Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ten moment kiedy fluber nie wyglada jak beton.

 

Wzruszylem sie.

Ciesze się że wzbudziłem w Tobie tak piekne emocje;)

 

Czy to nie oznacza że jako społeczeństwo rozjeżdżamy się coraz bardziej?

 

Być może zaraziłem się od Ciebie skrajnym centryzmem:)

 

Delta jest mocno pod banda a jest niezalezny i nie nalezy do klubow gp. Strach myslec co jest dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Delta jest mocno pod banda a jest niezalezny i nie nalezy do klubow gp. Strach myslec co jest dalej

Już od dobrych lat od żony jestem mocno zależny :)

Z dobrych ponad 10 lat temu napisałbym, że gdybym zaczął swoją "rewolucję" to rozstrzeliwania zacząłbym od centrystów. Potem dopiero wziąłbym się za czerwonych. Ta centrystyczna mania, granicząca z próżnością, bycia uchodzenia za obiektywnego obserwatora sceny politycznej. Chęć przypodobania się jednym i drugim. Takie Wałęsowskie "jestm za, a nawet przeciw".

Z wiekiem inaczej patrzy się na pewne sprawy i nieraz po prostu się odpuszcza. Te same dobre 10 lat temu udowadniałbym do teraz, że z Kuronia i Adasia tacy antykomuniści jak ze Światły czy Rosatiego. Rzucałbym cytatami Jacka i Adasia z ich pism z lat 80-tych.

Teraz?

Daleko już jestem. Od czasu do czasu, z sentymentu wpadnę i coś zarzucę.

Ktoś kiedyś się mnie pytał, co czytam obecnie?

 

Głównie ten temat. Zawsze z utęsknieniem czekam na posty Vasueza, bo to jedno wielkie streszczenie przekazu z Wyborczej, Polityki, Newsweeka, TVN, oko.press i tego typu "O jejku co o onas zagranico powiedzo". Znakomita oszczędność czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dobrych lat od żony jestem mocno zależny :)

Z dobrych ponad 10 lat temu napisałbym, że gdybym zaczął swoją "rewolucję" to rozstrzeliwania zacząłbym od centrystów. Potem dopiero wziąłbym się za czerwonych. Ta centrystyczna mania, granicząca z próżnością, bycia uchodzenia za obiektywnego obserwatora sceny politycznej. Chęć przypodobania się jednym i drugim. Takie Wałęsowskie "jestm za, a nawet przeciw".

 

Ludzie których uważasz za centrystów również się różnią w opiniach między sobą. Po prostu widzą że są więcej niż 2 opcje a do tego potrafią ze sobą o tym kulturalnie i bez emocji porozmawiać.

 

I raczej jest odwrotnie. To centrysci i symetrysci obrywaja od obu stron i zadnej z nich sie nie podobaja.

 

Im wiekszy odjazd do skrajnosci tym wieksze ryzyko rewolucji i szeroko pojetych ekstremów. Dlatego z niepokojem patrze na toczaca sie aktualnie wojne polsko polska. Nie korzystamy z niej w zaden sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych ponad 10 lat temu napisałbym, że gdybym zaczął swoją "rewolucję" to rozstrzeliwania zacząłbym od centrystów.

Jeszcze wracajac do tego - niczym nie zaskoczyles. To normalne, ze przedstawiciele srodowisk patologicznych najpierw atakuja tych z ktorymi maja cos wspolnego a nie "naturalnych" przeciwnikow: skrajni islamisci, kibole itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracajac do tego - niczym nie zaskoczyles. To normalne, ze przedstawiciele srodowisk patologicznych najpierw atakuja tych z ktorymi maja cos wspolnego a nie "naturalnych" przeciwnikow: skrajni islamisci, kibole itd.

 

 

Kurde, ja to chyba jednak z innej planety jestem. Mi się zawsze wydawało, że w centrum są Ci wszyscy ludzie, którzy są na tyle myślący aby poznać opinie obu skrajności i skonfrontować je z rzeczywistością a na końcu powiedzieć sobie jasno - w tej sprawie Ci mają rację a w innej Ci drudzy.

 

Mnie bardzo bawią a jednocześnie dziwią zarzuty skrajnych do centrystów o brak posiadania własnego zdania. Bo to jest raczej chyba odwrotnie. Tylko Ci w centrum posiadają własne zdanie, skrajni po części uczestniczą w jakimś marszu lemingów. Nie pozwalają sobie na odmienne zdanie od swojej "frakcji" w żądnym dosłownie punkcie. 

 

A przecież to zupełnie tak jakby świat miał być zupełnie czarny lub zupełnie biały. Tymczasem jest kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja to chyba jednak z innej planety jestem. Mi się zawsze wydawało, że w centrum są Ci wszyscy ludzie, którzy są na tyle myślący aby poznać opinie obu skrajności i skonfrontować je z rzeczywistością a na końcu powiedzieć sobie jasno - w tej sprawie Ci mają rację a w innej Ci drudzy.

