Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdecydowanej większości uroczystości patriotycznycch spotykasz ciągle te same twarze. Zrób tam sondaż.

Tzw żelazny elektorat PiS to jest to samo środowisko antykomunistów z lat 80-tych czy 90-tych.

Ale na jakich patriotycznych uroczystosciach? Marszu niepodległosci, marszu wolności,czy miesięcznicy smoleńskiej?

 

W latach 80-90 miażdżąca większosć była antykomunistyczna i prosolidarnosciowa więc jest to dość szerokie przyporządkowanie.

 

No i pisowcy też są skupieni wokół kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo centralnego przekazu z TV...

 

Na długo przed Smoleńskiem, przed samym PiSem, Ci sami ludzie zbierali się, organizowali, urządzali akcje, happeningi w zwykłych polskich miastach i miasteczkach.

Ja ze swojej strony Dodam, że pamiętam te same osoby z którymi zakłócaliśmy wiec Kwasa w 2000 roku. Dziś większość z nich działa w PiS albo klubach GP. Ja pozostałem niezależny :)

 

Chcesz mi fluber powiedzieć, że Michnik, Geremek, Kuroń to byli antykomuniści?Panowie Ci raczej kontynuowali spór Puławianie - Natolińczycy .

 

Tacy z nich anty co to próbowali dogadywać się z PZPR i na premiera wysuwali Kiszczaka. Tylko zły Kaczor ich ubiegł i poprzybijał piątki z SD i ZSL.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdecydowanej większości uroczystości patriotycznycch spotykasz ciągle te same twarze. Zrób tam sondaż.

Tzw żelazny elektorat PiS to jest to samo środowisko antykomunistów z lat 80-tych czy 90-tych.

Ponawiam pytanie. Czym dla Ciebie jest patriotyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo centralnego przekazu z TV...

 

Apropos czego?

 

 

Na długo przed Smoleńskiem, przed samym PiSem, Ci sami ludzie zbierali się, organizowali, urządzali akcje, happeningi w zwykłych polskich miastach i miasteczkach.

Ja ze swojej strony Dodam, że pamiętam te same osoby z którymi zakłócaliśmy wiec Kwasa w 2000 roku. Dziś większość z nich działa w PiS albo klubach GP. Ja pozostałem niezależny :smile:

 

 

Zbierali się na czym? Na zakłócaniu wieców? Co to ma wspólnego z patriotyzmem?

 

 

Chcesz mi fluber powiedzieć, że Michnik, Geremek, Kuroń to byli antykomuniści?Panowie Ci raczej kontynuowali spór Puławianie - Natolińczycy .

 

Tacy z nich anty co to próbowali dogadywać się z PZPR i na premiera wysuwali Kiszczaka. Tylko zły Kaczor ich ubiegł i poprzybijał piątki z SD i ZSL.

 

Oczywiście, że Michnik, Geremek i Kuroń to byli antykomuniści.

 

Mieli inną wizję przejęcia władzy po komunistach, ale fakty historyczne, jak Ty to ładnie wskazałeś, definiują ich jako antykomunistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczar, Gomułka w takim razie też będą uznani za antykomunistów.

Nie rozumiesz, że oni nigdy nie wysuwali antylomunistycznych hasrł. Chcieli co najwyżej Finlandyzacji Polski. Zwykła kłotnia w rodzinie. Inne wizje socjalizmu.

Nie chcieli przejmować władzy po komunistach, tylko tą władzą chcieli się dzielić, ale wyszło jak wyszło, przeszkodził Kaczor.

 

Mam Ci wymieniać uroczystości patriotyczne, bo poza kilkoma centralnymi nie znasz? Lokalne Ci wymienić, jak roznica bitwy pod Kuryłówką, kiedy to nie było jeszcze w modzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczar, Gomułka w takim razie też będą uznani za antykomunistów.

 

 

Nie, nie będą, nie byli i nie są.

 

 

Nie rozumiesz, że oni nigdy nie wysuwali antylomunistycznych hasrł. 

 

A za co byli internowani?

 

 

 Zwykła kłotnia w rodzinie. Inne wizje socjalizmu.

Nie chcieli przejmować władzy po komunistach, tylko tą władzą chcieli się dzielić, ale wyszło jak wyszło, przeszkodził Kaczor.

 

 

A teraz to nie jest socjalizm?

 

 

Mam Ci wymieniać uroczystości patriotyczne, bo poza kilkoma centralnymi nie znasz? Lokalne Ci wymienić, jak roznica bitwy pod Kuryłówką, kiedy to nie było jeszcze w modzie?

