Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy to jedyny czynnik jakim się różnią te stany, czy też różnią się jakimiś innymi czynnikami mogącymi mieć wpływ na liczbę popełnianych samobójstw?

Jako kompletny laik stawiam że w stanach biedniejszych jest wiecej samobojstw a w bogatszych mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit /Zresztą to nie dotyczy tylko samobójstw.Tak samo jest w przypadku zabójstw z użyciem broni,wypadków nieumyślnego postrzelenia,masowych strzelanin,strzelanin w szkołach.,W Stanach,miastach,rejonach z łatwym dostępem do broni jest kilkakrotnie więcej ofiar postrzałów,niż tam gdzie dostęp do broni jest administracyjnie utrudniony.,    

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cities_by_crime_rate

Wśród 5 miast z największą liczbą zabójstw, są 2 z listy twoich 6 stanów o największej kontroli broni i tylko 1 z 15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cities_by_crime_rate

Wśród 5 miast z największą liczbą zabójstw, są 2 z listy twoich 6 stanów o największej kontroli broni i tylko 1 z 15 

Jeżeli zamiast liczby zabójstw policzysz Firearms Deaths per 100 000 to wyjdzie ,że tam gdzie jest najmniej regulacji odnośnie posiadania broni ginie kilka razy więcej osób niż w Stanach o największej liczbie regulacji.,Liczenie samych zabójstw nie ma sensu,gdyż ponad 1000 osób rocznie ginie zastrzelonych przez policje,tak samo jak kilkaset dzieci ginie w wypadkach gdzie inne dziecko pociąga za spust.,Koroner nie napisze w certyfikacie śmierci "zabójstwo" kiedy policja zastrzeli podejrzanego,ani kiedy dwulatek zastrzeli rocznego braciszka tak jak w marcu w Alabamie, tak samo jak trzylatek  pięcioletnią siostrę w Indianapolis.Takie przypadki zdarzają się prawie w każdym tygodniu i niemal wyłącznie w Stanach z łatwym dostępem do broni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamiast liczby zabójstw policzysz Firearms Deaths per 100 000 to wyjdzie ,że tam gdzie jest najmniej regulacji odnośnie posiadania broni ginie kilka razy więcej osób niż w Stanach o największej liczbie regulacji.,Liczenie samych zabójstw nie ma sensu,gdyż ponad 1000 osób rocznie ginie zastrzelonych przez policje,tak samo jak kilkaset dzieci ginie w wypadkach gdzie inne dziecko pociąga za spust.,Koroner nie napisze w certyfikacie śmierci "zabójstwo" kiedy policja zastrzeli podejrzanego,ani kiedy dwulatek zastrzeli rocznego braciszka tak jak w marcu w Alabamie, tak samo jak trzylatek  pięcioletnią siostrę w Indianapolis.Takie przypadki zdarzają się prawie w każdym tygodniu i niemal wyłącznie w Stanach z łatwym dostępem do broni .

Tylko, że przez firearms deaths per 100 000 masz cały czas liczone samobójstwa. Jeśli patrzymy na zabójstwa z użyciem broni palnej, masz w takim WY mniejszy wskaźnik od NY, już nie mówiąc o ogólnej liczbie zabójstw. 

Możesz podać mi źródło, wedle którego kilkaset dzieci ginie rocznie w wyniku przypadkowego pociągnięcia za spust przez inne dziecko, gdyż źródła jakie ja znalazłem pokazuję, że kłamiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przez firearms deaths per 100 000 masz cały czas liczone samobójstwa. Jeśli patrzymy na zabójstwa z użyciem broni palnej, masz w takim WY mniejszy wskaźnik od NY, już nie mówiąc o ogólnej liczbie zabójstw. 

Możesz podać mi źródło, wedle którego kilkaset dzieci ginie rocznie w wyniku przypadkowego pociągnięcia za spust przez inne dziecko, gdyż źródła jakie ja znalazłem pokazuję, że kłamiesz. 

Porównanie Woyoming do NY  nie ma sensu populacja WY to mniej więcej jedna piąta populacji Brooklynu a i tak ponad 100 osób rocznie ginie tylko od broni palnej w Wyoming,kiedy na 5 razy więcej mieszkancow Brooklynu w zeszłym roku było 101 ofiar morderstw.Wyoming jest na 11 miejscu jeżeli chodzi o ofiary broni palnej per capita ,Ogólnie w USA od broni palnej ginie rocznie ok 1300 dzieci,a pediatrzy leczą ok 6000 ran postrzałowych u dzieci. Źródło  http://www.newsweek.com/guns-kids-third-leading-cause-death-627209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Woyoming do NY  nie ma sensu populacja WY to mniej więcej jedna piąta populacji Brooklynu a i tak ponad 100 osób rocznie ginie tylko od broni palnej w Wyoming,kiedy na 5 razy więcej mieszkancow Brooklynu w zeszłym roku było 101 ofiar morderstw.Wyoming jest na 11 miejscu jeżeli chodzi o ofiary broni palnej per capita ,Ogólnie w USA od broni palnej ginie rocznie ok 1300 dzieci,a pediatrzy leczą ok 6000 ran postrzałowych u dzieci. Źródło  http://www.newsweek.com/guns-kids-third-leading-cause-death-627209

W Wyoming było 20 morderstw, o ponad 15% mniej w przeliczaniu na mieszkańca niż w Brooklynie. 

