Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Co robi to państwo? Ono nie potrafi zadbać o chorych obywateli a Ty twierdzisz, że zapewni odpowiednią opiekę niepełnosprawnym?

Gdyby państwo dawało taką kasę dla rodziców biologicznych co dla rodziców zastępczych niepelnosprawnych dzieci to nie byloby problemu. Akurat tutaj nikt nie narzeka na brak opieki panstwa. Mam znajome malzenstwo ktore mowi wprost ze rodzice zastepczy wola niepelnosprawne dzieci bo dostaja na nie duzo wieksza kase i im sie to po prostu oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym po prostu, żeby fakt iż opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem jest niezwykle trudna i wyczerpująca, wpływał na decyzję o wychowaniu/opiece nad dzieckiem, a nie na decyzję o tym, czy się je zabije, czy nie.  

 

Czyli do momentu urodzenia lepiej to ukrywać. Pal licho taką agendę.

 

Dlaczego na śmietnik? Państwo, dla którego priorytetem jest życie poczęte przejmuje na siebie opiekę nad takim dzieckiem i tak właśnie jest w tym kraju

 

Tu nie chodzi o "ważne, żeby urodzić", tylko chodzi o "ważne, żeby nie zabić".

 

Co widać na każdym kroku. Jak Ci wszyscy niepełnosprawni są przez to państwo aktywizowani zawodowo. No dosłownie wszędzie! A nie czekaj - kilku jest czasem ustawionych do rozdawania ulotek.

 

Generalnie co byś powiedział na podatek od osób bezdzietnych (takie bykowe), który byłby przeznaczony na opiekę i właśnie aktywizację niepełnosprawnych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do momentu urodzenia lepiej to ukrywać. Pal licho taką agendę.

 

 

Co widać na każdym kroku. Jak Ci wszyscy niepełnosprawni są przez to państwo aktywizowani zawodowo. No dosłownie wszędzie! A nie czekaj - kilku jest czasem ustawionych do rozdawania ulotek.

 

Generalnie co byś powiedział na podatek od osób bezdzietnych (takie bykowe), który byłby przeznaczony na opiekę i właśnie aktywizację niepełnosprawnych? :)

Nie trzeba byloby ukrywac gdyby nie ruchy proaborcyjne.

 

Panstwo opiekuje sie niepelnosprawnymi gdy ich biologiczni rodzice z tego rezygnuja i tu jest pies pogrzebany.

 

To jest dobry pomysl, zreszta na podobnej zasadzie dziala 500 plus ktorego, jak wiesz, jestem fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż 62 % Polaków chce zakończenia protest w Sejmie.

 

tak wskazuje sondaż dla... Wiadomosci TVP, czyli aby otrzymać prawidłowy wynik trzeba przedzielić 6 i 2 przecinkiem.

 

I znów młodzian w Teksasie wziął i zastrzelił 10 kolegów ze szkoły, i 10 ranił. Flintę podwędził ojcu.

 

to zabawne : także na tym forum są zwolennicy teksańskiego niemalże dostępu do broni, jednoczesnie sprzeciwiający się napływowi islamistów. Jaką logiką się kierują ?

 

dostęp do broni - tak, pomimo regularnych masakr w amerykańskich szkolach.

 

islamiści - nie, bo na zachodzie Europy przeprowadzają zamachy.

 

albo bezpłodni fetyszyści, albo islamofobiczni rasiści.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką logiką się kierują ?

 

dostęp do broni - tak, pomimo regularnych masakr w amerykańskich szkolach.

 

islamiści - nie, bo na zachodzie Europy przeprowadzają zamachy.

 

albo bezpłodni fetyszyści, albo islamofobiczni rasiści.

Tą sama co Ty:

 

Islamisci - tak pomimo tego że przeprowadzają zamachy

 

Dostęp do broni - nie, bo strzelają w szkołach

 

:)

aż 62 % Polaków chce zakończenia protest w Sejmie.

 

tak wskazuje sondaż dla... Wiadomosci TVP, czyli aby otrzymać prawidłowy wynik trzeba przedzielić 6 i 2 przecinkiem.

 

 

Tu akurat nie chodzi o to dla kogo byl sondaz tylko jakie bylo pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio?

