiSu łatwiej napuszczać biednych na bogatych i na odwrót.

 

I mimo wszystko słabe jest przypisywanie komukolwiek "kukizowo-korwinowej narracji" czy jakiejkolwiek innej. Nie oskarżałbym nikogo o np narrację pisowskiego betonu z tego powodu, że ma inne zdanie niż ja. A Korwin to szkodnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja wycięcia wyrostka robaczkowego jest wyceniana jakoś 15 razy więcej w USA, niż w Polsce. Z matematyki pamiętam, że kilka to było między 2-9, a nie 1500 :smile:

Tak, trzeba się dopi*****ić do porównania, bo jest całkowicie odrealnione. To jak porównywać podatki w Omanie i na Czechach i wysnuwać z tego wnioski. 

 

Chiny.

Japonia.

Niemcy.

Lista państw mających większe pkb od rocznych wydatków USA na służbę zdrowia :smile:

 

15 razy więcej, ale nie wiem co porównujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 razy więcej, ale nie wiem co porównujesz.

Wycenę? Ale widzę, że się pomyliłem, w USA jest to wyceniane nie na ponad 10k usd, ale już na średnio 33k usd. NFZ wycenia(czyli tyle płaci szpitalowi za wykonanie tej operacji) około 3 tysięcy złotych. Jednak nie 15 razy, ale prawie 40 razy więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do jakości jest jednym z najwyższych na świecie o ile nie najwyższy.

 

Więc raczej brak pieniędzy to nie jest decydujący czynnik? Jesteśmy coraz bogatsi i mamy coraz mniej dzieci.

 

Nie jestem właścicielem basenu, nie wiem, ale nie widze przeszkod zeby ktos taki basen zalozyl. Tylko znowu dajesz porownanie bez sensu.

 

Ten stosunek pewnie przez ministra Szumowskiego jest podany :)

 

Bogactwo społeczeństwa ma raczej niewielki związek, gdyby tak było mielibyśmy większy współczynnik niż USA.

 

Porównanie nie jest bez sensu, abonament na pracę jak nazywasz podatek jest miesięczny/roczny zależy jaki okres rozliczeniowy przyjmiemy, bilet na basen też jest czasowy, a jednak to podatek jest zależny od wyników w czasie trwania abonamentu, a bilet na basen przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla której grupy społecznej korzystne są działania, które wymieniłem w pierwszym akapicie, do którego się odnosisz? I w jaki sposób miały one wpływ na redukcję skrajnego ubóstwa? Zwłaszcza podwyżki.

Wygodnie omijasz kwestię niewywiązania się z obietnic - obniżka VAT i podniesienie kwoty wolnej.

 

Polityka zagraniczna prowadzona przez PiS jest szkodliwa, to trzeba wprost sobie wprost powiedzieć, mamy napięte stosunki z niemal każdym liczącym się państwem. Nie dostrzegam tu żadnej "dobrej zmiany" w stosunku do PO. Z jednej skrajności wpadliśmy w drugą. Nic nie zyskaliśmy, sporo straciliśmy.

 

Nie rozumiem zdania, że podatku VAT się nie odczuwa. Gdyby wynosił 50% to nie odczuwałbyś go w większym stopniu niż gdy wynosi 23%?

Chyba, że masz na myśli to, że "damy wam 500 zł" ma większy potencjał propagandowy od "obniżymy VAT".

 

Ja to widzę tak, że na obniżce VAT skorzystają wszyscy kupujący.

 

 

Nie rozumiem dlaczego poszliście w stronę jakiejś walki klas i tego jak uszczęśliwić jednych kosztem drugich, pomijając kwestię państwa, przesadnie rozbudowanych urzędów i instytucji będących garbem na plecach i biednych i bogatych. Ja pewnie tam szukałbym oszczędności. Ale z perspektywy PiSu łatwiej napuszczać biednych na bogatych i na odwrót.

 

I mimo wszystko słabe jest przypisywanie komukolwiek "kukizowo-korwinowej narracji" czy jakiejkolwiek innej. Nie oskarżałbym nikogo o np narrację pisowskiego betonu z tego powodu, że ma inne zdanie niż ja. A Korwin to szkodnik.

Rząd podejmuje korzystne i niekorzystne decyzje dla każdej osoby w państwie podczas swojej kadencji. Pytanie jakie jest ostatecznie saldo. Tym saldem w przypadku pis jest gwałtowny spadek skrajnego ubóstwa.

 

Ale kupujący tego nie zauważa. 58 procent ludzi w polsce nie wie ze placi vat. Mysle ze wiecej wie kto w okolicy dostaje 500 plus. I nie chodzi o propagande tylko o dotacje celowa ktora jest skuteczniejsza niz obnizanie podatkow czy bogacenie sie spoleczenstwa.