Nie licz samobójstw, ponieważ to nie dostęp do broni decyduje o popełnieniu samobójstwa, chyba że masz przeprowadzane badania psychiatryczne na ten temat(a chętnie bym takowe przeczytał), które takową tezę potwierdzają.

Ginie 1300 dzieci, ale ty mówiłeś, że ginie kilkaset w wypadkach i tę daną bym chciał zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ginie 1300 dzieci, ale ty mówiłeś, że ginie kilkaset w wypadkach i tę daną bym chciał zobaczyć. 

Trudno o takie dane ,gdyż przyczynę śmierci ustala coroner/medical examiner i od jego widzimisię zależy co wpisze w death certyficate: Homicide,Suicide,Unintentional,Undetermined.,Jeżeli Ty miałbyś sporządzić akt zgonu ,w sytuacji gdy powiedzmy siedmiolatek  znalazł w domu naładowany pistolet i śmiertelnie postrzelił się w głowę, to jaką przyczynę zgonu byś wpisał?- Wypadek? Samobójstwo? Zabojstwo? Przyczyna Nieustalona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński i kler? A nie przeszkadza Ci, że cztery najpiotężniejsze osoby w Europie czyli Merkel, Juncker, Macron i May to osoby bezdzietne? Dodałbym jeszcze premierów Irlandii, Szkocji i Holandii.

a co mnie odchodzi kto rządzi w Niemczech czy Francji?

Znajdź mi jedną moja wypowiedź w której stawiam ich ponad to co dzieje się w moim kraju.

 

Fluber tak, uważam że będąc rodzicem masz większe kompetencje i świadomość tego na co dziecko i rodzić są narażeni

Tobie może się coś wydawać, mnie też się wiele rzeczy wydawało i myślałem że to naturalne że tak uważam

No cóż

Wydawało mi się

I tobie też się tylko wydaje

Fluber nie każdy chce 100% swojego życia poswiecic jednej chorej osobie.

Nie wiem jakbym się zachował i nie chce e się dowiedzieć

 

Ale potrafię sobie wyobrazić że ktoś może nie chce iść poświęcić siebie i swojej rodziny tylko dlatego że urodzi mu się dzieło które będzie chore. Dlaczego jestem jak wiesz zwolennikiem obecnego rozwiązania które każdej ze stron daje takie same szanse na podjęcie indywidualnej decyzji

 

I masz racje- państwo ma to w nosie, no chyba że dziecko jest w rodzinie zastępczej. Nie dotyczy to tylko dzieci chorych ale też takich które odebrano rodzicom bo mieli źle warunki. I zamiast dać tej rodzinie po 1k na dziecko to im się to dziecko zbiera i daje 2k rodzinie zastępczej

Gdzie sens? Gdzie logika?

 

Od razu zaznaczam za nie tyczy się to rodzin patologicznych, mój post jest o ludziach skrajnie ubogich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%-(30:31*100%)~~96,23%

Spadło o 5,3%. Rok temu była niższa inflacja i niższe średnie zarobki.

Nic dziwnego skoro marzec miał rekordowe wyniki związane z paniką związaną z zakazem handlu.

 

Rok temu była niższa inflacja i niższe zarobki ale co w związku z tym? Jedno powoduje wzrost zakupow a drugie spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego skoro marzec miał rekordowe wyniki związane z paniką związaną z zakazem handlu.

 

Rok temu była niższa inflacja i niższe zarobki ale co w związku z tym? Jedno powoduje wzrost zakupow a drugie spadek.

Znaczy chciałem napisać, że była wyższa wartość złotówki.

Czym się owa panika miała objawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chciałem napisać, że była wyższa wartość złotówki.

Czym się owa panika miała objawiać?

Kupowaniem na zapas, co skutkowało dużym wzrostem sprzedaży.

 

W kwietniu, w stosunku do marca największy spadek zanotowała sprzedaż żywności. Ponad 17%. Z czego to Twoim zdaniem wynika, skoro i w marcu i w kwietniu był zakaz handlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.