Każesz nam czytać takie bzdury? Temat jest wałkowany przy każdej większej produkcji. Już o sw ostatnio się lgbt czepiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz fluber

Ale ty masz dwa psy i dwa koty

Czyli masz takie same kompetencje żeby i tym decydować co Kaczyński i (przynajmniej w teorii) kler

 

Bycie rodzicem w bardzo wielu kwestiach zmienia światopogląd

Sugerujesz że rodzice mają większe kompetencje w kwestii decydowania o zyciu innego człowieka bo?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz fluber

Ale ty masz dwa psy i dwa koty

Czyli masz takie same kompetencje żeby i tym decydować co Kaczyński i (przynajmniej w teorii) kler

 

Bycie rodzicem w bardzo wielu kwestiach zmienia światopogląd

Kaczyński i kler? A nie przeszkadza Ci, że cztery najpiotężniejsze osoby w Europie czyli Merkel, Juncker, Macron i May to osoby bezdzietne? Dodałbym jeszcze premierów Irlandii, Szkocji i Holandii. Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem rodzicem i wiem, że nie dałbym rady opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Jestem chyba zbyt dużym egoistą żeby poświęcić 3 osoby aby jedna mogła wegetować

 

Twój post wiele mówi o tym, jak pewne rzeczy postrzega społeczeństwo.

 

Niejako automatycznie odczuwasz, że niechęć do opieki nad własnym niepełnosprawnym dzieckiem jest czymś złym. Dlaczego? Dlatego, że tak nas wyszkolono i wychowano. Zamiast skupiać się na najważniejszych rzeczach, piętnuje się rzeczy mniejsze, co sprawia, że rodzic woli dokonać aborcji niż oddać własne dziecko. Przecież z punktu widzenia moralności, nie ma nic gorszego niż pozbawienie niewinnego człowieka życia, a piętnowanie niektórych rzeczy prowadzi do zupełnego pomieszania z poplątaniem.

 

Oddanie własnego niepełnosprawnego dziecka, to nie jest egoizm, tylko bardzo odpowiedzialna, poważna i odważna decyzja. To jest zdanie sobie sprawy z własnych ograniczeń i ułomności i próba zapewnienia dziecku najlepszej możliwej przyszłości. To nie jest egoizm, tylko pewnego rodzaju bohaterstwo. Ja osobiście ogromnie podziwiam matki, które rodzą dzieci i oddają je do okna życia. To jest dla mnie prawdziwe bohaterstwo, choć mogę sobie tylko wyobrażać, jak trudno było tym kobietom podjąć taką decyzję.

 

Nie ukrywam, że za wieloma z tych stereotypów stoi, niestety, środowisko katolickie, z którym jestem związany. Nieumiejętność oddzielenia wiary od prawa świeckiego jest w moim odczuciu dużym problemem. Nie można z jednej strony zakazać aborcji, jeżeli z drugiej strony nie ma dostępu do antykoncepcji, która ciągle jest tematem tabu. Oczywiście, to jest grzech, oczywiście katolicy jej nie powinni stosować, ale w państwie świeckim nie można zakazywać tabletek antykoncepcyjnych, tak jak nie można zakazywać jedzenia kiełbasy w niedzielę. Kobiety powinny mieć pełną pomoc psychologiczną, powinny zrozumieć, że oddanie dziecka, jeżeli nie jestem w stanie go wychować, nie jest niczym złym, jest czymś wspaniałym. Tu przecież chodzi o ludzkie życie.

 

A jak jest w Polsce? Zajdzie taka 18-latka ze swoim chłopakiem bez ślubu w ciążę i proboszcz goni i krzyczy,  że nie ochrzci, a dziecko ma jakąś bruzdę, rodzina piętnuje, stare baby walą komentarzami o rozkładaniu nóg, przecież taka biedna nastolatka przeżywa dramat i zamiast dostać pomoc i wsparcie, to jeszcze dostaje po dupie i to najczęściej od tych miłosiernych i współczujących katolików. A jak urodzi dziecko z zespołem Downa, to jeszcze jest to kara za grzechy, albo nie wiadomo co. 

 

Mamy dużo do zrobienia w kwestii edukacji i podkreślania wartości życia. I mówię tu nie tylko o ruchach proaborcyjnych, ale również o środowisku katolickim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tydzień roku 2018 i 22 strzelanina w szkole.Najdziwniejsze jest to ,że konserwatywni republikańscy politycy Pro-Life przeciwni aborcji nie są przeciwko zabijaniu dzieci w szkole. "Przecież z punktu widzenia moralności, nie ma nic gorszego niż pozbawienie niewinnego człowieka życia", tak samo tego nienarodzonego jak i nastolatka.To nic innego tylko hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.