 

Mnie bardzo bawią a jednocześnie dziwią zarzuty skrajnych do centrystów o brak posiadania własnego zdania. Bo to jest raczej chyba odwrotnie. Tylko Ci w centrum posiadają własne zdanie, skrajni po części uczestniczą w jakimś marszu lemingów. Nie pozwalają sobie na odmienne zdanie od swojej "frakcji" w żądnym dosłownie punkcie. 

 

A przecież to zupełnie tak jakby świat miał być zupełnie czarny lub zupełnie biały. Tymczasem jest kolorowy.

To faktycznie żyjesz na innej planecie. Centryści to zwykle ludzie, którym brak własnego zdania i specjalnie go nie definiują, by móc się przypierdalać do wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie żyjesz na innej planecie. Centryści to zwykle ludzie, którym brak własnego zdania i specjalnie go nie definiują, by móc się przypierdalać do wszystkich.

 

 

 

 

Widzę, że masz z tym duży problem. Nie wiem po co się przypierdzielać do wszystkich to raz a dwa, że mam własne zdanie, z tym, że u mnie wynika ono z rozumowania a nie jak u Ciebie z tego co Ci zaprogramują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz z tym duży problem. Nie wiem po co się przypierdzielać do wszystkich to raz a dwa, że mam własne zdanie, z tym, że u mnie wynika ono z rozumowania a nie jak u Ciebie z tego co Ci zaprogramują :smile:

Jak nie wiesz po co się przypierdalać, to po co to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz z tym duży problem. Nie wiem po co się przypierdzielać do wszystkich to raz a dwa, że mam własne zdanie, z tym, że u mnie wynika ono z rozumowania a nie jak u Ciebie z tego co Ci zaprogramują :)

zgadzam się. jak jesteś szczęśliwy, masz hajs, masz kobite, dzieci i wyjebane to jesteś centrystą. reagujesz tylko wtedy jak jednej z tych skrajnych grup już za mocno odpierdala. piona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci tzw is centrysci dzis to w większości dzisiejsze elity brukselskie.. Owszem nazywaja siebie socjalistami czy chadekami, ale i tak to wszystko jedno i to samo. Na koncu i tak ulegna postępowi.

Jak dobrze, że są jeszcze tacy ludzie, którzy stoją w miejscu i się nie rozwijają:) Po co nam postęp? Dobrze jest, jak jest, co nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci tzw is centrysci dzis to w większości dzisiejsze elity brukselskie.. Owszem nazywaja siebie socjalistami czy chadekami, ale i tak to wszystko jedno i to samo. Na koncu i tak ulegna postępowi.

uleganie postępowi oceniam pozytywnie. nie chce mi się siedzieć w jaskini i rozpalać ogień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajarzyliście.

"postęp" w rozumieniu zachodnich elit.

 

Przykłady : niemiecka, irlandzka, brytyjska czy hiszpańska "prawica" która dawno już uległa szantażowi lewicy.

 

W Irlandii ludziom wpajano, że powszechny dostęp do aborcji przyciągnie zagraniczne inwestycje.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajarzyliście.

"postęp" w rozumieniu zachodnich elit.

 

Przykłady : niemiecka, irlandzka, brytyjska czy hiszpańska "prawica" która dawno już uległa szantażowi lewicy.

 

W Irlandii ludziom wpajano, że powszechny dostęp do aborcji przyciągnie zagraniczne inwestycje.

Irlandia, niemcy, czy wielka brytania to wciąz miejsca do których emigrują polacy a nie miejsca z których przyjezdzaja ludzie do nas. To może ten postęp rzeczywiście jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii ludziom wpajano, że powszechny dostęp do aborcji przyciągnie zagraniczne inwestycje.

LOL

Irlandia, niemcy, czy wielka brytania to wciąz miejsca do których emigrują polacy a nie miejsca z których przyjezdzaja ludzie do nas. To może ten postęp rzeczywiście jest?

A teraz sprawdźmy czy czynniki z powodu których tam emigrują pojawiły się za obecnego "postępu" czy też za czasów, kiedy tego "postępu" nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sprawdźmy czy czynniki z powodu których tam emigrują pojawiły się za obecnego "postępu" czy też za czasów, kiedy tego "postępu" nie było.

Bardzo wiele czynników z powodu których ludzie emigruja do niemiec, wielkiej brytanii czy irlandii pojawiła się niedawno.

 

Oczywiście że w zaleznosci od tego kogo zapytasz i ktora scene strony politycznej to zaczna krzyczeć "tak, to my, to nasze pomysły". To sie zaczeło 50, 100, 500 lat temu. A fakty sa takie że mozesz od 40 lat czekać aż to upadnie, tak jak wierzy w to lub nie korwin i wszedzie to powtarzać. Możesz pokazywać jedne czynniki i ignorowac drugie. Postępowy zachód jest z przodu i nic z tym nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.