W takich uroczystościach biorą udział lokalni politycy wszystkich frakcji, U mnie regularnie posłanka PO składa wieńce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za co byli internowani?

 

 

 

A teraz to nie jest socjalizm?

 

 

W takich uroczystościach biorą udział lokalni politycy wszystkich frakcji, U mnie regularnie posłanka PO składa wieńce.

1. Znowu to internowanie. Internowani byli Gierek, Babiuch, Jaroszewicz, Kaim.

Morawiecki internowany nie był,Olszewski też nie, Słomka dopiero po 8 mirsiącach.

Według Twojej "definicji" kto jest z nich antykomunistą?

 

2. Spór Ikonowicz Korwin-Mikke wciąż zywy.

 

3. Chodzi mi o zwykłych ludzi, a nie o partyjniaków wysłanych z musu.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Znowu to internowanie. Internowani byli Gierek, Babiuch, Jaroszewicz, Kaim.

Morawiecki internowany nie był,Olszewski też nie, Słomka dopiero po 8 mirsiącach.

Według Twojej "definicji" kto jest z nich antykomunistą?

 

Ja nie pisałem żadnej definicji. Ja tylko stwierdzam fakt, że byli antykomunistami, działali wbrew komunistom i byli za to internowani i prześladowani. 

 

 

2. Spór Ikonowicz Korwin-Mikke wciąż zywy.

 

 

Skoro socjal rośnie, to kierunek raczej jest jasno obrany, czyż nie?

 

 

3. Chodzi mi o zwykłych ludzi, a nie o partyjniaków wysłanych z musu.

 

Zwykli ludzie sympatyzujący z różnymi frakcjami uczestniczą w takich obchodach.  Próbujesz przywłaszczyć sobie patriotyzm, zagarnąć go dla jednej grupy, grupy "prawdziwych pariotów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Szczerze to tej dwójce dalej od komunistów niż Michnikowi i Geremkowi. 

 

Masz prawo do własnej opinii.  Ja mam prawo do własnej.  Historycy mają prawo do własnej. Skoro uważasz, że Michnik był/jest bardziej komunistą niż był nim Gomułka. Twoje prawo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz był kablem, i jak tu teraz kablowanie wypominać Walęsie ?

 

Poseł PIS, Pięta, kochankę miał na boku, i jak tu teraz pan poseł ma z ambony inkwizycyjną pasją porażać grzeszników ?

 

Polska pokazała Europie środkowy palec w sprawie przyjęcia uchodźców, i jak tu teraz prosić Europę, żeby Polsce nie pokazywała środkowego palca w sprawie Nord Stream II ? 

 

PIS nie dał 500 zł pokrzywdzonym przez los, i jak tu teraz przystarajać się w szaty obrońców życia za cenę cierpienia, horroru i katorgi tych, którzy musza się z nim zmagać w imię fanaberii dewotów ?

 

świat jest, zaiste, miejscem wielkiej niesprawiedliwości :]

 

a najsmutniejsze w tym obrazku jest to, że PISowcy swoim moralizatorstwem, pogardą dla inności, arogancją wobec Europy, umizgują się do ciemnogrodu, ludzi którymi sami najgłębiej się brzydzą.

 

po prostu, inni ludzie nigdy by na nich nie zagłosowali, bo brzydza się nimi, tak jak oni swoim ciemnogrodem. I PIS to doskonale wie.

 

stąd też wynika ta pasja w niszczeniu "komuchów", "platfusów", "tusków". Tuski i Platfusy podobają się ludziom, którym PISowcy chcieli by się podobać, ale są na to za chudzi w uszach, więc swojego elektoratu szukają po śmietnikach.

 

nie wystarczy więc Platfusa pokonać głosami śmietnikowymi, trzeba jeszcze zagłuszyć w sobie zawiść wynikajacą z faktu, że tylko w taki sposób można tego dokonać.

 

ta miłośc PISu do ciemnogrodu jest z jednej strony koniecznością polityczną, bo inaczej musieliby pójśc do normalnej roboty, a nie wiadomo, czy by taką znaleźli.

 

a z drugiej, skoro piękna dziewczyna, do której wzdychasz, ma cię w d..., to z wściekłości i upokorzenia, adorujesz na siłę swojego paszteta i plujesz jej pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczar i Gomułka byli przedstawicielami reformizmu jak Millerand a Michnik i Geremek to typowi marksiści :smile:

Jak dla mnie Moczar i Gomułka to typowi przedstawiciele ruchów chłopsko-robotniczych, a Michnik i Geremek są neomarksistami. Dla mnie bliżej komunizmu stoi Razem, niż PSL(szczególnie ten dawniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.