 

Urzedy sa za duze, to fakt. Ale urzednicy to tez obywatele a nie jacys obcy;)

 

Moja narracja jest czysto pisowska więc tu nie chodzi o inne zdanie a o pewien zbior Twoich pogladow ktore mozna przypisac do konkretnego srodowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenę? Ale widzę, że się pomyliłem, w USA jest to wyceniane nie na ponad 10k usd, ale już na średnio 33k usd. NFZ wycenia(czyli tyle płaci szpitalowi za wykonanie tej operacji) około 3 tysięcy złotych. Jednak nie 15 razy, ale prawie 40 razy więcej :smile:

 

No popatrz, pierwsze lepsze google pokazuje mi 2200zł w Tychach, prywatnie. Drogo jak sk****syn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stosunek pewnie przez ministra Szumowskiego jest podany :)

 

Bogactwo społeczeństwa ma raczej niewielki związek, gdyby tak było mielibyśmy większy współczynnik niż USA.

 

Porównanie nie jest bez sensu, abonament na pracę jak nazywasz podatek jest miesięczny/roczny zależy jaki okres rozliczeniowy przyjmiemy, bilet na basen też jest czasowy, a jednak to podatek jest zależny od wyników w czasie trwania abonamentu, a bilet na basen przeciwnie.

Nie

 

To czemu oczekujesz wzrostu dzietnosci po obnizce podatkow?

 

Nadal nie rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd podejmuje korzystne i niekorzystne decyzje dla każdej osoby w państwie podczas swojej kadencji. Pytanie jakie jest ostatecznie saldo. Tym saldem w przypadku pis jest gwałtowny spadek skrajnego ubóstwa.

 

Ale kupujący tego nie zauważa. 58 procent ludzi w polsce nie wie ze placi vat. Mysle ze wiecej wie kto w okolicy dostaje 500 plus. I nie chodzi o propagande tylko o dotacje celowa ktora jest skuteczniejsza niz obnizanie podatkow czy bogacenie sie spoleczenstwa.

 

Urzedy sa za duze, to fakt. Ale urzednicy to tez obywatele a nie jacys obcy;)

 

Moja narracja jest czysto pisowska więc tu nie chodzi o inne zdanie a o pewien zbior Twoich pogladow ktore mozna przypisac do konkretnego srodowiska.

dużo ludzi wie kto bierze 500plus bo bierze chyba każdy kto ma dwoje lub więcej dzieci. A przecież każdy kto jako tako żyje z sąsiadami wie ile mają dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem Ci przykład ile kosztuje wycięcie wyrostka robaczkowe w USA - w kraju z najbardziej prywatną służbą zdrowia na świecie. 

 

Pokazałem Ci cenę prywatnego wycięcia w Polsce, gdzie jest cudowny NFZ, na stronie jest 26 klinik z podanymi cenami, jeżeli służba zdrowia byłaby prywatna byłoby do wyboru 260 klinik i co wtedy? Cena by wzrosła czy spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakby nie było publicznej służby zdrowia to myślisz że też kosztowałoby 2200? :smile:

 

Nie, nagle nastąpiłaby zmowa cenowa i kosztowałoby 22000zł, wracam do c***owego przykładu piekarni, nie ma państwowych piekarni, a cena chleba nie osiaga wartości dwucyfrowych, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem Ci cenę prywatnego wycięcia w Polsce, gdzie jest cudowny NFZ, na stronie jest 26 klinik z podanymi cenami, jeżeli służba zdrowia byłaby prywatna byłoby do wyboru 260 klinik i co wtedy? Cena by wzrosła czy spadła?

Wzrosła. Mnie normalnie ręce opadają od tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

To czemu oczekujesz wzrostu dzietnosci po obnizce podatkow?

 

Nadal nie rozumiem o co chodzi.

 

Ponieważ spadek cen spowoduje, że kasa z portfeli zacznie wolniej uciekać i wtedy jak już pisałem jeden zdecyduje się na wyjazd na narty oprócz wakacji letnich, drugi zmieni samochód, a trzeci zrobi sobie kolejne dziecko. To nie jest oczywiste, że niższe ceny powodują większe możliwości?

Wzrosła. Mnie normalnie ręce opadają od tego co piszesz.

 

To ja głupi myślałem, że wzrost konkurencji powoduje spadek cen, widocznie masz inne spotrzeżenia, co nie znaczy że są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ spadek cen spowoduje, że kasa z portfeli zacznie wolniej uciekać i wtedy jak już pisałem jeden zdecyduje się na wyjazd na narty oprócz wakacji letnich, drugi zmieni samochód, a trzeci zrobi sobie kolejne dziecko. To nie jest oczywiste, że niższe ceny powodują większe możliwości?

Nie, nie jest, bo spójrz sobie na współczynniki dzietności na świecie. Na im więcej ludzi stać, tym mniej dzieci mają. Czego jeszcze potrzebujesz, żeby zauważyć, że to co piszesz się nie dzieje w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest, bo spójrz sobie na współczynniki dzietności na świecie. Na im więcej ludzi stać, tym mniej dzieci mają. Czego jeszcze potrzebujesz, żeby zauważyć, że to co piszesz się nie dzieje w rzeczywistości?

 

Jeżeli zestawiasz dwa kraje - Niger i Singapur, które są na dwóch różnych krańcach kulturowych i wtedy wyciągasz wnioski to ja nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja głupi myślałem, że wzrost konkurencji powoduje spadek cen, widocznie masz inne spotrzeżenia, co nie znaczy że są prawidłowe.

Ale ty właśnie chcesz zlikwidować konkurencję :) 

Zarówno fakty, jak i czysta logika mówi jedno - prywatna służba zdrowia jest po prostu dużo droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.