Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Ja po prostu porównuje życie z rodziną w Irlandii z tymi co żyją w Polsce. Bez przesady, w Polsce zostali szwagrowie, kuzyni, kuzynki, znajomi z rodzinnego miasta. Ma sie z nimi kontakt.

 

Tylko, że te zarobki w Irlandii (mowa o takiej średniej pensji, 35k rocznie) niewiele Ci dadzą, skoro na chate wydasz rocznie 17k. Zarobisz statystycznie trzy raz wicej niż w Polsce, ale na auto+wynajem(kredyt)+media wydasz też trzy razy wiecej.

 

Już nawet nie wspomne o mediach na tym mitycznym wyśnionym zachodzie, gdzie panuje pełna "wolność słowa". Jak ktoś mi w Polsce narzeka na to, że można sobie przynajmniej wybrać midzy TVP a TVN czy miedzy WSieci a Newsweekiem to ja mu mówie od razu, że w takiej Irlandii takiej możliwości wyboru w ogóle nie ma. Jeden przekaz, postpowo proaborcyjny, prolgbt, wielki hejt na Trumpa(który w porónaniu z hejtem na Kaczyńskiego w Polsce to bajka) Wszystkie gazety, wszystkie stacje telewizyjne.

O sprawie Alfiego Evansa, to w irlandzkiej prasie poczytałem sobie w jeden dzień na stronie 8, a w nastepnym dniu na stronie 14, dosłownie kilkanaście zdań z wielkim podkreśleniem jak bardzo młodzi są jego rodzice.

W szkołach przymusowe celebrowanie "LGBT day" i dopytywanie sie 12-letnich dzieci na kogo oni zagłosowaliby w wyborach prezydenckich (Trump czy Clinton), a potem jak córka znajomych powiedziała, że na Trumpa to wizyta dziecka u dyrektorki w szkole i gadka o tym, że ona nie powinna si tak wyróżniać, żeby ją ine dzieci nie odrzucały.

Orwell dosłownie.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja po prostu porównuje życie z rodziną w Irlandii z tymi co żyją w Polsce. Bez przesady, w Polsce zostali szwagrowie, kuzyni, kuzynki, znajomi z rodzinnego miasta. Ma sie z nimi kontakt.

 

Tylko, że te zarobki w Irlandii (mowa o takiej średniej pensji, 35k rocznie) niewiele Ci dadzą, skoro na chate wydasz rocznie 17k. Zarobisz statystycznie trzy raz wicej niż w Polsce, ale na auto+wynajem(kredyt)+media wydasz też trzy razy wiecej.

Nie znalazłem nowszych danych ale za 2014 rok wg eurostat średnia pensja w polsce to 980 euro a w irlandi 3778 euro.

 

Już nawet nie wspomne o mediach na tym mitycznym wyśnionym zachodzie, gdzie panuje pełna "wolność słowa". Jak ktoś mi w Polsce narzeka na to, że można sobie przynajmniej wybrać midzy TVP a TVN czy miedzy WSieci a Newsweekiem to ja mu mówie od razu, że w takiej Irlandii takiej możliwości wyboru w ogóle nie ma. Jeden przekaz, postpowo proaborcyjny, prolgbt, wielki hejt na Trumpa(który w porónaniu z hejtem na Kaczyńskiego w Polsce to bajka) Wszystkie gazety, wszystkie stacje telewizyjne.

O sprawie Alfiego Evansa, to w irlandzkiej prasie poczytałem sobie w jeden dzień na stronie 8, a w nastepnym dniu na stronie 14, dosłownie kilkanaście zdań z wielkim podkreśleniem jak bardzo młodzi są jego rodzice.

W szkołach przymusowe celebrowanie "LGBT day" i dopytywanie sie 12-letnich dzieci na kogo oni zagłosowaliby w wyborach prezydenckich (Trump czy Clinton), a potem jak córka znajomych powiedziała, że na Trumpa to wizyta dziecka u dyrektorki w szkole i gadka o tym, że ona nie powinna si tak wyróżniać, żeby ją ine dzieci nie odrzucały.

Orwell dosłownie.

W to akurat nie wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.irishmirror.ie/news/irish-news/average-weekly-wage-irish-person-12092271

 

The average weekly wage now stands at €734.60

People in the IT sector earned on average €1,100.79 every week in the last quarter of 2017

the lowest average weekly earnings were €350.04 in the accommodation and food services sector.

Those working in the arts, entertainment, recreation and other service activities sector also fared badly earning €472.83 on average every week.

construction workers are not feeling the benefits as the study shows the sector suffered the largest annual decrease of 0.9%, falling from €751.49 to €744.53.

 

Owszem 3778 euro to może zarobisz u Amerykańca w firmie farmaceutycznej, w jakimś BD albo Pfizer, tylko, że przy ponad 50-godzinnym tygodniu pracy).

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.irishmirror.ie/news/irish-news/average-weekly-wage-irish-person-12092271

 

Owszem 3778 euro to może zarobisz u Amerykańca w firmie farmaceutycznej, w jakimś BD albo Pfizer, tylko, że przy ponad 50-godzinnym tygodniu pracy).

U nas też większość zarabia poniżej średniej. To tez w kazdym kraju wyglada tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ta średnia 3778euro nie jest zgodna z rzeczywistością. Podajesz źródła sprzed 4 lat. Za to mega wysokie ceny domów i wysokie ceny to już rzeczywistość.

Na stronie reinis fischer znalazłem average salary netto dla irlandii i polski na 2018 rok i wygląda to następująco:

Irlandia 2464 Euro

Polska 752 Euro

 

Nie wiem jak jest z wynajmem ale cena kupna metra mieszkania w warszawie to 8300 złotych a w dublinie 17000 złotych. Czyli troche ponad 3 razy wyższe zarobki i troche ponad 2 razy wyższe ceny mieszkań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie reinis fischer znalazłem average salary netto dla irlandii i polski na 2018 rok i wygląda to następująco:

Irlandia 2464 Euro

Polska 752 Euro

 

Nie wiem jak jest z wynajmem ale cena kupna metra mieszkania w warszawie to 8300 złotych a w dublinie 17000 złotych. Czyli troche ponad 3 razy wyższe zarobki i troche ponad 2 razy wyższe ceny mieszkań

 

 

Macie chłopaki https://www.expatistan.com/cost-of-living

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dublin jest o 115 procent droższy niż warszawa. A nie 3 razy droższy.

Tak, teraz trzeba tylko porównać pensje - tyle, nie minimalne.

 

Zasadniczo jednak odradzam porównywanie najdroższych miast w krajach, lepiej porównywać inne miasta bo to daje realniejszy obraz. Stolice zakłamują nawet krajową rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber. No wiesz. Z tymi cenami za metr kwadratowy, 17 tys zlotych za metr w Dublinie?

Pytanie jaka czesc Warszawy jaka część Dublina?

U mnie na poludniowych obrzeżach za 71m² mieszkania chcą €330k, za zwykły domek €500k, za lepszy domek €750k.

Na gangsterskim Ballymun chcą €175k za 62m².

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber. No wiesz. Z tymi cenami za metr kwadratowy, 17 tys zlotych za metr w Dublinie?

Pytanie jaka czesc Warszawy jaka część Dublina?

U mnie na poludniowych obrzeżach za 71m² mieszkania chcą €330k, za zwykły domek €500k, za lepszy domek €750k.

Na gangsterskim Ballymun chcą €175k za 62m².

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz trzeba tylko porównać pensje - tyle, nie minimalne.

 

Zasadniczo jednak odradzam porównywanie najdroższych miast w krajach, lepiej porównywać inne miasta bo to daje realniejszy obraz. Stolice zakłamują nawet krajową rzeczywistość.

Tylko, że w Dublinie mieszka 22% mieszkancow IRL, a w aglomeracji dublińskiej 42%. Pisałem już o tym.

Jak tu porównasz jak piąte największe miasto w Irlandii jest wielkości Leszna.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forsal.pl/artykuly/1123837,polska-z-drugim-najwyzszym-wzrostem-pkb-w-unii-oto-najnowsze-dane-eurostatu-wykresy.html

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,23397839,polska-znalazla-sie-na-homofobicznym-podium.html

 

 

Znowu drugi. Całe życie ciągle drugi. Nawet jak gdzieś pierwszy byłem, czułem się jak drugi, k****. W życiu wiecznym także drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandzkie realia są takie, że większość jednak tutaj marzy o tym 3 bed house. Blokowisk tutaj malutko. Naprawdę.

 

Jak chcesz to szukaj tej średniej.

Na Ballymun €175k za 62m²

Na Rathmines €359k za 47m²

Dun Laoghaire €725k za 91m

Grand Canal Dock €385 za 50m²

Swords €185k za 55m²

Cherrywood €260k za 53m²

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie obejrzyj film "Prochy Angeli", zobaczysz jaki wymarzony domek mieli główni bohaterowie.

Taka tradycja budownictwa w Irlandii, że buduje się nisko czyli domki. Domki z mini ogródeczkiem 5x5 metrów.

Więc jaki masz wybór, jak blokowisk mało?

W polskim miasteczku nawet takim 15 tysięcznym potrafią budować dużo bloków. W irlandzkim odpowiedniku praktycznie zero mieszkań, same domki. Ja osobiście wybrałbym mieszkanie w IRL, zamiast domków z tektury, których koszt ogrzania potrafi być wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandzkie realia są takie, że większość jednak tutaj marzy o tym 3 bed house. Blokowisk tutaj malutko. Naprawdę.

 

Jak chcesz to szukaj tej średniej.

Na Ballymun €175k za 62m²

Na Rathmines €359k za 47m²

Dun Laoghaire €725k za 91m

Grand Canal Dock €385 za 50m²

Swords €185k za 55m²

Cherrywood €260k za 53m²

Wiesz, w Polsce też większość, nawet liczniejsza większość, marzy o 3 bed house. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.